[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Mar ott elverzett az egesz teoriad, hogy semmilyen "eset" nem allt elo.

Liberalisnak meg regen csufoltak mar, de akar vallalom is - a te ketbites NERen nevelkedett politikai kulturad miatt, gondolom, meghaladja a kepessegeidet annak elkepzelese, hogy van am rengeteg mas politikai meggyozodes is (hiaba nem hallottal rola avagy nem is erted az egeszet.)

Keresd vissza, en eloben latolgattam, ki nyerhet. Amikor jottek az elso allitasok, hogy zavaros volt a szamlalas egyes allamokban, en is azt mondtam, meg kell ujra szamolni mindet, nyilvanosan. Ennyi.
Ez mind lefutott, vege.
Biden az elnok, ennyi.
Eset=nem lesz meg hivatalosan a 270 és közben még zajlanak is a jogi eljárások. Feltételes módban írtam. "Hogy ez mennyire valós, nem tudom. De érdekes lehetőség." Egy biztos, Trump nagyon magabiztos, az ügyvédei is, többségben van a LBban és a kongresszusban. Ha jogi úton bebizonyítja, hogy csalás történt, akkor az országis méretű csalás volt. Ebbe viszont belebuknak a demokraták. 1947ben itthon volt egy kékcédulás, és hogy ne menjek messzire Ausztriában is csaltak. Mellettünk. Ha ez országos csalás volt, akkor ki fog bukni, tök mindegy te, a CNN, a demokraták, a Twitter v. Facebook mit motyog. Itt tartunk most, innentől pedig még minimum két hét van a jogu cécóra, ami kurva sok idő.
 
K

kamm

Guest
Mondom, nerezel, így nem csodálom, hogy az USAban élsz és közöd van a demokratákhoz. Ezt biza csak volt jókáderek környezete tudja reprodukálni.

Miert, nem NER-nek hivjak a politikai rendszert? En eddig azt hittem, legalabbis a kormanyzopart ugy hivta...?

A problema azzal van, hogy ketbites lett a politikai kultura es a te hozongesed pont ezt illusztralja. (Ebben saros szinte minden politikus otthon, de azert a kialakitoja a mostani kormanyzopart.)


Visszakanyarodva: nincs tovabb "eset" meg semmi mas.

Eset=nem lesz meg hivatalosan a 270 és közben még zajlanak is a jogi eljárások. Feltételes módban írtam. "Hogy ez mennyire valós, nem tudom. De érdekes lehetőség." Egy biztos, Trump nagyon magabiztos, az ügyvédei is, többségben van a LBban és a kongresszusban. Ha jogi úton bebizonyítja, hogy csalás történt, akkor az országis méretű csalás volt. Ebbe viszont belebuknak a demokraták. 1947ben itthon volt egy kékcédulás, és hogy ne menjek messzire Ausztriában is csaltak. Mellettünk. Ha ez országos csalás volt, akkor ki fog bukni, tök mindegy te, a CNN, a demokraták, a Twitter v. Facebook mit motyog. Itt tartunk most, innentől pedig még minimum két hét van a jogu cécóra, ami kurva sok idő.

Mondom, hogy nem ertesz semmit ebbol az orszagbol.
A SC-rol ne is almodj, mert el sem jut odaig semmi. Trumpek elbuktak mar a keruleti szovetsegi szinteken a jogi probalkozasaik, mar a circuit szintre sem jutottak el vele, nemhogy a legfelsobbre. En gyilkos kritikusa vagyok a nevetsegesen primitiv amerikai (common law) jogrendszernek, plane a helyi, vegtelenul korrupt es amator birosagaiknak, de a szovetsegi szint legalabb normalisan retegelve van es nem totalisan sotetek a birok (arrogansak, inkompetensek stb, de nem sotetek, mint az allamok szintjen.)

Azt meg vegkepp nem ertem, mi koze lenne a 47-es kekcedulas komcsi csalasnak az itteni, amerikai valasztasokhoz 2020-ban...?:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Avtomat and Wilson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 371
33 479
113
Nem azért biggyeszti rá hogy fake, mert demokrata, hanem azért mert át lát Trump bácsi hazug twitter posztjain.
A "Nem Trump = genderkommunizmus" dolog meg már kezd unalmas lenni. Mindig ezzel a baromsággal jöttök mikor kipukkan a véleménybuborékotok

Meggyőződésből vagy sem, a "genderkommunizmust" tolják a demokraták, nem fogják tudni visszafogni. Trump pl. nemrég betiltotta, hogy a vérmarxista "kritikai rasszelmélettel" traktálják Szabad Nép-félórákon a szövetségi alkalmazottakat ezért busásan megfizetett külsős "trénerek", de ezt nyilván vissza fogják vonni Bidenék, legalábbis szinte kizártnak tartom, hogy ne tegyék meg. A "szélsőbalnak" gesztusokat kell tenni, különben ellenük is fordulhat. Legolcsóbb az identitáspolitika területén kielégíteni őket.
 
W

Wilson

Guest
Az hagyjan, de a legcsodalatosabb, ahogy szemelyeskedest kiabalva kizarolag mocskolodasra kepesek. :D (AMugy az is vicces, hogy ti magyarul sem tudnak, ugyanis en azt irtam, hogy hulyesegeket irogat, ami nem szemelyeskedes. :p)

Mindezt annak fényében tartom furcsának,hogy azzal,hogy Trump bejelentette,hogy elkezdi átadni a hatalmat Bindennek kvázi elismerte a vereségét.Nem értem mire fel ez az indulat mert szerintem Binden alatt sem fogják sorosistagyíkemberek elárasztani Magyarországot.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Mar ott elverzett az egesz teoriad, hogy semmilyen "eset" nem allt elo.

Liberalisnak meg regen csufoltak mar, de akar vallalom is - a te ketbites NERen nevelkedett politikai kulturad miatt, gondolom, meghaladja a kepessegeidet annak elkepzelese, hogy van am rengeteg mas politikai meggyozodes is (hiaba nem hallottal rola avagy nem is erted az egeszet.)

Keresd vissza, en eloben latolgattam, ki nyerhet. Amikor jottek az elso allitasok, hogy zavaros volt a szamlalas egyes allamokban, en is azt mondtam, meg kell ujra szamolni mindet, nyilvanosan. Ennyi.
Ez mind lefutott, vege.
Biden az elnok, ennyi.
Ha 1947ben 1001x is újraszámolja az akkori FKGP-KDNP csapat a szavazatokat, mindezt az akkori twitter/facebook orra előtt (akkori nevén SZEB), sose jött volna ki más eredmény. Kékcéduláztak, csaltak. Eredmény alapján elment a történet. De pont azért érdekes az USA választási rendszer, hogy több alternatíva van. Papíron szar az egész rendszer, de mégis, anno olyanok találták ki, akik igyekeztek minden eshetőségre felkészülni. És ez az első választás óta működik. És mivel az osztrákoknál is borult a bili a levélszavazatok kapcsán, a LB jogorvoslata fontos lehet. Ha pedig nincs döntés, jön a kongresszus.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

kamm

Guest
Meggyőződésből vagy sem, a "genderkommunizmust" tolják a demokraták, nem fogják tudni visszafogni. Trump pl. nemrég betiltotta, hogy a vérmarxista "kritikai rasszelmélettel" traktálják Szabad Nép-félórákon a szövetségi alkalmazottakat ezért busásan megfizetett külsős "trénerek", de ezt nyilván vissza fogják vonni Bidenék, legalábbis szinte kizártnak tartom, hogy ne tegyék meg. A "szélsőbalnak" gesztusokat kell tenni, különben ellenük is fordulhat. Legolcsóbb az identitáspolitika területén kielégíteni őket.

Ennek semi koze a demokratakhoz. Ez ket dolog: egyreszt egy 30 eve fejlodo balszelso iranyzat, masreszt a corporate takeover.
Amerika nem egy ritka fejlett, regi kulturaju orszag, itt allandoan kileng valamerre az inga.
Sajnos Bill Clinton ota - a demokratak is teljesen Wall St kezeben vannak, kozben siman felkapjak (kooptaljak), ami csak jon balrol pl most a group identity orulet megy 5-10 eve (ennek a vegtelenul megoszto identitaskulturanak egyik eleme a szexualis alapu megkulonboztetes, mindenkinek plusz elojeogok pusztan emiatt stb stb.)
Nem mindegyik ilyen movement egyforma. A feketek peldaul joggal kovetelik, hogy minimum allitsak birosag ele a gyilkos rendoroket stb (altalaban meg vadat sem emelnek ellnuk.)
Ugyanakkor amit pl a veresszaju radikalfeministak muvelnek 30 eve, az most mar mindenen tulmegy - es kozben tobbszamillios iparag lett belole, csak NY Stateben, ezt konkretan tudom.
Szoval egy picit bonyolultabb ez, mint ahogy itt elkepzelitek...
 
K

kamm

Guest
Ha 1947ben 1001x is újraszámolja az akkori FKGP-KDNP csapat a szavazatokat, mindezt az akkori twitter/facebook orra előtt (akkori nevén SZEB), sose jött volna ki más eredmény. Kékcéduláztak, csaltak. Eredmény alapján elment a történet. De pont azért érdekes az USA választási rendszer, hogy több alternatíva van. Papíron szar az egész rendszer, de mégis, anno olyanok találták ki, akik igyekeztek minden eshetőségre felkészülni. És ez az első választás óta működik. És mivel az osztrákoknál is borult a bili a levélszavazatok kapcsán, a LB jogorvoslata fontos lehet. Ha pedig nincs döntés, jön a kongresszus.

Ember, utoljara: el sem jutnak a SC szintjere. Mit nem ertesz ezen, harmadszor irom le...?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Miert, nem NER-nek hivjak a politikai rendszert? En eddig azt hittem, legalabbis a kormanyzopart ugy hivta...?

A problema azzal van, hogy ketbites lett a politikai kultura es a te hozongesed pont ezt illusztralja. (Ebben saros szinte minden politikus otthon, de azert a kialakitoja a mostani kormanyzopart.)


Visszakanyarodva: nincs tovabb "eset" meg semmi mas.



Mondom, hogy nem ertesz semmit ebbol az orszagbol.
A SC-rol ne is almodj, mert el sem jut odaig semmi. Trumpek elbuktak mar a keruleti szovetsegi szinteken a jogi probalkozasaik, mar a circuit szintre sem jutottak el vele, nemhogy a legfelsobbre. En gyilkos kritikusa vagyok a nevetsegesen primitiv amerikai (common law) jogrendszernek, plane a helyi, vegtelenul korrupt es amator birosagaiknak, de a szovetsegi szint legalabb normalisan retegelve van es nem totalisan sotetek a birok (arrogansak, inkompetensek stb, de nem sotetek, mint az allamok szintjen.)

Azt meg vegkepp nem ertem, mi koze lenne a 47-es kekcedulas komcsi csalasnak az itteni, amerikai valasztasokhoz 2020-ban...?:eek:
Mert nem akarod érteni. Ha újraszámolod 1000x a fake szavazatokat, akkor mindig ua eredmény jön ki. Ne törődj a helyi szinttel! A jognál az összes helyi szintet ki kell fektetni, ha valaki veres csillaggal a tökén akar menőzni, mint pár éve itthon tette az a komcsi.
 
K

kamm

Guest
Mert nem akarod érteni. Ha újraszámolod 1000x a fake szavazatokat, akkor mindig ua eredmény jön ki. Ne törődj a helyi szinttel! A jognál az összes helyi szintet ki kell fektetni, ha valaki veres csillaggal a tökén akar menőzni, mint pár éve itthon tette az a komcsi.

Feladom. Te meg azt sem erted, hogyan mukodik egy tobbszintu birosagi rendszer.


Ember, mert azt mondod, hogy nem jutnak el, attól ez még nem így van. Elnökválasztás ez, nem tyúkper.

De igen, ez az egyik sarkalatos pontja minden demokratikus, modern jogrendnek: minden ugy egyforman kezelendo.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Kultura kicsapta a biztit.

Elhiszem, én már csak innen számodra az óhazából kommentelek. Nem vagyok sem elég felvilágosult, sem eléggé ideológiailag képzett mint néhányan az óceánon túl, sőt a trolleranciát le se tudom rendesen írni..
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Full személyeskedés az egész, egyáltalán nem hozott semmi érvet fel hogy a másiknak miért nincs igaza csak megvádolta egy csomó mindennel ami még nem is feltétlenül igaz.
A szokásos bidenista, kommunista trappista demagóg szöveg amiből csak a libernyák hiányzott.
Szóval nem hiszem hogy igaza lenne.

ülj le fiam egyes..

mehetsz ignorra, majd bőszen integess, hogy észrevegyem amikor már tudsz szöveget értelmezni és újra láthatom a kommentjeidet.
 
K

kamm

Guest
Nem. Demokráciának.

Szerintem szolj ra a Parlamentre is, hogy hulyek: https://www.parlament.hu/irom39/00047/00047.pdf

"A Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának elfogadásával az új országgyűlés elismeri, hogy az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a Nemzeti Együttm űködés Rendszerének megalapításáról döntöttek."

Ez teny, nincs ebben semmi gonoszkodas. A rendszer magat NERnek hivja.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Az LB felülbírálhatja a tagállami bíróságok döntéseit. De ahhoz, hogy el tudjon járni, minden helyi döntést ki kell meríteni. Ahogy írtam, így lett jogerősen verescsillagja az itthoni kommunistának, annak ellenére, hogy a helyi (magyar) bíróságok összes döntése ezt nem engedte. Papíron ez több idő, így ha kifut az időből a történet, akkor a kongresszus dönt. Washington mellett a kor legnagyobb koponyái rakták össze ezt a rendszert. Nem véletlen, hogy a választásoktól a hatalmi láncig mindig az volt a lényeg, hogy az ország ne álljon le. Ezért a több lehetőség. Döntés januárig meg lesz. Ha van 270 Bidennek, akkor az elektorok, ha nincs akkor pedig máshogy. Ennyi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Szerintem szolj ra a Parlamentre is, hogy hulyek: https://www.parlament.hu/irom39/00047/00047.pdf

"A Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának elfogadásával az új országgyűlés elismeri, hogy az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a Nemzeti Együttm űködés Rendszerének megalapításáról döntöttek."

Ez teny, nincs ebben semmi gonoszkodas. A rendszer magat NERnek hivja.

Tény, de a NER a 3 kétharmados frusztráció miatt már szitokszó lett.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 891
87 048
113
Az LB felülbírálhatja a tagállami bíróságok döntéseit. De ahhoz, hogy el tudjon járni, minden helyi döntést ki kell meríteni. Ahogy írtam, így lett jogerősen verescsillagja az itthoni kommunistának, annak ellenére, hogy a helyi (magyar) bíróságok összes döntése ezt nem engedte. Papíron ez több idő, így ha kifut az időből a történet, akkor a kongresszus dönt. Washington mellett a kor legnagyobb koponyái rakták össze ezt a rendszert. Nem véletlen, hogy a választásoktól a hatalmi láncig mindig az volt a lényeg, hogy az ország ne álljon le. Ezért a több lehetőség. Döntés januárig meg lesz. Ha van 270 Bidennek, akkor az elektorok, ha nincs akkor pedig máshogy. Ennyi.
Pl a kretén Rutte 35 mandátummal 7 hónapig nem tudott kormányt alakítani. Cserébe amikor végre, az olyan is. Ezt akarták elkerülni az amerikaiak, így történhetett meg, hogy még meg se száradt Kennedy vére Kennedyné kis kosztümjén, már iktatták is be az új elnököt. Washington óta még a polgárháború alatt se állt le az ország.