A soraid tévesek.
Először is a republikánusok és a demokraták semmiben sem állnak egymással radikálisan szemben. Az általad hozott példák tekintetében meg végképp.
Elhazudjuk a különbségeket vagy rájuk mondjuk, hogy azok "felszínesek", mert nagyon szapulni akarjuk a csúnya rossz amérika politikai színpadát.
Trump, mint üzletember ismert figura volt az establishment számára, igénybe vette mind a két oldal a szolgáltatásait és a kapcsolati hálóját, de a pártpolitikai csatározások szintjén totális kívülálló volt.
És ami a legfontosabb: elnökként is úgy viselkedett. Ez okozta a zavart a rendszerben. De nem mint zseni, hanem mint elszabadult ámokfutó.
Nem az volt a baj vele, hogy nem volt az establishment része, hanem az, hogy egy komplett idióta volt mindenhez ami politika.
Az, hogy valaki idióta,nem azt jelenti, hogy nem establishment része.
Az egész deepstate meg establishment dumát azért találta ki, hogy konkrétumok említése nélkül korbácsolhassa a célközönségében a kizsákmányolt, döntésből kihagyott fehér kisember érzést, és ezzel megnyerje a választást. Az összes általa említett dolgot eldobta. Deep state felszámolása, drain the swamp, lock her up stb mind egy k_rva nagy hazugság volt.- (hogy is lehetett volna más, mikor csak a saját haverjait rakta magasabb pozíciókba a létező struktúrákban)
Annyiban okozott zavart a rendszerben, hogy rommá trollkodta az amerikai politikát az egész társadalom és világ szemében.
Nem tudom, hogy mennyire ismered az USA-t, a kultúrájukat és az amerikai mentalitást, de hidd el, ott az élet minden fontos területe csak kirakat.
Kettőnk közül szerintem csak egy folytatott felsőfokú tanulmányokat olyan irányba, ami Amerikára a magyar átlagnál jelentősen jobb rálátást tesz lehetővé, és abból amit leírtál tükröződik, hogy ez nem te vagy.
Az ország, az elnök, a pártpolitika, a pénz, az ipar, Hollywood, a cégek politikája, az egymással nem rokon emberek kommunikációja, a propagált lelkiállapot, a sporteredmények, az igazságügy, a pereskedések kultúrája, a nyilvánosan felvállalt érzelmek mind csak kirakat.
Mindemellett ott is létezik a valódi gentleman agreement, tehát az emberek közti adott szónak igen is van súlya, de a politikában, különösen az amerikai pártpolitikában azt feltételezni, hogy nem csak egy felszínes színjáték az egész, orbitális naivitásra vall.
Miért akarod a pártpolitika témába befűzni az élet más részeit? Az amerikaiak képén lévő permanens művigyornak, hollywoodnak meg a NASCARnak szerinted mi köze van a jelenlegi beszédtémához?
Na, akkor ezt megfordítom: Azt állítani, hogy Amerikában minden kirakat, és minden fontos dolog szivarfüstös, kokóval és prostikkal teli privát szobákban dől el, és a nyilvános pártpolitikának semmilyen kihatása nincs az átlag állampolgár életére, egy végtelenül cinikus, kelet-európai szocializmusban és rablókapitalizmusban szocializálódott egyénre vall, aki az itt tapasztaltak alapján azt hiszi érti hogy működik az USA.
Kérdezz csak meg pár amerikai fegyvertartót, aki mondjuk nem 1-2 sörétes puskát, hanem fél tucat AR-15-öst és a hozzájuk tartozó 30-as és magasabb kapacitású tárakat, meg mondjuk hangtompítókat tart otthon. Nekik mennyire reális a különbség a két párt között? Itt a szerinted "felszínes alkotmányértelmezési eltérések" jelentenek
mindent.
Kérdezz meg egy huszonéves éves kölyköt, akit egy spákó miatt visznek be a zsaruk, vagy vágnak ki az egyetemről.
Kérdezz meg egy lányt akinek fiatalon becsúszott a gyerek és épp olyan államban él, ahol nem vetetheti el, de tudja, hogy az ország egy másik részén élne akkor nem menne a kukába az élete.
Kérdezd meg a mekiben dolgozó csóró tinit, mennyire fontos neki óránként mennyit kap a munkájáért.
Kérdezd meg az 50 éves cukorbeteg tagot, aki kitudja hány száz dollárt kell fizessen az inzulinért, mert nincs normális egészségügy, és a piac láthatatlan keze bizony nem regulázza meg az ilyesmit.
Kérdezd meg a feka arcot akit a héten harmadjára állít meg a Sate Trooper mert DWB-et követett el.
Miután ez megvolt, mond a szemükbe, hogy csak kirakatkülönbségek vannak a két párt között.