[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Az araboknak eladott legújabb cuccokból meg tuti hiányzik ez-az.

Nem biztos, mert ami pl SZA-ban van, azt a szaudiak (mivel ők fizették a beszerzést és ők fizetik a fenntartást) azt hiszik, hogy az övék. A valóságban meg az amcsiké a cucc, csak kaptak egy pénzes hülyét, aki helyettük kifizette.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
Nagyon egyszerű. Van egy sima TV adód ami folyamatosan sugárorra a jeleket. Mint nálunk a mindig tv adótornyai. Megfelelő távolság esetén más országé is lehet, mondjuk felénk az osztrák adó. A rendszer ennek a jeleit használja fel a detektáláshoz. Tehát nem ad jelet, csak veszi az ismert adó visszaverődő jeleit. De hogy legyen mihez viszonyítani egy antennáját szinkronizáció miatt az adótoronyra irányítja, a másikat a felügyelt terület felé. Nézd a link képeit. Az egész kulcsa nem a vevő és az adó, hanem a szoftver rész és a szűrők. Mivel az ellen oldalon csak a TV adót látják, ezért nem tudják hogy éppen megfigyelés alatt vannak, és a rendszer jellege miatt a vevő helyét sem tudják. Ez a rendszer radarrendszerek esetén is előfordul de itt a lényeg az hogy olyan forrást használnak mik a polgári használatban vannak. De ha nem lennének akkor olcsón rejtetten is fel lehet ilyen állítani mondjuk egy zászlótartó oszlop belsejében.
Nem értem ezt a passzív radart. Most ez mit mér?
Merthogy a link képein úgy láttam, olyasmiket mér, amit egy átlagos tengeri radar szokott.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Ugye senki sem hiszi hogy orosz radar soha sem mért be gépeket (radarkersztmetszet ) vagy hallgatott le (frekvenciák)
Persze oda-vissza igaz ez...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Erről (vagy nem pont erről, de valami nagyon hasonlóról) a passzív módszerről volt már szó itt a fórumon. Mobilhálózat-antennák, rádióantennák, tévéantennák jelei segítségével, az abban zavart okozó alacsony észlelhetőségű gépeket hogy be lehet mérni. Ha jól emlékszem 50-100 m-es pontosságot említett valaki, ami már bőven megfelelő, ha tűzvezetésre nem is biztosan alkalmas.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="gacsat"> Az araboknak eladott legújabb cuccokból meg tuti hiányzik ez-az.

Nem biztos, mert ami pl SZA-ban van, azt a szaudiak (mivel ők fizették a beszerzést és ők fizetik a fenntartást) azt hiszik, hogy az övék. A valóságban meg az amcsiké a cucc, csak kaptak egy pénzes hülyét, aki helyettük kifizette.

</blockquote>

Ilyenkor nem értem azt, hogy minek jársz te ide...

Az araboknak eladott legújabb cuccokból meg tuti hiányzik ez-az

Nem csak arabokból. Az említett ALQ-128 soha egyetlen exportgépen sem volt.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
" alacsony észlelhetőségű gépeket"
Azt nem tudom de a frekvencia a UHF, VHF tartományban van, illetve a mobilhálózatok is szóba jöhetnek. Talán ez jelent valamit. A legtöbb radar ami ezek ellen a gépek ellen készül valahol itt dolgozik. Régebben is voltak radarok alacsony frekvencián, de a számítástechnika és a jelfeldolgozás azóta nagyot változott. Az érdekesség hogy az egész rendszer alapjaihoz nekünk magyaroknak is van közünk:Kálmán-szűrők
És lényeges hogy a detektálás irányában az USA is tette erre felé lépéseket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ilyenkor nem értem azt, hogy minek jársz te ide...

Viszont én tudom, hogy te miért jársz ide. Nagyrészt azért, hgy az internet védelme mögött másokkal parasztkodhatss, mert normális hangnemű hosszászólást - ahol nem kioktató módban dumálsz, nem lekezelően, nem egy igazi seggfejként - tőled még nem olvastam. Na de erre (is) jó az internet, hogy kiélhesd a perverzióidat meg a kis komplexusos életedet boldogabbá tegyed.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont én tudom, hogy te miért jársz ide. Nagyrészt azért, hgy az internet védelme

Ezen a részen röhögök. Mindenki tudja az igazi nevem és azt, hogy hol lakom. Mindenhol ezzel a nickel vagyokfent. Neked csak a nickneved van itt öcsi...

normális hangnemű hosszászólást - ahol nem kioktató módban dumálsz, nem lekezelően, nem egy igazi seggfejként - tőled még nem olvastam.

Milyen szép is a szelektív memória barokkos túlzással körítve...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Szerintem inkább mindketten nyugizzatok le... :) Itt már amúgy is ki lesz majd gondolom már vagdosva, úgyhogy már csak ezért is fölösleges folytatni. :)
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
"És ez teszi hiteltelenné. "
Az az igazság hogy az információt helyén kell kezelni. A lényeg az hogy az új tengó tüzelőanyag cellás kiegészítő hajtást kap, amely olyan rendszerben dolgozik hogy nincs hőkibocsátás.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Itt van az egyik új radarjuk:
http://theaviationist.com/2013/09/22/irans-air-defense-radar/#.UkmwCIbJT9s
Mintha a cikkben lenne némi ellentmondás. Ha jól fejtem vissza, először PESA radarként említik, majd azt mondják, nem bocsájt ki semmilyen kisugárzást.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
http://theaviationist.com/2013/09/26/farouk-missile/#.Ukm2K4bJT9s
Az lessz majd a szép, ha a Tomcatet kezdik gyártani...
 
M

molnibalage

Guest
Sok értelme nem lenne, az F-14 egy mára elavult koncepció elavult sárkánnyal. A variaszárnynak sokkal több hátránya van, mint előnye.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
http://theaviationist.com/2013/09/26/farouk-missile/#.Ukm2K4bJT9s
Az lessz majd a szép, ha a Tomcatet kezdik gyártani...

Ahoz a rakétához kell is az F-14, de szerintem elvannak a jelenlegi flotta szintentartásával. Valószínűleg hozzaférnek ennél újabb repülőgép-technológiákhoz, talán fejlesztenek is valami sajátot vagy szétszednek valami modernebb gépet amit klónozhatnak a jövőben.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
Igen ezt ők is tudják, ráadásul a sárkány olyan ötvözetből van hogy bár miféle gyártás értelmetlen. Erről máshol is sok minden elhangzott már. Az új anyagok alkalmazása miatt ez értelmetlen is lenne. Ma a kompozitoké a jövő. Az f5 gyártása pedig már folyik kis szériában, és több félé verzióban. Ott gyanítóm hogy egy két részen alkalmazzák is a korszerűbb anyagokat.
Sok értelme nem lenne, az F-14 egy mára elavult koncepció elavult sárkánnyal. A variaszárnynak sokkal több hátránya van, mint előnye.