[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Es azokat sorban buktak el a heten. Mar a Fox is adagolja a tenyeket: https://www.foxnews.com/media/media-some-republicans-say-legal-setbacks-are-sealing-trumps-fate

Na, lassan csak megerted...
És? Továbbra is azt kérdezem, csak mert te azt mondod, hogy vége, miért nincs végeredmény? Be akarta a pártod jelenteni, hogy nyertek, majd rájöttek, hogy ezt még nem tehetik meg. Na, itt tartunk most. Én nem azt mondom, hogy nem Biden nyert, hanem hogy amíg van jogi lehetőség, addig ez nincs lezárva, és ameddig nincs jogilag hivatalos eredmény, addig semmi olyat ne zárjunk ki, ami lehetőség.
 
K

kamm

Guest
És? Továbbra is azt kérdezem, csak mert te azt mondod, hogy vége, miért nincs végeredmény? Be akarta a pártod jelenteni, hogy nyertek, majd rájöttek, hogy ezt még nem tehetik meg. Na, itt tartunk most. Én nem azt mondom, hogy nem Biden nyert, hanem hogy amíg van jogi lehetőség, addig ez nincs lezárva, és ameddig nincs jogilag hivatalos eredmény, addig semmi olyat ne zárjunk ki, ami lehetőség.

Alt isk matek. Trumpnak addig volt lehetosege nyerni egy ujraszamlalassal, amig razor thin volt a diff tobb allamban - ez elszallt.
Nincs eselye, itt a vege. A huseg kedveert meg ujraszamolhatjak mindenhol 2-3x, de a vege mar nem fog valtozni (a hulye elektoral system miatt.)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 2822

Guest
Szerintem szolj ra a Parlamentre is, hogy hulyek: https://www.parlament.hu/irom39/00047/00047.pdf

"A Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának elfogadásával az új országgyűlés elismeri, hogy az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a Nemzeti Együttm űködés Rendszerének megalapításáról döntöttek."

Ez teny, nincs ebben semmi gonoszkodas. A rendszer magat NERnek hivja.


először politikai rendszerről írsz, ami egy definiált kifejezés, és ha tetszik, ha nem: Magyarország demokrácia
másodjára linkelsz egy szöveget amiben szerepel a társadalmi szerződés kifejezés aminek semmi köze nincs a politikai rendszerhez csak te a válasz kommentedben szeretnéd összemosni, ráadásul egy félrészeg, analfabéta hajléktalan is tudná, hogy a ner csak egy politikai marketing fogás
 
Last edited by a moderator:

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Alt isk matek. Trumpnak addig volt lehetosege nyerni egy ujraszamlalassal, amig razor thin volt a diff tobb allamban - ez elszallt.
Nincs eselye, itt a vege. A huseg kedveert meg ujraszamolhatjak mindenhol 2-3x, de a vege mar nem fog valtozni (a hulye elektoral system miatt.)
Értelek, de naná hogy nem fog változni. Viszont, amint kimerült az összes tagállami, helyi bírósági, utána ha nincs hivatalos végeredmény, jön az egyéb lehetőség. Most vagy Trump tudta, hogy ez lesz, és felkészült, vagy feltartott kézzel ment a választásokba, csak mert a kkok is ezt sugallták. Én azt írom, hogy jussunk el oda, hogy kimerült minden jogi lehetőség, és van hivatalos eredmény. Ameddig az nincs, addig pedig akár az is előfordulhat, hogy a kongresszus dönt. Vagy máshogy döl el, nem elektorok által.
 
W

Wilson

Guest
A választâsok lebonyolitàsában (is) az US nyilvánvalóan a harmadik vilàghoz tartozik. Mese nincs.Ez a cirkusz egy szégyen. Függetlenül attól, hogy ki lesz a győztes. :(

Az tény,hogy a magát a szabadság és a demokrácia fellegvárának tartó USA számára ez a választás oltári nagy blama.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 434
4 202
113
Hogy egy kicsit másról is szó essen már...
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/orban-kormany-usa-antony-blinken.718190.html/amp
"Az USA új külügyminisztere Joe Biden megválasztott elnök tükörképe, szakítás a Trump-érával - ilyen címekkel ír Antony Blinkenről, a poszt várományosáról a külföldi sajtó. Elkötelezett az emberi jogok és a hagyományos nyugati világrend iránt. Nem várható, hogy a magyar kormány nagy barátja lesz."
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Én azt írom, hogy jussunk el oda, hogy kimerült minden jogi lehetőség, és van hivatalos eredmény. Ameddig az nincs, addig pedig akár az is előfordulhat, hogy a kongresszus dönt. Vagy máshogy döl el, nem elektorok által.
Milyen jogi lehetőség merülhet ki, ami a supreme court elé vinné a dolgot?
Az újraszámlálások semmilyen eredményen nem változtatnak, a bíróságokon meg Trump ügyvédjei kihátráltak a dolgokból. Hetek óta az megy, hogy mikor bíró elé kerülnek az ügyek és az megkérdezi Trumpéktól, hogy akkor most Azt állítja-e, hogy csalás történt? Az ügyvéd rögtön rávágja, hogy Nem. Mert ugye alaptalan álításokkal eléggé meg ütheti a bokáját, nem úgy mint a Twitteren történő shitpostolással.

https://theconversation.com/why-tru...n-his-lawsuits-challenging-the-results-150505

“Petitioners do not allege, and there is no evidence of, any fraud in connection with the challenged ballots; Petitioners do not allege, and there is no evidence of, any misconduct in connection with the challenged ballots; Petitioners do not allege, and there is no evidence of, any impropriety in connection with the challenged ballots; Petitioners do not allege, and there is no evidence of, any undue influence committed with respect to the challenged ballots.”

The attorney backpedaling is not surprising.

It’s one thing to speculate via tweet, but quite another for an attorney, who is an officer of the court, to make representations to a judge. Trump’s lawyers are constrained in what they can assert by three major restrictions that apply to lawyers: professional ethics, rules of civil procedure and rules of evidence.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and omae

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
KJ Un megsértődött ..
125200950_3343240962469763_3544816860440995536_o.jpg
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Mar ott elverzett az egesz teoriad, hogy semmilyen "eset" nem allt elo.
Keresd vissza, en eloben latolgattam, ki nyerhet. Amikor jottek az elso allitasok, hogy zavaros volt a szamlalas egyes allamokban, en is azt mondtam, meg kell ujra szamolni mindet, nyilvanosan. Ennyi.
Ez mind lefutott, vege.
Biden az elnok, ennyi.

Szerintem is annyi Krumplinak.
Ki nem állhatom ezeket a neoarxista demokratákat, és elégé le is voltam törve a választást követő napokban, amikor a levélszavazatok megváltoztatták az eredményt. Aztán rájöttem, hogy senni értelme a kesergésnek. Egyrészt nem változtat a helyzeten, másrészt ez a félkegyelmű Trumli (Bidé sem semmi) nem érdemli meg az együtérzést.
Emlékeztek amikor a választást megelőző hónapokban OV teljesen mellé állt úgy, hogy az EU 100%-a ellene volt (pl. a Tusványosi beszéd)? Na mi lett a nagy hála a kretén részéről? Előbb fogadta a Bakkszászt (románia elnökét) vagy kétszer is, mint azt az OV-t aki kiállt mellette. Ezenkívül pedig nem sok jót tett velünk (ha azt nem tekintjük annak, hogy nem baszogatott anyit mint a demokraták /de hát azt is kibírtuk, ahogyan az elkövetkező basztatást is ki fogjuk bírni/).
Továbbá volt annyira balfasz, hogy azokat az emebreket akiknek köszönhette a gyözelmét, libernyák nyomásra, nem egészen egy év alatt kirugta a fehérházból. Szóval, nem érdemel semmilyen részvétet ez az ember. Egy felfuvalkodott, buta pojáca volt.
Ez van sajnos. Biden az elnök.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Szerintem is annyi Krumplinak.
Ki nem állhatom ezeket a neoarxista demokratákat, és elégé le is voltam törve a választást követő napokban, amikor a levélszavazatok megváltoztatták az eredményt. Aztán rájöttem, hogy senni értelme a kesergésnek. Egyrészt nem változtat a helyzeten, másrészt ez a félkegyelmű Trumli (Bidé sem semmi) nem érdemli meg az együtérzést.
Emlékeztek amikor a választást megelőző hónapokban OV teljesen mellé állt úgy, hogy az EU 100%-a ellene volt (pl. a Tusványosi beszéd)? Na mi lett a nagy hála a kretén részéről? Előbb fogadta a Bakkszászt (románia elnökét) vagy kétszer is, mint azt az OV-t aki kiállt mellette. Ezenkívül pedig nem sok jót tett velünk (ha azt nem tekintjük annak, hogy nem baszogatott anyit mint a demokraták /de hát azt is kibírtuk, ahogyan az elkövetkező basztatást is ki fogjuk bírni/).
Továbbá volt annyira balfasz, hogy azokat az emebreket akiknek köszönhette a gyözelmét, libernyák nyomásra, nem egészen egy év alatt kirugta a fehérházból. Szóval, nem érdemel semmilyen részvétet ez az ember. Egy felfuvalkodott, buta pojáca volt.
Ez van sajnos. Biden az elnök.
Pont a semmilyensége miatt tartom az Obama-Biden féléket károsnak.
De ez viszont érdekes:
https://mandiner.hu/cikk/20201118_a_trumpizmus_nem_megy_sehova
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Szóval szó sincs arról, hogy a liberális az demokrata, a valódi demokrácia a "populizmus" jelzőt kapja tőlük. Azért tartják fontosnak a "fékeket és egyensúlyokat", hogy igazából semmi se tudja kisiklatni a "vonatot" arról a sínről, amit ők lefektettek előre.
"Dicső nép, hülyeség ez a fékek és egyensúlyok dolog! Csak lassítja a dicső menetet a VALÓDI demokrácia felé!" - Mondhatta egy bajszos osztrák káplár valamikor a 30-as évek derekán.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem is annyi Krumplinak.
Ki nem állhatom ezeket a neoarxista demokratákat, és elégé le is voltam törve a választást követő napokban, amikor a levélszavazatok megváltoztatták az eredményt. Aztán rájöttem, hogy senni értelme a kesergésnek. Egyrészt nem változtat a helyzeten, másrészt ez a félkegyelmű Trumli (Bidé sem semmi) nem érdemli meg az együtérzést.
Emlékeztek amikor a választást megelőző hónapokban OV teljesen mellé állt úgy, hogy az EU 100%-a ellene volt (pl. a Tusványosi beszéd)? Na mi lett a nagy hála a kretén részéről? Előbb fogadta a Bakkszászt (románia elnökét) vagy kétszer is, mint azt az OV-t aki kiállt mellette. Ezenkívül pedig nem sok jót tett velünk (ha azt nem tekintjük annak, hogy nem baszogatott anyit mint a demokraták /de hát azt is kibírtuk, ahogyan az elkövetkező basztatást is ki fogjuk bírni/).
Továbbá volt annyira balfasz, hogy azokat az emebreket akiknek köszönhette a gyözelmét, libernyák nyomásra, nem egészen egy év alatt kirugta a fehérházból. Szóval, nem érdemel semmilyen részvétet ez az ember. Egy felfuvalkodott, buta pojáca volt.
Ez van sajnos. Biden az elnök.

En meg hozzateszem hogy orulhettek hogy nincs aktiv teruleti vitatok, mint itt nalunk szarbiaban koszovoval.
itt is volt a duma hogy majd a trumpli segit, a vegen meg alairatta a vucsical a bekeszerzodest :D

az lett volna orbannal is, szarik az mindenkire ra.

trampnak csak tramp a fontos, ha valamibol van haszna, azal kicseszik ahogy csak tud, es meg le is szarja magosrol.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Wilson

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
En meg hozzateszem hogy orulhettek hogy nincs aktiv teruleti vitatok, mint itt nalunk szarbiaban koszovoval.
itt is volt a duma hogy majd a trumpli segit, a vegen meg alairatta a vucsical a bekeszerzodest :D

az lett volna orbannal is, szarik az mindenkire ra.

trampnak csak tramp a fontos, ha valamibol van haszna, azal kicseszik ahogy csak tud, es meg le is szarja magosrol.

Én is így látom.
Hiába állt ki mellette Orbán, szart a fejünkre. Hamarabb szóba állt az őt ekéző európer vezetőkkel, mint Viktorra.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and rappali_