• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Majdnem be is mentek, csak szólt Szálin, hogy jobb lenne, ha mégse. Úgy jártak volna mint a tibetiek.
Most viszont bementek gazdaságilag. Asszem így a legjobb mindenkinek.
Régen volt a reagen.
1911-ig Kínai terület volt.
1921-től kezdett el okoskodni a szovjet mongóliában.
Japánok miután észak kelet kínát megszállták 1931-től kb. a fenti történelmi párhuzam miatt bepróbálkoztak kétszer mongol területek kapcsán a szovjet ekkor reagált /japán 1941.07. hónapban /vagy mondjuk 1942.02.ig/ ha ugyanezt meglépi akkor simán behúzták volna a országot.
De a mai Kína nem 1937-es japán.
A mai orosz nem 1937-es szovjet.
30-40 évente van egy ilyen lehetőség vagy még ritkábban amire azt írtam történelmi idő pillanat vagy idő ablak.
Ez egy ember életében napok vagy hetek.
Történelmi távlatban ez egy pillanat.
Mivel az jól látszik hogy egy hónapja tart a ukrajnai konfliktus a felfokozott állapotban ha ennyi idő alatt a orosz nem akart megállapodni akkor már nem is lesz Ukrajna számára korrekt megállapodás amíg rásszíja van /mai vezetőivel.
Rásszíjá pária lett nagyon rá van szorulva kína támogatására.
Biztos hogy köpködnének örjöngenének moszkvában de Kínának ez egy páratlan idő ablak a cselekvésre.
Szó sincs hadüzentről.
1945 óta egyébként sem divat hadat üzenni.
Koreai háborúban sem voltak hadüzenetek usa pl. ensz felhatalmazással harcolt, vietnám detto, afganisztán 2001. őszétől volt usa hadüzenet?
Csak hogy ázsiai példákat hozzak.
Ezt Kína Usa hallgatólagos jóváhagyásával léphetné meg biztonságosan.
Ez nem zárja ki hogy pl. Blinken ne magyarázzon arról hogy hát ez szörnyű és borzalmas...
Hszi elnök pedig aki visszaállítja a 1911 előtti kínai fennhatóságot egy ekkora terület felett /gazdaságáról tettem be linket gyanítom a nyersanyagok feltárása terén is lenne még munka.../ ennyi idő után a Kínai történelem nagy alakjai között lenne.
A 1911-et követő kínai történelmet ha valaki lényegre törően akarná ismertetni akkor elég lenne Mao és Hszi nevét kiemelni és a ténykedésüket bemutatni /a többi köztes személyről néhány bővített mondat.
 
  • Dühítő
Reactions: formosa1

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Érdekes kérdés, vajon Mongoliában, vagy Belső-Mongóliában van betiltva a Mongol nyelv?
Hol vannak az átnevelő táborok?
És ilyesmik
Erről válaszként elfogadom a belső mongóliaik véleményét mosolygós nyilatkozataikat hogy a jelenleg ulánbátor fennhatósága alatt élők higgyék el sokkal jobb lesz nekik ha visszaáll a történelmi hagyományos 1911 előtti állapot.:)
;)
 
  • Dühítő
Reactions: formosa1
T

Törölt tag 1711

Guest
Semmi értelme Mongóliát senkinek elfoglalnia, semlegesek, szomszédaikkal jóban vannak, haderejűk jelképes, külföldi befektetéseket se zárolnak...

Ellenben Kína már aggódik egy esetleges japán atombomba miatt és a kijevi rezsimet egy ideje a világháborús japánokhoz hasonlítják, a semleges hangnemet felváltották híradásokban a túlélők beszámolói az elmúlt 8 év atrocitásairól, külföldiek pajzsként használatáról, biolaborokról, magukat megadó katonák kivégzéséről...
Nem véletlenül küldték Jackie Chan bátyját múlt héten Mariopulba...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Erről válaszként elfogadom a belső mongóliaik véleményét mosolygós nyilatkozataikat hogy a jelenleg ulánbátor fennhatósága alatt élők higgyék el sokkal jobb lesz nekik ha visszaáll a történelmi hagyományos 1911 előtti állapot.:)
;)
Hát én meg az Ulánbátori véleményeket, tekintve, hogy most az Oroszországi Föderáció lépett fel az orosz kisebbség védelmében. És akárhogy nézem a Kínai népköztársaságban nincs mongol többség.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Mackensen e reagálására #10 369
Kimaradt ebből #10 372
Azért tuti az ami biztos.
Tehát most látjuk Ukrajna kapcsán hogy a oroszok se akarnak fél megoldásokkal ilyen buzis gazdasági bementellel meg ilyesmivel megelégedni.
Tehát ha birtokon országhatáron belül van a terület /lakosság az a igazi.
Ott van /kínai köztársaság/ tajvan vagy japánul formosa szigete.
Hány szállal hány %-ban kötődik gazdaságilag kínához?
Ha megtehetnék hogy nyugati szankciók nélkül behúzzák magukhoz már simán megtették volna.
Mongólia kapcsán erre Yoda úgy látja MOST van TÖRTÉNELMI IDŐABLAK.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
#10 372
Helyesen 1942.12. /történelmi példa.
És ezt kiegészítve 1945.08. hónapban a szovjet innen mongólia külső felől támadta meg a főerőivel a kwantung hadsereget /támadtak északról is de itt voltak japán védelmi vonalak/ ezért ezeket innen kerülték meg.
A kwantung hadsereg meg miután bekerítették érdemi védekezésre meg már nem volt képes.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Majdnem be is mentek, csak szólt Szálin, hogy jobb lenne, ha mégse. Úgy jártak volna mint a tibetiek.
Most viszont bementek gazdaságilag. Asszem így a legjobb mindenkinek.
Folytatom a válaszom.
A hozzászólásomban szerepel ez is
Itt pedig:
"Ez a helyzet 2012 után változni kezdett, amikor Mongólia már nem volt elégedett az export Kínától való függőségével. A kormány elkezdte felfüggeszteni az egyedi együttműködési projekteket Kínával. Úgy gondolják, hogy ennek egyik oka egy nagy kínai alumíniumipari vállalat kísérlete volt, hogy ellenőrzési részesedést szerezzen a Kínai Népköztársaság területének egyik legnagyobb mongol szénszállítójában."
Mindenesetre taglalja a ásványkincseket.
Katona földrajzi vonatkozásait nem részletezném.
Kínai nagy fal biztos viccből lett felhúzva...
1945.08 ból is hoztam példát.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Mongólia külső egyenlőre szuverén ország.
Ki beszél háborúról?
Oroszok szerint sincs háború ukrajnában.
Mongólia is csak baráti internacionalista támogatást kapna a már Kínai állampolgár belső mongóliaiaktól mondván hogy külső mongóliát a nácik /orosz barát mongól vezetés/ lerohasztották.
Nézzék meg Kína és Mongólia gdp-ét stb.
/évek óta olvasok ilyeneket ukrajna témában itt másoktól mint "legitimációs" alapot/
Illetve el van nyomva a ottani lakosság, stb.
Lövik ágyúval az oroszbarát mongolok a külső mongolok városait úgy mint az ukránok lőtték Donyecket?

Ha nem akkor szerintem ez igen szar analógia, nem állja ki a valóság próbáját.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Lövik ágyúval az oroszbarát mongolok a külső mongolok városait úgy mint az ukránok lőtték Donyecket?

Ha nem akkor szerintem ez igen szar analógia, nem állja ki a valóság próbáját.
Ugye köze nem volt a 2022.02.24.ei orosz agressziónak a 8 éve tartó egyébként is oroszország által kirobbantott kelet-ukrajnai harcokhoz.
Ahol Ukrajna a saját területeit szerette volna visszaszerezni.
/Az hogy egy ht fórumon magyarországon ilyen pacifista a hangulat. mi lenne ha románia békés megyét krími mintára elnépszavaztatná hajdú bihar felét meg lnr mintájára kiszakítaná a országból? semmi a itteni hozzászólók szerint hiszen kuss pofa alap állás negyhogy már a honvédség volt magyar hajdú bihar megyei településen lévő román alakulatokat támadjon. mert még is hogy néz az ki.
ha maszkirovkából írkálnak ide ennyien ilyeneket mint ön akkor jól sikerült.
ha ilyen a társadalmi hangulat akkor meg bárkinek akinek van területi igénye ma al szemben annak helyzet van :(/

Visszatérve a témakörhöz a itteni hozzászólásaim egészben értelmezni kérem.
Fenntartom amiket írtam.
Történelmi lehetőség van kína számára külső mongólia kapcsán.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Ugye köze nem volt a 2022.02.24.ei orosz agressziónak a 8 éve tartó egyébként is oroszország által kirobbantott kelet-ukrajnai harcokhoz.
Ahol Ukrajna a saját területeit szerette volna visszaszerezni.
/Az hogy egy ht fórumon magyarországon ilyen pacifista a hangulat. mi lenne ha románia békés megyét krími mintára elnépszavaztatná hajdú bihar felét meg lnr mintájára kiszakítaná a országból? semmi a itteni hozzászólók szerint hiszen kuss pofa alap állás negyhogy már a honvédség volt magyar hajdú bihar megyei településen lévő román alakulatokat támadjon. mert még is hogy néz az ki.
ha maszkirovkából írkálnak ide ennyien ilyeneket mint ön akkor jól sikerült.
ha ilyen a társadalmi hangulat akkor meg bárkinek akinek van területi igénye ma al szemben annak helyzet van :(/

Visszatérve a témakörhöz a itteni hozzászólásaim egészben értelmezni kérem.
Fenntartom amiket írtam.
Történelmi lehetőség van kína számára külső mongólia kapcsán.
Szerintem a jelen helyzetben arra várhatsz, hogy bármit kavirnyáljon Kína az oroszok érdeke ellen!
Nekem a napnál világosabb, hogy jelenleg hát a hátnak szituációban vannak, ha az oroszok lemennek kavicsért, Kína is megy utánuk féltérdre! Ezt tudják mindketten! Itt most az USA és holdudvara a cél, nem Mongólia, ami onnan kell a kínaiaknak, azt pénzzel megveszik, mint kb. BÁRMIT BÁRHOL a világon, ahol nem USA bábkormány van.

Én értem hogy tök jó lenne Atlantista szemüvegen keresztül ha összepattanna ez a kettő egy félsivatagért, de nem lesz ilyen egyhamar, reálisan egy centit se fog egyik sem a másik érdekeiben szembe menni, mert most abba belebuknának instant! Majd ha megszűnt teljesen a Pax Americana, egy pár évtized múlva majd lehet le lesz ez tárgyalva/harcolva, de most nem ennek van itt az ideje.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szerintem a jelen helyzetben arra várhatsz, hogy bármit kavirnyáljon Kína az oroszok érdeke ellen!
Nekem a napnál világosabb, hogy jelenleg hát a hátnak szituációban vannak, ha az oroszok lemennek kavicsért, Kína is megy utánuk féltérdre! Ezt tudják mindketten! Itt most az USA és holdudvara a cél, nem Mongólia, ami onnan kell a kínaiaknak, azt pénzzel megveszik, mint kb. BÁRMIT BÁRHOL a világon, ahol nem USA bábkormány van.

Én értem hogy tök jó lenne Atlantista szemüvegen keresztül ha összepattanna ez a kettő egy félsivatagért, de nem lesz ilyen egyhamar, reálisan egy centit se fog egyik sem a másik érdekeiben szembe menni, mert most abba belebuknának instant! Majd ha megszűnt teljesen a Pax Americana, egy pár évtized múlva majd lehet le lesz ez tárgyalva/harcolva, de most nem ennek van itt az ideje.
Pedig erre is gondoltam.
Moszkva nyugtatható lenne azzal hogy így több lesz a közös határszakasz tehát háttal sokkal szélesebb szakaszon tudnak érintkezni és így harcolni.
Hogy egymás hátai szélesebben érintkeznek :)
 
  • Dühítő
Reactions: formosa1

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Pedig erre is gondoltam.
Moszkva nyugtatható lenne azzal hogy így több lesz a közös határszakasz tehát háttal sokkal szélesebb szakaszon tudnak érintkezni és így harcolni.
Hogy egymás hátai szélesebben érintkeznek :)
Szerintem ne próbálj meg addig féllábon állni, amíg ez bekövetkezik, nem lesz jó :D !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szerintem ne próbálj meg addig féllábon állni, amíg ez bekövetkezik, nem lesz jó :D !
Nem látom hogy ez miért lenne orosz ellenes lépés.
Ugyanaz a logika és érvelés amit írtam mint amivel oroszok most eszkalálták a eddig is létező ukrajnai háborút.
Katonai műholdak világában a kínaik meg értelemszerűen megállnának a mostani mongol orosz határ előtt 20-30 méterrel.
Egy cm2 se érintene orosz területet.
És ez nem a nógrádi györgy által 10+ éve terjesztett kína+szibéria elmélet amivel mamut pénzeket keresett a öreg, eddig :)
 
  • Dühítő
Reactions: formosa1

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szerintem ne próbálj meg addig féllábon állni, amíg ez bekövetkezik, nem lesz jó :D !
Szerintem a jelen helyzetben arra várhatsz, hogy bármit kavirnyáljon Kína az oroszok érdeke ellen!
Nekem a napnál világosabb, hogy jelenleg hát a hátnak szituációban vannak, ha az oroszok lemennek kavicsért, Kína is megy utánuk féltérdre! Ezt tudják mindketten! Itt most az USA és holdudvara a cél, nem Mongólia, ami onnan kell a kínaiaknak, azt pénzzel megveszik, mint kb. BÁRMIT BÁRHOL a világon, ahol nem USA bábkormány van.

Én értem hogy tök jó lenne Atlantista szemüvegen keresztül ha összepattanna ez a kettő egy félsivatagért, de nem lesz ilyen egyhamar, reálisan egy centit se fog egyik sem a másik érdekeiben szembe menni, mert most abba belebuknának instant! Majd ha megszűnt teljesen a Pax Americana, egy pár évtized múlva majd lehet le lesz ez tárgyalva/harcolva, de most nem ennek van itt az ideje.
Talán a kommunikációs forma megengedi hogy így több részletben válaszoljak.
/ez nem egy dolgozat vagy pályázati munka/
Ezért kértem hogy a hozzászólásaimat ha érdekli akkor témakörön belül egészben értelmezze.
Magának ez menni fog.
Tehát mint írtam a orosz nagyon nem örülne egy ilyen lépésnek de a jelenlegi helyzetben /ezért írtam időablakot ez lehet néhány nap néhány hét/ rendkívül kevés a esélye hogy fellépne a Kínai Népköztársasággal szemben.
Megteheti.
Ugye ez /kínai/ nem egy Ukrajna szintű hadsereg légierő stb.
Más a földrajzi lépték is csak mongólián belül is.
Ha fellép kínával szemben pl. nem mongólián belül hanem nekik se akar nyersanyagokat szállítani.
Meg a nyugatnak se akar...
Tehát az hogy hol enged a keménykedésből az szerintem alappal feltehető hogy mongólia lenne.
Ha bevállalják azt hogy nyugat /eu + usa/ és kínával is össze akarják rúgni a port akkor meg a oroszok így jártak...
h bagoly és n bagoly adott elő itt olyanokat hogy szovjet 2 létrehozása meg ilyesmi.
Ez ezzel kapcsolatban is egy megelőző taktikai lépés lehetne.
Vagy legalábbis sokkal jobb helyzetben hozná kínát a neki fontos e térségben mint ahogyan most áll.
Ott a érzelmi vonal is.
A miénk.
Vagy újra a miénk.
Óriási erő lehet ebben is.
Khm Putyin elnök belföldi népszerűsége meg mitől változna hogy mongólia kínai érdekszféra lett vagy egyesültek vagy ilyesmi kb. semmiben.
Összegzésként Kína számára ezt meglépni amit javasoltam most kiválló lehetőségnek tűnik mivel akkor kell átmenni a pontonhídon ha odaért a ember!
Most a pontonhídnál vannak, át tudnak menni a folyó felett a túl partra de ez egy időben limitált lehetőség.
Éljenek vele!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem a jelen helyzetben arra várhatsz, hogy bármit kavirnyáljon Kína az oroszok érdeke ellen!
Nekem a napnál világosabb, hogy jelenleg hát a hátnak szituációban vannak, ha az oroszok lemennek kavicsért, Kína is megy utánuk féltérdre! Ezt tudják mindketten! Itt most az USA és holdudvara a cél, nem Mongólia, ami onnan kell a kínaiaknak, azt pénzzel megveszik, mint kb. BÁRMIT BÁRHOL a világon, ahol nem USA bábkormány van.

Én értem hogy tök jó lenne Atlantista szemüvegen keresztül ha összepattanna ez a kettő egy félsivatagért, de nem lesz ilyen egyhamar, reálisan egy centit se fog egyik sem a másik érdekeiben szembe menni, mert most abba belebuknának instant! Majd ha megszűnt teljesen a Pax Americana, egy pár évtized múlva majd lehet le lesz ez tárgyalva/harcolva, de most nem ennek van itt az ideje.

Szerintem azt ami most a VILÁGBAN zajlik tökéletesen leírja amit a kínai külügyminiszter mondott hétvégén Új-Delhiben az indiai társa oldalán:

"Ázsia kora következik."

Oroszország is évszázadokig próbált Európához tartozni, folyamatosan ellökték, csak arra voltak jók, hogy az aktuális, kontinenst leigázó diktátort megállítsák.
Most már nem akar, ők is Ázsia felé fordulnak, ezért is vállalták be az ukrán balhét, meg mondta be Putyin, hogy ha az EU gázt akar tőlük fizessen rubellel. Várható volt a hiszti, meg inkább felgyújtja és fejbelövi magát az EU vezetése miközben kötéllel a nyakán kiugrik a tizedikről, minthogy visszavegyen az arcából.
Közben a német gazdaság egyik fő motorja azon gondolkozik, hogy áthelyezi a központját Kínába...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Szerintem azt ami most a VILÁGBAN zajlik tökéletesen leírja amit a kínai külügyminiszter mondott hétvégén Új-Delhiben az indiai társa oldalán:

"Ázsia kora következik."

Oroszország is évszázadokig próbált Európához tartozni, folyamatosan ellökték, csak arra voltak jók, hogy az aktuális, kontinenst leigázó diktátort megállítsák.
Most már nem akar, ők is Ázsia felé fordulnak, ezért is vállalták be az ukrán balhét, meg mondta be Putyin, hogy ha az EU gázt akar tőlük fizessen rubellel. Várható volt a hiszti, meg inkább felgyújtja és fejbelövi magát az EU vezetése miközben kötéllel a nyakán kiugrik a tizedikről, minthogy visszavegyen az arcából.
Közben a német gazdaság egyik fő motorja azon gondolkozik, hogy áthelyezi a központját Kínába...
Én is úgy látom, hogy a nagy pofa ide - oda, beszopódtunk, az EU rottyon lesz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 618
113
Közben a német gazdaság egyik fő motorja azon gondolkozik, hogy áthelyezi a központját Kínába...
Volt egy több éves hír a VW HQ költözéséről Pekingbe, de azóta se lett belőle semmi, jelenleg is csak annyi van, hogy csökkentik az európai gyártást az észak-amerikai és kínai javára.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1