[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Az egyik kitörölt ez volt:
..
ErF9z6VXYAMNucA
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
Minden tisztelettel dudi, de igen igen elfuserált egy értékítéletre vall, hogy egy feltételezett vagy inkább egy általad elképzelt, a jövőben vagy bekövetkező vagy nem bekövetkező eseményt, egy nagy HA szitut úgy oldasz meg hogy az emberéletet követel, és ezt rendben lévőnek találod.
Tudod ez így olyan lenne mint a Különvélemény c. filmben.
De ott legalább megvárták amíg a polgárnak az eszébe jut.

Tudod ahogy te gondolod akkor lenne igaz, ha teszem fel sumákban lopózva valami olyasmire irányuló tett vagy legalább kísérletet lett volna.
De erről szó sem volt.

A szituáció az volt ami, semmi köze semmilyen számítógépekhez, az azon, azokon írt törvényekhez titkokhoz, és semmi köze személy vagy épület védelemhez.

Tudod én nem vagyok ügyvéd se egy patyolat Teréz anya, hiszem és tudom is hogy van az a szituáció amikor kell az erélyes határozott fellépés, gyakoroltam is, ezért merem vastagon aláhúzni, vagy felkiáltó jellel a végén állítani, ez rendőri túlkapás.

Mert ne tegyünk már egyenlőség jelet egy kb szabálysértés és a halálbüntetés közé!

De mindenkinek a saját lelkiismeretével kell tudnia elszámolnia.
Az az ember ott az amerikai államot védte,az nagyobb prioritású mint 1 állampolgár.Ezt az egyszerű tényt vagy elfogadod vagy nem nekem mind1,de attól még tény marad.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 883
113
Nem tudom betenni a képet. Egy capitoliumi képen, ahol mar pár öltönyös ferfi pisztolyt tart az ajtóra ahol épp betörni készülnek a tüntetők. Na ott a fegyveren látszik valamiféle piros-fehér matrica. Az mi lehet? Tudom, kép nélkül nehéz lesz.
Nekem is feltűnt a videóban a fegyver. Látni kellene a másik oldalát, hogy ott vannak a jelzések, és ha igen akkor milyenek.
Szerintem arra szolgál, hogy a társ, társak a fegyver láttán valamiféle tájékoztatót kapjanak a térbeli helyzetükről.
Pl ha piros csíkot látnak a sötétben akkor tudják, hogy a társuk jobb oldalán vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Fogva tartják már valahol, vagy egy katonai irányítóközpontból a mögötte állókkal aktívan cselekszik?
Külső támadás esetén most lenne egységesen koordinált válaszreakció?
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 883
113
Az az ember ott az amerikai államot védte,az nagyobb prioritású mint 1 állampolgár.Ezt az egyszerű tényt vagy elfogadod vagy nem nekem mind1,de attól még tény marad.
Egy szolgálaton kívüli civilben lévő rendőr úgy oldotta meg a feladatát, hogy egy védtelen 50-60 kilós nőt nem berántott és teszem fel leütött, nem figyelmeztető lövést adott le, nem mellé lőtt a falba, nem a lábába lőtt, hanem ukmukfukk agyonlőtte.
És te ezt rendben lévőnek találod?
Bravó

Hogy ki mit és miért és hogy és mikor védett ott azt mi innen nem fogjuk kiokoskodni, marad a feltételezés.
Az arányokon van a hangsúly.

Vádemelés, bizonyítékok, tárgyalás, majd aztán az ítélet.

Mint írtam, te azt rendben lévőnek találod én pedig nem találom rendben lévőnek, hogy ezért agyon kell lőni valakit.
Pitiánerségnek és gyengeségnek tartom mind a tettet mind a helyeslését.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Egy szolgálaton kívüli civilben lévő rendőr úgy oldotta meg a feladatát, hogy egy védtelen 50-60 kilós nőt nem berántott és teszem fel leütött, nem figyelmeztető lövést adott le, nem mellé lőtt a falba, nem a lábába lőtt, hanem ukmukfukk agyonlőtte.
És te ezt rendben lévőnek találod?
Bravó

Hogy ki mit és miért és hogy és mikor védett ott azt mi innen nem fogjuk kiokoskodni, marad a feltételezés.
Az arányokon van a hangsúly.

Vádemelés, bizonyítékok, tárgyalás, majd aztán az ítélet.

Mint írtam, te azt rendben lévőnek találod én pedig nem találom rendben lévőnek, hogy ezért agyon kell lőni valakit.
Pitiánerségnek és gyengeségnek tartom mind a tettet mind a helyeslését.

Azok után, hogy a biztonságiak beengedték és ezzel bátorították a tömeget!
SZIMPLA ALJADÉK GYILKOSSÁG VOLT!
Nézők százmillióinak szeme láttára.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Az az ember ott az amerikai államot védte,az nagyobb prioritású mint 1 állampolgár.Ezt az egyszerű tényt vagy elfogadod vagy nem nekem mind1,de attól még tény marad.

Milyen fenyegetés érte az amerikai állam fennmaradását azzal, hogy egy nő bemászott egy betört ablakon egy folyosóra, ahol kb 8-an leüthették volna..?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Kössz! Ő az:
"Dr. Rónai Péter, az Amerikai Egyesült Államokban élő ügyvéd volt a Hit Rádió Középpont című műsorának a vendége. Az USA-ban zajló folyamatokról, a választások utáni helyzetről Joe Bidenről, Donald Trumpról, republikánusokról és demokratákról beszélgettünk."
..
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Milyen fenyegetés érte az amerikai állam fennmaradását azzal, hogy egy nő bemászott egy betört ablakon egy folyosóra, ahol kb 8-an leüthették volna..?
Bemászik utána a további x száz ember ?

Fokozottan védett terület, államtitkokat tároló számítástechnikai eszközök, az ország fokozottan védett vezetői szintén az épületben és többezres tömeg aminek egy része valószínüleg felfegyverzett és bizonyítottan agresszív éppen bontja szét az egészet és a hölgy éppen erőszakkal próbál behatolni, úgy hogy mögötte vannak még jópáran.
 

Greg

Member
2018. szeptember 18.
43
62
18
Egy szolgálaton kívüli civilben lévő rendőr úgy oldotta meg a feladatát, hogy egy védtelen 50-60 kilós nőt nem berántott és teszem fel leütött, nem figyelmeztető lövést adott le, nem mellé lőtt a falba, nem a lábába lőtt, hanem ukmukfukk agyonlőtte.
És te ezt rendben lévőnek találod?
Bravó

Hogy ki mit és miért és hogy és mikor védett ott azt mi innen nem fogjuk kiokoskodni, marad a feltételezés.
Az arányokon van a hangsúly.

Vádemelés, bizonyítékok, tárgyalás, majd aztán az ítélet.

Mint írtam, te azt rendben lévőnek találod én pedig nem találom rendben lévőnek, hogy ezért agyon kell lőni valakit.
Pitiánerségnek és gyengeségnek tartom mind a tettet mind a helyeslését.
Az USA más kultúra mint európai, én sem értek vele egyet, de valóban ott hamar lőnek a rendőrök és az elkövetők is. Erről rengeteg statisztika és videó is van. El tudom képzelni, hogy a politikusok védelme érdekében még tűzparancsot is kapnak, ugyanis akkor még tartott az ülés mikor az eset történt. Nekem az is kultúra idegen, hogy a tüntetők egy része éles fegyverekkel jár kel, mert ilyenek is vannak, ennek nézz utánna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
Egy szolgálaton kívüli civilben lévő rendőr úgy oldotta meg a feladatát, hogy egy védtelen 50-60 kilós nőt nem berántott és teszem fel leütött, nem figyelmeztető lövést adott le, nem mellé lőtt a falba, nem a lábába lőtt, hanem ukmukfukk agyonlőtte.
És te ezt rendben lévőnek találod?
Bravó

Hogy ki mit és miért és hogy és mikor védett ott azt mi innen nem fogjuk kiokoskodni, marad a feltételezés.
Az arányokon van a hangsúly.

Vádemelés, bizonyítékok, tárgyalás, majd aztán az ítélet.

Mint írtam, te azt rendben lévőnek találod én pedig nem találom rendben lévőnek, hogy ezért agyon kell lőni valakit.
Pitiánerségnek és gyengeségnek tartom mind a tettet mind a helyeslését.
Kevered a szezont a fazonnal,almát hasonlítasz körtéhez...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Bemászik utána a további x száz ember ?

Fokozottan védett terület, államtitkokat tároló számítástechnikai eszközök, az ország fokozottan védett vezetői szintén az épületben és többezres tömeg aminek egy része valószínüleg felfegyverzett és bizonyítottan agresszív éppen bontja szét az egészet és a hölgy éppen erőszakkal próbál behatolni, úgy hogy mögötte vannak még jópáran.

Volt vagy tíz ember, a nagy része azzal volt elfoglalva, hogy live küldje a fészre az eventet.

Bemásznak úgy hogy a tökig felfegyverzett rendőrkommandó sorozatlövő fegyverekkel ott áll a lépcsőházban?

Lesokkolod, leütöd, megtézerezed. De nem fejbelövöd 2 méterrel. Akkor sem, ha ojjektum van ott. Arányosság. Az ég világon semmi nem indokolta ezt a reakciót.