[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 308
37 290
113
A pedofil Epsteint a Moszad toborozta.

A korábbi Moszad-ügynök, Ari Ben-Menashe azt állítja, hogy Jeffrey Epstein Izrael kémje volt, és kapcsolatait információgyűjtésre, majd zsarolásra használta fel.

Ehud Barak volt izraeli miniszterelnök állítólag több mint 30 alkalommal találkozott Epsteinnel.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 923
113

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
Végeztettem egy gondolatkísérletet ezzel a ChatGPT-vel, és a meghökkentő választ szerettem volna megosztani. Bushoval egyeztettem (még mielőtt az lenne, hogy én akarok atomozni :D), hogy külön AI topik legyen-e belőle, de azt mondta, inkább menjen a nagy sakktáblába, de mivel az azóta is zárva, így ide teszem be.

rcGwQLP.jpg


Megkérdeztem tőle, hogy hosszú távú következményeket nézve melyik választás valószínűbb/jobb az USA számára, egy nem atomhatalom NATO tagországra mért korlátozott, taktikai orosz atomcsapás esetén: nem tenni semmit és ezzel aláásni a NATO hitelességét, vagy az észak atlanti szerződés szerint járni el akkor is, ha az mindkét fél részéről a kölcsönös megsemmisítés doktrínájának aktiválását jelentené.
Elsőre persze jött a semmitmondó, szófosó, általánosító válasz, hogy hát nagyon súlyos helyzet lenne, el kell kerülni a további eszkalációt, figyelembe kell venni minden következményt és az alapján dönteni stb stb, de mikor arra kértem, hogy A-val, vagy B-vel válaszoljon csak, akkor jött a matt.

A nagyon okos mesterséges intelligencia szerint ami majd jól megmenti az emberiséget, mert a Terminatorbéli SKYNET csak tündérmese, azt találta mondani, hogy B - azaz inkább kölcsönös megsemmisítés és atomháború az USA és Oroszország között (az általánosító válaszból látszik, hogy pontosan tudja mi az a MAD és mivel jár), mintsem elveszíteni a hitelességet.

Nem akartam elhinni, hogy ez jött ki neki. Először kértem, hogy magyarázza el, miért a B, és jött is a jól ismert nyugati faszkodás - szilárdan kiállni a szövetségesek mellett, világos üzenetet küldeni az ellenfeleknek, hogy nem tolerálja a szuverenitás megsértését és megerősíti a NATO-ba vetett bizalmat. Mindezt úgy, hogy ismétlem - pontosan tudja, érti mi az a MAD.

Nem akartam annyiban hagyni, gondoltam próbáljuk meg úgy, hogy felhívom a figyelmét arra, mivel jár a B választás: nem maradnak szövetségesek akik mellett kiállhatna, sem ellenfelek akiknek világos üzenetet küldhetne, sőt, ő maga és a világ nagy része is elpusztulna.

qmmlYFn.jpg


Így már persze arra jutott ő is, hogy mégiscsak az A a jobb választás, mert bár ugye a NATO hitelességének aláásása nem tetszetős, de egy az USA-ra és a világ többi részére nézve (imádom ezt az amerikai sovén kifejezést "USA and the rest of the world" ) katasztrofális következményekkel járó atomháború a teljes pusztulás kockázatát hordozza, így az A válasz a megfontoltabb és biztonságosabb döntés.

El lehetne intézni annyival, hogy hát még nem okos annyira, hogy ilyen komplex dolgokat kiértékeljen, és azért csak a szájba rágósan megadott kérdésnél jön ki az elfogadható válasz, de nem erről van szó. Láthatóan pontosan érti, milyen lehetőségek jönnek szóba, mi forog kockán. Ezt mutatja a legelső kérdésem, amikor csak annyit kérdeztem, hogy mi lenne a válasz egy ilyen csapásra, és komplex, minden aspektusra kiterjedő választ adott:

sp2dBfh.jpg


Ugye ezt úgy fejlesztették, hogy éveken keresztül könyvtárakra, újságok, folyóiratok archívumaira stb ráengedve trenírozták, azaz emberi ésszel felfoghatatlan mögöttes lexikális tudásbázison mazsolázik, nem kerüli el a figyelmét semmi, de ugye rendelkezik egy, a készítők által preferált nyugati, liberális előítélettel, azaz egyszerűen fogalmazva: ilyen lenne az, ha egy washingtoni skizo döntéshozó, aki egyszerre demokrata és neokon képes lenne birtokolni az emberiség által 5000 év alatt felhalmozott lexikális tudást, és ennek birtokában azonnali döntéseket tudna hozni.

Ők még enélkül is komolyan gondolják a megnyerhető korlátozott atomháborút, és a MAD helyett célul kitűzött nukleáris elsőbbség doktrínáját, szimulálgatják is rendszeresen, és csak arra várnak, mikor jön ki egymás után sokszor, hogy VICTORY. És akkor most itt van egy AI modell, aki ezt a választ adja. Olyan ez, mint amikor valaki úgy akar döntést hozni, hogy dobálgatja a pénzérmét, és ha 10x egymás után fej lesz, akkor elszánja magát az adott dologra. Ha elég sokáig dobálgatod, akkor bizonyosan lesz egy olyan sorozat, amiben lesz 10 fej egymás után, ahogy egy írástudatlan majom is pontosan akkora valószínűséggel fogja legépelni a Bibliát, mint bármelyik más karaktersorozatot, és ha végtelenül hosszú idő állna rendelkezésére, akkor egyszer tényleg a Bibliát írná le.

Ez az AI modell nem más, mint az emberiség kollektív tudásának nyugati szemüvegen keresztüli kivetítődése, ezért gondolja azt, hogy a B válasz esetén hosszú távon az USA nyer, nincs totális pusztulás (többszáz légköri kísérleti atomrobbantás után is itt vagyunk). Csak és kizárólag akkor dönt másként, ha állandóként megadod neki azt, hogy hogyan értelmezze a MAD következményeit, ezzel kizárva a képletből, hogy azt ő változónak érzékelve behelyettesítse az általa elképzelt költség-haszon függvénnyel.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 127
2 973
113
Végeztettem egy gondolatkísérletet ezzel a ChatGPT-vel, és a meghökkentő választ szerettem volna megosztani. Bushoval egyeztettem (még mielőtt az lenne, hogy én akarok atomozni :D), hogy külön AI topik legyen-e belőle, de azt mondta, inkább menjen a nagy sakktáblába, de mivel az azóta is zárva, így ide teszem be.

rcGwQLP.jpg


Megkérdeztem tőle, hogy hosszú távú következményeket nézve melyik választás valószínűbb/jobb az USA számára, egy nem atomhatalom NATO tagországra mért korlátozott, taktikai orosz atomcsapás esetén: nem tenni semmit és ezzel aláásni a NATO hitelességét, vagy az észak atlanti szerződés szerint járni el akkor is, ha az mindkét fél részéről a kölcsönös megsemmisítés doktrínájának aktiválását jelentené.
Elsőre persze jött a semmitmondó, szófosó, általánosító válasz, hogy hát nagyon súlyos helyzet lenne, el kell kerülni a további eszkalációt, figyelembe kell venni minden következményt és az alapján dönteni stb stb, de mikor arra kértem, hogy A-val, vagy B-vel válaszoljon csak, akkor jött a matt.

A nagyon okos mesterséges intelligencia szerint ami majd jól megmenti az emberiséget, mert a Terminatorbéli SKYNET csak tündérmese, azt találta mondani, hogy B - azaz inkább kölcsönös megsemmisítés és atomháború az USA és Oroszország között (az általánosító válaszból látszik, hogy pontosan tudja mi az a MAD és mivel jár), mintsem elveszíteni a hitelességet.

Nem akartam elhinni, hogy ez jött ki neki. Először kértem, hogy magyarázza el, miért a B, és jött is a jól ismert nyugati faszkodás - szilárdan kiállni a szövetségesek mellett, világos üzenetet küldeni az ellenfeleknek, hogy nem tolerálja a szuverenitás megsértését és megerősíti a NATO-ba vetett bizalmat. Mindezt úgy, hogy ismétlem - pontosan tudja, érti mi az a MAD.

Nem akartam annyiban hagyni, gondoltam próbáljuk meg úgy, hogy felhívom a figyelmét arra, mivel jár a B választás: nem maradnak szövetségesek akik mellett kiállhatna, sem ellenfelek akiknek világos üzenetet küldhetne, sőt, ő maga és a világ nagy része is elpusztulna.

qmmlYFn.jpg


Így már persze arra jutott ő is, hogy mégiscsak az A a jobb választás, mert bár ugye a NATO hitelességének aláásása nem tetszetős, de egy az USA-ra és a világ többi részére nézve (imádom ezt az amerikai sovén kifejezést "USA and the rest of the world" ) katasztrofális következményekkel járó atomháború a teljes pusztulás kockázatát hordozza, így az A válasz a megfontoltabb és biztonságosabb döntés.

El lehetne intézni annyival, hogy hát még nem okos annyira, hogy ilyen komplex dolgokat kiértékeljen, és azért csak a szájba rágósan megadott kérdésnél jön ki az elfogadható válasz, de nem erről van szó. Láthatóan pontosan érti, milyen lehetőségek jönnek szóba, mi forog kockán. Ezt mutatja a legelső kérdésem, amikor csak annyit kérdeztem, hogy mi lenne a válasz egy ilyen csapásra, és komplex, minden aspektusra kiterjedő választ adott:

sp2dBfh.jpg


Ugye ezt úgy fejlesztették, hogy éveken keresztül könyvtárakra, újságok, folyóiratok archívumaira stb ráengedve trenírozták, azaz emberi ésszel felfoghatatlan mögöttes lexikális tudásbázison mazsolázik, nem kerüli el a figyelmét semmi, de ugye rendelkezik egy, a készítők által preferált nyugati, liberális előítélettel, azaz egyszerűen fogalmazva: ilyen lenne az, ha egy washingtoni skizo döntéshozó, aki egyszerre demokrata és neokon képes lenne birtokolni az emberiség által 5000 év alatt felhalmozott lexikális tudást, és ennek birtokában azonnali döntéseket tudna hozni.

Ők még enélkül is komolyan gondolják a megnyerhető korlátozott atomháborút, és a MAD helyett célul kitűzött nukleáris elsőbbség doktrínáját, szimulálgatják is rendszeresen, és csak arra várnak, mikor jön ki egymás után sokszor, hogy VICTORY. És akkor most itt van egy AI modell, aki ezt a választ adja. Olyan ez, mint amikor valaki úgy akar döntést hozni, hogy dobálgatja a pénzérmét, és ha 10x egymás után fej lesz, akkor elszánja magát az adott dologra. Ha elég sokáig dobálgatod, akkor bizonyosan lesz egy olyan sorozat, amiben lesz 10 fej egymás után, ahogy egy írástudatlan majom is pontosan akkora valószínűséggel fogja legépelni a Bibliát, mint bármelyik más karaktersorozatot, és ha végtelenül hosszú idő állna rendelkezésére, akkor egyszer tényleg a Bibliát írná le.

Ez az AI modell nem más, mint az emberiség kollektív tudásának nyugati szemüvegen keresztüli kivetítődése, ezért gondolja azt, hogy a B válasz esetén hosszú távon az USA nyer, nincs totális pusztulás (többszáz légköri kísérleti atomrobbantás után is itt vagyunk). Csak és kizárólag akkor dönt másként, ha állandóként megadod neki azt, hogy hogyan értelmezze a MAD következményeit, ezzel kizárva a képletből, hogy azt ő változónak érzékelve behelyettesítse az általa elképzelt költség-haszon függvénnyel.

Nem semmi gondolkodásmód, ahol a ruszkik dobják az atomot, de mégis a nyugatot kell fikázni.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
Nem semmi gondolkodásmód, ahol a ruszkik dobják az atomot, de mégis a nyugatot kell fikázni.
Ez a megfejtés amúgy hogy jött ki? Mint a Hofi viccben, 90-ből kivontátok a pénteket?

Tényleg ennyit sikerült leszűrni? Tartalom kit érdekel, gondolkodni minek, csak mondják meg kit kell fikázni. Ebben én sajnos nem vagyok partner, a tévénézést javaslom.
Szia.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 494
67 933
113
Nem semmi gondolkodásmód, ahol a ruszkik dobják az atomot, de mégis a nyugatot kell fikázni.
De hát ők csak azért tennék, hogy ne haljon meg annyi katonájuk az elhúzódó invázióban. :rolleyes: Az USA is csak ezért tette a japánokkal, szóval ennél humánusabb, a közjót és erkölcsöt felmagasztaló győzedelmes lépést nem is tehetnének. :rolleyes:
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 448
63 890
113
Végeztettem egy gondolatkísérletet ezzel a ChatGPT-vel, és a meghökkentő választ szerettem volna megosztani. Bushoval egyeztettem (még mielőtt az lenne, hogy én akarok atomozni :D), hogy külön AI topik legyen-e belőle, de azt mondta, inkább menjen a nagy sakktáblába, de mivel az azóta is zárva, így ide teszem be.

rcGwQLP.jpg


Megkérdeztem tőle, hogy hosszú távú következményeket nézve melyik választás valószínűbb/jobb az USA számára, egy nem atomhatalom NATO tagországra mért korlátozott, taktikai orosz atomcsapás esetén: nem tenni semmit és ezzel aláásni a NATO hitelességét, vagy az észak atlanti szerződés szerint járni el akkor is, ha az mindkét fél részéről a kölcsönös megsemmisítés doktrínájának aktiválását jelentené.
Elsőre persze jött a semmitmondó, szófosó, általánosító válasz, hogy hát nagyon súlyos helyzet lenne, el kell kerülni a további eszkalációt, figyelembe kell venni minden következményt és az alapján dönteni stb stb, de mikor arra kértem, hogy A-val, vagy B-vel válaszoljon csak, akkor jött a matt.

A nagyon okos mesterséges intelligencia szerint ami majd jól megmenti az emberiséget, mert a Terminatorbéli SKYNET csak tündérmese, azt találta mondani, hogy B - azaz inkább kölcsönös megsemmisítés és atomháború az USA és Oroszország között (az általánosító válaszból látszik, hogy pontosan tudja mi az a MAD és mivel jár), mintsem elveszíteni a hitelességet.

Nem akartam elhinni, hogy ez jött ki neki. Először kértem, hogy magyarázza el, miért a B, és jött is a jól ismert nyugati faszkodás - szilárdan kiállni a szövetségesek mellett, világos üzenetet küldeni az ellenfeleknek, hogy nem tolerálja a szuverenitás megsértését és megerősíti a NATO-ba vetett bizalmat. Mindezt úgy, hogy ismétlem - pontosan tudja, érti mi az a MAD.

Nem akartam annyiban hagyni, gondoltam próbáljuk meg úgy, hogy felhívom a figyelmét arra, mivel jár a B választás: nem maradnak szövetségesek akik mellett kiállhatna, sem ellenfelek akiknek világos üzenetet küldhetne, sőt, ő maga és a világ nagy része is elpusztulna.

qmmlYFn.jpg


Így már persze arra jutott ő is, hogy mégiscsak az A a jobb választás, mert bár ugye a NATO hitelességének aláásása nem tetszetős, de egy az USA-ra és a világ többi részére nézve (imádom ezt az amerikai sovén kifejezést "USA and the rest of the world" ) katasztrofális következményekkel járó atomháború a teljes pusztulás kockázatát hordozza, így az A válasz a megfontoltabb és biztonságosabb döntés.

El lehetne intézni annyival, hogy hát még nem okos annyira, hogy ilyen komplex dolgokat kiértékeljen, és azért csak a szájba rágósan megadott kérdésnél jön ki az elfogadható válasz, de nem erről van szó. Láthatóan pontosan érti, milyen lehetőségek jönnek szóba, mi forog kockán. Ezt mutatja a legelső kérdésem, amikor csak annyit kérdeztem, hogy mi lenne a válasz egy ilyen csapásra, és komplex, minden aspektusra kiterjedő választ adott:

sp2dBfh.jpg


Ugye ezt úgy fejlesztették, hogy éveken keresztül könyvtárakra, újságok, folyóiratok archívumaira stb ráengedve trenírozták, azaz emberi ésszel felfoghatatlan mögöttes lexikális tudásbázison mazsolázik, nem kerüli el a figyelmét semmi, de ugye rendelkezik egy, a készítők által preferált nyugati, liberális előítélettel, azaz egyszerűen fogalmazva: ilyen lenne az, ha egy washingtoni skizo döntéshozó, aki egyszerre demokrata és neokon képes lenne birtokolni az emberiség által 5000 év alatt felhalmozott lexikális tudást, és ennek birtokában azonnali döntéseket tudna hozni.

Ők még enélkül is komolyan gondolják a megnyerhető korlátozott atomháborút, és a MAD helyett célul kitűzött nukleáris elsőbbség doktrínáját, szimulálgatják is rendszeresen, és csak arra várnak, mikor jön ki egymás után sokszor, hogy VICTORY. És akkor most itt van egy AI modell, aki ezt a választ adja. Olyan ez, mint amikor valaki úgy akar döntést hozni, hogy dobálgatja a pénzérmét, és ha 10x egymás után fej lesz, akkor elszánja magát az adott dologra. Ha elég sokáig dobálgatod, akkor bizonyosan lesz egy olyan sorozat, amiben lesz 10 fej egymás után, ahogy egy írástudatlan majom is pontosan akkora valószínűséggel fogja legépelni a Bibliát, mint bármelyik más karaktersorozatot, és ha végtelenül hosszú idő állna rendelkezésére, akkor egyszer tényleg a Bibliát írná le.

Ez az AI modell nem más, mint az emberiség kollektív tudásának nyugati szemüvegen keresztüli kivetítődése, ezért gondolja azt, hogy a B válasz esetén hosszú távon az USA nyer, nincs totális pusztulás (többszáz légköri kísérleti atomrobbantás után is itt vagyunk). Csak és kizárólag akkor dönt másként, ha állandóként megadod neki azt, hogy hogyan értelmezze a MAD következményeit, ezzel kizárva a képletből, hogy azt ő változónak érzékelve behelyettesítse az általa elképzelt költség-haszon függvénnyel.
Egyértelmű: ha két opció van, A, az USA megszégyenülése, B, az USA és az egész világ pusztulása, akkor az agresszív, arrogáns, egocentrikus, nárcisztikus USA a kiterjesztett öngyilkosságot választja, legalábbis a nagymintás, Nyugat-központú reakcióelemzésen alapuló AI értelmezés szerint.
A kiterjesztett öngyilkosságot elkövető nárcisztikus archetípus jellemzői köszönnek vissza a globál-birodalmista hatalmak viselkedésmintáiban.
A hitleri Németország végnapjai, a Szovjetúnió, illetve most Amerikát, mint vázat használó globális pénzügyi elit kompromisszumképtelen harácsolása mind-mind ugyanaz a seggüket a földhöz verő éretlen tinédzser hisztéria.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 127
2 973
113
Ez a megfejtés amúgy hogy jött ki? Mint a Hofi viccben, 90-ből kivontátok a pénteket?

Tényleg ennyit sikerült leszűrni? Tartalom kit érdekel, gondolkodni minek, csak mondják meg kit kell fikázni. Ebben én sajnos nem vagyok partner, a tévénézést javaslom.
Szia.

tátok az ...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 127
2 973
113
De hát ők csak azért tennék, hogy ne haljon meg annyi katonájuk az elhúzódó invázióban. :rolleyes: Az USA is csak ezért tette a japánokkal, szóval ennél humánusabb, a közjót és erkölcsöt felmagasztaló győzedelmes lépést nem is tehetnének. :rolleyes:

Mármunt a ruszkik ?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 963
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93

Ez is csak olcsó projekció.
A téma még mindig az, hogy az emberiség reménye, a mindannyiunkat megmentő mesterséges intelligencia szerint - amennyiben a következmények értelmezését rá bízzuk - a B válasz a helyes.

Más téma (de ugyanúgy működik, mint amit te és halfdan csináltatok a fenti témában):



Félelmetes ez a mesterségesen növesztett kozmikus gyűlölet. Groteszk és vicces lenne, ha nem komoly témáról lenne szó. Göbbels sírva kérné a receptet. Ha neki rendelkezésére állt volna ez a propagandagépezet, akkor puskalövés nélkül foglalták volna el az egész világot.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 140
2 505
113

Ez egy olimpikon. Csont nélkül átvitte a lécet, akarom mondani a pulpitust.
yK686vRUPDCt.jpeg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 344
55 858
113

Ez egy olimpikon. Csont nélkül átvitte a lécet, akarom mondani a pulpitust.


A következő 10-15 évre megvan az agysebésznek a koszt,kvártély simán. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 980
113
A következő 10-15 évre megvan az agysebésznek a koszt,kvártély simán. :D
Hátrányos helyzetű, nehéz gyerekkora volt, megbánta a tettét, alig kapott levegőt, drog befolyásolása alatt volt (da csak ha enyhítő körűlmény), a bírónő rasszista, meg amúgyis BLM.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 054
87 965
113

1. Mit is keresett nálatok?
2. Hol a többi érték a vonatról?
3. Mit us vállaltak akkoriban a világbanki hitelért a mieink?
4. Az egész magyar disszidensgárda, a szavazóitok nem akarták, hogy visszaadjátok, de ti leszartátok.
5. Jól jött a népszerűség nektek is.
6. A különböző országok aranytartalékai mikor kerülnek vissza?
 
Status
Not open for further replies.