[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
604
2 089
93
Valamiért nem mûkszik a link,
Addig is bemásolom:
A legújabb marsszonda a május elején nyíló startablakban indul útjára egy Atlas V rakéta csúcsán. A felbocsátásra egészen június 8-ig van lehetőség, ha a május 5-i dátum alkalmával valami közbejönne. E sorok írásakor azonban még felbocsátásra vár, a lap megjelenésekor pedig már bizonyára úton lesz bolygószomszédunk felé. Eredetileg 2016-ban kellett volna elstartolnia, azonban egy európai műszer szivárgása miatt az indítást bő két évvel elhalasztották. (Ahelyett, hogy a hibás egységet kicserélték volna a rendelkezésre álló négy hónap alatt…) Már ez év novemberében le is száll a Mars felszínére. A Légierő Vanderbergi bázisáról fog elindulni, tehát katonai űrközpontból, nyilván bőségesen megpakolva titkos katonai eszközzel. Fontos megjegyezni, erről a helyszínről még soha nem indult bolygóközi vállalkozás.

A szonda elnevezése mozaikszó, a teljes név a következő: Felszín alatti kutatás: szeizmikus-, geodéziai- és hőátadási mérések. A bolygó múltjára kíváncsiak tehát a kutatók, a geológiai fejlődésére, várhatóan egy közel öt méter mélységű fúrás elvégzése mellett. Az InSight szonda felépítése, technikai kivitelezése, leszállási módja, igen hasonlatos a bő 10 évvel ezelőtt a felszínen kutató Phoenix űrszondáéhoz. A tervezett leszállási hely az Elysium térség, ahol még nagyobb sziklák sem találhatók, s – a tudósok szerint is – teljes mértékben unalmas táj, sivatag. Geológiailag is teljesen egységes. Mégis, éppen ilyen helyet szemeltek ki. A két év csúszás 155 millió dollárba került, 675 millió dollárról 830 millióra emelkedett a szonda ára. Azaz kb. 40 milliárd forinttal. Bizonyára a világon nincs olyan ember, aki meg tudná indokolni, hogy mi kerül 40 milliárd forintba egy szivárgó műszer tartalékjával való kicserélésben és két év raktározásban. Sajnos megszokhattuk, hogy a NASA gigászi pénzekkel dolgozik, és az általuk költött összegek mértéke messze nem állnak összhangban az úgymond haszonnal.


marshirado%20-%2057%20-%2002.jpg


2. ábra. A kijelölt leszállási terület, az Elysium vidéke.


Sajnos az sem teljesen világos, hogy milyen szeizmikus méréseket kívánnak elvégezni egy hatalmas síkság közepén, mely oly nagy kiterjedésű, hogy a leszállást akár 100 km-rel is el lehetne véteni, akkor sem állna elő lényeges különbség. Az egyenlítői vidék kiválasztása a napelemek egész évben történő energia-ellátása miatt történt, ebben viszont van logika. A sziklamentes terület kijelölése a fúrások könnyebb végrehajtása okán szintén megfontolandó, ám mivel nem látnak a talaj felszíne alá, a leszállásra kerülhet olyan helyen is sor, ahol már rögtön a talaj felszíne alatt sziklaágy van. Ennek eldöntéséhez fel kellett volna használni a korábbi és jelen marsszondák adatait, ám ilyesféle elemzőmunkára nem került sor. Az az érvelés viszont, hogy az egyenlítő térségében sűrűbb a légkör, s amiatt a légkör segítségével történő fékezés hatékonyabban végrehajtható – teljesen komolytalan.


marshirado%20-%2057%20-%2003.jpg


3. ábra. Az InSight szonda leszállásának végső fázisa.


A NASA rendkívül hangzatos leírást adott a szonda kutatási programjához, miszerint tanulmányozni kívánják a Mars bolygó geológiai fejlődését, a sűrűségét, a talaj keménységét, a bolygó teljes szerkezetét, annak magját, kérgét és köpenyét. A Mars bolygó hajdani növekedésének fázisait, a kőzetek differenciálódását, a meteor-becsapódások gyakoriságát, a marsholdak árapálykeltő hatását (ha van egyáltalán), stb. Nagyon szép célok. A kérdés az, hogy ezt miként lehet végrehajtani egyetlen szeizmométerrel és egyetlen, kb. 5 métert elérő fúrással megállapítani, hogy a Mars magja hogyan adja át a hőt? A válasz egyszerű: sehogy. Ha a Mars esetleges rengéseit valóban komolyan szeretnék tanulmányozni, akkor legalább két - de inkább három – pontosan ugyanilyen szondát kellene egy időben a bolygó felszínére küldeni, lehetőleg jó nagy távolságban egymástól. Sőt, ha ilyen jellegű rezgések pontos és alapos tanulmányozása a cél, akkor ezen szondák egyike-másika mindenképpen a gigászi pajzsvulkánok területét kellene, hogy vizsgálja. Érdekes módon, ez a lehetőség még felvetés szintjén sem kapott helyet… Viszont sikerült elkölteni 830 millió dollárt, azaz kb. 200 milliárd forintot. Ebből is látszik, a tényleges kutatás huszadrangú feladat, az elsőszámú cél a gigászi összegek elverése, de azért adnak a látszatra is: néhány tudományos eredményt talán megosztanak a nyilvánossággal, a jelentéktelenebbek közül.

Két kamera is helyet kap a szonda fedélzetén, az egyik a műszekerek fogja fotózni, 1024 x 1024 pixel, azaz 1 db(!) megapixel felbontással, továbbá egy panoráma kamera, 45 fokos függőleges és 120 fokos vízszintes látószöggel, ugyancsak 1024 x 1024 pixeles, tehát 1 db(!) megapixeles felbontással. Ez a „technikai színvonal” már 50 évvel ezelőtt is elavultnak számított, a NASA ezt nyújtja, mert megteheti, 200 milliárd forintért… Ez még a szégyenletes kategóriát is több nagyságrenddel alul múlja. Ráadásul, mindezt el is akarják velünk hitetni, hogy ez lenne a 21. század technikai színvonala, s ami még rosszabb, valaki el is hiszi.


marshirado%20-%2057%20-%2004.jpg


4. ábra. A szonda elhelyezkedése a felszínen, a műszerek a kívánt helyzetben, a felszín alá, akár öt méterre is lehatolni képes „vakonddal”.


A szonda napelemekkel működik, élettartamát két évre tervezik, a teljes tömege 721 kg, ebből 358 kg száll le a felszínre. Egy helyben fog dolgozni, nem lesz képes önálló mozgásra. Számos műszere mellett helyet kap egy robotkar is, ezzel 2,5 méteres távolságra tud kinyúlni. Természetesen a mai technika lehetővé tenné, hogy az űrszonda mintákat vegyen és elemezze azokat, akár több méteres mélységből is, már egészen komoly mini-laboratóriumokat össze lehet állítani, még akár egy kg-nál is kevesebb össztömeggel, ám hivatalosan nem végeznek ilyen jellegű kutatásokat.

Aki akarta, elküldhette a nevét a Marsra, két mikrocsipen tárolták s helyezték el az űrszondán. Összesen négy millió nevet „jegyeztek fel” elektronsugár segítségével. A betűk nagysága az emberi hajszál vastagságának ezredrésze.

Az InSight marsszondával két mikroműhold is utazik majd, a MarCo 6U A és B - 30 x 20 x 10 cm-es a méretük, napelemmel felszereltek. Nem állnak marskörüli pályára, a mélyűr felé indulnak, lényegében kísérleti eszközök, reléállomásként fognak működni, kommunikációs rendszer részeként. Működésük fontos szakasza, amikor az Insight szonda telemetrikus adatait fogják valós időben közvetíteni a Földre a repülés leszállási szakaszán. Párban dolgoznak majd, a redundancia végett. Munkájuk végeztével tovább repülnek.

Összegzésül elmondható, hogy a NASA közepes költségvetésű (200 milliárd forint!) marsszondájának (polgári) műszerezettsége rendkívül sekélyes, következésképpen jelentős felismeréseket sem várhatunk tőlük. Kamerájának felbontása kritikán aluli. A teljes koncepció hiányos, csupán részterületeket fed le, ezek egymással nincsenek összhangban, nem jól átgondolt, nem logikus. Messze, de messze nincs arányban az ár és a minőség a várható felfedezések nagyságával, ha egyáltalán sikerül az űrszondával le is szállni, mert erre sincs semmi garancia.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
604
2 089
93
Utóbbi idézet innen volt: http://aranylaci.freeweb.hu/tartalom.htm
NASA amúgy is csak a "polgári" űrkutatást végzi, sokak szerint csak kirakattevékenységet folytat, és költi a pénzt.
A tényleges űrkutatást a hadsereg tartja a kezében-amiről semmi sem szivárog ki a publikumnak.
Ha túl nagy a téma nyugodtan tegyétek át az Űrkutatás topikba-amúgy ide szántam, válasz gyanánt.
Köszi
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Az a baj veled és triumvir társaiddal, angelsoul-lal és mahatmaakárkivel, hogy alap tudás nélkül jöttök ide trolkodni.
Mivel erőszakosak vagytok, sokan nem szolnak, sokan igen nektek.
Ha valaki nem tetszik, személyeskedtek, szavaid közt a szar különböző formái és egyéb személyeskedések jelennek meg.
Mivel ti hárman vagytok, és mástól like-ot nem kaptok, én azért nem keveset, fel kellene mérnetek, hogy ez nem a ti fórumotok.
De, nem teszitek.
Miért?
Szóval, szállj le rólam.
Még egy alpári megjegyzés , életkor miatti megkülönböztetés és nem fogom sajnálni az időt a jogi következmények érvényesítésére.
Ez alól semmi sem fog mentesíteni.
A szolgáltató ki kell hogy adja, vagy fizet és megszerzik tőle.

Na ennek örömére, ha már ennyire fontos neked a like, csak hogy meglegyen a mentális kielégülésed, hát likoltam, amit kellett. :D
Még rád se másztam, baby. ;)

Húúú, most összekoccantak a fogaim, annyira megijedtem tőled. :(
Ha rám hallgatsz, a jogot sem erőlteted, mert látható, hogy nem a te asztalod. ;) Tényleg, a ruszki propaganda idehányásán kívül van még bármi, amiben jó vagy?

Valamiért nem mûkszik a link,
Addig is bemásolom:
A legújabb marsszonda a május elején nyíló startablakban indul útjára egy Atlas V rakéta csúcsán. A felbocsátásra egészen június 8-ig van lehetőség, ha a május 5-i dátum alkalmával valami közbejönne. E sorok írásakor azonban még felbocsátásra vár, a lap megjelenésekor pedig már bizonyára úton lesz bolygószomszédunk felé. Eredetileg 2016-ban kellett volna elstartolnia, azonban egy európai műszer szivárgása miatt az indítást bő két évvel elhalasztották. (Ahelyett, hogy a hibás egységet kicserélték volna a rendelkezésre álló négy hónap alatt…) Már ez év novemberében le is száll a Mars felszínére. A Légierő Vanderbergi bázisáról fog elindulni, tehát katonai űrközpontból, nyilván bőségesen megpakolva titkos katonai eszközzel. Fontos megjegyezni, erről a helyszínről még soha nem indult bolygóközi vállalkozás.

A szonda elnevezése mozaikszó, a teljes név a következő: Felszín alatti kutatás: szeizmikus-, geodéziai- és hőátadási mérések. A bolygó múltjára kíváncsiak tehát a kutatók, a geológiai fejlődésére, várhatóan egy közel öt méter mélységű fúrás elvégzése mellett. Az InSight szonda felépítése, technikai kivitelezése, leszállási módja, igen hasonlatos a bő 10 évvel ezelőtt a felszínen kutató Phoenix űrszondáéhoz. A tervezett leszállási hely az Elysium térség, ahol még nagyobb sziklák sem találhatók, s – a tudósok szerint is – teljes mértékben unalmas táj, sivatag. Geológiailag is teljesen egységes. Mégis, éppen ilyen helyet szemeltek ki. A két év csúszás 155 millió dollárba került, 675 millió dollárról 830 millióra emelkedett a szonda ára. Azaz kb. 40 milliárd forinttal. Bizonyára a világon nincs olyan ember, aki meg tudná indokolni, hogy mi kerül 40 milliárd forintba egy szivárgó műszer tartalékjával való kicserélésben és két év raktározásban. Sajnos megszokhattuk, hogy a NASA gigászi pénzekkel dolgozik, és az általuk költött összegek mértéke messze nem állnak összhangban az úgymond haszonnal.


marshirado%20-%2057%20-%2002.jpg


2. ábra. A kijelölt leszállási terület, az Elysium vidéke.


Sajnos az sem teljesen világos, hogy milyen szeizmikus méréseket kívánnak elvégezni egy hatalmas síkság közepén, mely oly nagy kiterjedésű, hogy a leszállást akár 100 km-rel is el lehetne véteni, akkor sem állna elő lényeges különbség. Az egyenlítői vidék kiválasztása a napelemek egész évben történő energia-ellátása miatt történt, ebben viszont van logika. A sziklamentes terület kijelölése a fúrások könnyebb végrehajtása okán szintén megfontolandó, ám mivel nem látnak a talaj felszíne alá, a leszállásra kerülhet olyan helyen is sor, ahol már rögtön a talaj felszíne alatt sziklaágy van. Ennek eldöntéséhez fel kellett volna használni a korábbi és jelen marsszondák adatait, ám ilyesféle elemzőmunkára nem került sor. Az az érvelés viszont, hogy az egyenlítő térségében sűrűbb a légkör, s amiatt a légkör segítségével történő fékezés hatékonyabban végrehajtható – teljesen komolytalan.


marshirado%20-%2057%20-%2003.jpg


3. ábra. Az InSight szonda leszállásának végső fázisa.


A NASA rendkívül hangzatos leírást adott a szonda kutatási programjához, miszerint tanulmányozni kívánják a Mars bolygó geológiai fejlődését, a sűrűségét, a talaj keménységét, a bolygó teljes szerkezetét, annak magját, kérgét és köpenyét. A Mars bolygó hajdani növekedésének fázisait, a kőzetek differenciálódását, a meteor-becsapódások gyakoriságát, a marsholdak árapálykeltő hatását (ha van egyáltalán), stb. Nagyon szép célok. A kérdés az, hogy ezt miként lehet végrehajtani egyetlen szeizmométerrel és egyetlen, kb. 5 métert elérő fúrással megállapítani, hogy a Mars magja hogyan adja át a hőt? A válasz egyszerű: sehogy. Ha a Mars esetleges rengéseit valóban komolyan szeretnék tanulmányozni, akkor legalább két - de inkább három – pontosan ugyanilyen szondát kellene egy időben a bolygó felszínére küldeni, lehetőleg jó nagy távolságban egymástól. Sőt, ha ilyen jellegű rezgések pontos és alapos tanulmányozása a cél, akkor ezen szondák egyike-másika mindenképpen a gigászi pajzsvulkánok területét kellene, hogy vizsgálja. Érdekes módon, ez a lehetőség még felvetés szintjén sem kapott helyet… Viszont sikerült elkölteni 830 millió dollárt, azaz kb. 200 milliárd forintot. Ebből is látszik, a tényleges kutatás huszadrangú feladat, az elsőszámú cél a gigászi összegek elverése, de azért adnak a látszatra is: néhány tudományos eredményt talán megosztanak a nyilvánossággal, a jelentéktelenebbek közül.

Két kamera is helyet kap a szonda fedélzetén, az egyik a műszekerek fogja fotózni, 1024 x 1024 pixel, azaz 1 db(!) megapixel felbontással, továbbá egy panoráma kamera, 45 fokos függőleges és 120 fokos vízszintes látószöggel, ugyancsak 1024 x 1024 pixeles, tehát 1 db(!) megapixeles felbontással. Ez a „technikai színvonal” már 50 évvel ezelőtt is elavultnak számított, a NASA ezt nyújtja, mert megteheti, 200 milliárd forintért… Ez még a szégyenletes kategóriát is több nagyságrenddel alul múlja. Ráadásul, mindezt el is akarják velünk hitetni, hogy ez lenne a 21. század technikai színvonala, s ami még rosszabb, valaki el is hiszi.


marshirado%20-%2057%20-%2004.jpg


4. ábra. A szonda elhelyezkedése a felszínen, a műszerek a kívánt helyzetben, a felszín alá, akár öt méterre is lehatolni képes „vakonddal”.


A szonda napelemekkel működik, élettartamát két évre tervezik, a teljes tömege 721 kg, ebből 358 kg száll le a felszínre. Egy helyben fog dolgozni, nem lesz képes önálló mozgásra. Számos műszere mellett helyet kap egy robotkar is, ezzel 2,5 méteres távolságra tud kinyúlni. Természetesen a mai technika lehetővé tenné, hogy az űrszonda mintákat vegyen és elemezze azokat, akár több méteres mélységből is, már egészen komoly mini-laboratóriumokat össze lehet állítani, még akár egy kg-nál is kevesebb össztömeggel, ám hivatalosan nem végeznek ilyen jellegű kutatásokat.

Aki akarta, elküldhette a nevét a Marsra, két mikrocsipen tárolták s helyezték el az űrszondán. Összesen négy millió nevet „jegyeztek fel” elektronsugár segítségével. A betűk nagysága az emberi hajszál vastagságának ezredrésze.

Az InSight marsszondával két mikroműhold is utazik majd, a MarCo 6U A és B - 30 x 20 x 10 cm-es a méretük, napelemmel felszereltek. Nem állnak marskörüli pályára, a mélyűr felé indulnak, lényegében kísérleti eszközök, reléállomásként fognak működni, kommunikációs rendszer részeként. Működésük fontos szakasza, amikor az Insight szonda telemetrikus adatait fogják valós időben közvetíteni a Földre a repülés leszállási szakaszán. Párban dolgoznak majd, a redundancia végett. Munkájuk végeztével tovább repülnek.

Összegzésül elmondható, hogy a NASA közepes költségvetésű (200 milliárd forint!) marsszondájának (polgári) műszerezettsége rendkívül sekélyes, következésképpen jelentős felismeréseket sem várhatunk tőlük. Kamerájának felbontása kritikán aluli. A teljes koncepció hiányos, csupán részterületeket fed le, ezek egymással nincsenek összhangban, nem jól átgondolt, nem logikus. Messze, de messze nincs arányban az ár és a minőség a várható felfedezések nagyságával, ha egyáltalán sikerül az űrszondával le is szállni, mert erre sincs semmi garancia.

Arany Laci, a konteós UFO-hívő idióta, aki szerint a Columbia űrsiklót lézerrel lőtte le a gyíkemberes háttérhatalom? Neeee már!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Minden nagy szolgálat kábítószer csempészésből finanszírozza a titkos akcióit. Forrást ezekről az akciókról igen ritkán fog bárki is találni a netten.


Nyilván előfordulhat az ilyesmi (voltak arról hírek, hogy a CIA is beleállt a kokainbizniszbe a '80-as években és abból gyűjtött forrásokat néhány félhivatalos/nem hivatalos akcióhoz, meg arról is, hogy a KGB az Afganisztánból általuk szállított ópiumot/heroint direkt a Nyugat gyengítésére használta), de a "kedves" fórumtársam arról vakerált, hogy az amcsi hadsereg fő célja és az amcsik haszna az afgán ópiumból van és amiatt vannak ott, ami pedig egyértelműen ökörség. Ócska kamu propagandaduma.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 683
4 438
113
Trump egy kicsit visszatáncolt, csak később hagyják ott az amerikai katonák Szíriát
A New York Times értesülése szerint Donald Trump beleegyezett, hogy ne két hét, hanem inkább 4 hónap múlva vonuljanak ki az amerikai katonák Szíriából.

Az amerikai elnök december 19-én jelentette be, hogy egy hónapon belül hazarendeli a katonákat. Az amerikai katonák Szíria kurdok által ellenőrzött észak-keleti területén vannak, és hivatalosan az Iszlám Állam elleni kurd hadműveleteket támogatják. Ugyanakkor fontos szerepük van abban, hogy az északról fenyegető török terjeszkedést megállítsák, illetve délről az Aszad-kormány katonáit is féken tartsák. Utóbbiak orosz és iráni támogatást élveznek. Az amerikaiak egyetlen komoly szövetségesei a szíriai kurdok a térségben.


Trump csapatkivonásról szóló bejelentése nyomán lemondott James Mattis hadügyminiszter, és az Iszlám Állam elleni harc politikai vezetésével megbízott fődiplomata. Számos tekintélyes amerikai politikus is tiltakozott, még vezető republikánusok is. Továbbá nyugalmazott tábornokok is élesen kritizálták a döntést. A térségben 2000 amerikai katona állomásozik.

A kivonulás hírére észak felől a török hadsereg által támogatott milíciák indultak a kurdok ellenőrizte Manbidzs városa felé, ahol amerikai helyőrség is van. A kurdok pedig közölték, hogy inkább Aszad csapatainak adják át a várost, nehogy a törökök kezére kerüljön. Ezt Amerikában sokan úgy értékelték, hogy Trump lényegében területet adott át az oroszok szövetségeseinek, anélkül, hogy bármit is kért volna cserébe.

Trump állítólag már karácsonyi iraki villámlátogatásán azt mondta az ottani amerikai katonai parancsnoknak, hogy a kivonulás lehet, hogy lassabb lesz. Szilveszterkor pedig "lassabb" kivonulásról posztolt a Twitterre. Ez a lassabb megoldás lehet négy hónap, a mostani állás szerint. (New York Times)

https://444.hu/2019/01/01/trump-egy...esobb-hagyjak-ott-az-amerikai-katonak-sziriat
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 551
8 367
113
Nekem ebből a szappanoperábból az esik le hogy jóval tovább maradnak (nának) mint 4 hónap. Lesz az még 40 is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
604
2 089
93
Na ennek örömére, ha már ennyire fontos neked a like, csak hogy meglegyen a mentális kielégülésed, hát likoltam, amit kellett. :D
Még rád se másztam, baby. ;)

Húúú, most összekoccantak a fogaim, annyira megijedtem tőled. :(
Ha rám hallgatsz, a jogot sem erőlteted, mert látható, hogy nem a te asztalod. ;) Tényleg, a ruszki propaganda idehányásán kívül van még bármi, amiben jó vagy?



Arany Laci, a konteós UFO-hívő idióta, aki szerint a Columbia űrsiklót lézerrel lőtte le a gyíkemberes háttérhatalom? Neeee már!
Ugyan már. Ne minôsítsd még lejjebb ezzel a hsz-szel magad.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
https://www.zerohedge.com/news/2019-01-01/2018-2019-not-same-2008-2009

2018-2019 nem ugyanaz, mint 2008-2009

by Tyler Durden
Ti, 01/01/2019 - 15:00
8
MEGOSZT
TwitterFacebookRedditE-mailnyomtatás

Charles Hugh Smith szerzője az OfTwoMinds blogon keresztül

A 21. század története az adósság emelkedik, míg a keresett jövedelem az alsó 95% -ra stagnál.

A legjobb, hogy minden olvasónak és levelezőmnek számára biztonságos, egészséges és produktív 2019. Köszönöm, régóta támogatói, hogy az új évben megújítottad a pénzügyi támogatást, anélkül, hogy szánalmas könyörögés lenne. (A szánalmas koldulás hamarosan megkezdődik.)

Míg 2019-re nincs előrejelzésem (miért nézek valami rosszul, mint amennyire szükségem van?), Van néhány gondolataim a gazdaságról, a piacokról, a globalizációról stb. Íme néhány kulcsfontosságú kérdés az emberiséggel szemben:

1. A vállalati hatalom (globalizáció / nyílt határok) által hozott háború a demokrácia és a nemzetállamok hatalma felszámolására saját sorsuk ellenőrzésére. A demokrácia megszűnik a vállalati irányítású globalizált irányítási rendszerben; a nemzetállam az egyetlen struktúra, amely lehetővé teszi a polgár számára, hogy politikai és gazdasági ügynökség legyen.

Próbáljon szavazni egy ENSZ-határozat vagy az EU-szabályozás mellett. Sajnálom, uram, nincs választás vagy képviselet a globalizált kormányzásban. A globalizáció elpusztítja a demokráciát és a polgárságot. Ez a cél.

A globális vállalatok igyekeznek elpusztítani a hatalmuk és nyereségeik minden akadályát, a globalizáció / adóparadicsomok / nyílt határok pedig a nemzetállamok, valamint a polgárok politikai és gazdasági ügynökségeinek együttműködésének, marginalizálásának és kiképzésének eszközei. A vállalati hatalom nettó eredménye, amely a kormányzási gépet ellenőrzi, a neofeudalizmus .

2. Energia és tőkeáramlás. A status quo úgy véli, hogy az energiaáramlás nem számít nagyon fontosnak, mivel az energia a gazdasági aktivitás zsugorodó százalékát képviseli. Más szavakkal, a tőke a lényeg, nem az energia, mert a tőke mindig vásárolhat, amit akar.

Próbáljon felfelé haladni autóját vagy teherautóját egy mérföldre. Hány emberre van szüksége ahhoz, hogy a 3000 kilós "kompakt" járművet egy mérföldre vagy kettőre enyhe lejtőn állítsa? Hogy van körülbelül 20 mérföld vagy 100 mérföld?

Vegyük le a folyékony tüzelőanyagokat, és a globális gazdaság megáll, és a tőke elveszti szűkösségét és értékét. Az úgynevezett megújuló energia körülbelül a teljes globális energiafogyasztás 3% -át teszi ki.

3. Volatilitás, likviditás és ármeghatározás. A jegybankok az elmúlt évtizedben szorgalmasan dolgoztak, hogy megszüntessék a volatilitást és az árfelismerést, miközben szinte korlátlan likviditást biztosítottak.

Számos okból (beleértve a 90% -os politikai visszarúgást, amelyet a központi banki politikák, a vállalati kartellek, az adózás és a globalizáció megszüntették) a központi bankok most megpróbálják „normalizálni” a torzító, perverz-ösztönzők csökkentésével vagy visszavonásával politikát.

Ennek eredményeképpen az, amit elnyomtak - ár-felfedezés és volatilitás - törtek ki. Amit éreztek - likviditás - megdöbbent.

Ahogy a múlt hónapban elmagyaráztam, a tőke megdöbbent, amikor a bizonyosság elpárolog. Amikor a nagyvállalatok blokkolják a piacot, a likviditás megszűnik, mivel az eladók több száz milliárd dolláros eszközöket próbálnak kirakodni, és a kevés vevők, akik hajlandóak legyőzni ebből az eszközből néhány milliárd dollárt.

A központi bankok a legmegfelelőbb vásárlókká válhatnak , de a politikai mozgástér a likviditás mellett párosul.

4. 2018-19 nem ismétlődik 2008-09. Míg sokan megfigyelték a tőzsdei összeomlás hasonlóságát 2008-ban és 2018-ban, az alapok nem olyan közel állnak egymáshoz. Ezúttal nincs analóg vagy másodlagos jelzáloghitel. Ez nem jelenti azt, hogy nem lesz zűrzavar és aszimmetria, de ez azt sugallja, hogy nem kellene túl nagy súlyt fordítanunk arra a várakozásra, hogy a 2019-es év követni fogja a 2009-es sablont.

5. Megszűnt a tőkéből kiszámíthatóan elmaradott nyereség. Ennél több van a tőke válságában .

6. Adósság és stagnáló jövedelem. A növekvő adósságnak az adósság megszerzéséhez szükséges növekvő jövedelemmel kell párosulnia, de a 21. század története az adósság emelkedik, míg a keresett jövedelem az alsó 95% -ra stagnál. Ez az aszimmetria végül is számít, például, ha a zombi vállalatok végül nemteljesítenek, és a háztartások marginális hitelfelvevői nem teljesítik. A veszteségek ebben az időben nem szocializálódhatnak; a szétválasztott tömegek végül felébredtek a központi államok és a bankok vetületeire és csalásaira.

wages-real9-18%20%281%29.png


7. A világgazdaság nagy kívánatos de-dollármentesítése még nem valósult meg. Személy szerint úgy gondolom, hogy az átlátható, nyílt piacon a versengő pénznemek gazdagsága ideális megoldás, de itt van a jelenlegi megállapodás: az USD és az euró dominál.

USD-other-currencies_0.jpg


8. A gabonafélék és más alapvető élelmiszertermékek globális termése jó volt. Szerencsénk elfogyhat az elkövetkező években.

9. A kulturális forradalmak egyre szélsőségesebbek és megosztottabbak. Hamarosan többet fogok mondani erről.

10. A decemberben itt tárgyalt témák kulcsfontosságú kérdések 2019-ben: abban az esetben, ha elmulasztotta ezeket:

Hány helyi adója és díjazása felemelkedik?

Amikor a bizonyosság eltűnik, a Capital Gets Skittish

Miért minden, amire szükség van, hogy maradandóan megmaradjon

"Sárga mellények" és a középosztály lefelé irányuló mobilitása

A neofeudalizmus nem a rendszer hibája - ez a rendszer tökéletesen működik

Franciaország egy csavarhúzásban: "A kormány megállt az emberek meghallgatása előtt 20 évvel ezelőtt"

A modernizmus konfliktusos erői

Már recesszióban vagyunk?

A nézet az alternatív adathordozó árkokából

Az igazság az, amit elrejtünk, az önkiszolgáló borító történetek az, amit mi értékesítünk
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
https://www.juancole.com/2019/01/trumps-mideast-paradigm.html

Trump USA-ja 2019-ben: A Mideast „Terror elleni háború” paradigmája véget ér?

JUAN COLE2019/01/01

Csipog
Megosztás16
Reddit
Email
Juan Cole (Informált megjegyzés) - Az amerikai külpolitika első 11/11. Utáni paradigmája a terrorizmus elleni háború volt, vagyis az USA Pentagon, CIA és Állami Minisztérium mély és kinetikus katonai és ellentámadási elkötelezettsége. Nagyobb Közel-Kelet. Ez a paradigma az 1946-1991-es hidegháború paradigmát követte, amely összeomlott a Szovjetunió idején.

Vannak jelei, hogy a terrorizmus elleni harc paradigma az amerikai kül- és katonai politikában leállhat. Trump megpróbál kilépni Szíriából, és bár a Washington Létesítménynek sikerül néhány szünetet elhagynia a visszavonáson, valószínűnek tűnik, hogy Trump többnyire nyár előtt fog útba lépni. Nyilvánvalóan azt is szeretné felvenni a téteket, hogy kiszálljon Afganisztánból, bár nem tudja, hogy meg tudja-e kapni az utat. Trump, az amerikai-iráni hidegháború megkezdésével, sok iraki sziitát jelölött ki, akik nem akarják, hogy a jelenlegi 6000 vagy olyan amerikai katona, akik Irakban vannak, sokkal hosszabb ideig maradjanak. Különösen a hatalmas shiita milíciák elcsendesültek arról, hogy Trump császár tartotta az amerikai csapatok számára az al-Anbar-i bázisnál, de teljesen figyelmen kívül hagyta a tényleges irakiakat.

Nemcsak neo-izolációs áramok vannak az amerikai szívvilágban, hanem az üzleti osztályok liberális frakciói között, de a 2018-as új baloldali anti-imperializmus is ebben az irányban mozoghat. Bernie Sanders sikeres szenátus-állásfoglalást támogatott, sürgetve az Egyesült Államok kivonulását a szaúd vezetett jemeni háborúból.

Trump több száz millió dollárt bontott le Pakisztánból , és minden esetben az ország biztonsági helyzete jelentősen javult az elmúlt évben, 45% -kal csökkent a harcias támadások. Iszlámábád évtizedek óta két-két időzített az Egyesült Államokkal Kínával és Kínával az Egyesült Államokkal, anélkül, hogy senki nem gondolkodott (Ronald Reagan még Pekingbe is használta Pakisztánt). De Kína 39 milliárd dolláros CPEC programjával, amely az ázsiai közlekedési és csővezeték-infrastruktúra „One Belt, One Road” bővítésének központi része, Pakisztán erősen behatolhat a kínai hatáskörbe. (Még akkor is, ha a CPEC, mint egyesek figyelmeztetnek, egy pakisztáni adósságcsapdát jelent, ez ugyanolyan hatással lenne, mint az is, hogy az Iszlámábád szorosabban kötődik Pekinghez).

Talán egy szél a szélben volt, hogy december egyik hetében az MSNBC 2000-ben első alkalommal legyőzte a Fox „News” -et a legfontosabb demográfiai területen.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
Míg a terror elleni háború kialakulása az elmúlt 18 évben érthetőnek tűnik az al-Kaida által okozott terrorista fenyegetés fényében, valójában a politika gyanúsan önkiszolgáló Washingtonban, akik a Clinton pusztájában voltak. korszak (amikor a koszovói rendőri fellépésen kívül az Egyesült Államok nem volt háborúban bárhol a világon, komoly kihívást jelentett az Egyesült Államok fegyveriparának, hogy a) veszélyes fegyvereket értékesített külföldön, és b) titokban lobbizott több amerikai háborúk).

A „Terrorizmus elleni háború” nem minden jogot érinthetett komoly bojkottok és kisebb öböl haditengerészeti hadjáratokkal Iránnal, mivel a shiita Iránt az al-Kaida szunnita-szafi szélsőségessége fenyegeti. (Irán továbbra is központi szerepet játszott az ISIL, az al-Kaida offshoot legyőzésében Irakban). A terrorizmus elleni valódi háború egy amerikai-iráni szövetséget hozott volna létre a szunnita-szafi szélsőségesség ellen. Nem olyan, mintha Szaúd-Arábia vagy Törökország lenne sokat segítenek itt (és Izrael sem, amely az elmúlt években valójában szövetségbe került egy szíriai al-Kaida társvállalattal a Golanban a Hizbullah ellen).

Hasonlóképpen, a „Terrorizmus elleni háború” -nak nem kellene minden jogból 6 billió dolláros inváziót és Irak megszállását érintenie, ami semmi köze az al-Kaida-hoz. Egy bölcs ilyen politika lett volna Afganisztánból a tálibok megdöntése után, kivéve, hogy akkor Donald Rumsfeld védelmi miniszter azt akarta használni, hogy Afganisztánot az orosz Föderációt körülvevő új poggyászkerítésben használják, remélve, hogy gyengék és visszatartott. Az Egyesült Államok mély részvétele Pakisztánban, amint a tálibok újjáéledtek, hogy a hatalmas külföldi csapatok jelenléte megkönnyítette számukra (a tálibizmus részben az afgán nacionalizmus vallásos-jobb változata.). A tálibok a törzsi övben Pakisztán Pushtunok között alakultak ki, és az egész országban megrázkódtak, azzal fenyegetődve, hogy tovább destabilizálják Dél-Ázsia északi részeit.

Ennek egyike sem volt nagyon köze az al-Kaida-hoz, amely fenyegetésként mindig túlságosan becsült. Az emberek sokkal nagyobb valószínűséggel csúsznak be a fürdőkádba, és így halnak meg, mint valaha, hogy az al-Kaida terrorizmus hatással legyen rá.

Az egyik oka az al-Kaida oly sokrétű elképzelésének az volt, hogy az árnyékban a katonai-ipari komplexum tökéletes McGuffin volt, és igazolta a hatalmas katonai kiadásokat. A másik az, hogy valójában egy kis, gyenge kis terrorista szervezet volt, amely főként kis gyenge kis országokban tevékenykedik, ahol a különböző célú győzelmek ambiciózus tábornokok és diplomaták számára nem voltak olyan nehézkesek (még akkor is, ha a nagy átfogó törekvések, mint az iraki háború) a polgári politikusok mellszobor és elpusztult karrierje).

Ezzel szemben a tényleges ellenfél, mint például a nukleáris fegyveres észak-korea, semmilyen perspektívát nem kínál, hanem egy stand-off. Annak ellenére, hogy mit mondanak Kínában, Kína jobban hasonlít a G-8-ra a stabilitásért és a kereskedelemért, mint egy ellenfél, és egyébként is nukleáris fegyveres, ami azt jelenti, hogy Boeing és Lockheed-Martin nem tud pénzt készíteni bombákra csepp rá. Ez ellentétben áll Irakkal, Szíriával, Afganisztánnal, Pakisztánnal, Szomáliával, Líbiával, Nigervel stb.

A terrorizmus elleni háború problémája azonban pontosan az, hogy intellektuálisan és ellentmondásokkal nem elég erős. Ha a Közel-Kelet annyira fenyegető, akkor miért Marokkó, Tunézia, Egyiptom, Jordánia, Szaúd-Arábia és az egész GCC és Pakisztán az Egyesült Államok erős szövetségesei? Nem találhattál sok ilyen partneret Európában. Ha olyan polgárokat állítanak elő, akik terroristák, így a legtöbb európai ország is. Szóval az Egyesült Államok, amely nagy és növekvő problémát jelent az erősen fegyveres fehér nacionalista milíciákkal, akik nemzetközi kapcsolatokat alakítanak ki európai egyenértékűjeikkel.

És miért figyelmen kívül hagyja az amerikai közönség Dél-Amerika hatalmas kontinensét, és viszonylag kevés figyelmet fordít Afrika még nagyobb tömegű kontinensére vagy Délkelet-Ázsia hatalmas régiójára? Kivéve, ha kormányváltás történik, valaha is hallottál valamit róluk az amerikai tv-ben? (Marx elavult. Napjainkban a Cable Television News az emberek opiátja, bizonyos esetekben félrevezetve őket [Rupert Murdoch]], vagy más néven, mint például Palesztinában, más néven [CNN]). Nem ragaszkodom a neo-imperializmushoz ezeken a területeken (természetesen), egyszerűen rámutatva, hogy a közel-keleti megszállottság sajátos.

A Közel-Keleten sok zűrzavar volt, de az 1996–2003-as nagy Kongói háborúk több tucat országot vettek részt, és 3 millió halottat hagyott, és nagyrészt zaklatottan figyelmen kívül hagyták. Kíváncsi lehet, hogy ez lenne a helyzet, ha Kongóban több kőolaj lenne. Mert biztos, hogy az ásványolaj az, ami valójában a Közel-Kelet sajátos amerikai kóstolásának nagy részét vezeti (és a kvantotikus küldetés az izraeli telepes gyarmatosítás a Levantban - ami valószínűleg fontos a legtöbb amerikai WASP-re, főleg azért, mert Izraelet tekintik olyan légi fuvarozó, amely hasznos lehet az olaj amerikai szövetségesek számára történő áramlásának megőrzésében).

Az írás a terrorizmus elleni háború paradigmájának falán van, nemcsak az esszé elején említett okok miatt, hanem azért, mert a kőolaj nem lesz sokkal fontosabb. A szivattyúzott kőolaj mintegy 70% -át jármű üzemanyagra használják. Az elkövetkezendő években több tucat elektromos gépkocsit próbálnak debütálni, és áraik gyorsan csökkennek, és a kínálatuk erősen növekszik. 2022-re néhány szakértő egy olyan fordulópontot vár, ahol a költség és a kínálat a fogyasztók számára olyan elfogadható, hogy az elektromos autókon fut. És a futás sokkal masszívabb lesz, mint amit a legtöbb marketinges most elképzelhet. (Ne feledje, hogy 2004-ben nem volt iPhone és most a világ tele van velük). Amikor ez megtörténik, egyetlen amerikai tábornok sem érdekel többet a Mideast-öbölről, mint Suriname-ről vagy Szenegálról.

A trombizmus ez az epikus történet csak egy sarokpontja, de gyorsító szerepet játszhat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
https://sputniknews.com/us/201901011071139144-syria-us-troops-withdrawal/

https://www.nytimes.com/2018/12/31/...l-syria-months.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

Trump, hogy hagyja, hogy a csapatok visszavonják Szíriában, tisztviselők azt mondják

WASHINGTON - Trump elnök beleegyezett abba, hogy a katonának körülbelül négy hónapot kapjon, hogy visszavonja a 2000 Egyesült Államok csapatait Szíriában.

Mr. Trump megerősítette a Twitteren , hogy a csapatok „lassan” vissza kell vonni, de panaszkodott, hogy ő kapta a kis hitelt a lépés után egy újabb fordulója kritika származó nyugdíjas Gen. Stanley A. McChrystal és jelentések a távozó Fehér Ház vezérkari , John F. Kelly, maga egy nyugdíjas Marine tábornok, az elnök impulzív döntéshozataláról.

„Ha bárki, de Donald Trump nem tette volna, amit tettem Szíriában, ami ISIS-nek betöltött rendetlensége volt, amikor elnököm lettem, akkor nemzeti hős lenne” - írta Mr. Trump. „Az ISIS többnyire eltűnt, lassan hazatérünk a csapatainkhoz, hogy családjukkal legyünk, miközben harcolunk az ISIS maradványai ellen.”

Az elnök számára, aki kampánya és elnöksége alatt nézett a hadseregbe, és büszkélkedett arról, hogy a kabinetjét „tábornokoknak” nevezte el, a december 19-én hozott döntése, hogy gyorsan visszavonja Szíriát, jelentős szétválás volt a hadseregétől és civil tanácsadók. McChrystal tábornok kritikája, aki 2009-től 2010-ig az amerikai vezetésű csapatokat Afganisztánban parancsolta, a korábbi vezető hírszerző tisztviselők régóta felmondott kijelentéseit figyelmeztette, akik figyelmeztetettek arra, hogy Trump úrnak a nemzetbiztonsági megközelítése meggondolatlan.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
5c2a96fcdda4c8033b8b462d.png


A világ jókívánságokkal teli újévi üzeneteket küld 2019-re egymásnak, erre az USA katonai Stratégiai Parancsnoksága (STRATCOM) mit tesz?
Nekik teljesen más tűzijátékok járnak a fejükben.
Lopakodó bombázók és arról ledobott hatalmas bombák és egy sejtelmes üzenet.

"A Times Square hagyománya Szilveszter éjjelén a nagy gömb ledobása...., ha valaha szükség van rá, mi készen állunk ledobni valami sokkal sokkal nagyobbat." - Tweetelte ki a STRATCOM parancsnoksága.

A STRATCOM újévi üzenete egy 40 másodperces videó volt, rajta B-2 Spirit bombázóval akció közben, hiszen ez a bombázó juttatja célba a világ egyik legnagyobb erejű földalatti bázisokat is lerombolni képes GBU-57s bombát.

A bizarr üzenet 2000 like-ot és 1000 retweet-et kapott, mielőtt eltávolították, sőt a hozzászólások többsége egyáltalán nem pozitívan reagált rá. Sok veterán és jelenlegi katona katona is a bevett katonai zsargonnal válaszolt rá: “Whiskey Tango Foxtrot”
= WTF, ami egy akronimaként What The Fuck , magyarul "Mi a f....van? (Ford: SBG Buddha - VilagHelyzete)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 683
4 438
113
Könnygázzal kellett megfékezni az amerikai határt ostromló migránskaravánt
Könnygázt vetettek be az amerikai határvédelmi szervek az amerikai-mexikói határon, miután mintegy 150 közép-amerikai migráns megpróbált áttörni a határon. Az amerikai belbiztonsági minisztérium szóvivője szerdán a migránsok csoportját "erőszakos csőcseléknek" nevezte.

A migránsok a mexikói Tijuana város felől próbáltak meg áttörni a határon kedden este - írja az MTI. Az amerikai határvédelmi szervek közölték: a könnygázt csak azt követően vetették be, hogy a migránsok kövekkel dobálták őket, miközben megpróbáltak bejutni az Egyesült Államokba.

Az incidens során 25 embert - köztük két fiatalt - letartóztattak, a többi migráns pedig visszafordult Tijuanába.

Az amerikai belbiztonsági minisztérium szóvivője, Katie Waldman szerdán közleményben azt hangoztatta, hogy a migránsok csoportja "erőszakos csőcselék" volt, és a határőrök "a minimális erőt alkalmazták önmaguk védelmében". A szóvivő egyúttal arra sürgette a kongresszust, hogy "teljes egészében finanszírozza a határon építendő falat".

A mexikói külügyminisztérium szóvivője szintén közleményt adott ki, amelyben sajnálkozását fejezte ki a történtek miatt és egyúttal felszólított a törvények tiszteletben tartására.

A Los Angeles Times című lap a hét végén arról közölt riportot, hogy várhatóan január közepén mintegy 15 ezer főt számláló, újabb migránskaraván indul Hondurasból az amerikai határ felé.

Ezt még nagyobb és még erősebb karavánnak jelzik, mint a legutóbbi volt", idézte a lap Irma Garridót, a Reactiva Tijuana Foundation nevű, migránsokat segítő civil szervezet képviselőjét.

https://888.hu/article-konnygazzal-kellett-megfekezni-az-amerikai-hatart-ostromlo-migranskaravant
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
  • Diplomáciatörténeti kuriózum, hogy mit kavart össze-vissza Donald Trump a Szíriában állomásozó amerikai csapatok kivonásáról és maradásáról 2018 utolsó napjaiban.
  • Konkrét hadműveletek kezdődtek el és álltak le, amíg a világ lassan felocsúdott.
  • Lemondott az amerikai védelmi miniszter, oldalt váltottak a kurd fegyveresek, még orosz - török konfliktus is fenyegetett.
  • Két beszélgetés elég volt mindehhez.

Egy telefon, egy ebéd, és kétszer is feje tetejére állt az amerikai hadsereg szír küldetése
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed