A Dél-Koreába telepített THAAD ABM rendszer: Az egy dolog, hogy Észak-Korea teljesen lefedve, de hatótávban benne van az Orosz Távol-Kelet egy része is, viszont Kína kb. teljes keleti területét lefedi a rendszer hatótávolsági görbéje. Szóval települ az amerikai ABM rendszer nem csak Európában.
Ha ezt most úgy érted, hogy a THAAD hatótávja fed le ennyit, akkor valamint félre ment. Azok a piros különböző árnyalataiban pompázó körök az egyes észak-koreai rakéták feltételezett hatótávolságai. A THAAD rakétája csak 200 km-ig használható elméletileg (gyakorlatilag meg ennél jellemzően számottevően kisebb távolságon belüli célokat tud megvédeni, mert meg kell előznie az előnyben lévő támadó rakéta becsapódását). Tehát még Észak-Koreáig se megy el.
Az AN/TPY-2 radar elméleti hatótávja szempontjából a 2-3 ezer km-es becslés is valószínűleg erősen túlzó. A valószínű érték inkább 800-1200 km lehet a cél radar keresztmetszetétől (rálátási szögtől) függően. Ez is csak akkor igaz, ha pályakövető üzemmódban kissé oldalról néz a rakétára, mert elfogási üzemmódban, szemből nézve a fejet inkább 600 km, vagy az alatti a hatótáv. Ez észlelési hatótávolságot jelent. A követési ennél kisebb. Nagyon hosszú megvilágítási idővel lehet nagyobb a hatótávja, de az nem korai felderítés, mert ahhoz az kell, hogy más forrásból ismert legyen a cél pontos röppályája/helyzete. 9,2 m2 antenna felülettel azért csodákat nem lehet tenni és itt nem 100 m2 radar keresztmetszetű bombázó gépeket kell felderíteni. A hegyeket is figyelembe véve Kína felé 90-95 km feletti magasságban észlelhet 1000 km távolságban lévő célokat. (Ugyanez 2000 km esetén 300 km feletti, 3000 km távolság esetén 700 km körüli minimális magasság lenne) Tehát inkább csak az Észak-Kínából az USA-ra indított interkontinentális rakéták korai nyomon követésére jó. De azt is inkább csak a keleti-parti célok esetén, mert a nyugati-parti céloknál már túl távol vezet a rakéták röppályája. Ugyanezt a cél egy Japán-tengeren, vagy Kelet-kínai-tengeren hajózó romboló/cirkáló radarjával is el lehetne érni. Ahhoz még Japánt sem kell meggyőzni korai előrejelző radar telepítéséről.
Inkább csak hergeli a rendszer telepítése Észak-Koreát és Kínát Az orosz tengók valószínű indítási területére pedig végképp nem lát rá. De azt biztosra lehet venni, hogy a Kínaiak egy atomháború első jelére kilőnék a THAAD-ot, azaz célpontot egész hatékonyan csinál Dél-Koreából.