[BIZTPOL] III. világháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 852
32 045
113
99% ? :D Ha kisszámú rakétát indítanak, akkor amíg van elfogórakéta, addig valószínűleg leszedik nagyrészét mielőtt elérne pl egy nagyvárost. Viszont egy magaslégköri robbantást kétlem, hogy meg tudnának akadályozni. Onnan meg nincs se műhold, se AEGIS, se F-22 mert megsültek a chipek bennük. Marad az AK-47, M4, T-72, stb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 474
5 578
113
joker
Ez így közel sem igaz, mert csak a civil infrastruktúra egy részét ütné ki az EMP. A katonai eszözök védettek elektromágneses kisülés ellen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 373
61 051
113
desertfox

Hiába írod le n+1 szer azt, hogy területszerzés ha nincs értelme az orosz oldalról. Mindenük meg van.
Meg miért gyengítené az USA-t az, hogy szétlövik az Olaszokat? Mi köze van ennek bármihez az USA-Orosz harcban.
Meg Európa USA hídfőállás lenne egy Oroszok elleni offenzívában? Ha ilyen baromságot csinálna az USA az csak jó lenne az oroszoknak. Már a puszta gondolattól csődbe mennének és szétesne a hátország.
Nagyon sok mindent nem gondolsz szerintem ez ügyben végig.

Most ez lehet hülyén fog hangzani de próbálj egyszer játszani egy olyan stratégiai játékkal amely élethűen modellezi az eseményeket, gazdaságilag, társadalmilag, katonailag stb... (Javaslom a CIV4 BTS-t.) Ez ugyanis játék elmélet. És ez a neve ellenére komoly dolog.
A való világban az a trükk, hogy nagyon nehéz úgy plusz pontokat szerezni, hogy ne legyen a plusz pont szerzés eredménye a totális vereség. (atom által) És hát mint tudjuk háborúk csak akkor törnek ki ha racionális érvek mentén megéri.
Nekem az nem racionális érv az orosz előretörés mellet, hogy területszerzés meg USA gyöngítés. Ugyanis az első fölösleges a másodikra pedig rossz módszer.
Ezért írtam az európai összecsapási helyszíneknél a :
Boszporuszt: a fekete tenger kijárata a földközi tengerre, stratégiai jelentőségű, ugyanis ha Egyiptom vonaláig ellenőrzik a tengert az oroszok befullad az Európába irányuló szállítmányozás. (Afrika megkerülésével jön csak olaj.)
Északi tenger/Északi sark: Itt vannak az európai olajmezők. Ezeket kiütöd akkor nuku saját olaj.

Eredmény? Európa energia hordozók hiányában igencsak kivérzik.
Elcsattant nuki fegyver? NEM.
Kifárasztotta a saját erőforrásait Oroszország? NEM.
Sebezhetővé vált a saját földjén ez által Oroszország? NEM.
Európa legyengült? IGEN.
Nagy segítség így Nyugat-Európa az USA számára? NEM.
Ha Nyugat-Európa betámadná az oroszokat mondjuk az ukránokon keresztül lenne esélye a győzelemre? NEEEEEEEEEM!!!!!

Remélem most már érted miről beszélek. ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 852
32 045
113
joker
Ez így közel sem igaz, mert csak a civil infrastruktúra egy részét ütné ki az EMP. A katonai eszözök védettek elektromágneses kisülés ellen.

A civil infrastruktúra nagyrészét kiütné. A repülők, helikopterek amilyen érzékenyek a meghibásodásra, amennyi elektrónika van bennük, és amennyi plusz anyagba meg helybe kerülne mindent tökéletesen árnyékolni, az esélye, hogy túléljenek egy EMP-t konvegál a nullához. A műholdak vagy túlélik az EMP-t vagy nem, de alacsony pályán a lökéshullám kárt tehet bennük vagy lelökheti őket a pályájukról. Ami valószínűleg ellenáll az EMP-nek azok a tengeralattjárók, kérdés, hogy mivel fognak célozni a tervezett válaszcsapásban vagy min jut el hozzuk az infó a felszíni eseményekről műholdak hiányában.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
955
9
18
még szerencse, hogy játékelméletből írtam a szakdogámat :)
arra jó, ha irracionális szituációból próbálod a racionálisan legjobbat kihozni, külpolban is szívesen alkalmazzák.

sokféle megtörtént dologra tudunk támaszkodni, terület kell, nyersanyag, utáljuk a másikat ésatöbbi. a jóslat nem mond indítékokat, de az előjátékot felvázolja, felidézem: közel-keleti fegyveres konfliktus a földközitengeren nemzetközi feszültséggé alakul (mondjuk történnek incidensek, elsüllyed egy hajó), de az igazi szikra egy politikai merénylet valahol a balkánon (a szöveg szerint két elkövető van egy alacsony fekete és egy magas szőke, ami mondjuk magyarázná, hogy miért Olaszország és Németország a közvetlen célpont). a merénylettel a megtörtént dolgok közül az I.vhnál vagyunk, pedig ugye a másodikat szoktuk alapul venni, aminek a kirobbanása kézenfekvő és egyszerű volt, az elsőhöz képest legalább is.

sajtért és borért senki nem fogja megszállni európát, de el tudom képzelni hogy szép lassan sok lesz a rovásán, nátó rakétapajzs, vagy a ciprusi orosz pénzek einstandolása, vagy a szíriai fegyverszállítás, vagy az általános tehetetlenség.

ha teszemazt kicsúszna amerika kezéből az olaj és egy apró pénzügyi összeomlás nyomán köddé válna az az x milliárd amivel kínának tartoznak, merre indulnának a derék kínaiak olajért? ha az oroszok a régi vereshadsereg dicsőségének újraélesztése közben véletlenül elszámolják magukat és nem adnak el annyi szuhojt és képzeletbeli s-300at, mint amennyit kellene, esetleg gázt sem, mert ugye európában a nap és szélenergia dívik, egész addíg amíg a muszlimok el nem kezdik késsel villával elfogyasztani a nyugdíjasokat a nyílt utcán.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
Fip7 nagyon sokat szoktam ilyen stratégia játékokkal jatszani, csak nem akartam itt felhozni hogy kockulni is szoktam gépen :)
Na még egy előny jutott eszembe fip7 ha szárazföldi hadműveletek befucsolnának és elkezdesz visszavonulni , simán kilöhet egy atomot , mert leszarod nem a te országod , ki offolod vele a téged üldöző szinte egész sereget. de jó nincs értelme bejönnie EU-ba lehet túl költséges
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
Na várjál a terv amit írtál , jó de inkább a szuezi csatorna akkor már és a Közl Keleti fronton a Kinai Iráni sereg dolga lenne.
Ha megnézed a Törökök hiába NATO ország , szerény véleményem szerint nem olyan elköltelezett és elvakult NATO politikát folytatnak ki ki kacsingatnak. Az Oroszok helyében Én hagynám őket mivel erős célpont és még baj is lehet belőle. Románoknak a Törökök tuti nem fognak segíteni ha bajban lesznek. Én azt mondom a szerintem a jó strtégi a gyege célpontokat kiszedni először. De azért mondom hogy jó , tök mind1 nem biztos hogy lesz az EU ban háboru.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Az oroszoknak mar a II. VH ban sem az asvanykicsek vagy a tovabbi eletter miatt kelett beszalni hanem egyszeruen azert mert a hatalmukat kiakartak terjeszteni.

Ahogy sztalin mondta ( direkt kisbetu a szemetnek ) A haborut nem az nyeri aki elso beszall hanem aki a kello pillanatban a felek kimerulese eseten a merleg nyelve tud lenni es igy eldontve a haborut annak igazi nyertese lesz.

Az az ugraszd ossze a tobbieket aztan meg ha legyengultek akkor johetsz elo a sajat terveddel.

Szerintem ma is ezt jatszak es ez a strategiai terv hogy a kina nyugat osszecsapas eseten eloszor latszolag semlegesek lesznek ( kozben meg orba szajba tamogatjak kinat hogy az ereje megmaradjon a nyugat legyengitesere ) es ha eljon a pillanat akkor kitancolva kina mogul a vilag megvaltojakent kivannak teccelegni es behajtani a cehhet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 474
5 578
113
Érdeklődéssel olvasgatom a vitát, és annyit fűznék hozzá, hogy szerény véleményem szerint az elmúlt időszakot nézve a Oroszország védelemre rendezkedik be. A vele ellenséges hangot megütő Lengyelországgal tudok elképzelni egy komolyabb összetűzést, Grúziát meg majd meglátjuk, most ott is változások mennek végbe.
A Kárpát-Medence államai csak egy atomháborúban lennének veszélyben, a NATO radarrendszereket kétlem, hogy nukival semlegesítenék Ivánék.
Európára nem az oroszok jelentenek veszélyt. Németország, Franciaország, Nagy-Britannia és Magyarország is önmaga nevelgeti ellenségeit. A bevándorlók és rejtett erőforrások eddigi megnyilatkozásai még csak az előjáték-annak is gyenge. Amint azonban kitör egy globális konfliktus (amit előttem ki így, ki úgy felvázolt), annak hatásai miatt (ne legyenek illúzióink, az első hetekben jön az, hogy üzemanyag STOP, innentől fogva a lakosságra eső megszorítások miatt megindulnak a tömegek, s a továbbiakat London, New Orleans, Stockholm tükrében szerintem felesleges leírnom) azonnali polgárháborús helyzet várható. A németek megtették a kötelező előkészületeket (tavaly előtti törvénymódosítás a hadsereg belföldi bevethetőségéről), de az is kevés lesz. Európa ezzel kiesett a játékból, mivel a hátország is katonai beavatkozást igényel.
Mivel Oroszországnak (a lehetősége meglenne rá, de) nem érdeke az öreg kontinenst megrohanni, az USA számára pedig nem fontos hídfőállás, így egy tartós SHTF helyzettel számolok, amely a béka segge alatt lévő Honvédségünk miatt nálunk fog a legvészesebb lenni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 474
5 578
113
Más. Nézzünk szét még egy kicsit a környékünkön. Ha nagyhatalmi erőfitogtatások helyszíneit nézzük, akkor láthatjuk Koszovót, újabban pedig Moldáviát. Kapásból két hely, ahol fegyveres összetűzések várhatóak. Moldávia, Bulgária és mi hasznosak lehetünk az oroszoknak Románia (mint előretolt amerikai bázis a Fekete-tengeren) ellen. Az erdélyi magyarság ezen a ponton fog megint nagy szarba kerülni (mondjuk lehet előbb is), de már késő lesz sírni az "elavult fostalicska" AK-k után.
A Felvidékkel kapcsolatban szerintem nem lesz ilyen vészes a helyzet, jobban összefonódott az ottani magyarság a szlovákokkal, s Szvatoplukéknál is letolt gatyával állnak a harcmezőn.
Koszovót meg senki nem fogja megvédeni a vihar kellős közepén, így újra szerb föld lesz.
S a tényleges háború még mindig távol van tőlünk...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
955
9
18
tanakodtam ezen is. moldávia hosszabb távon esélyes. de persze nem teljesen egyértelmű, hogy mit értünk balkán kifejezés alatt. a földrajzi értelmezésben kapásból nincs benne moldávia, a tágabb politikai balkánban viszont ott vannak a görögök, ciprus, törökország európai része, sőt szlovénia és olaszország is.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Koszovó nem lesz újra Szerbia része (Szerbia örülhet ha nem esik további darabokra.) A balkánon az albán erősödés várható. (Az erősödés alatt azt értem hogy albánia megkerülhetetlen tényező lesz a balkánon.)
Szerbia már nem tényező.
-Vajdaság autonómiát kapott (ha szerbia 10 éven belűl nem jut be az eu-ba a vajdaság ki fog válni. (Ennek oka túl sok a nemzetiség... Tisztába vannak azzal hogy önállóan is tudnának létezni... Tisztába vannak azzal hogy szerbia többi része csak visszafogja őket, ők tartják el... Ha kiválnak szerbiából 2 számjegyű fejlődésnek indulnának.
A kiválása érdeke Magyarországnak, Olaszországnak Németországnak, Bulgáriának, Boszniának, Horvátországnak.

2. Ruszinok és Kárpátalja.
Magyarországnak támogatnia és segítenie kellenek "kárpátia" megalakulását. A ruszinokat támogatni kellene követeléseikbe cserébe teljes jogot kérni a helyi magyarságra.
Az orosz hajlana kárpátalja önálosodásának támogatására.
Ami előnye származna ebből az eu-nak az az hogy az ukrán gabona nem nyomná le úgy a gabona árakat mint most. Ezzel az eus termelő jobban járna a pénz ami eddig ukrajnába került maradna az eu-n belül és ott forogna.

Ennek az előkészítéséhez persze be kéne fejezni a nabucot vagy a déli-áramlatot.

Az ország fejlesztéséről az én megoldásom a következő lenne.
(viszonylag olcsón nagy ütőkártyákat szerezni sok munkát adni fejleszteni a gazdaságot a kereskedelmet)
-Duna-Tisza Főcsatorna befejezése.: 200.000 embernek adna munkát 8-10 évig "kis anyagi ráfordítással"
-Előnyei az áradás szabályozás, öntözés, kereskedelem.
-Duna tisza meder kotrása (a soder és a homok sok pénz) még arany is van a dunába csak Mária Terézia rendelete óta tilos az arany mosása kinyerése a dunából (ez azóta se változott)
pedig régen jelentős mennyiséget mostak ki belőlle (komolyan nézzen utána aki nemhiszi.) De nem csak arany van hanem sok nehézfém ritka földfém és nemesfém (romániába falvak élnek a mai napig ebből nem is rosszul.)
-A délről jövő gázvezetékek minél elöbbi befejezése.
-Gázelosztó központok éítése még mielött megjönne a csővezeték.
-Gáztározók építése.: Anyagi befektetés "csekély" 100.000 embernek adna munkát 6-8 évig. Majd később állandó munkát 1000-1500 embernek.
Akkora gáztározók kellenek az ország több pontján hogy annak stratégiai jelentősége legyen ezzel az Eu-nak stratégiai érdek lennénk. És az olcson bevásárolt gázt később drágán el tudnánk adni így hasznot is hozna.
-A transit vasúthálozat fejlesztése már folyik kínai pénzből ha az oroszokkal ki tudnánk egyezni a széles nyomtávról tovább növelnénk stratégiai jelentőségünket.
Ha ezek megvannak és stratégiailga fontosak vagyunk.
Bőcs-Nagymarosnál Elkezdeni a dunát elterelni pár km-en :D És megmondani a szlováknak hogy fizetünk egy keveset az erőmű felélyért (mert felül vizsgálat történt és az nekünk jár) vagy a hajózás megkönnyítése érdekében befejezzük a csatornát és ezzel minimumra redukáljuk az erőműbe jutó víz mennyiségét.

Huzat erőművek építése a mecsekbe és a börzsönybe a mátrába és a bükbe.

Az erőmű új blokkjai bővítése már folyamatba.

A közvilágítás átalakítása 10 óra után mozgásra kapcsolna a világítás (minden lámpa érzékelőjét az elötte és a mögötte lévő oszlopra szerelni hogy ne legyen hirtelen villanás ami megzavarja a vezető szemét.) így egyszerre 3 lámpa égne csak ahol épp a közlekedés zajlik.

A 100 fok alatti termálforrásokra olyan erőművet építeni aminek a primerkörébe nem víz van hanem olyan folyadék ami 50-60-70 C-nál forr és a párólgási sebessége nagy.

Az áramot így már állandóan nagy mennyiségbe tudnánk exportálni de importra nem szorulnánk.

A szikes talajon biomoszat medencék kialakítása.
A szénbányák újboli megnyitása (sok helyen külszini fejtéssel is lehetséges.) (sok ezer embernek adna munkát)

A Szlovén magyar határnál talált új gáztelepeket semmiféle képp nem átengeni a szlovénnek.

Nagyjából ennyi
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Valamelyik Ex katonai repülőtér kialakítása teherforgalomra Lehetőleg olyat ami Budapest közelben van ugyanis ott megy majd a V0 ahol átlehetne pakolni az árut vonatra (a vasuti sineket be lehetne vinni a reptérre) vagy átlehetne rakni hajóra. (lenyomni a reptéri árakat.) Tárolás javítás karbantartás ki be pakolás stb. emellett a reptér nagyobb forgalmat bírna lebonyolítani mint egy olyan ami polgári használatba is van. Plussz új légi folyosók jönnének létre. Az országnak eggyel több üzemképes reptere lenne. A másik topikba emlétve van 2 légi társaág akik légiszállítmányozással is foglalkoznak őket biztos érdekelné mint bázisreptér a tehergépeiknek. (De a Kalocsai vagy mezőkövesi repülőtérért is kár.)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 035
702
113
Kiskunlacháza? Kicsit túl közeli a főváros, de óriási a már környéken lévő ipari-logisztikai-szállítmányozási bázisok száma (M5 miatt).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 474
5 578
113
Szittya
Két dologgal egészíteném ki.
Említetted a szikes talajokat. Ez leginkább a Tisza környékén a régi árterületeken jellemző. Én szabályozottan, de visszaadnám a területet a folyónak. Ha a mai mezőgazdasági környezetben művelni nem is lehetne rendesen egy elöntéses területet, de egy állattartással foglalkozó új állami gazdaságot létre lehetne hozni rajta, akár félszilaj tartású marhákkal, akár máshogy. Ez egyrészt rengeteg munkát adna, másrészt lenyomná a húsárakat, ami pedig népegészségügyi javulást idézne elő.

A közvilágításos dolog nem hiszem, hogy behozná az árát, s a biztonságossága is megkérdőjelezhető.
 
D

danielblack

Guest
Oroszok alapvetően a saját maguk védelmére rendezkednek be, plusz nagyhatalmi helyzetükből fakadóan, amelyik szomszédnál be kell kicsit avatkozni ott be is fognak (pl.: Grúzia). Azonban az oroszok sosem fogják Kuvaitot megszállni például :-D Orosz-ukrán határtologatásra, moldáv érdekérvényesítésre, és önvédelmi berendezkedésre látok esélyt orosz részről. NAGY VOLUMENŰ támadást nem fog indítani mert nem érdeke, főleg nem a NATO irányába. Ha nagyon elfajulna a dolog Kína és Russia között akkor egy megelőző támadást eltudok képzelni orosz részről maximum, mivel európa felől nem kell hátbatámadástól tartania, de ellenkező esetben egy kínai támadásra látok esélyt. Európa csak önvédelem esetében lenne egységes szerintem. A nyugati nagyhatalmak nem képesek rávenni a sok kis országot egy egységes támadásra az oroszok irányába.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 549
947
113
Fogalmam sincs, hogy Szittya ötletei közül mi lenne kifizetődő és mi nem, gondolom minden ilyet hosszas számítás előz meg... Az viszont biztos, hogy rengeteg olyan dolgot lehetne találni jó ötletelésekkel (Ezek között is biztosan lehetnek jók, ha nem mind az.), amelyek jó befektetések lehetnek...
Szörnyű, hogy 20 éve folyamatosan csak a klientúrázás, megszorítások, meg furábbnál furább új adók mennek, nagyjából senki nincs a megfelelő pozíciókban, hogy jó ötletekkel jó befektetéseket csináljon. :S
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 702
2 443
113
Én is javasolnék egy megnem valósult, régi ötletet újra gondolását. Duna - Balaton csatornat, észak, észak-nyugatról.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
@szittya88 Jó ötletek , nekem annyi csal mosolyt az arcomra, hogy párat a jelenlegi kormány is célul tűzött ki.

@silurusglanis hús árak lenyomásával kapcsolatosan kételketdésemnek adnák hangot , mert ha elkezdődnek itt a háborus dolgok , az élelmiszer árak az egekben lesznek , nem véletelen a jelenlegi kormány a sertés állomány duplázását tűzte ki célul, amiért jelentős kőveket mozgatott meg.
Az élelmiszer az most jó befektetés lesz.
A Duna kotrását meg zseniális ötlet megnézném tényleg , hogy mit lehetne felhozni.
2 legyet ütne az ember egy csapásra elöször is kotróhajokat gyártana az ember pikk pakk ami munka és ipari fejlődés hozz magával ha picit is de akkor is ilyen időben jöhet.
Egyébként a mai hírek pozítivumaként , megemlíteném hogy az Állam vételi szándékot adott be Dunaferrhez levélben.
http://www.vg.hu/vallalatok/levelet-kapott-a-dunaferr-vezere-vargaek-megvennek-a-ceget-410204
Amivel már azért lehet valamiféle hajót is gyártani, és legalább a dunaffer is megúszná a létszám leépítést.
A egy Magyar álom, hátha valóra válik :)
 
Status
Not open for further replies.