[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nagyszerű kiképzési feladat lenne végre lelődözni az örmény katonákat és technikát korlátlanul irtó drónokat. Hagyjuk a fantáziálást, a légierőnek lövése sincs a közepes csapásmérő drónok felé sem, ez a karabahi tény.
Azokat a drónokat Galebekkel kellene hajkurászni. Vagy Delfinekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Capslock27

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Azért ez egy picit gyanús....
Miért lenne Török Baykar logo, széria és termékszám egy kanadai Wescam MX15 ös EO / IR egységen :rolleyes:
Mert Ők építik be... Teljesen normális dolog ez, hiszen beépítés előtt minden egyes alkatrészt többszörösen ellenőriznek és ilyenkor aztán matricáznak, stempliznek stb. Megjegyzem, hogy már a 2. VH idején is a németeknél még a tüzérségi lőszerek minden alkotóelemén rajta volt a WaffenAmt bélyegző. És ezt olyan fokon művelték hogy a tüzérségi lőszerben lévő lőporzsákon (aminek az aljába a finomszemcsés erősítő vagy gyullasztótöltet is bele volt varrva) grammra pontosan rajta volt mennyi hajtótöltet került bele és pontosan milyen típusú. Én még nem láttam 2 egyformát belőle :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Teljesen normális dolog ez, hiszen beépítés előtt minden egyes alkatrészt többszörösen ellenőriznek
Az nem egy MEO bélyegző...
Az egy széria szám (SN) és a termék egyedi azonosító kódja (PN)
Ezeket a számokat mindig gyártó cég adja....aki nem a Török Baykar cég hanem a kanadai Wescam.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Az nem egy MEO bélyegző...
Az egy széria szám (SN) és a termék egyedi azonosító kódja (PN)
Ezeket a számokat mindig gyártó cég adja....aki nem a Török Baykar cég hanem a kanadai Wescam.
És Te pontosan tudod, hogy milyen konfigban szállítják le? Könnyen lehet ám, hogy bizonyos alkatrészeket vagy akár az egész külső házat a törökök gyártják le... Megkérdezhetem mennyi rakétát, bombát vagy egyéb hasonló eszközt szedtél szét eddig? :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1586

Guest
És Te pontosan tudod, hogy milyen konfigban szállítják le? Könnyen lehet ám, hogy bizonyos alkatrészeket vagy akár az egész külső házat a törökök gyártják le... Megkérdezhetem mennyi rakétát, bombát vagy egyéb hasonló eszközt szedtél szét eddig? :)
Beindult a fantáziád, mi...?:D
Nyugi, nem kell ezt túl komplikálni...
Működik a propaganda gépezet, csak vannak benne kisebb "döccenők" :rolleyes:
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Beindult a fantáziád, mi...?:D
Nyugi, nem kell ezt túl komplikálni...
Működik a propaganda gépezet, csak vannak benne kisebb "döccenők" :rolleyes:
én már láttam élőben pár haditechnikai eszközt, olyat is ami valamiféle kooprodukcióban készült, szóval egyáltalán nem tartom ezt még csak meglepőnek sem. A törökök ebben a projektben is, jól bevált nyugati technológiákat használtak fel és reszeltek össze egy eszközzé, nyilván amit tudnak, azt Ők maguk készítik házon belül, hogy spóroljanak a költségeken. Te most komolyan azt gondolod, hogy valaki készített egy ilyen lemezt hogy mutogassa? Minek???
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
T

Törölt tag 1586

Guest
én már láttam élőben pár haditechnikai eszközt,
Persze, tudjuk...;)
A törökök ebben a projektben is, jól bevált nyugati technológiákat használtak fel és reszeltek össze egy eszközzé, nyilván amit tudnak, azt Ők maguk készítik házon belül, hogy spóroljanak a költségeken.
Bizonyára,.de konkrétan az MX 15 öst az L3 Wescamtól vették készen. Eddig.
Emiatt nem életszerű hogy egy Baykar logós terméktábla van az eszközön.
Te most komolyan azt gondolod, hogy valaki készített egy ilyen lemezt hogy mutogassa? Minek???
A propaganda osztályon elég egyszerű lelkek ülnek, akiknek napjainkban az sürgős feladata hogy bizonyítsák hogy hű de sok török / azeri drónt lőttek le, és a kapkodásban be-becsúszik egy két ilyen hiba...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ez anonim fórumon arra hivatkozni hogy ki is vagy Te valójában legalàbb olyan megmosolyogtató mint Baykar adattáblát tenni egy Wescam termékre.:rolleyes:
Én csak annyit írtam , hogy láttam már ilyesmiket közelről. Nem fogom nyíltan kiírni hogy miért vagy hogyan. Viszont az oldal tulaja és a fórum egyik adminja is pontosan tudja Ki vagyok, ahogyan azt is hogy miért tudok ilyesmikről... Rákattansz egy olyan dologra amiben semmi különleges nincs, de Te azt hiszed hogy megoldottad a Kennedy gyilkosságot :D
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
A helyszínből ítélve szerintem csak az első roncsait gereblyéztèk össze...

Villanàsnyi időre mintha látszanának Rotax jellegzetes zòld hengerfej takaró lemezei
912-TERMIN_1.463_small-08350225.png
.
.
Az oroszoknak tételesen ki kéne listázni a nyugati alkatrészeket a Bayraktarból, minden fronton ezt lobogtatni, és vádolni a gyártó országokat az iszlám alapú terrorizmus támogatásával..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, zeal and Roni

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
.
.
Az oroszoknak tételesen ki kéne listázni a nyugati alkatrészeket a Bayraktarból, minden fronton ezt lobogtatni, és vádolni a gyártó országokat az iszlám alapú terrorizmus támogatásával..
Igazából a törökök a nyugati techcégek polcairól készen szedték le az alkatrészek nagy részét és azt legózták össze. Azt el kell ismerni, hogy egész jól sikerült.