[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
Erdogan csak torokul beszel,az ormeny es az azeri anyanyelven kivul meg angolul,oroszul es franciaul,Orban meg valamennyire angolul.Mikozben targyaltak azert az azeri hadsereg szetlot egy munkagepet Ormenyorszagban,biztos ami biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
És nem is fog semmi sem történni, amíg Pashinyan a miniszterelnökötök.
Ezt kéne már felfognotok.
Azert ez ennel sokkal bonyolultabb...Moszkvahoz vazullus vezetessel most sokkal nagyobb szarba lennenk. Tenne mindenki a folyamatos azeri aggressziora.2 valodi visszatarto ero van jelenleg egy totalis torok=azerbajdzsani tamadas utjaban.1.Iran mely tudja utannunk o kovetkezik,addig jo neki mig ez a tandem velunk foglalkozik.2.Barmennyire meglepo az USA aki nem akar jelen pillanatban a figyelmet megosztani Ukrajna es a Kaukazus kozt.Ezzel persze lekotelezette teszi az Ormeny vezetest viszont itt a hala merteket nagyon ovatosan kell adagolni Iran es Oroszorszag miatt.De persze jatszik meg Franciaorszag barmennyire hihetetlen Libia miatt erre fele es India Pakisztan es a panturkizmus okan.Kina teljesen erdektelen a tersegben.Erzek most olyan nemzetkozi nyomast ami valoban elosegithet egy tartos bekemegallapodast.Hogy a figyelem lett a tobb evtizedes kozonybol ez reszben a mostani ormeny vezetes sikere is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 129
13 579
113
K

Kopi2000

Guest
OV képviseli az uniót úgytűnik...mondjuk igaz, csak ő ér valamit az egész Unióból, nem csoda, hogy csak vele áll szóba Erdogan.
Bocsi, de Orbánnal csak azért áll szóba Erdogan, mert két hasonló diktátorforma autokratikus vezető csak egymás baráta lehet ott, ahol többnyire a demokratikus elveket vallják az országok vezetői... Te, még sosem gondolkodtál el azon, miért van az, hogy az autokráciák polgárai relatíve szegények a demokratikus országok polgáraihoz képest??? Költői volt a kérdés, mert jól láthatóan nem....
 
  • Vicces
Reactions: miki80
K

Kopi2000

Guest
Azert ez ennel sokkal bonyolultabb...Moszkvahoz vazullus vezetessel most sokkal nagyobb szarba lennenk. Tenne mindenki a folyamatos azeri aggressziora.2 valodi visszatarto ero van jelenleg egy totalis torok=azerbajdzsani tamadas utjaban.1.Iran mely tudja utannunk o kovetkezik,addig jo neki mig ez a tandem velunk foglalkozik.2.Barmennyire meglepo az USA aki nem akar jelen pillanatban a figyelmet megosztani Ukrajna es a Kaukazus kozt.Ezzel persze lekotelezette teszi az Ormeny vezetest viszont itt a hala merteket nagyon ovatosan kell adagolni Iran es Oroszorszag miatt.De persze jatszik meg Franciaorszag barmennyire hihetetlen Libia miatt erre fele es India Pakisztan es a panturkizmus okan.Kina teljesen erdektelen a tersegben.Erzek most olyan nemzetkozi nyomast ami valoban elosegithet egy tartos bekemegallapodast.Hogy a figyelem lett a tobb evtizedes kozonybol ez reszben a mostani ormeny vezetes sikere is.
Azért, Ti is az orosz haverságot szívátok meg...mint sokan mások... Mit írtál korábban? A számarányukhoz képest jóval nagyobb arányban mennek az örmény testvérek (is) Putyin bá ukrajnai háborújába? Hát mi ezen a meglepő? Moszkva évszázadokig volt tatár (jól van tudom, hogy mongol, de az mo-i történetírásban ez gyökeresedett meg), vazallus állam és akármennyire is akart a nyugathoz közeledni (Nagy Péter, Nagy Katalin), mindmáig az ázsiai hatalmi technikák foglya. De ebbe fog belepusztulni a lakossága kor, demográfiai és egészségi összetétele miatt.... És ne feledjétek, hogy Kína az egyetlen ókori birodalom, ami eddig túlélt, sikeresen, míg a többi megbukott... Borzalmasan agresszív népség (nem is tudom, hogy itt miért tekintik megváltónak Őket, hiszen jobban lenézik a fehér embert, mint mi Őket, de talán azért, mert itt kevesen vannak kapcsolatban velük hosszan, csak íróasztal mellet és nem egy gyártósor valóságában, ahol azért kibuknak előbb-utóbb a kötetlen beszélgetéseken a dolgok), csak van bennük annyi évezredes bölcsesség (ez egyrészt tiszteletet ébreszt bennem, másrészt pedig rémiszt), hogy alkalmazkodni tudnak a távlati céljaik (amik lehetnek a jövő évszázadban is) miatt a realitásokhoz... Na ezt az echte keleti kultúrát szerintem ez is nagyon megkülönbözteti az európaitól, amely alig fókuszál tovább, mint egy egyén élete. De, megfordítva is igaz, az echte keleti kultúrában az egyén ma is keveset számít. Az orosz, meg szerintem hibrid, próbál nyugati értékeket felmutatni, de közben keletiesen viselkedik a hatalmi technikáiban. (óriási a belső feszültség emiatt, ami háborús helyzetben mutatkozik meg), Bár nem látom a jövőt, de biztos vagyok abban, hogy ilyen hibrid hozzáállással nem lehet győzni, mind az EU, az USA és Kína is le foga a ruszkikat gyakni, kb. 2040-ig...
 
K

Kopi2000

Guest
Azert ez ennel sokkal bonyolultabb...Moszkvahoz vazullus vezetessel most sokkal nagyobb szarba lennenk. Tenne mindenki a folyamatos azeri aggressziora.2 valodi visszatarto ero van jelenleg egy totalis torok=azerbajdzsani tamadas utjaban.1.Iran mely tudja utannunk o kovetkezik,addig jo neki mig ez a tandem velunk foglalkozik.2.Barmennyire meglepo az USA aki nem akar jelen pillanatban a figyelmet megosztani Ukrajna es a Kaukazus kozt.Ezzel persze lekotelezette teszi az Ormeny vezetest viszont itt a hala merteket nagyon ovatosan kell adagolni Iran es Oroszorszag miatt.De persze jatszik meg Franciaorszag barmennyire hihetetlen Libia miatt erre fele es India Pakisztan es a panturkizmus okan.Kina teljesen erdektelen a tersegben.Erzek most olyan nemzetkozi nyomast ami valoban elosegithet egy tartos bekemegallapodast.Hogy a figyelem lett a tobb evtizedes kozonybol ez reszben a mostani ormeny vezetes sikere is.
Egyébként kedvellek, mint általában mindazokhoz a kisebbségekhez tartozókat, akiket a nagyhatalmak elnyomnak és szívesen irtanak. 1994-2002 között ideszes támogatással politizáltam, de a pártfegyelmi fordulat után már nem voltam hajlandó ottmaradni. Hát ilyen előélettel is bocsánatot kérek a liberális magyarok egyik tagjaként, hogy Orbánnak fontosabb Erdogán és Azerbajdzsán, meg a szinte, nekünk semmit sem érő orosz kapcsolat. Én, már máshol kiejtettem, elmúltam 55 éves, de gyerekkorom óta a szovjet-orosz birodalom engesztelhetetlen ellensége vagyok... Ha annyi áldozatvállalás elég a megdöntésükre (vagy a háborús vereségükre), hogy hálózsákban alszom (--20 fokra hitelesítve) két évig, egy levíztelenített házban, akkor azt áram nélkül is, hát megteszem. Mint korábbi magashegyi túrázóként, nekem csak elő kell majd vennem az egyik barokk szekrényemből a túrafelszerelésem...
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993
K

Kopi2000

Guest
Azert ez ennel sokkal bonyolultabb...Moszkvahoz vazullus vezetessel most sokkal nagyobb szarba lennenk. Tenne mindenki a folyamatos azeri aggressziora.2 valodi visszatarto ero van jelenleg egy totalis torok=azerbajdzsani tamadas utjaban.1.Iran mely tudja utannunk o kovetkezik,addig jo neki mig ez a tandem velunk foglalkozik.2.Barmennyire meglepo az USA aki nem akar jelen pillanatban a figyelmet megosztani Ukrajna es a Kaukazus kozt.Ezzel persze lekotelezette teszi az Ormeny vezetest viszont itt a hala merteket nagyon ovatosan kell adagolni Iran es Oroszorszag miatt.De persze jatszik meg Franciaorszag barmennyire hihetetlen Libia miatt erre fele es India Pakisztan es a panturkizmus okan.Kina teljesen erdektelen a tersegben.Erzek most olyan nemzetkozi nyomast ami valoban elosegithet egy tartos bekemegallapodast.Hogy a figyelem lett a tobb evtizedes kozonybol ez reszben a mostani ormeny vezetes sikere is.
Egyébként hiába írsz ide, a szóbeli szolidaritásnál többet ne vár, mert az itteni, fideszes, oroszpárti tengely 222%-ban beállt az Orbán-Putyin-Erdogan tengely mögé, hát tőlük szép szavakon kívül ne számítsál semmire...Azzal meg szart sem értek. Ez, a mai MO egy oroszcsicska autokratikus állam... Erre még nem gondoltál????
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 188
66 892
113
Egyébként hiába írsz ide, a szóbeli szolidaritásnál többet ne vár, mert az itteni, fideszes, oroszpárti tengely 222%-ban beállt az Orbán-Putyin-Erdogan tengely mögé, hát tőlük szép szavakon kívül ne számítsál semmire...Azzal meg szart sem értek. Ez, a mai MO egy oroszcsicska autokratikus állam... Erre még nem gondoltál????
Mondja aki tolja az autokrácia szekerét tenderrel. :D Minha Lúk Szkájvóker belecsapott a maradék kezével Véder tenyerébe, uraljuk együtt a galaxist. Csak szétbaszom ezt a bolygót, de csak azért mert nagyon ellenállok - gondolta Lúk. :D A császár gonosz, csak megcsinálom ezt a melót, de ezzel nem szolgálom, hanem ellenállok. :D Aztán fröcsögök, hogy mekkora ász vagyok és mennyit kerestem rajta, de ellenállásból. :D Aztán leoltom a helyi arcokat, hogy nem állnak ellen a szemét autokráciának. :D
 
K

Kopi2000

Guest
Mondja aki tolja az autokrácia szekerét tenderrel. :D Minha Lúk Szkájvóker belecsapott a maradék kezével Véder tenyerébe, uraljuk együtt a galaxist. Csak szétbaszom ezt a bolygót, de csak azért mert nagyon ellenállok - gondolta Lúk. :D A császár gonosz, csak megcsinálom ezt a melót, de ezzel nem szolgálom, hanem ellenállok. :D Aztán fröcsögök, hogy mekkora ász vagyok és mennyit kerestem rajta, de ellenállásból. :D Aztán leoltom a helyi arcokat, hogy nem állnak ellen a szemét autokráciának. :D
Sajnos, erre csak az a válasz, ha tanultál volna, akkor nem maradtál volna h....e. De, nem tanultál, ezért h.....e voltál, vagy és az is maradsz!!! Szerintem menj a vadpajtikra az elvtársaid közé.... Egyébként, személy szerint sajnálom a társadalmunkat, akiknek az írástudó részét olyanok is reprezentálják, mint Te... Hidd el, még középtávon sem fog semmi jóra sem vezetni, pedig, sajnos, nem vagyok látnok...

Ui.: ha nem szóltál volna, bölcsebb lettél volna... De, sajna nem vagy, ismerve az itteni teljesítményed? Miben vagy spiller, talán kubikolásban???
 
K

Kopi2000

Guest
Azert ez ennel sokkal bonyolultabb...Moszkvahoz vazullus vezetessel most sokkal nagyobb szarba lennenk. Tenne mindenki a folyamatos azeri aggressziora.2 valodi visszatarto ero van jelenleg egy totalis torok=azerbajdzsani tamadas utjaban.1.Iran mely tudja utannunk o kovetkezik,addig jo neki mig ez a tandem velunk foglalkozik.2.Barmennyire meglepo az USA aki nem akar jelen pillanatban a figyelmet megosztani Ukrajna es a Kaukazus kozt.Ezzel persze lekotelezette teszi az Ormeny vezetest viszont itt a hala merteket nagyon ovatosan kell adagolni Iran es Oroszorszag miatt.De persze jatszik meg Franciaorszag barmennyire hihetetlen Libia miatt erre fele es India Pakisztan es a panturkizmus okan.Kina teljesen erdektelen a tersegben.Erzek most olyan nemzetkozi nyomast ami valoban elosegithet egy tartos bekemegallapodast.Hogy a figyelem lett a tobb evtizedes kozonybol ez reszben a mostani ormeny vezetes sikere is.
A mi hatalmasaink szerint, sajnálnak ugyan benneteket, de nyugodtan mehettek (felőlük) meghalni. Gondolod pld, hogy Lölő (MO leggazdagabb embere, Orbán gazdasági szinonimája!!!) , akinek a 10 millió dolláros kérdés lenne az, hogy kik az örmények, tudna rá válaszolni???? Nagy összegben fogadnék arra, hogy nem...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
A mi hatalmasaink szerint, sajnálnak ugyan benneteket, de nyugodtan mehettek (felőlük) meghalni. Gondolod pld, hogy Lölő (MO leggazdagabb embere, Orbán gazdasági szinonimája!!!) , akinek a 10 millió dolláros kérdés lenne az, hogy kik az örmények, tudna rá válaszolni???? Nagy összegben fogadnék arra, hogy nem...
Ha emlekszel a kepre ahol Orban oda ult a kaukazusi csoportba....Erdogan bemutatta Orbant Pashinyannak.Aki az udvozlo kezfogas kozben baratsagosan megemlitette az ormeny nep koszonetet Ramil Safarov gyors szabadon bocsajtasaert.Van Magyarorszagon befolyasos kormanyparti politikus aki buszke ormeny szarmazasara.Mi mar annyira ra nem ....Erdekes kerdes ha a koszovoi alban nepnek jart az uldoztetesuk miatt a kivallashoz valo jog Szerbiabol, vajon az artsaki ormenyeknek miert nem jar ez Azerbajdzsanbol...Pedig itt az azeri kezre kerult osszes polgari lakos minimum golyot kapott a fejebe.
 
K

Kopi2000

Guest
Ha emlekszel a kepre ahol Orban oda ult a kaukazusi csoportba....Erdogan bemutatta Orbant Pashinyannak.Aki az udvozlo kezfogas kozben baratsagosan megemlitette az ormeny nep koszonetet Ramil Safarov gyors szabadon bocsajtasaert.Van Magyarorszagon befolyasos kormanyparti politikus aki buszke ormeny szarmazasara.Mi mar annyira ra nem ....Erdekes kerdes ha a koszovoi alban nepnek jart az uldoztetesuk miatt a kivallashoz valo jog Szerbiabol, vajon az artsaki ormenyeknek miert nem jar ez Azerbajdzsanbol...Pedig itt az azeri kezre kerult osszes polgari lakos minimum golyot kapott a fejebe.
...akkor bízz Orbánban, meg a fideszben, egészen addig, amíg golyót nem kapsz a fejedbe... Én szóltam előre....
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
Egyébként hiába írsz ide, a szóbeli szolidaritásnál többet ne vár, mert az itteni, fideszes, oroszpárti tengely 222%-ban beállt az Orbán-Putyin-Erdogan tengely mögé, hát tőlük szép szavakon kívül ne számítsál semmire...Azzal meg szart sem értek. Ez, a mai MO egy oroszcsicska autokratikus állam... Erre még nem gondoltál????
Semmit nem varok el senkitol.Ha mar egyes emberek mas nezopontbol is megismerik az esemenyeket vagy annak hatteret nekem mar boven eleg.Nem szoltam soha bele a magyar belpolitikaba de tartozkodok az ukran esmenyek vagy Iran belpolitikajanak velemenyezesetol is.Tiszteletben tartom meg a velem teljesen ellenseges emberek gondolatait is.Nem vitatkozni jottem ide,neha szuksegesnek erzem,hogy magyarul megirjam az ormeny nep alltalam fontosnak itelt hireit.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
...akkor bízz Orbánban, meg a fideszben, egészen addig, amíg golyót nem kapsz a fejedbe... Én szóltam előre....
Nem ertem...Miert es miben kellene Orbanban biznom...Nincs diplomaciai kapcsolat Ormenyorszag es Magyarorszag kozt.Nem velemenyezem a magyar belpolitikat.Nem is fogom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby