• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Az rendben hogy a boltban esetleg lesz áram és wifi. De a te telefonod fel lesz -e töltve hogy fizetni tudj? Mert én csak odaadom a pénzt ahogy odaadtam akkor is mikor lemerült a pénztárgép.
Igen. Erről beszélek, hogy neked is engedik majd, hogy töltögesd a telefonodat. Itt most olyan esetekről beszélünk, mikor valami miatt egy környéken egy-két napig áramkimaradás lesz. Komolyabb baj esetén az üzletben sincs felhalmozva annyi árú, hogy ennél több ideig ellása a környéket. Szóval papír, vagy digitális pénz a mostani rendszerben egy-két nap és kifogy a tartalék. Mondom, ha nagy a baj, akkor a katasztrófavédelem kell gondosskodjon a lakosságról. Élelmiszercsomagokat kell vigyen az esetlegesen elzárt településekre stb stb. De ez már egy teljesen más történet.
Meg aztán te is befektethetsz egy ilyesmibe. Pár napig ezekkel is el lehet bohóckodni.
https://www.aliexpress.com/wholesal...=AS_20170729213124&isViewCP=y&catId=200003132
 
T

Törölt tag 008

Guest
... Egy ilyen telefonos fényképezgetéssel hogyan kapok áfás számlát?....
Az áfás számla megkapása nem a fizetési teljesítés módjától függ. Ha banki átutalással fizetsz sem adsz át efektív semmit csak egy igéretet, hogy majd át fogod utalni, mégis megkapod a számlát. Mobilos fizetés az egy banki átutalás. Kapsz majd áfás számlát.

Velencében vagy Veronában vagy hol dobálnak aprót valami kútba? Vagy az a Trevi kút Rómában? Nem tudom, de érdekes lesz QR kódokról tolni rá az aprót. :D
Hát, már meg is találtad a piaci rést. Kút mellett kis stand, egy POS terminállal, ahol PayPassal/QR-el lehet fizetni és kis (természetesen környezetbarát) szerencseérméket lehet majd venni. Szilveszterkor is árulnak ilyeneket a cigók. Bár ők még csak KP-t fogadnak el és elég flexibilis árakkal dolgoznak. :)

A boltos lányoktól se várható el hogy rákössék a hálózatot egy komoly teljesítményű aggregátorra és be is indítsák azt.
Pont 1 hete volt nálunk, hogy a kisboltban megadta magát az online pénztárgép. Egy sima számológéppel adták össze az árakat, majd a végén írtak kézzel egy nyugtát. Tudod, azt a kis kéket amit a vásári árúsok is adnak....ha adnak :)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 248
113
A katasztrófa védelemnek hol vannak az élelmiszer + egyéb tartalékai? Ha van mennyi ideig, hány embernek elég?
Az önkormányzatoknál ugye ott vannak a borítékok, hogy ilyen esetekben mi a teendő! Ugye??
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A katasztrófa védelemnek hol vannak az élelmiszer + egyéb tartalékai? Ha van mennyi ideig, hány embernek elég?
Az önkormányzatoknál ugye ott vannak a borítékok, hogy ilyen esetekben mi a teendő! Ugye??
Igen, felbontod és találsz benne egy papírt amire nagy betűkkel rá van írva, hogy MENEKÜLJ!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez írországban is így volt és ausztráliában is így van. Semmilyen költsége nincs a bankszámlámnak és a lakáshitelemhez is kapcsolódik egy megtakarítási számla, amit azon tartok azért nem számol fel a bank kamatot, a lakáshitel és megtakarítási számla között tetszőlegesen mozgathatom a pénzt htelmódosítási díj nélkül. Mindezek mellett az ausztrál bankrendszer minden évben rekordot dönt...
Ott a banki alkalmazottak nem kapnak fizetést, a bank ingyen kap áramot, vizet, épületet?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A katasztrófa védelemnek hol vannak az élelmiszer + egyéb tartalékai? Ha van mennyi ideig, hány embernek elég?
Nem a sajat tartalekait szallitja, hanem a bolthalozatok raktarait uriti ki. Ha pedig minden kotel szakad akkor a nelkulozo polgarok elszallitasat szervezi meg es pillanatok alatt ujra egy iskolai menzan talalja magat az ember. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Érdekes lesz, amikor majd Rita, nagy örömködő hangon azt fogja újságolni, hogy jé, mikrocsipet ültettek a mutató és hüvelykujjam közé, mert így már a mobilomat sem kell magammal vinnem az elektronikus fizetéshez...
ezektők a Kína-majmoló videóktól is viszolygok, talán már jobban, mint az USA majmolástól. (Azt hiszem öreg vagyok már én ehhez a Kínásdihoz, maradok a jó öreg USA-nál...)


A mobilteló (vagy bármilyen hordozó, pl. kártya) és a beültetett chip között csakis a kényelem a különbség. Ha a kényelemért bevállalják akárkik, az az ő dolguk. Amíg ez nem kötelező (mármint a beültetés), addig nincs gond. A kötelező beültetés más tészta, de azt még senki nem merte megjátszani.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
"akár tetszik akár nem" - ezt hívják diktatúrának!!

Én ezt inkább fejlődésnek hívnám. A fém pénznél olcsóbb volt a papír pénz így hamar terjedt el. A papír pénznél olcsóbb az elektronikus pénz így ez is hamar el fog terjedni. Ez nem diktatúra kérdése, hanem a technika fejlődésének eredménye.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A mobilteló (vagy bármilyen hordozó, pl. kártya) és a beültetett chip között csakis a kényelem a különbség. Ha a kényelemért bevállalják akárkik, az az ő dolguk. Amíg ez nem kötelező (mármint a beültetés), addig nincs gond. A kötelező beültetés más tészta, de azt még senki nem merte megjátszani.

Nem is lesz kötelező - csak éppen nélküle majd nem fogsz tudni fizetni, aztán magad kéred.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én ezt inkább fejlődésnek hívnám. A fém pénznél olcsóbb volt a papír pénz így hamar terjedt el. A papír pénznél olcsóbb az elektronikus pénz így ez is hamar el fog terjedni. Ez nem diktatúra kérdése, hanem a technika fejlődésének eredménye.

Szerintem emel Mack stílusára gondolt, mert Mack olyan hetykén jelentette ki, hogy "akár tetszik akár nem", mintha ő maga lenne az egész terv ura.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nem is lesz kötelező - csak éppen nélküle majd nem fogsz tudni fizetni, aztán magad kéred.

A chip (RFID-s chip) nékül lehet, hogy nem fogsz tudni majd fizetni pár évtized múlva, de az lényegtelen, hogy maga a chip hol van. Lehet egy kártyában, vagy csak simán egy kis üvegcsében, vagy bárhol. A használatának nem feltétele, hogy emberi testben legyen. Éppen ezért elég "vicces" is lenne kötelezni rá bárkit, hogy beültettesse.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én ezt inkább fejlődésnek hívnám. A fém pénznél olcsóbb volt a papír pénz így hamar terjedt el. A papír pénznél olcsóbb az elektronikus pénz így ez is hamar el fog terjedni. Ez nem diktatúra kérdése, hanem a technika fejlődésének eredménye.
Az elektronikus pénz "olcsóságához" add hozzá az okostelefon árát (amíg lehet mást is választani, addig nekem olyan sose lesz, szar érzés lenne hogy okosabb nálam a saját telefonom!:()!
Így is olcsóbb szerinted?!! Amíg szabad a választásom közöttük, addig fejlődés, attól kezdve hogy kötelező: számomra diktatúra.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Az elektronikus pénz "olcsóságához" add hozzá az okostelefon árát (amíg lehet mást is választani, addig nekem olyan sose lesz, szar érzés lenne hogy okosabb nálam a saját telefonom!:()!
Így is olcsóbb szerinted?!! Amíg szabad a választásom közöttük, addig fejlődés, attól kezdve hogy kötelező: számomra diktatúra.
Ugyan már, ne írd le magad ennyire. Egy mosani belépőkategóriás okostelefon ára vetekszik a "butatelefonok" árával.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ugyan már, ne írd le magad ennyire. Egy mosani belépőkategóriás okostelefon ára vetekszik a "butatelefonok" árával.
Nem az ára zavar hanem a túl nagy mérete és a kezelésének a bonyolultsága. Nekem túl sokat tud, pont úgy mint a tévém, abból se tudnám kihozni azt ami benne van, mert a képességeinek többsége nem érdekel, így kezelésnél csak zavar. Aki ezeken éli az életét azoknak lehet hogy jó ez a sok "tudás", de nekem a telefon vagy TV az nem családtag, csak egy telefon (a beérkező SMS-t el tudom olvasni, de soha nem fogok egy üzenetet hosszú percekig pötyögtetni, ha fontos akkor felhívom a címzettet, ha nem fontos akkor meg hagyom békén). Sose felejtem el, mikor egy kiránduláson a feleségemmel leültünk fagyizni, és a mellettünk lévő asztalhoz letelepedett egy biciklikkel odahajtó fiatal pár. Leültek, rendeltek, aztán nem egymással foglalkoztak, hanem elővették a csodatelefont és azt nyomkodták, mintha a másik ott se lett volna... :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Az elektronikus pénz "olcsóságához" add hozzá az okostelefon árát (amíg lehet mást is választani, addig nekem olyan sose lesz, szar érzés lenne hogy okosabb nálam a saját telefonom!:()!
Így is olcsóbb szerinted?!! Amíg szabad a választásom közöttük, addig fejlődés, attól kezdve hogy kötelező: számomra diktatúra.

Hááát. Okos telefon ma már nem egy horror kategória, pláne, hogy gyakorlatilag majd mindegyiket megveheted nulla forintért és havi 2000 ft-os részletre. A választás pedig szerintem sosem szabad. Nem volt szabad akkor sem amikor fémről áttértek a papír pénzre. Az állam dönti el, hogy milyen fizetőeszközt használ. Az államok pedig a nemzetközi gazdasági trendekhez igazodnak. Ha piac azt látja, hogy az elektronikus fizetés számár gyorsabb és egyszerűbb, akkor azt fogja használni, amihez az államok is igazodnak. Úgyhogy én úgy gondolom, hogy a választás szabadsága csak illúzió. Egyébként meg nekem is vannak fenntartásaim vele, de nálam inkább biztonsági szempontok. Én nem vagyok arról meggyőződve, hogy a rendszer biztonságos. Szerintem még nem az. By the way én sem vagyok oda az okos telefonért, a "buta mobilt" jobban szerettem. De a munkámból adódóan használnom kell.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Aki ezeken éli az életét azoknak lehet hogy jó ez a sok "tudás", de nekem a telefon vagy TV az nem családtag, csak egy telefon (a beérkező SMS-t el tudom olvasni, de soha nem fogok egy üzenetet hosszú percekig pötyögtetni, ha fontos akkor felhívom a címzettet, ha nem fontos akkor meg hagyom békén). Sose felejtem el, mikor egy kiránduláson a feleségemmel leültünk fagyizni, és a mellettünk lévő asztalhoz letelepedett egy biciklikkel odahajtó fiatal pár. Leültek, rendeltek, aztán nem egymással foglalkoztak, hanem elővették a csodatelefont és azt nyomkodták, mintha a másik ott se lett volna... :eek:

Képzeld, ma már nem is muszáj bepötyögnöd, ugyanis gyakorlatilag minden mai okos telefon esetében bemondhatod az üzenetedet és egyből le is írja :D Egyébként meg, igen az okos telefon is, meg az egész IT elidegeníti az embereket a kommunikációtól. Ez egy sajnálatos társadalmi jelenség.... Bár ez már off topik téma (bocsánat).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az elektronikus pénz "olcsóságához" add hozzá az okostelefon árát (amíg lehet mást is választani, addig nekem olyan sose lesz, szar érzés lenne hogy okosabb nálam a saját telefonom!:()!
Így is olcsóbb szerinted?!! Amíg szabad a választásom közöttük, addig fejlődés, attól kezdve hogy kötelező: számomra diktatúra.

Meg a környezetszennyezést is adjuk hozzá. Az okostelefonok gyártásához rengeteg ritka és mérgező anyagra van szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal