[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
megfigyeltem hogy csak akkor domborítják ki a magyar származást ha zsidóról van szó,. nem mintha számítana, valószínűleg már semmiben sem kötődik hozzánk

A magyar származást akkor szereti a média kidomborítani, ha valaki vagy gazdag, vagy híres lesz. Mert ennek van kattintás értéke. Na melyik híreség üknagyanyjának a harmadik férje volt magyar? katints és kiderül :D
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
azt nem mondta hogy bukarest nagyon szép? :DDdd

Blinken was born on April 16, 1962 in New York City, New York, to Jewish parents, Judith (Frehm) and Donald M. Blinken.[4][5][6] He attended the Dalton School in New York City until 1971, when he moved to Paris, France, where he attended École Jeannine Manuel.[7] He moved there with his divorced mother and her new husband, attorney Samuel Pisar, who had survived both the Auschwitz and Dachau camps in the Holocaust.[4]

https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken

megfigyeltem hogy csak akkor domborítják ki a magyar származást ha zsidóról van szó,. nem mintha számítana, valószínűleg már semmiben sem kötődik hozzánk

?:D a szavazók nagyrésze oda szavazott, ez van. máskor el kell csábítani az otthon maradt szavazókat
https://neokohn.hu/2020/11/21/joe-b...n-de-kihasznalja-e-ezt-a-politikus-elnokkent/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Ebben nincs semmi magyar, aki innet elmegy az nem magyar attol a pilanattol ahogy kilep a hataron. Mivel teljesen jobboldal ellenes kotegbol es Soros baloldali Orban ellenes kozegbol erkezik ezert szerintem a legrosszabbra kell felkeszulnunk. Nem is gondolom hogy ezekkel erdemes volna targyalast kezdemenyezni barmirol. Szora sem meltatna az ember ha nem volna az usa a masodik legnagyobb befekteto idehaza. Es hol van mar Andy Vajna arany keze a jenki filmipar pesti forgatasaihoz... Miota pest "felszabadult" valahogy ez is elmaradt, pedig image az image. Ehh Kina minket tavoli nyugati tetstvereket igazan megmenthetne mar. Amugy ma lattam egy kinai kamionsofort, magyar kamionban.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
A magyar származást akkor szereti a média kidomborítani, ha valaki vagy gazdag, vagy híres lesz. Mert ennek van kattintás értéke. Na melyik híreség üknagyanyjának a harmadik férje volt magyar? katints és kiderül :D
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.
Naplo, Svabi, lattam.
 
  • Tetszik
Reactions: 12delta

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 890
87 044
113
A magyar származást akkor szereti a média kidomborítani, ha valaki vagy gazdag, vagy híres lesz. Mert ennek van kattintás értéke. Na melyik híreség üknagyanyjának a harmadik férje volt magyar? katints és kiderül :D
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.
Marton Kati, Hoolbroke neje volt. Sok köszönet nem volt benne, de Bajnaiék cserébe ki is tüntették.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and enzo

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A magyar származást akkor szereti a média kidomborítani, ha valaki vagy gazdag, vagy híres lesz. Mert ennek van kattintás értéke. Na melyik híreség üknagyanyjának a harmadik férje volt magyar? katints és kiderül :D
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.

Az ország keleti felében van egy pár utca/falu, ami könnyen összekeverhető a fent említett ogre mocsarával.Bár az ott élőket inkább orkoknak szoktuk nevezni, illetve ómigránsoknak. Ők is szeretnek kalandozni, elsősorban idősekkel szemben. De valahogy úgy érzem, nem ugyanarra gondolunk :)

Amugy ma lattam egy kinai kamionsofort, magyar kamionban.

Nem lehet, hogy csak fáradt volt? :)
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ez a véleménye, nem kell egyetérteni vele.
Persze, hogy nem. A véleményét azt ismerem, oda van írva. Csak az érdekel mi alapján jutott el erre a véleményre, és mi alapján démonizálja az olyan magyarokat akiknek a politikai nézetei nem 1:1 arányban állnak a sajátjához.
Nem kötelező megválaszolni, csak a kíváncsi vagyok. Erre van a fórum. :)

PC-knél ilyen nem lehet.......csak szólok nem itéted el...ergó támogatod...ergo te is ugyanolyan vagy...nem, nem rosszabb ,mert azé!!!!:D:D:D
Szép poszt haver, a szalmabábnak esélye sem volt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Az ATV-n megy a 700-as klub nevű amerikai hard-core vallásos műsor, ami bepillantást mutat a republikánus szavazók lelkivilágába. A legújabb részben már az elnökváltásra kondicionálta a nézőket.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Az ország keleti felében van egy pár utca/falu, ami könnyen összekeverhető a fent említett ogre mocsarával.Bár az ott élőket inkább orkoknak szoktuk nevezni, illetve ómigránsoknak. Ők is szeretnek kalandozni, elsősorban idősekkel szemben. De valahogy úgy érzem, nem ugyanarra gondolunk :)



Nem lehet, hogy csak fáradt volt? :)
Nem, tenyleg kinai volt, egy tartalykocsival. Meg is szakertettuk hogy na latod ezek a kinaiak dolgoznak, de negert kamionban csak a potkocsiban latni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A magyar származást akkor szereti a média kidomborítani, ha valaki vagy gazdag, vagy híres lesz. Mert ennek van kattintás értéke. Na melyik híreség üknagyanyjának a harmadik férje volt magyar? katints és kiderül :D
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.

De hát ha az vagyok vazze ! És kelet Mo-i is ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
T

Törölt tag 1711

Guest
A legmegdöbbentőbb ilyen híreség, akiről anno talán a fókuszból szereztem tudomást, az nem más, kapaszkodni: Shrek! Mert hát ogre, és valamelyik nyugat európai kódexben hasonló névvel illeték kalandozó őseinket, szóval Shrek magyar.

Az csak egy érdekesség volt az akkor megjelenő kasszasiker kapcsán, hogy a X. századi francia egyházi iratok (is) a kalandozó magyarokat összekeverték a (számukra) mitikus hunokkal, ezért "ungre" - ként hivatkoztak rájuk, és emberevő barbároknak írták le őket, amiből az utána jövő évszázadokban kialakult az ogre szörnyeteg képe, ahogy szájra-szájra járt a történet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 890
87 044
113
Egy komment:
"Az utolsó esélyük volt a genderfasizmus térhódítása előtt, hogy jól jöjjenek ki a történetből a kint élők. Nem sikerült. A republikánusok is lassan, lassan rájönnek, hogy nekik is lőttek. Ezek után republikánus elnöknek esélye sem lesz hatalomba kerülni, sőt, miután egy Biden nagyobb arányban tudott nyerni, mint Obama, a demokratáknak elég lesz egy majmot indítani, mellé egy alelnök, és ugyanott fognak tartani. Remekül ki lett ez találva, mesteri terv. Még jó, hogy nincs Soros terv! Mi lenne, ha lenne!"
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 890
87 044
113
Egy komment:
"Az utolsó esélyük volt a genderfasizmus térhódítása előtt, hogy jól jöjjenek ki a történetből a kint élők. Nem sikerült. A republikánusok is lassan, lassan rájönnek, hogy nekik is lőttek. Ezek után republikánus elnöknek esélye sem lesz hatalomba kerülni, sőt, miután egy Biden nagyobb arányban tudott nyerni, mint Obama, a demokratáknak elég lesz egy majmot indítani, mellé egy alelnök, és ugyanott fognak tartani. Remekül ki lett ez találva, mesteri terv. Még jó, hogy nincs Soros terv! Mi lenne, ha lenne!"
Most gondoljunk bele! A sok halott szavazó mellé még 11 millia illegális? :D