[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 893
113
Megy a smear campaign, minden fronton szoritjak:


Na igen, csak ezek 4 éve is látszottak már. A demokrata sajtó hivatalos álláspontja azonban a mostani vitáig az volt, hogy Biden kicsattan az erőtől és szellemileg is csúcson van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 893
113
Ej, az a baj az ilyen bejegyzésekkel, hogy tulajdonképpen belpol. A Vadhajtások a Fidesz híveinek szélsőjobboldali rétegét hivatott megszólítani. Ennek megfelelően propagandaoldal. Tehét nem csak hírt közöl, hanem befolyásolni is próbál. Ez látszik a címadásban is, ami hazugság. A nagykövetség ugyanis nem hergel hanem rámutat egy általuk súlyosnak vélt problémára. Ami egyébként valós, igaz. Tehát egyrészt az USA okkal mondhatja saját szemszögéből, hogy nem jó hogy Mo szándékosan erősíti az orosz energiafüggőséget. Másrészt az USA tudja, hogy a magyar nemzeti érdekkel is szembemegy ez, és hogy a magyar kormny nem a nemzeti érdeket képviseli. Ezért csinálta a hírdetést, szándékosan provokatív a magyar kormánnyal szemben. Érdemes mellőzni a Vadhajtásokat, mint forrást. Kivéve ha olyan hír van benne, ami máshol nincs, és valós. Itt van pár példa, hogy hogyan lehet értelmesen közölni a hírt:




Hát talán ne Washington és - néha már a hazaárulás határát is karistoló - lakájai döntsék el, hogy mi a magyar nemzeti érdek.
Az tény, hogy az amerikai érdekekkel szembe megyünk.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 250
29 493
113
Ej, az a baj az ilyen bejegyzésekkel, hogy tulajdonképpen belpol. A Vadhajtások a Fidesz híveinek szélsőjobboldali rétegét hivatott megszólítani. Ennek megfelelően propagandaoldal. Tehét nem csak hírt közöl, hanem befolyásolni is próbál. Ez látszik a címadásban is, ami hazugság. A nagykövetség ugyanis nem hergel hanem rámutat egy általuk súlyosnak vélt problémára. Ami egyébként valós, igaz. Tehát egyrészt az USA okkal mondhatja saját szemszögéből, hogy nem jó hogy Mo szándékosan erősíti az orosz energiafüggőséget. Másrészt az USA tudja, hogy a magyar nemzeti érdekkel is szembemegy ez, és hogy a magyar kormny nem a nemzeti érdeket képviseli. Ezért csinálta a hírdetést, szándékosan provokatív a magyar kormánnyal szemben. Érdemes mellőzni a Vadhajtásokat, mint forrást. Kivéve ha olyan hír van benne, ami máshol nincs, és valós. Itt van pár példa, hogy hogyan lehet értelmesen közölni a hírt:



Az orosz kiberbiztonsági szoftver orosz függést jelent! Használj amerikait, mi baj lehetne belőle, ha maffiamódszerekkel zsarolnak ki pozíciót egy cégnek, nem a szabad piacon szerez megbízásokat?!
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
A helyi rendőrség biztos demokrata volt.

"A fegyveres, aki szombaton fülön lőtte Donald Trump volt elnököt egy pennsylvaniai nagygyűlésen, egy drónnal berepült a gyűlés helyszíne fölé néhány órával azelőtt, hogy Trump színpadra lépett – mondta az NBC Newsnak egy, az ügyet ismerő forrás. Mint mondta:

A KAMERÁS DRÓN LEHETŐVÉ TETTE A 20 ÉVES FEGYVERESNEK, THOMAS CROOKSNAK, HOGY FELÜLNÉZETBŐL LÁSSA A HELYSZÍNT, AMI SEGÍTETT MEGTERVEZNI A TÁMADÁST.

A légi megfigyelés engedése a jelek szerint egy újabb strigula azon biztonsági hibák sorában, amelyek lehetővé tették, hogy a fegyveres majdnem megölje a volt elnököt. De állítólag a merénylőt már egy órával a lövés előtt jelentették a rendőrségen, a helyszínen pedig szemtanúk videózták le a lövészt, és szóltak a biztonságiaknak, akik ezzel nemigen törődtek."

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 688
7 342
113
Ugyan annak a személynek hosszabb elemzése a 2 lövészes verzióról...
Ez nagyon kemény! Megnéztétek?
Azt mondja, hogy lehet, hogy a 2. lövész a rendőrségi épületből lőtt (aminek a tetején a srác volt)
Megnéztem: van 5 ablaka Trump pódiumára.
És 16 sec kellett az ss snipernek, hogy lelője a srácot.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Ez nagyon kemény! Megnéztétek?
Azt mondja, hogy lehet, hogy a 2. lövész a rendőrségi épületből lőtt (aminek a tetején a srác volt)
Megnéztem: van 5 ablaka Trump pódiumára.
És 16 sec kellett az ss snipernek, hogy lelője a srácot.
Igazából én azt sem értettem, hogy miért rakták ennyire közel a CSeket egymáshoz...
De amúgy a hangelemzés szerintem elég meggyőző...
Mindeközben a baloldalon...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and PFZ

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 688
7 342
113
Igazából én azt sem értettem, hogy miért rakták ennyire közel a CSeket egymáshoz...
De amúgy a hangelemzés szerintem elég meggyőző...
Mindeközben a baloldalon...
Egyértelmű: meg akarták ölni Trumpot. A srác csalinak kellett. Mondja is a selfie videójában, hogy a rossz embert kaptátok el.
Valszeg a rendőrségi épületből lőtték az első 3-at, aztán a srác a 4-5-6-7-et a tetőről. Majd 16 sec-el később lelővik a srácot.

Ha engem bíznak meg Trump védésével akkor rakok 1-1 embert a víztoronyba és azokra a tetőkre is. Pedig fotel lövész vagyok.
Kiváncsi vagyok, hogy meglesznek-e a lövedékek, hüvelyek, rádió forgalmazás, stb.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Egyértelmű: meg akarták ölni Trumpot. A srác csalinak kellett. Mondja is a selfie videójában, hogy a rossz embert kaptátok el.
Valszeg a rendőrségi épületből lőtték az első 3-at, aztán a srác a 4-5-6-7-et a tetőről. Majd 16 sec-el később lelővik a srácot.

Ha engem bíznak meg Trump védésével akkor rakok 1-1 embert a víztoronyba és azokra a tetőkre is. Pedig fotel lövész vagyok.
Kiváncsi vagyok, hogy meglesznek-e a lövedékek, hüvelyek, rádió forgalmazás, stb.
Szerintem meg éppenhogy nem akarták lelőni Trumpot, ha le akarták volna lőni, megtették volna. Ez nem elhibázás volt, hanem hisztériakeltés...
 
  • Hűha
Reactions: fip7

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 688
7 342
113
Szerintem meg éppenhogy nem akarták lelőni Trumpot, ha le akarták volna lőni, megtették volna. Ez nem elhibázás volt, hanem hisztériakeltés...
Tudom, hogy szerinted nem akarták.
Szerintem meg igen. Ha nem fordítja be a fejét, akkor halott lenne most.
De tegyük fel önmerénylet, akkor Demokraták minden milimétert megnéztek már a bizonyítékok után? Tudják már , hogy mennyit tüzeltek?
Pont az általad betett vidinyó mutatja, hogy legalább 2 lövész volt. Hisztéria keltésre elég lett volna 1 is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Tudom, hogy szerinted nem akarták.
Szerintem meg igen. Ha nem fordítja be a fejét, akkor halott lenne most.
De tegyük fel önmerénylet, akkor Demokraták minden milimétert megnéztek már a bizonyítékok után? Tudják már , hogy mennyit tüzeltek?
Pont az általad betett vidinyó mutatja, hogy legalább 2 lövész volt. Hisztéria keltésre elég lett volna 1 is.
Crooks egy szerencsétlen flótás volt, aki beáldoztak...ő vitte a sót...meg Trump. Ekkora szerencse azért ritka, hogy két lövész is lőjön rá...és semmi eredmény...ha elhatározzák magukat, hogy megölik, megölték volna, ezer és egy módjuk lett volna...
Pontosan talán 6 lövést emlegetnek, de van ahol 9et emlegetnek. Hangtompítóval is lőhettek volna amúgy...meg az ahogy Crooks beszambázhatott a területre...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
MEGERŐSÍTÉS — Két külön audiotörvényszéki elemzés: legalább HÁROM KÜLÖN FEGYVERET lőttek ki merényletkísérlet során

⚫️ Audio Forensics Analysis #1 ▪️ Chris Martinson a Peak Prosperitynél https://rumble.com/v57mcyy--trump-a...s-analysis-1-chris-martinson-at-peak-pro.html
⚫️ Audio Forensics Analysis #2 ▪️ Mike Adams a Brighteon News Networknél: https://rumble.com/v57mge5--trump-a...nsics-analysis-2-mike-adams-at-brighteon.html

▪️Az első három lövés hangban és távolságban egységes (golyó, visszhang, jelentés)…
▪️A következő 5 lövésből álló csoport egyértelműen különböző fegyverekből származik
—— a hatodik lövés még másképp hangzik, mint a lövések
▪️Az utolsó lövés állítólag a Sniper, aki kivette Crookst

☑️ A CNN IS KÜLÖNÜLÉS MEGERŐSÍTÉSE: Az audiokriminalisztika szerint akár három fegyver is kilőtt Trump-gyűlésen. ◾️ A törvényszéki elemzés azt sugallja, hogy három fegyvert lőttek ki szombaton a pennsylvaniai Butlerben tartott Trump-gyűlésen.

▪️Az első három lövés összhangban volt az A fegyverrel
▪️A következő öt megegyezett az állítólagos B fegyverrel
▪️A végső „akusztikus impulzust” pedig egy lehetséges C fegyver adta ki
▪️Ez Catalin Grigoras, a Denveri Colorado Egyetem National Center for Media Forensics igazgatója és Cole Whitecotton, ugyanazon intézmény vezető professzionális kutatója hangelemzése alapján készült. ✔️ CNN forrás https://cnn.com/politics/live-news/trump-rally-shooting-07-14-24/index.html

✅ Ballistic Video Evidence és 4x Eye-Witnesses of a 2nd Assassin: https://t.me/followsthewhiterabbit/90489
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and Nber

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
713
2 807
93
Ez nagyon kemény! Megnéztétek?
Azt mondja, hogy lehet, hogy a 2. lövész a rendőrségi épületből lőtt (aminek a tetején a srác volt)
Megnéztem: van 5 ablaka Trump pódiumára.
És 16 sec kellett az ss snipernek, hogy lelője a srácot.

Biztos, hogy nem kapásból szedték ki?



Egész amerika az SS-eseken röhög/sír. Alább egy rövid összefoglaló az egészről.
0:00 Tehén a tetőn mém. Reakció a SS főnök (Kimberly Cheatle) "marhaságaira".
1:03 Greg Price összefoglalja az abszurditásokat (3 órával korábban már felfigyelnek a kreténre távmérővel(!!!), aztán 30 perccel korábban is felfigyelnek rá, aztán a közönségből is többen mutogatnak rá, aztán a környék legegyértelműbb és merénylethez legalkalmasabb pontját nem biztosítják, )
1:39 A nőkről pár szó, a fizikai korlátokról etc. (Trump következő szereplésénél már csak férfiak voltak körülötte.)

(Ne becsüljük le a teheneket!!! A négylábúúúúakról beszélek természetesen:
)

További szagértelem: https://www.youtube.com/watch?v=LPh-6CJ5F78
Itt azt mondják, hogy 26 mp kellett ahhoz, hogy leszedjék a merénylőt és a másik csapat szedte ki, nem a beszarik (a felvételek alapján 16 mp az igaz).
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 362
12 830
113
"Egy amerikai keresztény egyetem professzora, Biggs lelkész - még márciusban - részletesen megjósolta a Trump elleni merényletet:

Trump teljes magasságba emelkedett. És láttam az ellene irányuló merényletet. Egy golyó pontosan a füle mellett repült el. Olyan közel a fejéhez, hogy megsérült a dobhártyája. Ő pedig térdre esett és Istenhez imádkozott. És abban a pillanatban olyan volt, mintha újjászületett volna. Az emberek azt mondják, hogy megmenekült. Én azt mondom, hogy máglyára került Krisztusért. Én ezt láttam. Ez fog történni. Az emberek ki fognak állni mellette, és meg fogja nyerni az elnökséget."

Videó a linkelt oldalon.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/157096
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
713
2 807
93
Ez nagyon kemény! Megnéztétek?
Azt mondja, hogy lehet, hogy a 2. lövész a rendőrségi épületből lőtt (aminek a tetején a srác volt)
Megnéztem: van 5 ablaka Trump pódiumára.
És 16 sec kellett az ss snipernek, hogy lelője a srácot.

Én nem nagyon hiszek ebben, a fura hanghatásnak sztem lehet más oka is, de nem okoskodom, mert nincs róla papírom. :D
Valszeg sose derül ki az igazság.

Viszont vagy olvastam, vagy valamelyik videóban elhangzott. hogy voltak (helyi) mesterlövészek abban az épületben. Még ki is hangsúlyozták, hogy nem a tetőn, hanem belül. És azt írták/mondták, hogy azért az épületben voltak, mert nem akarták megzavarni/összezavarni a Trump mögött lévő CS-eket! :confused::eek:

Teljes káosz!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Azért az meredek lenne ellőni a füle mellett szándékosan...
Mert nem is lőttek élessel el a füle mellett...(Szerintem)
"Egy amerikai keresztény egyetem professzora, Biggs lelkész - még márciusban - részletesen megjósolta a Trump elleni merényletet:

Trump teljes magasságba emelkedett. És láttam az ellene irányuló merényletet. Egy golyó pontosan a füle mellett repült el. Olyan közel a fejéhez, hogy megsérült a dobhártyája. Ő pedig térdre esett és Istenhez imádkozott. És abban a pillanatban olyan volt, mintha újjászületett volna. Az emberek azt mondják, hogy megmenekült. Én azt mondom, hogy máglyára került Krisztusért. Én ezt láttam. Ez fog történni. Az emberek ki fognak állni mellette, és meg fogja nyerni az elnökséget."

Videó a linkelt oldalon.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/157096
Önmegvalósító jóslat?
 
  • Hűha
Reactions: enzo