[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Oszinten a nissan csoportal jobban jartunk... Legalabbis ugy nez ki... Mar ha osszejon.
A japanok nem macerasak./jo a suzuki nem a hatalmas fizetesekrol hires. De egy stabil gyar./es nem is az az arkategoria mint az audi ezert csodalkozni se nagyon kell ezen./ de mindent osszevetve a suzukival nincs gond. Adoval se ugyeskedik annyit mint a nemet. Ha mar az ado elojott
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Végül is...
Ha veszünk valami gyártási jogot meg technológiát, akkor akár készülhetnek Szigetszentmiklóson is mondjuk a pszh-k, meg megoldható, hogy újra Csepel legyen a neve, de megéri vajon?
Tudod, nekem az a vélemyényem, hogy létezik saját fejlesztés. Mindenki azt hiszi ez itthon nem lehetséges? Kérdem miért ne lenne? Vannak egyetemeink, ahol mindenféle ágazatban képeznek mérnököket? Vannak. Onnanstól csak pénz kell. Nagyon jól beleverték a fejünkbe a kis ország vagyunk, gyengék, hülyék, és ez így lesz örökre, és cső. És mi ezt betanultuk és eljisszük. Az hogy kis ország vagyunk az a történelem kerekének alsó pontja. Lesz ez még így se. De a lényeg, hogy itt is lehetnek fejlesztések. Ez csak az államon múlik hogy fordít-e rá? Persze idő amíg eljutnak egy bizonyos szintre, de a tapasztalat majd jön. Esetleg haza csalogatni a nagyobb cégeknél dolgozó magyar fejlesztőket. Summa summárum, a lényeg hogy nem hinném hogy jó ötlet állandóan a másoktól függeni, mert akkor tényleg nem lesz itt semmi változás.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Tudod, nekem az a vélemyényem, hogy létezik saját fejlesztés. Mindenki azt hiszi ez itthon nem lehetséges? Kérdem miért ne lenne? Vannak egyetemeink, ahol mindenféle ágazatban képeznek mérnököket? Vannak. Onnanstól csak pénz kell. Nagyon jól beleverték a fejünkbe a kis ország vagyunk, gyengék, hülyék, és ez így lesz örökre, és cső. És mi ezt betanultuk és eljisszük. Az hogy kis ország vagyunk az a történelem kerekének alsó pontja. Lesz ez még így se. De a lényeg, hogy itt is lehetnek fejlesztések. Ez csak az államon múlik hogy fordít-e rá? Persze idő amíg eljutnak egy bizonyos szintre, de a tapasztalat majd jön. Esetleg haza csalogatni a nagyobb cégeknél dolgozó magyar fejlesztőket. Summa summárum, a lényeg hogy nem hinném hogy jó ötlet állandóan a másoktól függeni, mert akkor tényleg nem lesz itt semmi változás.

Aha. Hát örülök a lelkesedésednek, de nulláról nekivágni fejleszteni egy ilyen bonyolult rendszert...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
Ha meglenne az anyagi biztonsága a fejlesztő cégeknek/üzemeknek, nyugottabbak lennének szerintem, de azis biztos, hogy itthon nagyon sok dologba kéne szemlálet váltás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
Le kell védetni, ha annyira félsz. Multkor egy előadás keretén belűl esett szó erről melléktémaként, hogy nem olyan drága. Pl egy logot ingyen levédenek neked, arra mondjuk nem emlékszem, hogy csak Magyarország területére vagy világszinten.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Nem én vagyok a fejlesztő, én nem ebben utazok :) csak ismeretségi körből volt egyikük és én meghallgattam, amúgy a levédéssel se megy sokra ha nincs pénze a jogérvényesítésre, persze kell, de az ötlet csak a 5% a dolognak 95% a megvalósítás, de ezt csak külső szakember bevonással lehet ( nem szeretem a mindenhez értő embereket) igazán jól amihez pénz kell tehát tőkebevonás.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
Valamint kőkemény megtorlás azokkal szemben akik "okosban elpasszolják saját gazdagodásuk érdekében" más szellemi tőkéjét! Rövidesen megszűnne az általános félelem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Valamint kőkemény megtorlás azokkal szemben akik "okosban elpasszolják saját gazdagodásuk érdekében" más szellemi tőkéjét! Rövidesen megszűnne az általános félelem.
Kártérítési pernek hívják? Meg lehet nyerni a nagyokkal szemben is, csak nagyon hosszú és idegölő folyamat. Pár éve egy feltaláló az Adidas ellen nyert egy szép összeget, de talán 10 éve pereltek már mire vége lett és jogerőre is emelkedett.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Kártérítési pernek hívják? Meg lehet nyerni a nagyokkal szemben is, csak nagyon hosszú és idegölő folyamat. Pár éve egy feltaláló az Adidas ellen nyert egy szép összeget, de talán 10 éve pereltek már mire vége lett és jogerőre is emelkedett.
Nem erre gondoltam. Én is ismerem a történetet, ez még a 90-es években kezdődött és nemrég lett vége. A feltaláló kitörölhette a valagát a bíróság ítéletével. Aki időt nyer életet nyer /jelen esetben nem tud kifejlődni konkurens./ Az alapproblémát viszont nem oldja meg a jogi érdekérvényesítés lehetősége, pláne 20 éves átfutási idővel.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 038
11 932
113
Kártérítési pernek hívják? Meg lehet nyerni a nagyokkal szemben is, csak nagyon hosszú és idegölő folyamat. Pár éve egy feltaláló az Adidas ellen nyert egy szép összeget, de talán 10 éve pereltek már mire vége lett és jogerőre is emelkedett.
Az a "szép összeg" arra volt jó, hogy utólag fedezze a jogi költségeket.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Le kell védetni, ha annyira félsz. Multkor egy előadás keretén belűl esett szó erről melléktémaként, hogy nem olyan drága. Pl egy logot ingyen levédenek neked, arra mondjuk nem emlékszem, hogy csak Magyarország területére vagy világszinten.
Hol, van valami linked/infód? Mert én 78 000 ft-ot találtam levédetésre ami rohadt sok (persze nem nagy cégnek). :(
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Hol, van valami linked/infód? Mert én 78 000 ft-ot találtam levédetésre ami rohadt sok (persze nem nagy cégnek). :(
Na megkaptam a jegyzetemet, a szabadalmi hivatalnál és 5000 Ft volt (nem pedig ingyen), az egész világon érvényes. Akkor egy logoról volt szó a példájában, de gondolom más szellemi termékre is érvényes lehet.