[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Ma egyébként ismét Moszkvába érkezett az azeri és az örmény KM, akikkel Lavrov külön-külön tárgyal.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Nem nagyon van nekik a törökök szerint az azerieknek csak lézeres bombája van.A Bayraktarhoz nem is biztos,hogy van ilyen fegyver rendszeresítve.
Legjobb tudomásom szerint MAM-L és MAM-C van rendszeresítve a Bayraktarhoz. Elméleti lehetőség még az UMTAS, de azt szerintem a turkok sem használják. Előbbiek kizárólag lézervezérlésűek, különbség a harci rész, utóbbiból van infra és lézervezérlésű, de csak kumulatív harci résszel (tandem)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Az oroszok helyében nagyon keményen odacsapnák ezért az örményekre! Meg az azeriek helyében is! Honnan veszik a bátorságot ehhez, ráadásul azon a környéken a hadijog többé nem vonatkozik az örmény katonákra, a hamiszászló miatt. Az ott elfogottak falhozállítását a bakui tévéhíradóban is nyugodtan be lehet mutatni!

german_commandos_american_uniform_small.jpg
Végre kimutattad a fogad fehérjét :)
Igaz fingod nincs róla mi történik ott, de már tömegesen akasztanál mindenkit aki csak eléd kerül.
Ha ennyire bírod a kecskebaszókat igazán elmehetnél önkéntesnek hozzájuk, nagy szívességet tennél vele a világnak
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Végre kimutattad a fogad fehérjét :)
Igaz fingod nincs róla mi történik ott, de már tömegesen akasztanál mindenkit aki csak eléd kerül.
Ha ennyire bírod a kecskebaszókat igazán elmehetnél önkéntesnek hozzájuk, nagy szívességet tennél vele a világnak
Az örmény barátaid, én viszont magyar vagyok:
000778609-8677-625.jpg


ps. Semmilyen jog nem védi a hamiszászló alatt harcolókat.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Az örmény barátaid, én viszont magyar vagyok:
000778609-8677-625.jpg


ps. Semmilyen jog nem védi a hamiszászló alatt harcolókat.
1 nincsenek barátaim :)
2 Te egy pár fotó alapján azonnal kötélért és hóhérért kiáltasz, miközben azt sem tudni, hogy a képek hol és mikor készültek, és azokon egyáltalán Kik láthatók.
3 Igen a képeden örmények égetnek magyar zászlót és sajnos kurvára igazuk volt. Dicső vezetésünk, hogy Allah növessze a szakállukat hosszúra és a jázminillatú hurik kényeztessék őket a paradicsomban (ha lehet minél hamarabb ), némi baksisért elengedett egy muszlim férget, akinek annyi vér sem volt a pucájában, hogy szembenézzen az “ellenségével”, inkább akkor támadt rá mikor védtelen volt. Persze értem én hogy Allahnak tetsző dolog védteleneket ölni, de ha nem baj én inkább nem tapsolok ehhez.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az örmény barátaid, én viszont magyar vagyok:
000778609-8677-625.jpg


ps. Semmilyen jog nem védi a hamiszászló alatt harcolókat.

Több örmény származású magyar van, mint azeri származású.Októberben nem árt, ha megemlékezünk akár 6-án, akár 23-án azokról, akik amúgy örmény származásúak voltak, de meghaltak azért a zászlóért!
Az a zászló nem ok nélkül ég(ett), hanem mert pár fillérért gyakorlatilag kiárulták az ország becsületét egyesek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
amugy...

ha mar magyar - azeri- muszlim viszonyok...mivel nem nagyon figyelem a magyar politikat...

elmagyaraza nekem valaki?

egyik nap migrancsozunk meg stb..aztan masik nap megyunk turk tanacsozni es meg slag a tortan nyitunk iskolat BP kozepen erdogannak?

a migrik a ellenseg, azok a a migrik akit erdogan kuldi europaba es a turk nepek is segitik????

nagyon nagy zavart erzek az egeszben...ezert jo volna egy magyarazat

amugy 500 eve amikor jottek a torokok miert haboruztatok veluk?

miert nem ment a turktanacsos/ haverok vagyunk/rokon nep stb duma???



PS...

suliba ki fog jarni? magyarok vagy vmi migrik?

mit fognak tanulni? az osi szultanokat es a torok hoditasokat a ket ima ora kozt ???
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Az oroszok helyében nagyon keményen odacsapnák ezért az örményekre! Meg az azeriek helyében is! Honnan veszik a bátorságot ehhez, ráadásul azon a környéken a hadijog többé nem vonatkozik az örmény katonákra, a hamiszászló miatt. Az ott elfogottak falhozállítását a bakui tévéhíradóban is nyugodtan be lehet mutatni!

german_commandos_american_uniform_small.jpg


es ha ruszkik vannak ott a kepen?

egyaltalan nem kizarhato, mivel van asszem 2 bazisuk ott...

lehet a ruszkik nem akarnak reszt venni a haboruba, sem nem fognak nagyon sok fegyvert sem kuldeni az ormenyeknek.


de ki birnak menni a hatara es megmutatni hogy ittvagyunk..

baszuss, elkursz vmit, megolsz egy ruszki katonat...akor mar lehet megondoljuk magunkat...es beszalunk a buliba...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
amugy...

ha mar magyar - azeri- muszlim viszonyok...mivel nem nagyon figyelem a magyar politikat...

elmagyaraza nekem valaki?

egyik nap migrancsozunk meg stb..aztan masik nap megyunk turk tanacsozni es meg slag a tortan nyitunk iskolat BP kozepen erdogannak?

a migrik a ellenseg, azok a a migrik akit erdogan kuldi europaba es a turk nepek is segitik????

nagyon nagy zavart erzek az egeszben...ezert jo volna egy magyarazat

amugy 500 eve amikor jottek a torokok miert haboruztatok veluk?

miert nem ment a turktanacsos/ haverok vagyunk/rokon nep stb duma???



PS...

suliba ki fog jarni? magyarok vagy vmi migrik?

mit fognak tanulni? az osi szultanokat es a torok hoditasokat a ket ima ora kozt ???
Zavar azt kelthet benned hogy nem altalanositunk. Helyen kezeli a dolgokat. /politizal a politika meg mar csak ilyen./
 
W

Wilson

Guest
Legjobb tudomásom szerint MAM-L és MAM-C van rendszeresítve a Bayraktarhoz. Elméleti lehetőség még az UMTAS, de azt szerintem a turkok sem használják. Előbbiek kizárólag lézervezérlésűek, különbség a harci rész, utóbbiból van infra és lézervezérlésű, de csak kumulatív harci résszel (tandem)

Az általam elérhető információk szerint így van ahogy leírtad.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 496
113
21oct_Azerbaijan_Armenia_map_2-1-scaled.jpg


amugy...

ha mar magyar - azeri- muszlim viszonyok...mivel nem nagyon figyelem a magyar politikat...

elmagyaraza nekem valaki?

egyik nap migrancsozunk meg stb..aztan masik nap megyunk turk tanacsozni es meg slag a tortan nyitunk iskolat BP kozepen erdogannak?

a migrik a ellenseg, azok a a migrik akit erdogan kuldi europaba es a turk nepek is segitik????

nagyon nagy zavart erzek az egeszben...ezert jo volna egy magyarazat

amugy 500 eve amikor jottek a torokok miert haboruztatok veluk?

miert nem ment a turktanacsos/ haverok vagyunk/rokon nep stb duma???



PS...

suliba ki fog jarni? magyarok vagy vmi migrik?

mit fognak tanulni? az osi szultanokat es a torok hoditasokat a ket ima ora kozt ???
Iszlamisták elvileg ideális szovetségesek az általa folytatot "dzihádhoz", ha már a hagyományos keresztény demokraták nem támogassák azt. Szerintem ebben a cikkben viszonylag jól van árnyalva az elkébzelés: https://www.origo.hu/nagyvilag/2020...teremtesere-a-mersekelt-iszlam-partokkal.html
A hodóltság korában inkább az oszmánok operáltak a "rokonsággal", hogy ezzel is támogassák a Mo feletti uralomuk legitimálását.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Karabahban nincs bázisuk. Az örményországi orosz bázis még Örményországnak is fenn az északnyugati végében van, a lehető legtávolabb a hadszíntértől. Ezek egyszerűen csak gyáva örmények!


ez a ormeny hatar, nem a karabahi.

szoval akarod mondani hogy a ruszkik nem birnak beulni a kamionjba es elmenni a hatarig?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
ez a ormeny hatar, nem a karabahi.
szoval akarod mondani hogy a ruszkik nem birnak beulni a kamionjba es elmenni a hatarig?
Hadbíróság elé állítanák az az orosz katonát, aki ilyet tenne és a viszonylag szar éghajlatú Örményországból az igazán szar Észak-kelet Szibériában találná magát nagyon gyorsan, hogy megtanulja: Putyin atyuskának van külpolitikája és nem neki a Kamazzal és néhány orosz zászlóval!