[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Lemaradtál egy 10 évet..Dehogy kell az örmény gazdaságnak az oroszhoz simulni...Minek egy 150 ezres államnak ipar???(Artsak).Lehet az oroszok nem akarnak senkit faszra húzni de azért egy párszor már muszáj volt a rövid modernkori történelmük alatt.Fullba tolni a kretént???Ezt nem értem...

"Fullba tolni a kretént" - pl. (extra zanzásítva):

  • Azerbajdzsán - Szjunik és/vagy NATO
  • Örményország - (masszív) nyugati nyitás.
(- Grúzia - NATO. stb. stb.)

Szerintem nem maradtam le. Minek kell Artsak -nak ipar? Pl. hogy ne húzzanak el az emberek a vérbe? Nem elég, hogy lőnek rájuk folyamatosan meg ott lóg felettük Demoklész kardja - még megélhetésük se legyen?

Vegyük észre - Örményország CSTO tagságával nem ám Ők garantálják Oroszország biztonságát. Hanem pont fordítva. Az azeri teljesen benyalt az orosznak. E mellett szerinted egy köpködő, orosz nyelvet/kultúrát betiltani akaró meg szabadságharcolni akaró Örményországért mennyire szívesen küldene az orosz (de akár bárki) a katonáit meghalni, ha gebasz lenne? Aztán a következő azeri balhénál (Karabah esetén nincs CSTO kötelezettség) vár az orosz mondjuk fél évvel többet amíg azt mondja, hogy sztoj? Az mennyire fájna arrafelé?

Vegyük észre, hogy amennyiben végig menne a "Pasinján vonal", akkor könnyen lehet, hogy Irán pl. nem Nahicsevánra kapná meg a kilövési engedélyt, hanem mondjuk Örményországra (persze egy CSTO kirúgást követően, ha már annyira szabadulni akarnak az Örmények). Orosznak és iráninak tökéletes lenne ám ez a megoldás is ...

Azaz nem azért vörös vonal Szjunik az irániak szemében is, mert "szerelmesek" az örményekbe. Hanem azért, mert nem akarnak USA -t meg Izraelt látni a Kaszpi-tenger partján. Azt meg többféleképpen is el tudják érni ...

Félreértés ne essék én nem vagyok semmilyen párti. Tudom Te melyik pártot fogod - illetve előfordulnak itt a türk vonal képviselői is. Ugyanakkor a reálpolitika nem hagyható figyelmen kívül. Illetve igen, de az fájni fog. Történetesen pl. az oroszok nélkül Karabah megtartása se menne hosszútávon.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
"Fullba tolni a kretént" - pl. (extra zanzásítva):

  • Azerbajdzsán - Szjunik és/vagy NATO
  • Örményország - (masszív) nyugati nyitás.
(- Grúzia - NATO. stb. stb.)

Szerintem nem maradtam le. Minek kell Artsak -nak ipar? Pl. hogy ne húzzanak el az emberek a vérbe? Nem elég, hogy lőnek rájuk folyamatosan meg ott lóg felettük Demoklész kardja - még megélhetésük se legyen?

Vegyük észre - Örményország CSTO tagságával nem ám Ők garantálják Oroszország biztonságát. Hanem pont fordítva. Az azeri teljesen benyalt az orosznak. E mellett szerinted egy köpködő, orosz nyelvet/kultúrát betiltani akaró meg szabadságharcolni akaró Örményországért mennyire szívesen küldene az orosz (de akár bárki) a katonáit meghalni, ha gebasz lenne? Aztán a következő azeri balhénál (Karabah esetén nincs CSTO kötelezettség) vár az orosz mondjuk fél évvel többet amíg azt mondja, hogy sztoj? Az mennyire fájna arrafelé?

Vegyük észre, hogy amennyiben végig menne a "Pasinján vonal", akkor könnyen lehet, hogy Irán pl. nem Nahicsevánra kapná meg a kilövési engedélyt, hanem mondjuk Örményországra (persze egy CSTO kirúgást követően, ha már annyira szabadulni akarnak az Örmények). Orosznak és iráninak tökéletes lenne ám ez a megoldás is ...
Azaz nem azért vörös vonal Szjunik az irániak szemében is, mert "szerelmesek" az örményekbe. Hanem azért, mert nem akarnak USA -t meg Izraelt látni a Kaszpi-tenger partján. Azt meg többféleképpen is el tudják érni ...

Félreértés ne essék én nem vagyok semmilyen párti. Tudom Te melyik pártot fogod - illetve előfordulnak itt a türk vonal képviselői is. Ugyanakkor a reálpolitika nem hagyható figyelmen kívül. Illetve igen, de az fájni fog. Történetesen pl. az oroszok nélkül Karabah megtartása se menne hosszútávon.
Artsaki ember nem húz a vérbe se iparral se annélkül.Védi a hazáját,földjét,kultúráját.Mindig is nőtt a népesség az elmúlt 30 évben.Nem fokmérő az emberek boldogságához vagy hazaszeretetéhez mifelénk a GDP mértéke.Irán nem szerelmes Örményországba de szivesebben lát egy (gyenge) baráti szomszédot északon mint egy majd 100milliós török államtömböt.Pashinyant nagyon alábecsülik sokan.Nem vagyok mindenben a híve,de ha valaki modern államá teheti Örményországot az Ő.Nem fognak az oroszok kivonulni Artsakból....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Artsaki ember nem húz a vérbe se iparral se annélkül.Védi a hazáját,földjét,kultúráját.Mindig is nőtt a népesség az elmúlt 30 évben.Nem fokmérő az emberek boldogságához vagy hazaszeretetéhez mifelénk a GDP mértéke.Irán nem szerelmes Örményországba de szivesebben lát egy (gyenge) baráti szomszédot északon mint egy majd 100milliós török államtömböt.Pashinyant nagyon alábecsülik sokan.Nem vagyok mindenben a híve,de ha valaki modern államá teheti Örményországot az Ő.Nem fognak az oroszok kivonulni Artsakból....

De azért az se baj, ha van mit enni, van fegyó meg az orosz békefenntartó is jól jön olykor.

Én nem GDP -ről írtam. Meg arra is óvatosan utaltam csak, hogy nemcsak önszántából húzhat el onnan az ember. Erről mesélni tudna esetleg pár "nem-örmény" származású is a '90 -es évekből ... Amennyiben valaki "nem figyel", akkor fordítva is történhetnek a dolgok ...

A "100milliós török államtömb" megakadályozására pedig többféle "megoldókulcs" is van. Ez pedig attól függ mit ért Pasinján a "modern államon" egészen pontosan ...
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
Mindezt egy Magyarország töredék lehetőségével rendelkező ország érte el.
Oktatás,oktatás,oktatás....Bürokráciamentesség,korrupció elleni 0 tolerancia,tehetségek lehetőséghez juttatása.Befektetés a jövő technológiáiba,állami,magán és diaszpóra erővel.Infrastruktúra építés,szél víz és napenergia kihasználás. Viszonylagos tőkehiány mellett most olyan ez mintha valaki a hajánál fogva rántaná ki magát a mocsárból.De eddig működik.
 
W

Wilson

Guest
Oktatás,oktatás,oktatás....Bürokráciamentesség,korrupció elleni 0 tolerancia,tehetségek lehetőséghez juttatása.Befektetés a jövő technológiáiba,állami,magán és diaszpóra erővel.Infrastruktúra építés,szél víz és napenergia kihasználás. Viszonylagos tőkehiány mellett most olyan ez mintha valaki a hajánál fogva rántaná ki magát a mocsárból.De eddig működik.
És Iráni segítség.....:)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Husseyniyyun Ellenállási Csoport

Az Azerbajdzsáni Iszlám Ellenállási Mozgalom vagy a Huseyniyyun Resistance Group (Hüseynçilər) egy társadalmi-politikai mozgalom az Azerbajdzsán Köztársaságban, amelynek legtöbb tagja a Qomi szeminárium azeri diákja, akik ellenzik az azerbajdzsáni kormány politikáját.
Az Azerbajdzsán Köztársaság azerbajdzsánjain kívül Oroszországban, a Kaukázusban, Törökországban és Európában élő síita azeriek is jelen vannak ebben a mozgalomban.

Hujjat al-Islam Tohid Ebrahimi (Tohid Ibrahimbayli) a Huseyniyyun csoport alapítója és első tisztviselője.

A csoport először tiltakozott az Azerbajdzsáni Köztársaság kormánya által a síitákra bevezetett vallásellenes politika és korlátozások ellen. Akkor még nem volt konkrét nevük. Majd a vallási aktivisták széles körű letartóztatásai és megbüntetései, valamint a „Kaukázusi Vallási Tanács” közömbössége nyomán elhagyták az Azerbajdzsán Köztársaságot. A következő években a szentély védelmét és az ISIS terrorizmus elleni küzdelmet célzó szíriai és iraki háború kezdetével a csoport az Ellenállási Tengely részeként vett részt a térségben.

Végül 2017-ben Qassem Soleimani mártír, az IRGC Quds Force parancsnokának közvetlen jóváhagyásával a Huseyniyyun nevet választották hivatalosan ennek a csoportnak, és ez a csoport hivatalosan is nyilvánosságra hozta tevékenységét.

Megjegyzendő, hogy azokat az azerieket, akik a Huseyniyyun csoport formájában jelen voltak Szíriában, miután visszatértek országukba, az Azerbajdzsáni Köztársaság kormánya többnyire bebörtönözte vagy súlyos büntetéssel sújtotta őket.

De a fő ok, ami miatt az azerbajdzsáni kormány érzékennyé tette a Huseyniyyun csoportot, a közösségi hálózatokon folytatott médiatevékenységük. A Huseyniyyun ellenállási csoport az Azerbajdzsán kulisszatitkait tárva érdekes híreket terjeszt a közösségi médiában.

Eddig a Huseyniyyun hat tagját tartóztatták le Azerbajdzsánban és Oroszországban, és 12-14 év börtönbüntetésre ítélték őket a bakui szervezett bűnözés elleni különleges bíróságon lefolytatott tárgyalás után. Ennek a komplexumnak a legkiemelkedőbb foglya Yunis Safarov, Ganja polgármesterének lövöldözésének elkövetője, akit életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek.

Az iráni tisztviselőkkel való korábbi találkozóik során az Azerbajdzsán Köztársaság tisztviselői hangsúlyozták a Huseyniyun ellenállási csoport tagjainak kiadatását az országnak, és cserébe hajlandóak bizonyos gazdasági engedményeket adni. Még engedményekre is hajlandóak cserébe azért, hogy kiadatás nélkül korlátozzák a csoport iráni tagjait. Természetesen ez az azerbajdzsáni kormány követelése, de az Iráni Iszlám Köztársaság különböző találkozókon arra kérte az azerbajdzsáni tisztviselőket, hogy szakítsák meg a kapcsolatokat Izraellel, és ne váljanak a palesztin területek megszállóinak szövetségesévé. Vagy legalábbis akadályozza az izraeli katonai és biztonsági tevékenységet Azerbajdzsánban és Irán határai mentén.

Huseyniyyun.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
  • Tetszik
Reactions: dkes and Flamand

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
"Június 15-én későn az északnyugat-szíriai Nagy-Idlib régióban állomásozó fegyveresek két rakétát lőttek ki az örmény Kesab városra a közeli Lattakia északi vidékén.

A Szíriai Arab Hírügynökség szerint a rakéták a városban landoltak, csak anyagi veszteséget okozva. A csapás helyszínéről készült fotón egy Grad típusú 122 mm-es rakéta maradványai láthatók."

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 379
16 591
113
...................................
Szintem ezt...
Akár az is előfordulhat,hogy az európai szereplők helyét Irán veszi át. Ráadásul Teherán ugrásra készen áll,ha Baku hibázik. Ezt világosan elmagyarázták,és még az is meglehet, Moszkvában csak annyit mondtak rá,hogy harasó
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
Egy kis kaukázusi kör- és kórkép.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 965
30 776
113
  • Tetszik
Reactions: Flamand and Pogány