[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Aláírom, baráti nálatok a zrt, sok helyen tanulni kéne az ottani példából. És egyet értek azzal is hogy szüség van gazda szövetkezetekre, hogy segítsék egymást a gadák. De én is mezőgazdasággal foglalkozom. Igen, még gyerek cipőbe járnak az új technikák ( jó részük régi/új), de abban még most is biztos vagyok továbbra is, hogy a jelenlegi "klasszikus" mezőgazdaság tönkre ba***a a földet. A szántással faszán szárítjuk a földet, a monokultúra szipolyozza ki, persze ez egy jó vetésforgóval kijátszaható lenne, de vele jár a vegyszerezés (a monokultúrávak), ami a minőséget vágja oda. Ez alatt arra gondolok hogy mind ember mind állat számára egészségtelen, hosszú távon kifejezetten veszélyes. És itt ilyenkor jönnek hogy a ma használt vegyszerek lebomlana, na itt azért már vágtak át minket mint kakit a palánkon, majd pár évtized múlva benyögik hogy upsz, ez se meg az se lebomló, na nesze itt egy új ez már tuti. Vannak próbálkozások, mint a no till, de ez kevés. Persze ilyenkor leoltanak, hogy milyen zagyvaságokat hordok össze meg vissza, meg kell nétni a földet, milyen fasza, hagyjam már a hülyeségaimet, de ez csak azért van mert nem divat a husszú távon gondolkodás. És itt nem 5-8 évre gondolok, hanem akár 10-20-ra. USA-ba már nincs szántás. És nem azért mert mekkora észlények az ottani parasztok, csak az ottani földek alapból se voltak olyan jók, mint a mieink, így hamarabb tönkre mentek. Sivatag lett. És akkor észbe kaptak. Kényszerből... Játszhatjuk mi is ezt, csak szerintem nem jó buli..
Igen ezze en is eggyet ertek az en gazdalkodasom is hagyomanyosnak momdhato.

De a vegyszerek es a melyszantas szamtas nem a tsz ek vagy zrt k hibaja hanem a technologiae. Az a parszt aki nincs termeloszovetkezetbe meg talan nagyobb permetmester mint a szovetkezet. /komolyan/ ugy permeteznek annyit nemellyek mint az allat ha kell ha nem permetez /mert az neki az isten tudja mi./ ... Raadasul 10 bol 1 ezereves vegyszerekkel amik mar uj korukba is veszelyesek voltak 20-30 ev rohadas utan meg plane...

Technologiai valtasra van szukseg de nem innovaciora mint sokan gondoljak hanem konzervativizmusra visszanyulni a regi rendszerekhez... itt magyarorszagon elonybe vagyunk a csatorna halozat teren de a baj hogy meg ez sincs kihasznalva csak 10% ba... /dolgoztam vizugynel az alfoldon.../ a catornak allapota katasztrofalis. Kissebbek neha csak papiron letezik mert elszantottak... Mikozbe uj kissebb csatornak epitese lenne szukseges... Az idei ev talan kinyitott jo nehany szemet...

A masik a belviz... Egy csomo ember dfoldjen latom mar 10 eve all a viz mimdig ugyanazon a belvizes helyen de 11 x re is beveti kukoricaval... /nemtidom mibe remenykedik.../ ahelyett hogy kimarkolna egy 15x15 os teruletet 2-3 m melyen es lenne egy ontozo tava... /csapadek viz tarozo es halozatba nem kotott ontozo viz tarozo/nincs csatornara kotve a viz utanpotlas./ csak bejelentes koteles... De nem teszik mert a sok okos hulye mint a segg mar bocsanat 20 x ra is beleveti majd a kukoricat es kidoglik neki es a 10 asualyos ev utan is panaszkodik hogy csak egyszer tudott volna csak 20 mm ert adni a foldnek mar megmentette volna a jo termest.../ami persze nem igaz mert 1x i nem eleg de a semminel az is tobb ez igaz./...

Van meg hova visszafejlodni /a technika fejlodik az ember butul./
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Igen ezze en is eggyet ertek az en gazdalkodasom is hagyomanyosnak momdhato.

De a vegyszerek es a melyszantas szamtas nem a tsz ek vagy zrt k hibaja hanem a technologiae. Az a parszt aki nincs termeloszovetkezetbe meg talan nagyobb permetmester mint a szovetkezet. /komolyan/ ugy permeteznek annyit nemellyek mint az allat ha kell ha nem permetez /mert az neki az isten tudja mi./ ... Raadasul 10 bol 1 ezereves vegyszerekkel amik mar uj korukba is veszelyesek voltak 20-30 ev rohadas utan meg plane...

Technologiai valtasra van szukseg de nem innovaciora mint sokan gondoljak hanem konzervativizmusra visszanyulni a regi rendszerekhez... itt magyarorszagon elonybe vagyunk a csatorna halozat teren de a baj hogy meg ez sincs kihasznalva csak 10% ba... /dolgoztam vizugynel az alfoldon.../ a catornak allapota katasztrofalis. Kissebbek neha csak papiron letezik mert elszantottak... Mikozbe uj kissebb csatornak epitese lenne szukseges... Az idei ev talan kinyitott jo nehany szemet...

A masik a belviz... Egy csomo ember dfoldjen latom mar 10 eve all a viz mimdig ugyanazon a belvizes helyen de 11 x re is beveti kukoricaval... /nemtidom mibe remenykedik.../ ahelyett hogy kimarkolna egy 15x15 os teruletet 2-3 m melyen es lenne egy ontozo tava... /csapadek viz tarozo es halozatba nem kotott ontozo viz tarozo/nincs csatornara kotve a viz utanpotlas./ csak bejelentes koteles... De nem teszik mert a sok okos hulye mint a segg mar bocsanat 20 x ra is beleveti majd a kukoricat es kidoglik neki es a 10 asualyos ev utan is panaszkodik hogy csak egyszer tudott volna csak 20 mm ert adni a foldnek mar megmentette volna a jo termest.../ami persze nem igaz mert 1x i nem eleg de a semminel az is tobb ez igaz./...

Van meg hova visszafejlodni /a technika fejlodik az ember butul./
Amit kifelejtettem az írásomból, hogy igen, tsz-ek nélkül is ez lett volna a vége, csak Mo.-n pont ebbe az időszakba jöttek be ezek a dolgok tömegesen. szóval igen, ez nem a tsz-ek hibája. Ők az államosítást cseszték el. Mindán mással is csak egyetérteni tudok amit írtál, nálunk is állandóan rávetnek a belvizes területre, de soha nem nő meg ott semmi. Agynémák, komolyan. A csatornákról annyit, hogy felénk is van rengeteg, pont a tanyánk mellett megy el egy, de víz csak akkor van benne ha nagyobb eső van.:D:D Igaz most kikotorták, de nem tudom minek ha nem használják....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
A notill területeken javul a vízmegtartó képesség, a belvízprobléma egyszerüen megszűnik.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 618
25 110
113
Tök jó ez a vita. Csak akkor azt nem értem, hogy miért kapar minden ország a befektetőkért, legyen az csak egy BMW "összeszerelő" üzem.. Németek,svédek is tök gyógyósak, hogy velünk együtt meg akarják szerezni a Tesla gyárat..
MH-ból áthoznám ide mivel a kantin zárva, valami friss infó van a tesáról?
ugyebár januárban Musk olyat írt twitterre, hogy a német-francia határnál lenne az ideális, de júliusban Varga Mihály még tárgyalt velük.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
MH-ból áthoznám ide mivel a kantin zárva, valami friss infó van a tesáról?
ugyebár januárban Musk olyat írt twitterre, hogy a német-francia határnál lenne az ideális, de júliusban Varga Mihály még tárgyalt velük.
Nézelődtem utána, de sehol semmi, szerintem még a helyet se tudják pontosan hova kéne, elég lezsírozatlannak tűnik még nekem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Oszinten a nissan csoportal jobban jartunk... Legalabbis ugy nez ki... Mar ha osszejon.
A japanok nem macerasak./jo a suzuki nem a hatalmas fizetesekrol hires. De egy stabil gyar./es nem is az az arkategoria mint az audi ezert csodalkozni se nagyon kell ezen./ de mindent osszevetve a suzukival nincs gond. Adoval se ugyeskedik annyit mint a nemet. Ha mar az ado elojott
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Végül is...
Ha veszünk valami gyártási jogot meg technológiát, akkor akár készülhetnek Szigetszentmiklóson is mondjuk a pszh-k, meg megoldható, hogy újra Csepel legyen a neve, de megéri vajon?
Tudod, nekem az a vélemyényem, hogy létezik saját fejlesztés. Mindenki azt hiszi ez itthon nem lehetséges? Kérdem miért ne lenne? Vannak egyetemeink, ahol mindenféle ágazatban képeznek mérnököket? Vannak. Onnanstól csak pénz kell. Nagyon jól beleverték a fejünkbe a kis ország vagyunk, gyengék, hülyék, és ez így lesz örökre, és cső. És mi ezt betanultuk és eljisszük. Az hogy kis ország vagyunk az a történelem kerekének alsó pontja. Lesz ez még így se. De a lényeg, hogy itt is lehetnek fejlesztések. Ez csak az államon múlik hogy fordít-e rá? Persze idő amíg eljutnak egy bizonyos szintre, de a tapasztalat majd jön. Esetleg haza csalogatni a nagyobb cégeknél dolgozó magyar fejlesztőket. Summa summárum, a lényeg hogy nem hinném hogy jó ötlet állandóan a másoktól függeni, mert akkor tényleg nem lesz itt semmi változás.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 394
11 384
113
Tudod, nekem az a vélemyényem, hogy létezik saját fejlesztés. Mindenki azt hiszi ez itthon nem lehetséges? Kérdem miért ne lenne? Vannak egyetemeink, ahol mindenféle ágazatban képeznek mérnököket? Vannak. Onnanstól csak pénz kell. Nagyon jól beleverték a fejünkbe a kis ország vagyunk, gyengék, hülyék, és ez így lesz örökre, és cső. És mi ezt betanultuk és eljisszük. Az hogy kis ország vagyunk az a történelem kerekének alsó pontja. Lesz ez még így se. De a lényeg, hogy itt is lehetnek fejlesztések. Ez csak az államon múlik hogy fordít-e rá? Persze idő amíg eljutnak egy bizonyos szintre, de a tapasztalat majd jön. Esetleg haza csalogatni a nagyobb cégeknél dolgozó magyar fejlesztőket. Summa summárum, a lényeg hogy nem hinném hogy jó ötlet állandóan a másoktól függeni, mert akkor tényleg nem lesz itt semmi változás.

Aha. Hát örülök a lelkesedésednek, de nulláról nekivágni fejleszteni egy ilyen bonyolult rendszert...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
Ha meglenne az anyagi biztonsága a fejlesztő cégeknek/üzemeknek, nyugottabbak lennének szerintem, de azis biztos, hogy itthon nagyon sok dologba kéne szemlálet váltás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Volt egy prototípus tervezet a környezetemben ami a légi szállításba akart egy fejlesztést bevinni és amit tapasztaltam az az mind a feltalálókkal mind pedig egyéb szakemberekkel hogy nagyon alacsony az együttműködési szándék, ez egyik oldal rettegett hogy ellopják az ötletét a többiek pedig nem hittek az ötletben lévén a finanszírozás is sz*r volt mivel a feltalálók nem voltak hajlandóak tőkét bevonni, így meg pusztán hitből nem lehet finanszírozni. Viszont a tudás megvan az országban csak mondom fél mindenki mindentől és mindenkitől, nem állami pénz kell ide hanem szemléletváltás.
Le kell védetni, ha annyira félsz. Multkor egy előadás keretén belűl esett szó erről melléktémaként, hogy nem olyan drága. Pl egy logot ingyen levédenek neked, arra mondjuk nem emlékszem, hogy csak Magyarország területére vagy világszinten.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Nem én vagyok a fejlesztő, én nem ebben utazok :) csak ismeretségi körből volt egyikük és én meghallgattam, amúgy a levédéssel se megy sokra ha nincs pénze a jogérvényesítésre, persze kell, de az ötlet csak a 5% a dolognak 95% a megvalósítás, de ezt csak külső szakember bevonással lehet ( nem szeretem a mindenhez értő embereket) igazán jól amihez pénz kell tehát tőkebevonás.