Videó a lelőtt gépekről(roncsokról)
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Itt is megismétlemHaha, ez mekkora szar kijelentés márMert nyilván pakiknál nincs senki aki ilyet meg tudna oldani ha épp kell. Persze...
Azt se felejtsük ki a képletből, hogy a Katari Légierőnél kik is repülik a (többek között) Rafaleokat? Jah, hogy pakisztáni pilóták...BVR légiharcban a rakéta kinematikája sokkal fontosabb, mint a radarja. A Meteor ebben pedig egyszerűen jobb mint a PL-15. EW rendszerekkel, meg nem igazán lehet Pitbull-ban lévő BVR rakéta ellen védekezni (amikor a rakéta már a saját radarját használja). Tehát nem kell lesajnálni egyáltalán a Meteort, AESA ide-oda. Nem tudjuk pontosan mi történt. Lehet az indiai gépek alacsonyan közelítettek, bujkálva, a pakik meg készültek erre és nagy magasságból indítottak. Ez BVR harcban már több mint fél győzelem a pakiknak.
BVR légiharcban a rakéta kinematikája sokkal fontosabb, mint a radarja. A Meteor ebben pedig egyszerűen jobb mint a PL-15. EW rendszerekkel, meg nem igazán lehet Pitbull-ban lévő BVR rakéta ellen védekezni (amikor a rakéta már a saját radarját használja). Tehát nem kell lesajnálni egyáltalán a Meteort, AESA ide-oda. Nem tudjuk pontosan mi történt. Lehet az indiai gépek alacsonyan közelítettek, bujkálva, a pakik meg készültek erre és nagy magasságból indítottak. Ez BVR harcban már több mint fél győzelem a pakiknak.
En egyebkent azt tippelnem, hogy az ipari szinten hekkelö, mindent is ellopo nyomorult kinaiak megszerezhettek a Rafale radarjanak, Spectra EW rendszerenek is az informacioit es ezert tudtak felkeszulni belöle.
Mert olyan nincs hogy keleti barbár földtúró lelő egy nyugati gépet olyan nem létezik ! Mert az alkoholista ruszkikat megvették az amerikaiak és eladdtak nekik minden is ! Ezért tudták legyőzni a szovjeteket mindigNem értem, miért meglepő, hogy van veszteség? Itt mindkét oldalon modern fegyverrendszerek vannak.
Nyugi nem pakik lőtték le, vasember kapaszkodta le az indiai gépeket !A képpel állitolag valaki manipulált:
Remélem szarkazmusnak szánod. Több lakosa van Lahor városának, mint Magyarországnak, és a korfájuk alapján is akadhatnak páran, akik az olyan újdonságokban, mint a számítógép és internet akár járatosak lehetnek... Nem lepne meg, ha akadna néhány informatikai szakember ott is... A hasonlóan kontrasztos Indiának is akad pár, legendásan rosszak is, meg jók is egyaránt.Ugyan már kik? Hol? A halpiacon?![]()
Igen, pont a radarja.A Meteort nem sajnálja le senki szerintem, de attól még a PL-15 lehet méltó ellenfél és lehetnek előnyei is hozzá képest akár...
Egyetértünk! Egyébként az még nem baj, ha a radarja alapján megy és lát is, az a gond, ha ilyenkor utol tudja a célt érni. Az azt jelenti, hogy későn kezdett védekezőmanőverbe a célgép, későn fordult ki (berepült a NEZ-be), vagy egyáltalán nem védekezett. Ha a rakéta látja és utol is tudja érni, akkor számít az EW, de ez az utolsó szalmaszál védelmi vonal, amibe senki nem akar kapaszkodni. Ezért írtam, hogy a kinematika fontosabb, persze jobb radar az jobb.Az tény, hogy az egyetlen biztos védelem a kinematikai, és már régen rossz, ha a rakéta a saját radarja alapján megy
India mögött azért még vannak páran. Többek közt Izrael is...Kina jobban tud utánpótlást biztosítani mint a gallok
Szu-30-ast még nem lőttek le légiharcban.
BVR légiharcban a rakéta kinematikája sokkal fontosabb, mint a radarja.
EW rendszerekkel, meg nem igazán lehet Pitbull-ban lévő BVR rakéta ellen védekezni (amikor a rakéta már a saját radarját használja).
A Meteor ebben pedig egyszerűen jobb mint a PL-15.
Nem tudjuk pontosan mi történt.
Ezt még nem tudjuk, Indiától bármi kitelik.
Ráadásul nekik azért ma már öreg gépeik vannak, ami az elektronikát illeti.
Az viszont tény, hogy a Szu-27 család mindig komoly ellenfél bárki számára.
Az összes eddigi háború ezt igazolta.
Videó a lelőtt gépekről(roncsokról)
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..