Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mindenki mindenki ellen Bukarestben: ugyanaz vár Romániára, mint Magyaroszágra?
A román kormányfő lekéste a Bukarestbe érkező Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnököt, és ez a kínos incidens jól jellemzi a bukaresti kormánypárt, a PSD és Brüsszel viszonyát. Nyugatról egyre több figyelmeztetést kap Románia a jogállamiságot fenyegető törvényhozása miatt: nem kizárt, hogy délkeleti szomszédunkra is hasonló uniós eljárások várnak, mint Magyarországra és Lengyelországra.
Romániában a nyáron elfogadták az igazságügyi reform egy részét. A parlamenti szavazás az erről folyó hosszas vitának azonban nem a lezárását, hanem egy még súlyosabb polémia nyitányát jelentheti. A nemzetközi sajtó már 2017 óta ír arról, hogy az Európai Unió rossz szemmel nézi a Romániában zajló folyamatokat, a korrupcióellenes harc gyengítését, az ügyészek és a bírók jogainak korlátozását. Emiatt felmerült, hogy Lengyelország és Magyarország után délkeleti szomszédunk is súlyos EU-szankcióknak néz elébe. Az esetünkben éppen a napokban megszavazott 7-es cikkely szerinti eljárást is rebesgetik.
Szeptember második hetében Mark Rutte holland miniszterelnök járt Bukarestben és amikor az esetleges EU-szankciókról kérdezték, azt mondta: a tagországok figyelik, mi történik Romániában, és az Európai Bizottság következő lépésére várnak – erről a Napi.hu írt. Hamarosan egyébként Bukarestbe érkezik a Velencei Bizottság küldöttsége is, amely a jogállamiságot vizsgálja délkeleti szomszédunknál. Emiatt aggódott egyébként a holland kormányfő is bukaresti sajtótájékoztatóján. Rutte szerint a jogállamiság az európai partnerség alapja – ezt egy román lap hangsúlyozta a holland politikus sajtótájékoztatója után.
Még érdekesebb, hogy a román kormányt irányító miniszterelnök, Viorica Dancila – sokak szerint Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök bábja – elszalasztotta a lehetőséget Jean-Claude Juncker fogadására Bukarestben a napokban. Juncker akkor távozott ugyanis a reptérről, amikor a miniszterelnök kiért oda. (Juncker a Három tenger-kezdeményezés csúcstalálkozójára érkezett a román fővárosba. Ez a kezdeményezés a Balti-, az Adriai- és a Fekete-tenger közötti államok együttműködését lenne hivatott erősíteni, sokak szerint a német-francia együttműködéssel némileg szembehelyezkedve, az Európai Unión belül.)
A romániai igazságügyi „reform” – valójában a korrupcióellenes ügyészség és a bírók jogainak, jogköreinek gyengítése – mögött a hatalmon lévő szociáldemokrata párt (PSD) önös érdekeit látják sokan. Ilyen például Klaus Iohannis román köztársasági elnök például – akit viszont a PSD miniszterei támadnak, időnként végtelenül primitív módszerekkel is, például „lenémetezve” az államfőt.
Sőt a párt elnökének, Liviu Dragneának az érdekei még szembeötlőbbek: gyakorlatilag azt célozza az igazságügyi reform, hogy az ellene folyamatban lévő eljárásokat vagy már jogerős ítéleteket meg lehessen változtatni. (Az Orbán Viktor retorikájához időnként meglehetősen hasonló kijelentéseket hangoztató Dragnea korábbi ügyeiről, elítéléséről több cikkünkben is írtunk már. )
Ugyanakkor friss fejlemény, hogy Dragnea pozíciója megrendülni látszik pártjában, és még lemondását is meglebegtette a napokban, miután a PSD népszerű bukaresti polgármestere is ellene fordult a belső vitákban. Más regionális vezetők is ellene látszanak fordulni, és lemondását követelik.
Dragneának azonban nincs formálisan túl jelentős posztja, a parlament egyik házának az elnöke, korábbi elítélése miatt amúgy is inkább a háttérből irányítja a kormány politikáját. Így ha lemondana parlamenti tisztségéről, az önmagában még nem jelentene döntő változást.
Romániában időközben Klaus Iohannis államelnök kénytelen volt felmenteni a korrupcióellenes ügyészség vezetőjét, erre ugyanis nemcsak a kormány, a parlamenti többség, hanem a bírósági ítélet is rákényszerítette. A leváltott korrupció-ellenes főügyész, Laura Codruţa Kövesi az egyik jelképe a román igazságszolgáltatás korrupcióellenes harcának. Ám a parlamenti többség végigverekedte az ügyésznő leváltását, még az államfő felfüggesztésével is fenyegetőzött Dragnea, ha nem váltja le a korrupcióellenes ügyészség vezetőjét.
Codruţa Kövesi ellen egyébként immár négy fegyelmi eljárást is indított a román igazságügyi felügyelet, láthatóan – bár nyilván nem közvetlenül intézkedve – a kormánypárt nem bocsátotta meg neki a kemény fellépést akár vezető politikusokkal szemben is.
https://24.hu/kulfold/2018/09/21/mi...ben-ugyanaz-var-romaniara-mint-magyaroszagra/
Annyi a különbség,hogy a román politikai elit képtelen még kiszolgálni is a cia főnökeit,mi meg ellenállunk lakosság cserének(is).
Szerintem meg is lépné Orbán a hágók lezárását, de csak úgy, ha az oroszok megindulnak az ukránok ellen.Magyarorszag celja nem ukrajna bedontese hanem karpatalja visszaszerzese. /lehet halgatni rolla de minden magyar meg a legnagyobb libsi is orulne egy revizionak./ ehezz nagyobb ero kell minimum 2 x ese a jelenleginek. /es a tartalekos rendszer jol kialakitasa./ nem all kesszen ra meg az orszag de az ulran se. Ez egy lassu folyamat es lehet kozbe megvaltozik az orientacio. Johet terror vagy konfliktus a szomszedba ami iranyt valtoztat vagy nagyobb konfliktus. /arra is keszulni kell./
De egyszerre mindenre nem lehet. Es egyszerre egy egy szekciot se erosithetsz hirtelen esz nelkul mert az mar politikai katonapolitikai uzenet
Jelenlegi haderővel ez szimpla öngyilkosság.Kárpátok pont azon a szakazson jelenti a legkönnyebben leküzdhető akadájt.Nincs elegendő errő,felszerelés,és a politikai helyzetünk is rossz hozzá.A jelenlegi ukrán haderő is túl nagy falat nekünk,az irregurálisokkal eggyüt simán kivernének minket.NATO és az EU nem akadájozná meg benne az ukránokat,taláén még támogatnák is őket,annyira tele van velünk a hócipőjük.Románok,szlovákok simán kihasználnák a helyzetet,az ottani magyarokkal szemben.A hintapolitika,és a komunikácis szintű haseregfejlesztés ide vezetett.Rovatcimad Mihu feltámasztása is ennek tipikus példája.Ez csak nemzetinek álcázott nemzetrontó politika.Szimpla hazudozás a hatalomonmaradáshoz szükséges egyharmadnyi-egynegyednyi szavazat biztositására.A karpatok vonala egy dd vel vedheto ket iranybol is. Teljes elzaras eseten csak szlovak rejtett utvonalat hasznalvva +1 ezred a karpataljai alfoldet egy nehez dd bezabalja egy nap allatt korbezar akit kell./onnettol csak felorles. A ketto kozotti hegyes terulet front harcaszat es melysegi. Amihez jelentos szamu helyi kissebbsegi onkentes milicia csatlakozasa varhato.
Legifoleny biztositasa megoldhato. Az elleenseg felorlese akarpataljan garantalt a lenyeg a karpat vonal /arpad/ vonal tartasa. /8 hago+1 folyomeder./ kivulrol par hago es folyomeder belulrol...
A karpatokereme iszonyatosan vedheto kifele.
Roman szr6 bele a dologba hogy utanpotlast municiot enged at /de nato tagkent csak nem meri nagy mertekbe megtenni./ jelentosbe semmi esetre./
Igen nincs kessz erre a hadsereg. De kessze teheto ra es ezt az ukranok is tudjak
Na tudod ezek is le vannak ám tiltva az égről az afgán hegyek közt. Nappal meg jobb ha nem repülnek mert láthatók és akkor megy a manpad.
Megfelelően felszerelt helikopács kell.A világ nagy,és nem szégyen tanulni mások tapasztalataibol.Kolumbiaiak tapasztalatait sem kell lebecsülni.Sem helik,sem egy esetlegessen létrehozand Nemzetörség terén
Háát, tudod olvastam vagy 10 éve Rommel könyvét, még az első világháborúban mászták meg egy vegyes német és hozzá csapódott magyar csapattal talán a Magurát (??) ahova egy nagyon meredek sziklafalon jutottak fel vagy fél nap alatt, és így jutottak nem várt módon a románok hátába. Természetesen nem a sziklamászás a legfontosabb nekünk hanem a tapasztalataik a hegyi körülményekről, és az eljárásaik. A hidegháború alatt ezek nagyon készültek ám egy csatára ott hegyekben.Hegyivadász kiképzés azért nem profi hegymászó kiképzés.1km-es függöleges sziklafal megmászása legyen csak fakultativ sporttevékenység.Harcászati értéke nincs,legfeljebb erőnléti szempontbol.
És felettébb rühellem az osztrákokat,de tanulni nagyon is lehetne tőlük is
Nem tudod visszaszerezni mert akkor a Krímet vihetné Oroszország. Ebbe meg soha nem mennének bele. Persze volt egyszer egy Koszovó, csak azt a nyugati hatalmasságok rajzolták rá a térképre, nem Budapest, meg nem Moszkva.Magyarorszag celja nem ukrajna bedontese hanem karpatalja visszaszerzese. /lehet halgatni rolla de minden magyar meg a legnagyobb libsi is orulne egy revizionak./ ehezz nagyobb ero kell minimum 2 x ese a jelenleginek. /es a tartalekos rendszer jol kialakitasa./ nem all kesszen ra meg az orszag de az ulran se. Ez egy lassu folyamat es lehet kozbe megvaltozik az orientacio. Johet terror vagy konfliktus a szomszedba ami iranyt valtoztat vagy nagyobb konfliktus. /arra is keszulni kell./
De egyszerre mindenre nem lehet. Es egyszerre egy egy szekciot se erosithetsz hirtelen esz nelkul mert az mar politikai katonapolitikai uzenet
Te mit tennél, vagyis mit tettél volna eddig? Azon kívül hogy vegyünk UH-60-at.Jelenlegi haderővel ez szimpla öngyilkosság.Kárpátok pont azon a szakazson jelenti a legkönnyebben leküzdhető akadájt.Nincs elegendő errő,felszerelés,és a politikai helyzetünk is rossz hozzá.A jelenlegi ukrán haderő is túl nagy falat nekünk,az irregurálisokkal eggyüt simán kivernének minket.NATO és az EU nem akadájozná meg benne az ukránokat,taláén még támogatnák is őket,annyira tele van velünk a hócipőjük.Románok,szlovákok simán kihasználnák a helyzetet,az ottani magyarokkal szemben.A hintapolitika,és a komunikácis szintű haseregfejlesztés ide vezetett.Rovatcimad Mihu feltámasztása is ennek tipikus példája.Ez csak nemzetinek álcázott nemzetrontó politika.Szimpla hazudozás a hatalomonmaradáshoz szükséges egyharmadnyi-egynegyednyi szavazat biztositására.
Még az egyépként az ukránokat szintén nemnagyon szerető lengyelekre sem lehetne nagyon számitani.Nekik sokkal fontossabb az amerikai szövetség-velünk meg televan a pirosmintás napozjuk nekik is,és inkább az ukrán puffert preferálná az oroszhoz drzsölöcködő Mo helyett.