[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Az elnok ugyan olyan felhasználó, mind bárki más és ugyan azon magán cég által létrehozot és szabájok betartásához kotelezi magát, mint bárki más. Ráadásul ingyenessen használja, ezért csak kotelezetségei vannak, jogai nem. Egy magáncég számára az egész csak uzlet, az objektivitás is. Akkor lenne igazad, ha ezek a fórumok állam által felugyelt feluletek lennének, mert az állam koteles (lenne) mindenképpen biztosítani mindenki számára a feluletet.
Egyetlen magáncég sem írhatja felül az alkotmányt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
A cel nem pax america a cel new america. Usa mint allam nem szamit. Egy allamok nelkuli vilagban. Es ez jelen esetben nem eggyik vagy masik oldal akarata hanem mimdket oldale. A jelenlegi berendezkedes nem fenntarthato. Osszeomlas helyett az on darabolast valasztjak. /nem uj dolog lasd szovjet unio./ a hatalmuk tovabbra is megmarad a global cegeken keresztul./ ez nem ma vagy holnap kovetkezik be ez egy folyamat ami mar egy idehe tart es egy ideig meg tartani fog./
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Elméletileg nem. Gyakorlatilag pedig...
Csak mint fentebb írtam, a demokraták összetehetik a kezüket, hogy csak egy Trump volt az ellenfél, és nem egy Putyin szintű dőrzsölt vén róka. És nagyon gyorsan tanulniuk kellett volna belőle. Na ebből látszik, hogy semmit nem tanultak.
Na ezzel egyetlen apró gond van. Anno NV egy cseppet sem értett egyet a Konföderációval, csak amikor jogszerint kilépett államok ellen mozgósítottak, akkor az ott lakók visszaüzenték, hogy ha kell nekik az NV gyalogsága, akkor megkaphatják. A csatamezőn. Konföderációs oldalon. És ezt a nép megszavazta, úgy, hogy a legtöbb szavazókörben !1! számjegyű volt az ellenszavazat.
(Aztán a bukás után északi nagytőkések tiltakoztak Davis elleni vádkreálmányok ellen, mert az már nekik sem fért bele, egy x éves polgárháború után se)
És amennyire meg tudom ítélni ez azóta sem nagyon változott odaát. Avagy ha alkotmányellenes bosszúhadjáratot szervezel, azzal Trumpot erősíted.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 435
69 208
113
Mindent töröltek.

A Trump-kampány hivatalos fiókját, az @TeamTrump-ot viszont törölte a Twitter, ahogy Gary Coby-ét, Trump digitális igazgatójáét is. Coby profilját azután függesztették fel, hogy átnevezte Donald J. Trumpra, és úgy kezdett el twittelni, azt nem tudni, hogy Trump vagy Coby állt a névváltoztatás mögött.

Ezenkívül eltávolították Sidney Powell és Michael Flynn fiókját is. Powell Trump ügyvédje volt a novemberi választás eredményét megfordítani kívánó perek során, Flynn pedig Trump első nemzetbiztonsági tanácsadója, aki novemberben kapott elnöki kegyelmet Trumptól. A Twitter szóvivője szerint a két fiókot a QAnon összeesküvés-elmélet terjesztése miatt függesztették fel végleg.

Dolgozik a google és az apple is.
Az alternativ twitter applikációt is törlik.


Trump Twitter-fiókjának örökös felfüggesztése után nem sokkal a Google törölte a Play Áruházból a Parler nevű applikációt, melyet a „jobboldali Twitterként” is szoktak emlegetni, mivel a novemberi elnökválasztás után több millió Trump-szavazó vándorolt át oda a Twitterről. Az app a cenzúrával vádolt Twitter és Facebook alternatívájaként és a szólásszabadság őreként hirdeti magát, és szinte kizárólag Trump-szavazók használják. Azóta az Apple is bejelentette, hogy az alkalmazás kezelőinek 24 órájuk van szigorítaniuk a portál szabályzatán, különben az App Store-ból is kikerül az alkalmazás


Simán csak kinyitották a zsaruk az ajtót és beengedték őket: https://video.parler.com/1t/AV/1tAVIA0lZwBg.mp4
Valamiert mostanaban tobbszor eszembe jut a vilagban folyo torteneseket latva egy meg nagyon regen olvasott fantasy konyv, John Caldwell Kaosz sorozata... Semmi es senki sem az aminek latszik, es a Kaosz fokozodik. :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Valamiert mostanaban tobbszor eszembe jut a vilagban folyo torteneseket latva egy meg nagyon regen olvasott fantasy konyv, John Caldwell Kaosz sorozata... Semmi es senki sem az aminek latszik, es a Kaosz fokozodik. :D
Nincs kedvem a halott kontinenshez, és a bemerészkedők által talált csillogó koronghoz, amire ősi betűkkel ráírták, hogy Sony
 

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
Nincs kedvem a halott kontinenshez, és a bemerészkedők által talált csillogó koronghoz, amire ősi betűkkel ráírták, hogy Sony
Oh, nekem nagyon sok régi kedves könyvem jut mostanában az eszembe, főleg disztópiák! 1984, Brave New World, hogy csak a legikonikusabbakat említsem. Big brother=BigTech
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 4082

Guest
Oh, nekem nagyon sok régi kedves könyvem jut mostanában az eszembe, főleg disztópiák! 1984, Brave New World, hogy csak a legikonikusabbakat említsem. Big brother=BigTech
Én csak félek. Nem érdekel Trump, meg általában a politika sem, csak azt látom, hogy a dolgozó emberek roham tempóban csúsznak vissza az 1900as szintre. Abból meg Lenin lett, meg "dicsőséges" 133 nap.
Örök bölcsesség, hogy akinek nincs mit veszítenie, az már nem fog félni a tettei következményeitől. Ha bosszúhadjáratban kiiktatod Trump híveit, akkor kapsz több millió felfegyverzett rednecket, akik vissza fognak ütni.
És a történelem másik nagy tanulsága számomra, hogy a fehér embör nagyon nehezen kezd visszaütni, ezért a legtöbb esetben elpuhultnak tartják, aztán meg tol egy vht ahol a világ döbbenten figyeli, h de de de ezek elpuhultak nem? (És most mindegy , hogy 30 éves háborúnak, napoleoni háborúnak stb hívod)
 

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
Én csak félek. Nem érdekel Trump, meg általában a politika sem, csak azt látom, hogy a dolgozó emberek roham tempóban csúsznak vissza az 1900as szintre. Abból meg Lenin lett, meg "dicsőséges" 133 nap.
Örök bölcsesség, hogy akinek nincs mit veszítenie, az már nem fog félni a tettei következményeitől. Ha bosszúhadjáratban kiiktatod Trump híveit, akkor kapsz több millió felfegyverzett rednecket, akik vissza fognak ütni.
És a történelem másik nagy tanulsága számomra, hogy a fehér embör nagyon nehezen kezd visszaütni, ezért a legtöbb esetben elpuhultnak tartják, aztán meg tol egy vht ahol a világ döbbenten figyeli, h de de de ezek elpuhultak nem? (És most mindegy , hogy 30 éves háborúnak, napoleoni háborúnak stb hívod)
Szerintem mi meg lehetünk a béke szigete, egyszerűen túl kicsik vagyunk... Jó eséllyel máshol előbb lesz gáz. Stockholm, II. világháború.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Én csak félek. Nem érdekel Trump, meg általában a politika sem, csak azt látom, hogy a dolgozó emberek roham tempóban csúsznak vissza az 1900as szintre. Abból meg Lenin lett, meg "dicsőséges" 133 nap.
Örök bölcsesség, hogy akinek nincs mit veszítenie, az már nem fog félni a tettei következményeitől. Ha bosszúhadjáratban kiiktatod Trump híveit, akkor kapsz több millió felfegyverzett rednecket, akik vissza fognak ütni.
És a történelem másik nagy tanulsága számomra, hogy a fehér embör nagyon nehezen kezd visszaütni, ezért a legtöbb esetben elpuhultnak tartják, aztán meg tol egy vht ahol a világ döbbenten figyeli, h de de de ezek elpuhultak nem? (És most mindegy , hogy 30 éves háborúnak, napoleoni háborúnak stb hívod)
Az a kerdes hogy mi mennyire allunk majd kessz hogy a regi penzugyi es gazdasagi rendszer helyett egy sajat/sajatos rendszert berendezkedest alkossunk.

Csak ismetelni tudom onmagam. A cel barmily hihetetlen is usa bukasa. Hogy egy mar meglevo gazdasagi elit szerzzen teljhatalmat. /nem valasztasokat akarnak./ a velencei utat kivanjak beteljesiteni /nem egesszen de nagyon hasonlot./ ugye nekik nem jott ossze tobbek kozott hala nekunk./ hogy van e eselyunk jol kijonni a jatszmalyukbol amit a vilagra szabaditottak? /termeszetesen van./
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
Az a kerdes hogy mi mennyire allunk majd kessz hogy a regi penzugyi es gazdasagi rendszer helyett egy sajat/sajatos rendszert berendezkedest alkossunk.

Csak ismetelni tudom onmagam. A cel barmily hihetetlen is usa bukasa. Hogy egy mar meglevo gazdasagi elit szerzzen teljhatalmat. /nem valasztasokat akarnak./ a velencei utat kivanjak beteljesiteni /nem egesszen de nagyon hasonlot./ ugye nekik nem jott ossze tobbek kozott hala nekunk./ hogy van e eselyunk jol kijonni a jatszmalyukbol amit a vilagra szabaditottak? /termeszetesen van./
Megnyugtatlak, már meg van az új rendszer :). Nem kell törnöd a fejed! Most csinálják neki a helyet. Alapvetően mégis optimista vagyok. Tudjuk, hogy jön az új ezért higgadtak maradhatunk. Szerintem ez a kulcs.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Mondjuk volt elég idejük és tanulmányesetük tökélyre fejleszteni az ehhez hasonló psycho-operation-öket.
A külső ellenségkép generálással egyébként újfent jó időre letudhatják ismét a belső problémákat, tartok tőle benne van a pakliban mert ha bejön,otthon békén lesznek hagyva és a fegyverlobbi is megkapja, amit akar. Közben egyengetik majd a világjárvány ügyét - ugye Trump a WHO munkásságával se volt elégedett -, így az egyéb támogatók is jól járnak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Megnyugtatlak, már meg van az új rendszer :). Nem kell törnöd a fejed! Most csinálják neki a helyet. Alapvetően mégis optimista vagyok. Tudjuk, hogy jön az új ezért higgadtak maradhatunk. Szerintem ez a kulcs.
Szerintem meg nem kell az uj rendszert felvennunk... Az a rendszer bukott rendszer... Cserebe mire megbukik az orszag es a nemzet is elenyeszesre kerulne.

Az uj rendszer nem feltetlen jo rendszer szamtalan uj rendszer volt mar a vilagba tobbsegebe sikertelen.
 

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
A külső ellenségkép generálással egyébként újfent jó időre letudhatják ismét a belső problémákat, tartok tőle benne van a pakliban mert ha bejön,otthon békén lesznek hagyva és a fegyverlobbi is megkapja, amit akar. Közben egyengetik majd a világjárvány ügyét - ugye Trump a WHO munkásságával se volt elégedett -, így az egyéb támogatók is jól járnak.
Szóval szerinted elkerülhetetlen a háború Iránnal? Lehet. Szerintem egyébként nem oldja meg a háború a belső problémákat, ezért szerintem a polgár háború a biztosabb vagy a kettő együtt! Bár nincs kristálygömböm. A politika és világjárvány szerinted összefügg??? (Normális vagy!?! ;))
 
T

Törölt tag 008

Guest
Megnyugtatlak, már meg van az új rendszer :). Nem kell törnöd a fejed!...
Az Agenda2030/GreatReset/newGreenDeal? Vagy valami másikra gondolsz?

Valamiért olyan érzésem van, hogy vagy valamiről nem tudunk vagy hülyére vesznek?

Az biztos, hogy megrendezett műsort látunk. Kérdés mi lesz a csattanó a végén? Remélem ezúttal nem rajtunk csattan mint két világháború és két kommunista uralom.
Lehetne most, hogy minket kihagynak? Lángoljon a világ, oldják meg, csak legyünk mi Svájc. Ülünk itt, esszük a sajtot vagyis gulyást és számoljuk a pénzt amíg mások kipróbálnak pár új társadalmi rendszert vagy amit akarnak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Nem kell ellene harcolni. Ujjat kell letrehozni egyedit. Nem kell ma nem kell holnap.
Addig kell kibekkelni. Ki lehet nem kell becsapni oket es romant jatszani de ellenuk sem kell lenni. Emberek kellenek hozza.