[BIZTPOL] III. világháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Duna kotrásához annyit, hogy vagy két éve a Magyar Horgászban foglalkoztak vele, hogy filléres keresztszórással meg lehetne akadályozni a sódervagyon legördülését az országról. Meg is tudnák csinálni néhány millió forintból. S még ezt sem teszik meg...
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
3. VH:
Szerintem kína, india (és teljes környezetük) nem véletlenül fegyverkezik őrült módon. Olaj, kínai emigrásnok, stb, lesz elég ürügy...

Én 2050re a 2. meadows modell alapján számítok egy összeomlásra (társ.-gazd.-körny.) ami kizárásos alapon háborúba fog torkollni mint a történelem összes eddigi összeomlása. (kisjégkorszak = keresztes háborúk, 1846-8 közötti jeges évek = forradalmak. stb millió példát sösze lehetne szedni)
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
2. Ruszinok és Kárpátalja.

A ruszinok támgatása szerintem is alapvető történelmi-erkölcsi kötelessége a magyarságnak, ezt évek óta szajkózom. PLusz az ottani magyarság érdeke is szolgálja. Mindig az jut az eszembe, amikor ukrajnában ott voltam 1-2x és a ruszinok úgy fogadták a magyart mint testvért.


Az ország fejlesztéséről az én megoldásom a következő lenne.

Nem geográfus vagy véletlenül? :D 1-2 ótán halottam hasonlókat részletekben :)

Megjegyzések:
D-T csatorna kiépítésének szükségességéről referáltam annó msc-n 1 órán, végülis arra jutottam hosszú fejtegetés után hogy kiválló lenne a Homokhátság vízellátásának megoldására. Hajózási szerepe korlátozottabb (kevés az árú ami mondjuk Szolnokról hajón szállítandó Pest felé), de árvíz-szabályozó szerepe nem lenne, mert magas vezetésű csatorna építése értelmes csak (homok, talajvíz, stb).
Dunakotrással, gázzal egyetértek bár ott a csekély befektetés irreális gondolat, súlyos milliárdok, főleg a kompersszortelepek, elosztók, stb igénye miatt.
- Bős egy "atombatasztrófa" különösen ökológiai értelemben, szóval a csatornás ötleted nem rossz :D
- Közvilágítás: egyszerűbb lenne 10 után minden 2. lámpát kilőni mert a legkisebb szeles időben (győrben ez az év 99%-a) folyton égne.
- Geotermikus energia: ez M.O. kitörési pontja, rajtam múlna alaphangon 3-500MW kapacitás kiépítésének állnák neki mint elsődleges prioritás az országban. (ammónia asszem a használt folyadék). Bár nem dőleg áramot termelnék, hanem a gázt váltanám ki a fűtésnél. Összeségében a 60 fokos források erre a célra effektívebbek és hatalmas mennyiségű gáz-függést ki lehetne váltani. Minden 2. panel már rég mehetne termálról. Az elhasznált víz meg ivóvíznek jó, nem kellene visszasajtolni mind, így az áramköltség se lenne brutális.
-A szénbányák újboli megnyitása már nem új öltet csak még nem volt 1x se elég akarat egyszerre.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Mindig is volt vezerbika a vilagban aki meghatarozta az adott kor politikai gazdasagi katonai iranyvonalat erejehez merten. Regebben mikor a komunikacio az utazas a technika meg nem volt annyira fejlett akkor meg tobb dudas is eljatszadozhatott az arenaban.

Az elmult szaz evben ez az arena osszement es nem is kicsit. Minden gyors lett ( komunikacio utazas, fejlodes stb ) igy a vilag osszezsugorodott. Meg gyerekkoromben egy 300 km es utazas mar nagy utazas volt mig ma ha csak 1000 km es az ut az a szomszed es a nagy utazas az interkontinentalis utazas.

Szoval ebben az osszezsugorodott vilagban mar sok dudas nem fer el mivel allandoan osszeutkozne az erdekuk. Alapvetoen a sargolyo jelenlegi kapacitasa EGY az az egy vezerbika es egy aspiransra ad lehetoseget. A Britek anno szepen csendben beletorodtek hogy elmult az idejuk es mint vilaghatalom szep csendben kimultak. Az Oroszok feltorekedtek es nagyugrassal az elre probaltak kerulni mint aspirans de beletorott a bicskajuk.
Volt egy hasonlo kiserlete japannak is de ok a folyamat meg korabbi szakaszaba kivereztek.

Jelenleg egy ilyen orszag van csak aki bejelentkezhet a posztra az aspiransi "allashirdetesre " es ez kina. Elnezve a gazdasagi erejet illetve azt hogy mire hasznalja, hogy a haderejet hogyan fejleszti abbol az latszik ( barmit mondjon is ) hogy bizony vezerbika akar lenni.

Egy masodik dudas a csardaban. Mi magyarok viszont tudjuk hogy a ket dudas egy csarda felallas nem szerencses. Az az velemenyem szerint a haboru ha csak nem lesz mas okbol egy globalis vagy csak az egyi felet es erdekeltsegeit erinto osszeomlas, gyakorlatilag elkerulhetetlen.

Kina nem all le a katonai erejenek fejlesztesevel mig az USA meg nem fog lemondani onkent az elso helyrol.


Szerintem egyszeru a felallas de a gond az hogy sok jot nem lehet kiolvasni belole.


Erdekes hogy ez a tema nallam most kerult elo mikor eppen Pearle Harborban vagyok es bamulok ki az Arizonara a Ford szigetre meg az egesz bazisra .


Ui : Igazan jo fejek az amik. Mikor megerkeztunk a ladikkal kikuldtek ket F-22 est a Hickamrol akik eloszor csak at at huzogattak felettunk majd nem hallva tiltakozast heves legibemutatoba kezdtek a hajo folott.
Azert klassz dolog mikor szovetsegeskent gondolnak az emberre es ugy is kezelik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 503
113
Kuruc71

Megmarad a korallzátony vagy két gyakorlóbomba totál lekukázta 1000 évre
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://szentkoronaradio.com/20131006/svajci-hadgyakorlatok-gazdasagi-osszeomlast-es-menekultaradatok-kezeleset-modellezik
Svájci címkével vágták be , de szerintem inkább ebbe a topicba illik.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
:D :D Hát nem tudom Ukrán helyzetet Én valahogy kicsit hátrébb gondoltam. pontosabban 2-3 évvel később , de ha valaminek itt az ideje akkor annak jönnie kell.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Hát ilyen műfaj ez a jövendőmondás, rossz oldalról nézel be a kristálygömbbe és nem jönnek be a dolgok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egy hettel ezelottig azt gondoltam, hogy a 3ik VH-t a CNNen fogjuk vegignezni, mert azsia+afrika+oceania es ausztralia lesz a hadszinter. Mostmar erzem, hogy azert del-kelet europa is kap egy kostolot.
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2014/02/egy-dhs-ugynok-szerint-az-usa-6-heten.html
az elmesélt párbeszédnek nem adok sok hitelt de a hírnek van valóság alapja szerintem! És ha ez igaz..
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2014/03/kina-tamogatja-oroszorszagot-amerikaval.html
..akkor az orosz-kínai szövetség meg tudja adni a kezdő lökést!:D
 
M

molnibalage

Guest
Jaj, tipikus konteós/NWO/UFÓ magazion idióták által szerkesztett oldal. Lényegbéen az egész oldal az elmeorvosi eset kategóriában van. Semmilyen szinten nem kell komolyan venni őket. Semmi igazat nem írtak eddig azon kívül - ha írtak ilyet valaha - hogy az ég kék, a fű zöld a víz meg nedves...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 288
26 279
113
Amikor megjelent ez a film, akkor nagy renoméja volt, mindenki meg akarta szerezni, azt gondolták, talán jogosan, hogy komolyan kell számolni vele. Az akkori időkben lejátszódó események, amelyek azóta nyilvánosságra kerültek, elég beszédesek, hogy milyen közel is voltunk a világégéshez.
Viszont volt egy óriási nagy különbség a jelenlegi helyzethez képest. Két erős és akkor még stabil szövetségi rendszer, amelyek viszonya a kölcsönös félelmen alapult és ez vissza is tartotta az akkori vezetőket, mégha az utolsó pillanatokban is.
Most már szinte egyáltalán nem lehet érezni ezt a fajta félelmet azoknál a csoportoknál, akik kirobbanthatják, megnyerhetőnek beállítva a III. világháborút, ami hülyeség, mert a totális pusztító arzenálok ugyanúgy léteznek, csak az overkill mértéke csökkent valamelyest, amelynél nem mindegy, hogy 10x, vagy csak 4x tudják az életet megsemmisíteni a földön? A föld kiheveri a pusztítást, csak az emberiség tűnik el az apokalipszisben. Amit a természet (pl. aszteroidák) nem végeznek el, majd azt az ember megteszi.
A III. világháború szerintem már régóta zajlik a cyber térben és a gazdaságban most kezdődött el igazán, szerencsére a fegyverek csak korlátozottan vannak jelen.
A II. világháború is kisebb csetepatékkal, helyi háborúkkal kezdődött, ami csak az étvágyat növelte és utána több fronton indultak be a harcok, Afrika, Ázsia területén is. De az eszkaláció csak a területeket érintette alapvetően, a bevetett katonai potenciál növekedése nem tudta átlépni azt a bizonyos szintet, amelyet most már könnyedén meglépnek.
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
szalámiznak az amcsik már 50 éve....ez a taktika,...

http://valasz.hu/vilag/schmidt-maria-geostrategiai-jatszmak-108433
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
10391386_830922833636713_7716215539604026285_n.jpg
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Kiss_J_Laszlo_es_Nogradi_Gyorgy_-_1resz

2 reszes. Szerintük nem lesz.
 
Status
Not open for further replies.