A soraid tévesek.
Először is a republikánusok és a demokraták semmiben sem állnak egymással radikálisan szemben. Az általad hozott példák tekintetében meg végképp.
A védelmi költségvetés erre a legjobb példa.
Folyamatosan emelkedik.
A droglegalizáció, a fegyvertartás tekintetében pedig csak felszínes ellentmondások, alkotmányértelmezési polémia szintjén van ellentét.
Trump, mint üzletember ismert figura volt az establishment számára, igénybe vette mind a két oldal a szolgáltatásait és a kapcsolati hálóját, de a pártpolitikai csatározások szintjén totális kívülálló volt.
És ami a legfontosabb: elnökként is úgy viselkedett. Ez okozta a zavart a rendszerben. De nem mint zseni, hanem mint elszabadult ámokfutó.
Nem tudom, hogy mennyire ismered az USA-t, a kultúrájukat és az amerikai mentalitást, de hidd el, ott az élet minden fontos területe csak kirakat.
Az ország, az elnök, a pártpolitika, a pénz, az ipar, Hollywood, a cégek politikája, az egymással nem rokon emberek kommunikációja, a propagált lelkiállapot, a sporteredmények, az igazságügy, a pereskedések kultúrája, a nyilvánosan felvállalt érzelmek mind csak kirakat.
Mindemellett ott is létezik a valódi gentleman agreement, tehát az emberek közti adott szónak igen is van súlya, de a politikában, különösen az amerikai pártpolitikában azt feltételezni, hogy nem csak egy felszínes színjáték az egész, orbitális naivitásra vall.