[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Soros: Orbán Lukasenka legjobb tanítványa
2020. augusztus 18. 19:46

https://mandiner.hu/cikk/20200818_soros_orban_lukasenka_peldajat_kovette

393633_d_mti20191115025_1_.jpg

Ne rakjátok be ezt a zombit mert nem fogok tudni aludni.... :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Milyen nagy rend és demokrácia lett Kadhafi bukása után. Csak úgy felvirágzott az ország. Igazi sikersztori.
Szerintem erről meg kérdezzük meg inkább valamelyik kelet- vagy közép-európai ország állampolgárát. Mondjuk egy berlinit, egy varsóit, egy tallinit, vilniuszit, rigait, prágait, pozsonyit, de szerintem te is tudnál még párat írni - a megkezdett sorminta alapján. Szerintem, ha alaposan végiggondolod rájösz, hogy nem sok értelme van egy arab országgal összehasonlítani Belorusziát. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Gyakorlatilag azt írtad, csak nem voltál bátor felvállalni
Nyilván a te világodban a megölés az egyetlen opció. Szeretnélek emlékeztetni, hogy a kelet-európai rendszerváltás előtti diktátorok közül csak Ceaușescu halt erőszakos halált. Ahhoz Lukasenkanak nagyon bénának kell lennie, hogy eltegyék láb alól. Az ő kalibere Moszkvába menekül...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azért ne felejtsd el,hogy jelenleg Lukasenko az elnök amit (választási csalás miatt) az ellenzék és az utcán tüntetők és a gyárakban sztrájkolók erősen vitatnak és ugye Lukasenko nem akarja önként átadni a hatalmat,nyugger csak felvázolt egy lehetséges forgatókönyvet amelyben további vérrontás és erőszak nélkül lehetne rendezni a helyzetet egy szóval sem mondta,hogy helyes amit Lukasenko tesz vagy tett csak a realitásokat figyelembe véve bemutatott egy rendezési tervet:)
Tudod mit? Nekem az a rendezési terv sokkal jobbnak tűnik, hogy Putyin bá leszól a zsinóron, hogy új választás lesz. Lukasenka elindul rajta, majd az eredményváró bulit már valahol Közép-Szibériában tölti egy dácsában. Majd elmorzsol egy könycseppet a 10-12% láttán.
Aztán szépen Putyin kiegyezik Beloruszia új vezetőjével, és élnek tovább az érdekszférában.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem erről meg kérdezzük meg inkább valamelyik kelet- vagy közép-európai ország állampolgárát. Mondjuk egy berlinit, egy varsóit, egy tallinit, vilniuszit, rigait, prágait, pozsonyit, de szerintem te is tudnál még párat írni - a megkezdett sorminta alapján. Szerintem, ha alaposan végiggondolod rájösz, hogy nem sok értelme van egy arab országgal összehasonlítani Belorusziát. :)

ŐŐŐ, de!? Pl. egyik sem élt soha nyugati felfogás szerint -liberális- demokráciában. Mindkettőbe jelentős részt kívülről akarják megmondani, hogy nekik mi a jó. Mindkettőnek ugyan azok akarják megmondani, hogy neki mi a jó. Mindkettőt olyan vezeti/te, aki mikor 'örihaiban' voltak diktátor volt, mikor meg "érdekeink" szerint cselekedett, akkor pedig európai politikusokkal parolázó államférfi, mindenféle "diktátor" jelző nélkül. Mindkettő a politikai Európával határos állam. De ha alaposan végiggondolod, a megadott sorminta alapján tudnál még párat írni.
Egyébként nem én hoztam fel, nem tűnt fel? És eddig nem is hasonlítottam össze Beloruszt Líbiával. De most, hogy így mondod... :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nyilván a te világodban a megölés az egyetlen opció. Szeretnélek emlékeztetni, hogy a kelet-európai rendszerváltás előtti diktátorok közül csak Ceaușescu halt erőszakos halált. Ahhoz Lukasenkanak nagyon bénának kell lennie, hogy eltegyék láb alól. Az ő kalibere Moszkvába menekül...


Azért ez aljas volt, mert a kérdésemre előbb még ezt írtad:
Ezt ne tőlem kérdezd meg, hanem azoktól belorusz tüntetőktől, akiket ugyan úgy szénnéverettek, lőttek gumilövedékkel, most a tüntetésen, mint anno 2006-ban itthon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
ŐŐŐ, de!? Pl. egyik sem élt soha nyugati felfogás szerint -liberális- demokráciában. Mindkettőbe jelentős részt kívülről akarják megmondani, hogy nekik mi a jó. Mindkettőnek ugyan azok akarják megmondani, hogy neki mi a jó. Mindkettőt olyan vezeti/te, aki mikor 'örihaiban' voltak diktátor volt, mikor meg "érdekeink" szerint cselekedett, akkor pedig európai politikusokkal parolázó államférfi, mindenféle "diktátor" jelző nélkül. Mindkettő a politikai Európával határos állam. De ha alaposan végiggondolod, a megadott sorminta alapján tudnál még párat írni.
Egyébként nem én hoztam fel, nem tűnt fel? És eddig nem is hasonlítottam össze Beloruszt Líbiával. De most, hogy így mondod... :)
Teljesen nyilvánvaló, hogy Kadhafi pont ugyan olyan, mint Lukasenka.
Teljsen nyilvánvaló, hogy Kadhafinak is volt "főnöke", mint most Lukasenkanak.
Teljesen nyilvánvaló hogy azonos háttérből érkeztek. Lukasenka is arab! És tulajdonképpen mind a kéttejük országa is határos az oroszokkal.
Na látod, hogy ezt milyen okosan kitaláltad?

Tulajdonképpen igazad van, te nem is említetted Kadhafit. És igazság szerint úgy van jól Lukasenka rendszere is ahogy van, és ahogy Kadhafié is volt. Nem is értem, hogy miért nem támogatjuk egy kicsit Lukasenkát. Van gumilövedék gyárunk? Most van némi hiány. Meg kéne találni a piaci rést!
AHHHAAAHHa:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azért ez aljas volt, mert a kérdésemre előbb még ezt írtad:
Nyilván én vagyok aljas, nem az, aki a politikai ellenfeleit bebörtönzi. A feleségüket amikor elindul ellene, szintén megfélemlíti, majd a gyerekeit és a bebörtönzött családját túszul ejtve eltávolítja az országból. Több 10.000 ellene tüntetőt elfogat, kínoztat, egy teljesen egyértelműen elcsalt választás kapcsán. Mindezt az ország teljhatalmú uraként. Bravó!
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nyilván én vagyok aljas, nem az, aki a politikai ellenfeleit bebörtönzi. A feleségüket amikor elindul ellene, szintén megfélemlíti, majd a gyerekeit és a bebörtönzött családját túszul ejtve eltávolítja az országból. Több 10.000 ellene tüntetőt elfogat, kínoztat, egy teljesen egyértelműen elcsalt választás kapcsán. Mindezt az ország teljhatalmú uraként. Bravó!

Nem pont fordítva, hogy a női ellenfél ment/vitték át a szomszédos országba és tartják állítólag sakkban a bebörtönzött férjével és a gyerekével? Bár nemigazán logikus narratíva, hogy pont oda toloncolom ki az ellenfelem, ahonnan az egyik legtöbb segítséget kapja és a legjobban hallathatja véleményét. Nem sokkal életszerűbb felügyelet alatt tartani az országon belül? Pláne ha úgy is állítólag meg van zsarolva.

Több tízezer tüntetőt. Aha. És hova teszi őket, a dácsájába? Egy pöttyet nagy logisztikát igényelne.
Már csak ha a tüntetések létszámát nézzük, akkor több tízezer ember az kb. akkor is lefelezné a tüntetők létszámát, ha a többi ijedtében nem szaladna Brüsszelig menedékjogot kérni.

Teljesen nyilvánvaló, hogy Kadhafi pont ugyan olyan, mint Lukasenka.
Teljsen nyilvánvaló, hogy Kadhafinak is volt "főnöke", mint most Lukasenkanak.
Teljesen nyilvánvaló hogy azonos háttérből érkeztek. Lukasenka is arab! És tulajdonképpen mind a kéttejük országa is határos az oroszokkal.
Na látod, hogy ezt milyen okosan kitaláltad?

Tulajdonképpen igazad van, te nem is említetted Kadhafit. És igazság szerint úgy van jól Lukasenka rendszere is ahogy van, és ahogy Kadhafié is volt. Nem is értem, hogy miért nem támogatjuk egy kicsit Lukasenkát. Van gumilövedék gyárunk? Most van némi hiány. Meg kéne találni a piaci rést!
AHHHAAAHHa:D

Had kérdezzem már meg, hogy "Mit ittál Gyuluska"? Azért nem szoktál ennyire össze vissza hadoválni, meg hülyeségeket írni.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe
W

Wilson

Guest
Tudod mit? Nekem az a rendezési terv sokkal jobbnak tűnik, hogy Putyin bá leszól a zsinóron, hogy új választás lesz. Lukasenka elindul rajta, majd az eredményváró bulit már valahol Közép-Szibériában tölti egy dácsában. Majd elmorzsol egy könycseppet a 10-12% láttán.
Aztán szépen Putyin kiegyezik Beloruszia új vezetőjével, és élnek tovább az érdekszférában.

Ez is egy lehetséges forgatókönyv de azért nem ennyire kézivezérelt a dolog.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem pont fordítva, hogy a női ellenfél ment/vitték át a szomszédos országba és tartják állítólag sakkban a bebörtönzött férjével és a gyerekével? Bár nemigazán logikus narratíva, hogy pont oda toloncolom ki az ellenfelem, ahonnan az egyik legtöbb segítséget kapja és a legjobban hallathatja véleményét. Nem sokkal életszerűbb felügyelet alatt tartani az országon belül? Pláne ha úgy is állítólag meg van zsarolva.

Több tízezer tüntetőt. Aha. És hova teszi őket, a dácsájába? Egy pöttyet nagy logisztikát igényelne.
Már csak ha a tüntetések létszámát nézzük, akkor több tízezer ember az kb. akkor is lefelezné a tüntetők létszámát, ha a többi ijedtében nem szaladna Brüsszelig menedékjogot kérni.
Csak kérdezem, hogy most megkérdőjelezed azt is hogy voltak "események"? Mert ez már az a színvonal.
Had kérdezzem már meg, hogy "Mit ittál Gyuluska"? Azért nem szoktál ennyire össze vissza hadoválni, meg hülyeségeket írni.
Az az igazság, nem gondoltam, hogy nem megy át az irónia, a gúny.
Mert a nyilvánvaló csúsztatásra, mellébeszélésre, nálam elszokott ám szakadni a cérna. Nem szoktam nagyon tolerálni, ha valaki hülyének néz.:cool:
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Az Európa Parlament ki fogja jelenteni, hogy Belorusszia elnöke nem Lukasenko, a LMBTQWSRT jogokat tiszteletben köll tartani, alakítani kell legalább 10 NGO-t és fokozottan figyeljenek az afro-beloruszok jogaira is. Természetesen a V4 ezt megvétózza, majd kijelölnek egy bizottságot, mely megállapítja, hogy a V4-ekben, de főleg Magyar- és Lengyelországban mocskos diktatúra van, ezért inkább őket kellene megszankciózni. Jaaaa...... és Belorusszia hol is van?
 
Status
Not open for further replies.