Lehet nagy tévedésben vagyok, de egy ICBMet egy Raspberry Pi 1 is elirányít ha nincs végfázis pótirányítás.
Ohh..
A komplett hitech f22At valami 90 Mhzes intel leszármazott cpu vitte. Ahhoz képest a pi1 is szuperszámítógép ma már.
Az f35 vezérlőegysége már combosabb, itt vannak mips értékek is megadva a gyártó részéről. De egy set top box kategória 2023ban.
Nyilván nem összehasonlitható egy egy benchmarkkal. De azt a képadatküldést a földről, nagyságrendileg több kapacitás kell, mint a pálya szabályozásához.
De mondok más példát, pl philips 432es cnc vezérlés 1991ben egy 8 vagy 12mhzes procival, 128kbyte rammal képes volt szimultán 5 tengelyes megmunkálásra.
Gyakorlatilag nincs olyan hardware ami 2023ban ezt a számitási kapacitást ne tudná csukloból.
1-2 ezer forintért kapsz több magos 32bites, akár több száz megaherzes arm cuccokat.
És hogy még egy példa, ha pl autók, vezérlőegységek, standalone motorvezérlőket ismered. Na most sok régebbi motorvezérlő ócska 8 bites mikrokontroller motorvezérlővel futott. (Ez azba szint, amivel hobbista eleltronikával foglalkozók játszottak a 90es évelben) A hardwaresen nem egy nagy szám, de eladasi árban igen, mai Magyarországon közkedvelt maxxecu motorvezérlőben is ilyen 1000 forintos stm32es cpu dübörög.
Realtime elvisz egy sokhengeres motort, szabályoz, logol, can buszon kommunikál, wifizik...
Nem akarom ismételni magamat.. de hogy képet küldte a földre.. az nagyságrenddekkel nagyobb feladat, mint eliranyítani pontosan manhatten egyik utcájába.