Nulla jatonai sikert tzdak a garcokban felmuttatni ai iraki és afgan felkelők!A többit leirták helyettem.Hát igen, láthattuk hogyan győzte le a remekül képzett amerikai hadsereg az iraki vagy az afganisztáni ellenállást...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nulla jatonai sikert tzdak a garcokban felmuttatni ai iraki és afgan felkelők!A többit leirták helyettem.Hát igen, láthattuk hogyan győzte le a remekül képzett amerikai hadsereg az iraki vagy az afganisztáni ellenállást...
Alapvetően egyetértek a hozzászólásoddal. Az iraki szunnita felkelést a törzsek lefizetésével hozták döntetlenre, stratégiai szinten viszont elvesztették, hiszen egy amerikai vazallus bábállam helyett egy új szövetségest biztosítottak Irán számára. Afganisztán esetében a tálib felkelést 2003 körüli fellángolása óta nem tudták leverni. A Szovjetunió próbálkozott sokkal brutálisabb megoldással, az se nagyon vezetett eredményre. A tálibokkal kötött béke az én olvasatomban éppen azt jelenti, hogy az amerikaiak belátták katonailag nem tudják legyőzni a tálib mozgalmat.Az amerikaiak képesek megsemmisíteni egy államot és infrastruktúráját, katonailag legyőzhetetlenek. Ami nem megy, az a meghódított ellenséges területek irányítása, ami nem katonai probléma. Az iraki és az afganisztáni államot, azok haderejét szétverték hetek alatt. Ami nem működött, az a "nemzetépítés" utópisztikus elképzelése, ezekre más kompetenciákra lett volna szükség, ami az USA-ból hiányoznak. Elég nagy létszámú helyi kollaboránsra és/vagy sokkal nagyobb brutalitásra lett volna szükség ehhez. Pl. a kínaiak által Tibetben majd Hszincsiangban alkalmazott módszerekre, vagy olyanokra, amilyeneket a SZU vagy a náci Németország alkalmazott. Németországban és Japánban a helyi társadalom elfogadta a megszállást és az ellenállás hiábavalóságát. Irakban és Afganisztánban nincs ilyen társadalom. Nehéz eldönteni, hogy a neokonok idióták-e vagy gonoszak vagy mindkettő. Ha csak idióták, komolyan gondolták, hogy demokráciát építenek középkori muszlim társadalmakban, ha gonoszak, akkor csak rombolni akartak, hogy létrehozzanak olyan instabil térségeket, ahol aztán örök időkre jelen lehet lenni katonailag, illetve ez bizony illeszkedik az Oded Yinon-tervbe... kivéve Afganisztánt, de az is Irán szomszédja azért. Irak és Afganisztán után jött Líbia, Szíria, illetve Irán lenne vagy lett volna az ötödik, egyben a legnagyobb trófea. Obamáék aztán inkább arab tavaszt rendeztek bevonva Zuckerbergéket a műveletbe, az is hatalmas, kirobbanó siker volt (Törökországban és Oroszországban befuccsolt a tavaszosdi, Ukrajnában nem).
Ez csak annyira erény mint az,hogy Sztálint sem érdekelték a veszteségek.Alapvetően egyetértek a hozzászólásoddal. Az iraki szunnita felkelést a törzsek lefizetésével hozták döntetlenre, stratégiai szinten viszont elvesztették, hiszen egy amerikai vazallus bábállam helyett egy új szövetségest biztosítottak Irán számára. Afganisztán esetében a tálib felkelést 2003 körüli fellángolása óta nem tudták leverni. A Szovjetunió próbálkozott sokkal brutálisabb megoldással, az se nagyon vezetett eredményre. A tálibokkal kötött béke az én olvasatomban éppen azt jelenti, hogy az amerikaiak belátták katonailag nem tudják legyőzni a tálib mozgalmat.
Ha az Oded Yinon terv szempontjából vizsgáljuk az eseményeket, akkor is csak részlegesnek nevezhető a siker, hiszen sikerült némileg feldarabolni Irakot és Szíriát, csakhogy az irániak már közvetlenül Izrael határai közelében vannak. A síita félholdat éppen az USA háborúi és külpolitikája forrasztotta egybe.
@dudi Nem az ütközeteket kell megnyerni, hanem a háborút. És ez nem igazán sikerült. A muszlimok elviselik a veszteségeket és minden elesett helyére új harcosok lépnek, viszont az amerikai közvélemény nem nagyon értékeli a nagy számban hazaérkező koporsókat.
Az amcsik olyanok mint a gyerekek. A másik agyonrúgdosásában kiváló egy ideig, de a kisautó meg a lego elvonja a figyelmét. Átmenetileg erőszakos és kegyetlen, de nem módszeresen. Ebből is látszik, hogy fiatal és nem homogén kultúra.Az amerikaiak képesek megsemmisíteni egy államot és infrastruktúráját, katonailag legyőzhetetlenek. Ami nem megy, az a meghódított ellenséges területek irányítása, ami nem katonai probléma. Az iraki és az afganisztáni államot, azok haderejét szétverték hetek alatt. Ami nem működött, az a "nemzetépítés" utópisztikus elképzelése, ezekre más kompetenciákra lett volna szükség, ami az USA-ból hiányoznak. Elég nagy létszámú helyi kollaboránsra és/vagy sokkal nagyobb brutalitásra lett volna szükség ehhez. Pl. a kínaiak által Tibetben majd Hszincsiangban alkalmazott módszerekre, vagy olyanokra, amilyeneket a SZU vagy a náci Németország alkalmazott. Németországban és Japánban a helyi társadalom elfogadta a megszállást és az ellenállás hiábavalóságát. Irakban és Afganisztánban nincs ilyen társadalom. Nehéz eldönteni, hogy a neokonok idióták-e vagy gonoszak vagy mindkettő. Ha csak idióták, komolyan gondolták, hogy demokráciát építenek középkori muszlim társadalmakban, ha gonoszak, akkor csak rombolni akartak, hogy létrehozzanak olyan instabil térségeket, ahol aztán örök időkre jelen lehet lenni katonailag, illetve ez bizony illeszkedik az Oded Yinon-tervbe... kivéve Afganisztánt, de az is Irán szomszédja azért. Irak és Afganisztán után jött Líbia, Szíria, illetve Irán lenne vagy lett volna az ötödik, egyben a legnagyobb trófea. Obamáék aztán inkább arab tavaszt rendeztek bevonva Zuckerbergéket a műveletbe, az is hatalmas, kirobbanó siker volt (Törökországban és Oroszországban befuccsolt a tavaszosdi, Ukrajnában nem).
Mondjuk a zsu-23 hiányzik a platóról.