[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 191
113
Szerintem csak bejelentik a direkt gázai beavatkozást.
Nem tudom. Egyre surubbek a Free Palestine tiltakozasok Amerikaban.
A zsido lobby ezerrel nyomul, a hedge fund stb milliardosaik probaljak elhallgattatni meg megfelemliteni az egyetemi csoportokat, mindenkit antiszemitaznak a sajtoban a fizetett embereik, de ma mar ez nem mukodik szerintem, az emberek pontosan latjak, hogy Hamas != Palestine, es zsidok != izrael kormanyzat stb.
Szerintem a legvaloszinubb valamifele latvanyos segelyakcio, de csak ugy, hogy persze ne tegyen keresztbe az IDF invaziojanak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nem tudom. Egyre surubbek a Free Palestine tiltakozasok Amerikaban.
A zsido lobby ezerrel nyomul, a hedge fund stb milliardosaik probaljak elhallgattatni meg megfelemliteni az egyetemi csoportokat, mindenkit antiszemitaznak a sajtoban a fizetett embereik, de ma mar ez nem mukodik szerintem, az emberek pontosan latjak, hogy Hamas != Palestine, es zsidok != izrael kormanyzat stb.
Szerintem a legvaloszinubb valamifele latvanyos segelyakcio, de csak ugy, hogy persze ne tegyen keresztbe az IDF invaziojanak.
Szerintem katonai akciókat fog bejelenteni, új GWOT jön (ma este sorra baszkodják a közel-keleti USA bázisokat).
Azt gondolom, erőt kell mutatnia.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 619
93
Eloben adta a YT is:


Átfutottam az összefoglalót a CNN-től, ott azt írták nem volt túl meggyőző. A videó kb. felét megnéztem, de az sem volt meggyőző, igazából nincs kedvem végignézni, mert nehezen viselem.

Részletek:

Mi történne Ukrajnával, ha mi elfordulnánk tőle? Mi vagyunk az alapvető nemzet, miközben Putyin Iránból és Észak-Koreából vesz drónokat és lőszert, hogy az ukrajnai városokat és népet terrorizálja. Az elejétől azt mondtam, nem fogok amerikai katonákat Ukrajnába küldeni. Ukrajna csak segítséget kér, a fegyverekkel, az elhivatottsággal, a képességgel hogy kiszorítsa az oroszokat.

Utána pedig elmagyarázza, hogy a pénz amit kér valójában azért kell, hogy a kiküldött fegyverek helyett az amerikai hadsereg vásároljon magának.

Már ezzel a kis részlettel is több probléma van:
  • akkor ez most arról szól, hogy a hadiipar kapja a pénzt,
  • valahogy elfelejti kifejteni, hogy nem csak fegyvereket küld, hanem néhány milliárd dollárt is,
  • az oroszok azért nagyon visszafogottan "terrorizálják" az ukrán népet.
  • ha az USA elfordulna Ukrajnától, akkor valószínűleg relatíve hamar béke lenne, az történne

Akik hittek bennünk, akik hisznek egy jobb életben miattunk, akik kétségbeesetten bíznak abban, hogy nem felejtjük el őket. Akik várnak ránk.
...
Nem állhat a pártpolitika annak útjába, hogy segítsünk ennek a nagyszerű nemzetnek.
...
Mi vagyunk az USA és semmi sem túl nehéz nekünk, ha együtt csináljuk.

Nagyon lelkesítő is lehetne, ha egy karizmatikus politikus mondaná, de Biden hangjával nekem inkább siránkozásnak jött át, mint vezetésnek.

Bevallottan elfogult véleményem, hogy próbálnak minden lehetséges módon pénzt összehajkurászni, de tényleg egyre nehezebb megindokolni miért is adják Ukrajnának.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Elképesztő OPSEC fail. A Delta (ha hihetünk a leszereltek beszámolóinak) nagyrészt civil ruhás feladatokat végez.


Jó érzés lehet, mikor mondják neked hogy kezet foghattál az elnököddel, de ez a karrieredbe került. De hé, legalább van egy közös fotód Biden elnökkel.

Az arcfelismerő rendszerek idején jó is lehet, mikor te és 3 társad be van azonosítva, ezért akár rajtad keresztül be tudják azonosítani a veled együtt szórakozó, vagy nyilvánosan együtt mutatkozó többi Deltást is. Akár úgy is, hogy visszafuttatnak korábbi, hónapokkal ezelőtti felvételeket. És azt soha nem tudja senki, hogy amikor épp csak felderített civilben, akkor egy kamera felvette-e az arcát. És hogy az a kamerafelvétel a felhős táralapú rendszerével kutatható-e.

Mondjuk nem biztos hogy olyan nagy szám ,hogy az USA elit egységeiben szolgáló több ezer aktív katona közül épp arc alapján be lehet lőni párat, de ha a belső normáik alapján nem engedik ki őket küldetésre, akkor lényegében abból az egységből menniük kell.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
Az új vevőknek ingyen fenthamil tábla alá igazán oda biggyeszthették volna az 1 fizet, kettőt vihet akciót is....
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Jó érzés lehet, mikor mondják neked hogy kezet foghattál az elnököddel, de ez a karrieredbe került. De hé, legalább van egy közös fotód Biden elnökkel.

Az arcfelismerő rendszerek idején jó is lehet, mikor te és 3 társad be van azonosítva, ezért akár rajtad keresztül be tudják azonosítani a veled együtt szórakozó, vagy nyilvánosan együtt mutatkozó többi Deltást is. Akár úgy is, hogy visszafuttatnak korábbi, hónapokkal ezelőtti felvételeket. És azt soha nem tudja senki, hogy amikor épp csak felderített civilben, akkor egy kamera felvette-e az arcát. És hogy az a kamerafelvétel a felhős táralapú rendszerével kutatható-e.

Mondjuk nem biztos hogy olyan nagy szám ,hogy az USA elit egységeiben szolgáló több ezer aktív katona közül épp arc alapján be lehet lőni párat, de ha a belső normáik alapján nem engedik ki őket küldetésre, akkor lényegében abból az egységből menniük kell.
Az a vicc,hogy tegnap láttam ezt képet takarás nélkül. Órák óta keresgélem a telegramon,mert nem emlékszem,hogy milyen oldalon volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
https://consortiumnews.com/2023/10/20/us-declares-war/

De az Egyesült Államok is folyamatosan egy elfogadhatatlan valóság ellen üti a fejét. Ahelyett, hogy leépítené a monumentális zsonglőrt, vagy a boltív finom megemelésére alkalmazná magát, többször is megpróbál beilleszkedni, hiábavaló erőfeszítéssel, hogy a világot a mitológiájához igazítsa. Az agyrázkódási jegyzőkönyv előhívása rendben van – de senki sem akarja beismerni ezt a kijózanító igazságot.

Ez közel áll ahhoz az állapothoz, amelyet a pszichológusok „disszociációnak” neveznek. A mélyen gyökerező érzelmi okok miatt képtelenség látni és elfogadni a valóságot.

Az objektív valósággal való találkozás során az így kialakult nemzet számára keletkező feszültség nem kényszeríti a fokozott öntudatosságra vagy a viselkedés megváltoztatására, ha ennek a valóságnak a domináns jellemzője a mögöttes téveszmékben osztozók hozzáállása és kifejezett véleménye.