[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 459
93
Bident a csapata vezeti, emiatt már esnek a fejek a médiában


A pennsylvaniai WURD Radio állomás kirúgta műsorvezetőjét, Andrea Lawful-Sanderst, amiért a kampánymenedzserei által adott konzervkérdéseket használta fel Joe Biden amerikai elnökkel készített interjúban. Más jelek is utalnak arra, hogy Biden csapata próbálja kézen fogva vezetni. Az Axiosnak van egy útmutatója, amely pontosan felvázolja, hol van a színpad azon eseményeken, ahol Biden fel kíván szólalni.

Az állomás házigazdája négy kérdést tett fel Bidennek a múlt héten a választásokkal kapcsolatban. Lawful-Sanders elmondta a CNN-nek, hogy részesei voltak annak a nyolc kérdésnek, amelyet Biden csapata küldött neki az interjú előtt. „A kérdéseket jóváhagyásra küldték nekem. Jóváhagytam őket.

Biden kampányszóvivője, Lauren Hitt nem tagadta, hogy a csapat feltette a kérdéseket. Kijelentette, hogy a napra vonatkozó témákat tárgyalták. „Nem szabjuk feltételhez a tárgyalásokat e kérdések elfogadásához” – tette hozzá.

Most a szerencsetlen musorvezeto tehet arrol hogy a balf@sz meg retardalt is? :D
Azért ha valaki elolvasta a rádió közleményét a kirúgásról, akkor tudja, hogy pont azért rúgták ki, mert belement, hogy egyeztesse a kérdéseket a Biden brigáddal. A közlemény szerint a rádió etikettjébe nem fér bele, hogy olyan riporter dolgozzon náluk, aki - akárkiről is legyen szó - előre egyeztetett, alákérdezős interjúban vegyen részt.
Ebben a sztoriban a rádió az egyetlen pozitív szereplő.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 720
113
Én nem tudom, hogy Biden ott lesz-e a NATO csúcson, de ha igen, olyan rémülettel fognak hazajönni a vezetők, hogy csak na, ill. figyeljétek meg, Orbán nem fog mellébeszélni, és konkrétan el fogja mondani, hogy az USA élén egy demens vénember áll a legvészjóslóbb időkben, majd hopp, Biden visszalép.

Egyébként nem értem az amerikaiakat. Ott van nekik a demokrata vonalú, önjárónak tényleg önjáró Kennedy. Nem kell itt senkit felépíteni, be kell mögé állni. Még a Trump szimpatizánsoknak is elfogadható, hát még a demokratáknak! Oké, a Biden mögé felsorakozott oligarchák agypéniszt kapnak majd, de sima demokrata győzelem lesz a vége, talán végre normális amerikai elnökkel a háttérben.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 290
113
Én nem tudom, hogy Biden ott lesz-e a NATO csúcson, de ha igen, olyan rémülettel fognak hazajönni a vezetők, hogy csak na, ill. figyeljétek meg, Orbán nem fog mellébeszélni, és konkrétan el fogja mondani, hogy az USA élén egy demens vénember áll a legvészjóslóbb időkben, majd hopp, Biden visszalép.

Egyébként nem értem az amerikaiakat. Ott van nekik a demokrata vonalú, önjárónak tényleg önjáró Kennedy. Nem kell itt senkit felépíteni, be kell mögé állni. Még a Trump szimpatizánsoknak is elfogadható, hát még a demokratáknak! Oké, a Biden mögé felsorakozott oligarchák agypéniszt kapnak majd, de sima demokrata győzelem lesz a vége, talán végre normális amerikai elnökkel a háttérben.
Olvastam egy elméletet, h John Stewart-ot ezért hozták vissza. Vele mondatták ki azt is, h a covid laborszökevény, vele fogják kimondatni, h Biden már lehet, nem is él, csak az ánusztávirányítóval még mozgatják.
Amolyan jobban öltözött Hofi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 720
113
Hát persze ...

Se elrettentés, se flotta, se működőképes légierő, ami van, az drága, tele gyermekbetegségekkel, emellett kb. túlárazás mindenhol. A lőszergyártás szinte nulla, ami készül, az ellenfeleiekhez képest drága. A harckocsik nem háborúra készültek, ráadásul javításigényesek, a logisztika a működtetésükre drága. A drónok világában a légvédelem ultradrága, drágaságához képest alkalmatlan kb. mindenre. Egy Irán elleni támadás megfogásához, amihez Irán drónokat, és elavult ill. kevésbé új rakétákat használt, egy Öböl szintű összefogással is minimum 1 milliárd dollár volt védekezni, ami látványos volt, de attól még, ami ténylegesen célpont volt, azt eltalálták. Szóval, ja, remek formában vannak, csak ez nem egy védelmi szövetség, hanem egy kupleráj, tele csivavákkal, és egyéb háborús uszítókkal. Védelmi szövetségről beszélünk. Benne az észtektől a britekig. Ha kikapjuk az amerikaiakat és a szoknyás férfijeiket a vezérkarban, totálisan lesújtó a helyzete a NATOnak, de ha nem kapjuk ki, akkor sem jobb a helyzet egy formálódó Orosz-Kínai-Iráni szövetséggel szemben.

Törökország kivételével komoly NATO haderő az USAn kívül nincs. A lengyeleket hagynám. Fenntarthatatlanul drága a hadseregük, és mellé ők hazárdíroznak a legtöbbet, vsz a balti csivavák mellett ők fognak elsőként eltűnni egy komolyabb konfliktus során a Földről is ...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 432
63 764
113

"...Ha elfordul tőle az amerikai szórakoztatóipar, akkor az tényleg megpecsételheti politikai karrierjét..."

"...A hollywoodi sztárok többsége egyébként a vita előtt még teljes mellszélességgel támogatta Bident, nem csak szavakkal, de pénzzel is. Június 16-án, alig másfél héttel a botrányos vita előtt tartottak a Peacock Theaterben, Los Angelesben egy összejövetelt, amelyen olyan hírességek is ott voltak, mint George Clooney, Julia Roberts és Barbara Streisand. Több mint 30 millió dollárt gyűjtöttek össze Biden kampányára.

A vita óta azonban lelohadt a lelkesedés, és az egyik legnagyobb adakozó, Ari Emanuel ügynök is úgy nyilatkozott, hogy lehet, azzal tudják kikényszeríteni Biden lelépését, ha elapadnak a pénzcsapok. Azt már a pártnál is megéreznék. Hollywood ugyanis az egyik legnagyobb támogatója a demokratáknak..."

Igen, ez maximum csak úgy demokrácia, hogy azt a politikia vonulatot támogatja Hollywood, aminek a nevében benne van a demokrata szó. Magyarán, amit Hollywood mond, vagy szeretne, azt csinálja a politika egyik fele, ez viszont így minden, csak nem demokrácia.
Szórakoztatóipar, igen így is lehet hívni, szép eufemizmusa ez napjaink leghatékonyabb politikacsinálásnak. Persze másképp is fogalmazhatunk, ha a mögöttes érdekkör származását nézzük.

Ari Emanuel:

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 721
113
Én nem tudom, hogy Biden ott lesz-e a NATO csúcson, de ha igen, olyan rémülettel fognak hazajönni a vezetők, hogy csak na, ill. figyeljétek meg, Orbán nem fog mellébeszélni, és konkrétan el fogja mondani, hogy az USA élén egy demens vénember áll a legvészjóslóbb időkben, majd hopp, Biden visszalép.

Ott van...

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 720
113
szépen összeszedett írás
pontosan bemutatja azt, hogyan lehet megszervezni egy háborút. úgy, hogy tulajdonképpen ezt pont azok nem akarják/akarták, akik háborúznak egymással (na jó, NEM politikai szinten)
a fájó az, hogy azok, akik felelősek csak röhögnek a markukba, és zsákszámra söprik befelé a pénzt :(
Tegnap valamelyik adón, History, Discovery, passz, csak belenéztem első reklámig ... úgy adták elő Japán Pearl Harbor elleni támadását, hogy Roosevelt ki akarta provokálni. Először megfojtotta az olajbeszerzését, aztán a további szankciók, miközben arra terelték őket, hogy támadják meg Pearlt. :)

Aztán áldozatpóz, persze mindezt úgy, hogy a hordozók "véletlenül" nem voltak ott, az elpusztult csatahajók és egyéb hajók közül többet akartak le akartak szerelni, de ugye meghalt párezer tengerész és civil. blabla Reklám miatt (4 percenként) otthagytam, de ez is végre ki lett mondva ...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 187
23 562
113
Tegnap valamelyik adón, History, Discovery, passz, csak belenéztem első reklámig ... úgy adták elő Japán Pearl Harbor elleni támadását, hogy Roosevelt ki akarta provokálni. Először megfojtotta az olajbeszerzését, aztán a további szankciók, miközben arra terelték őket, hogy támadják meg Pearlt. :)

Aztán áldozatpóz, persze mindezt úgy, hogy a hordozók "véletlenül" nem voltak ott, az elpusztult csatahajók és egyéb hajók közül többet akartak le akartak szerelni, de ugye meghalt párezer tengerész és civil. blabla Reklám miatt (4 percenként) otthagytam, de ez is végre ki lett mondva ...
Alig 80 év kellett hozzá…
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Alex Soros pedig feleségül veszi Huma Abedint.
Nem is értem. :) Hirtelen hetero lett?! :D
x7qtlH2vauA.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 666
8 359
113
Elolvastam. Paki-indiai vegyes gyakorló muszlim. Az előző férje New yorki demokrata politikus, aki a p#cséről küldözgetett képet nőknek. De ezeket túlélte, csak abba bukott bele, amikor 15 éves kislanyokra vadászott.

Szal még lehet is neki! :D

Nen tudod, ki ő?

Anthony Weiner felesege volt, aki egy jo kis agressziv brooklyni zsido kongresszusi képviselő volt, folyamatosan a Big Pharma ellen lazitva az országot. Anno remek volt, és sikeres is.

Egészen addig, amíg "véletlenül" kiszivárgott, hogy vagy 2010 óta alsogatyas képeket küldözgetet húszéves kiscsajoknak privátban Twitteren. Botrany stb, bukta a mandátumát, de az élete túlélte, még a feleség is megmaradt, pedig ő nagyon komolyan Hillary mellett volt.

Sajna "Carlos Danger" (esküszöm, ez volt az álneve online, napokig röhögött rajta az ország :D) nem nyugodott, újra lebukott, majd megint, végül 2016-os kampány idején, ismét egy "kiszivárgott" fotos uzenet miatt az FBI is raugrott, mert mint kiderült, a másik végén a csaj csak 15-16 volt (erős a gyanúm, hogy ez már direkt setup volt). Lefoglalták a laptopjaikat, ami aztan qrva kellemetlen lett, mert a felesége révén a "privát Hillary emailek" tárháza is előkerült ti. ekkorra már Huma, a neje Hillary valasztasi kampanayanak alelnoke (!) volt..

....botrany, válás, par ev szövetségi bori, mostanában streaming rádióműsort eroltet, a FB-on szettrolkodjak folyamatosan. :D

Hogy az exneje meg Alex Sorossal áll össze, na az egyértelmű "arranged marriage" hogy szegény Demokrat Humanak sinre tegyék újra az életét Hillaryek.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 666
8 359
113
Megvan, a családi alapítványnak is dolgozik


foglalkozása a wikipedia szerint jelenleg "író"
Na, o is csodas sztori. Hozzaadtak valami gazdag, szinten kongresszusi kollegaik gyerekehez - egy jo gazdag zsidogyerekhez. :) Clintonek ugye vilagvegi, elso generacios ertelmisegiek, akik felkapaszkodtak es beepultek az elitbe, kiszolgaljak a donorokat, es lathatoan a zsidok koze behazasodas az almaik netovabbja volt.


Az amugy nagyon csunya ficko javara irom, hogy mar az elejen vilagossa tette, hogy ki az ur: par honap utan megunta a hazassagot es elment felevre ski bumnak Wyoming milliomos partizonajaba es a szinten kutyafeju friss feleseg meg csak par hetente latogathatta... :D :D

https://pagesix.com/2011/01/31/chelsea-hubby-hits-the-slopes/


no-chelsea-clintons-husband-is-not-related-to-this-famous-figure-1590440252.jpg


Szep paros...