[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
6046156_1000.jpg

nekem a full kamu érzetem van
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 688
13 351
113


Kíváncsiságból: Miért?

Nekem kb: 50-es/60-as évek szintjének tűnik (külsőleg!), fém (valószínűleg acél)rakétatest, réginek tűnő (koppintott orosz/kínai/Észak-koreai/hazai->IRÁN-i)szervó kontrukciók, szinte bárki tudja tudja gyártani (Afrikát kivéve).

U.I.: Tömeges/túlterheléses használattal sikeres is lehet, sikeres alkalmazás "napjainkban": huszik...


.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
Kíváncsiságból: Miért?

Nekem kb: 50-es/60-as évek szintjének tűnik (külsőleg!), fém (valószínűleg acél)rakétatest, réginek tűnő (koppintott orosz/kínai/Észak-koreai/hazai->IRÁN-i)szervó kontrukciók, szinte bárki tudja tudja gyártani (Afrikát kivéve).

U.I.: Tömeges/túlterheléses használattal sikeres is lehet, sikeres alkalmazás "napjainkban": huszik...


.
Az első piros kormánylapátok mintha rétegelt lemezből lennének ezért. mig a hátsó penge lemez él letöréssel elől meg ez a tákolmány letörés nélkül.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 688
13 351
113
Az első piros kormánylapátok mintha rétegelt lemezből lennének ezért. mig a hátsó penge lemez él letöréssel elől meg ez a tákolmány letörés nélkül.


Majdnem...
...vagy nemtom'.

Nekem a hátsó "lemezek" vezérlés nélküli stabilizátornak tűnnek.
A piros --elöl-- pedig egy védő-tok, az elől lévő "késpenge"-vezérsíkok védelmére a szállítás alatt.

DE: "A tévedés jogát fenntartom magamnak, stb, stb..." ;)


.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
Majdnem...
...vagy nemtom'.

Nekem a hátsó "lemezek" vezérlés nélküli stabilizátornak tűnnek.
A piros --elöl-- pedig egy védő-tok, az elől lévő "késpenge"-vezérsíkok védelmére a szállítás alatt.

DE: "A tévedés jogát fenntartom magamnak, stb, stb..." ;)


.
igy ok ha az a védőtokja szállításhoz igy érthető a gagyisága
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
W

Wilson

Guest
Oszdd meg velünk, hogy
--"Wikipedia: ...Hatalmas fosszilis tüzelőanyag-tartalékokkal rendelkezik; a világ egyik legnagyobb földgáz- és kőolajkészletével."--,
a --világ legnagyobb olaj és földgázkészletével-- "nyomorgó", 40 éve embargózott Irán-bam milyen az élet.

Netflix, HULU és egyebek nélkül! :oops: ...nyomor!!!
Mennyivel jobb a Mennyei Eu-ban Romániának, Bulgáriának, akik pár évtizedes EU-s "segítség után nem érik el a 40 éve kb. világ-szankciózott" Irán szintjét.

Tedd be nekünk --légy szives-- a tartalomhoz illő topikba!!!



U.I.:




Rá "tappantottál" a (amcsi-)lényegre! :(



.
2018-as cikk azóta a covid miatt nem lett jobb a helyzet....
Örültem ,hogy segítethettem tágítani a világképedet.....:)

 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 688
13 351
113
2018-as cikk azóta a covid miatt nem lett jobb a helyzet....
Örültem ,hogy segítethettem tágítani a világképedet.....:)



Én is segítek, akkoriban próbálta Szaud-Arábia eljátszani Irán ellen azt az "Olaj fegyvert" --Olaj-árat a béka-s*gg* alá lerobbantó világpiaci taktikát--, amivel Reagen elnök kihúzta az oroszok alól a háborús fegyverkezés finanszírozását és emiatta gazdasági ok miatt utána összeomlott a SzU/Keleti Világrend!!!


Nos, ezt játssza újra Szaúd-Arábia --amcsi engedéllyel, az elő miatti hálájuk jeleként--, de ezeknek ára van:
Ezért omlott össze az amcsi pala-gáz ipar, az oroszoknak ismét nem tett jót, és természetesen Iránnak sem, hisz ellene lett bevetve az újra "olaj-fegyver". Ezért volt az általad idézett zavargás-hullám Iránban.

Na ez a fegyver mondott most "csütörtököt"...

Újra sokszoros profit az orosz, iráni, venezuelai --és egyébként a norvég és angol (Északi-tengeri)-- olajon gázon!
...jut eszembe: az amcsin is! Az EU-meg... :oops:


"Örültem ,hogy segíthettem tágítani a világképedet.....
:)
"


.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
W

Wilson

Guest
Én is segítek, akkoriban próbálta Szaud-Arábia eljátszani Irán ellen azt az "Olaj fegyvert" --Olaj-árat a béka-s*gg* alá lerobbantó világpiaci taktikát--, amivel Reagen elnök kihúzta az oroszok alól a háborús fegyverkezés finanszírozását és emiatta gazdasági ok miatt utána összeomlott a SzU/Keleti Világrend!!!


Nos, ezt játssza újra Szaúd-Arábia --amcsi engedéllyel, az elő miatti hálájuk jeleként--, de ezeknek ára van:
Ezért omlott össze az amcsi pala-gáz ipar, az oroszoknak ismét nem tett jót, és természetesen Iránnak sem, hisz ellene lett bevetve az újra "olaj-fegyver". Ezért volt az általad idézett zavargás-hullám Iránban.

Na ez a fegyver mondott most "csütörtököt"...

Újra sokszoros profit az orosz, iráni, venezuelai --és egyébként a norvég és angol (Északi-tengeri)-- olajon gázon!
...jut eszembe: az amcsin is! Az EU-meg... :oops:


"Örültem ,hogy segíthettem tágítani a világképedet.....
:)
"


.
Ugye tudod, hogy a hozzászólásod azt mutatja, hogy nem olvastad el az általam belinkelt cikket...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
2018-as cikk azóta a covid miatt nem lett jobb a helyzet....
Örültem ,hogy segítethettem tágítani a világképedet.....:)


Külön ad egyfajta "diszkrét bájat" a dolognak, hogy pont az USA ekézi Iránt, hogy mire költi a pénzét meg mire nem (katonai kiadások). Amikor ugye pont az USA borította lángba több közvetlen szomszédját is - pl. Irak -ot (többször is), Afganisztánt (két évtizeden át) avagy a környékről még Szíria is említést érdemelhet. A szomszédos országok tekintetében instabilitásra példa lehet a folyamatos "befagyott konfliktus" státuszában (ami időnként felforrósodik) leledző Karabah-azeri helyzet is (igaz, az utolsó háború a cikk utáni). Ugye az USA támogatásával ráadásul komoly szankciókkal sújtják az országot (na ennyit az iráni népért történő aggódásról) ...

Mindezt úgy, hogy pont az USA is folyamatosan fenyegeti katonailag, e mellett még Izrael (bombázásokkal) meg az emlegetett Szaúdi "kapcsolat" sem teljesen felhőtlen. Hab a tortán a "baráti" Pakisztán még mint szomszéd ...

Namost mindezen körülmények mellett egy ország mer a védelmi szektorára is költeni. Hallatlan ...
 
W

Wilson

Guest
Külön ad egyfajta "diszkrét bájat" a dolognak, hogy pont az USA ekézi Iránt, hogy mire költi a pénzét meg mire nem (katonai kiadások). Amikor ugye pont az USA borította lángba több közvetlen szomszédját is - pl. Irak -ot (többször is), Afganisztánt (két évtizeden át) avagy a környékről még Szíria is említést érdemelhet. A szomszédos országok tekintetében instabilitásra példa lehet a folyamatos "befagyott konfliktus" státuszában (ami időnként felforrósodik) leledző Karabah-azeri helyzet is (igaz, az utolsó háború a cikk utáni). Ugye az USA támogatásával ráadásul komoly szankciókkal sújtják az országot (na ennyit az iráni népért történő aggódásról) ...

Mindezt úgy, hogy pont az USA is folyamatosan fenyegeti katonailag, e mellett még Izrael (bombázásokkal) meg az emlegetett Szaúdi "kapcsolat" sem teljesen felhőtlen. Hab a tortán a "baráti" Pakisztán még mint szomszéd ...

Namost mindezen körülmények mellett egy ország mer a védelmi szektorára is költeni. Hallatlan ...
Ebben egyetértek veled,de konkrétan ezzel kapcsolatban az iráni életszínvonalról volt szó az oroszokat ért szankció tükrében...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and dkes

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 730
80 545
113
Irán rakétacsapást ( Fath-110)hajtott végre amerikai és a koalíciós erők objektumai ellen az iraki Erbilben.





Több rakéta zuhant az Egyesült Államok főkonzulátusának épülete közelében az észak-iraki Erbil városában. Erről az Iraki Nemzeti Hírügynökség számolt be vasárnap este.

Elmondása szerint a mai napig legalább három robbanás dördült a városban, riasztó szirénák szólalnak meg. Emellett az iraki Kurd Autonóm Terület fővárosának nemzetközi repülőtere felfüggesztette a munkát, a polgári légi forgalmat leállították a térségben.

Amint azt Erbil kormányzója, Omed Khoshnav pontosította, senki sem sérült meg a városban történt rakétatámadásban. Károkról sem érkezett jelentés. A helyi hatóságok vizsgálatot indítottak az eset miatt.

Az incidens kapcsán a bagdadi amerikai nagykövetség megerősítette a biztonságát, és teljesen lezárta a diplomáciai képviselet területét.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Irán rakétacsapást ( Fath-110)hajtott végre amerikai és a koalíciós erők objektumai ellen az iraki Erbilben.





Több rakéta zuhant az Egyesült Államok főkonzulátusának épülete közelében az észak-iraki Erbil városában. Erről az Iraki Nemzeti Hírügynökség számolt be vasárnap este.

Elmondása szerint a mai napig legalább három robbanás dördült a városban, riasztó szirénák szólalnak meg. Emellett az iraki Kurd Autonóm Terület fővárosának nemzetközi repülőtere felfüggesztette a munkát, a polgári légi forgalmat leállították a térségben.

Amint azt Erbil kormányzója, Omed Khoshnav pontosította, senki sem sérült meg a városban történt rakétatámadásban. Károkról sem érkezett jelentés. A helyi hatóságok vizsgálatot indítottak az eset miatt.

Az incidens kapcsán a bagdadi amerikai nagykövetség megerősítette a biztonságát, és teljesen lezárta a diplomáciai képviselet területét.
Hát célozni még mindig nem tudnak, ez így annyit ér mint egy meleg fing.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Hát célozni még mindig nem tudnak, ez így annyit ér mint egy meleg fing.
Szerintem ez kb. ugyanolyan volt, mint pár éve Suleimani megölése után, beígérték a bosszút, de olyat kellett csinálni, amivel nagyon nem haragítják meg az amcsikat, nehogy komolyabb ellencsapást váltsanak ki. Otthon közhírré tehetik, hogy elégtételt vettek, nemzetközi szinten viszont senkit nem ingereltek fel nagyon.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: formosa1 and omae