[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 735
28 432
113
Pasinjan:
"Некоторые силы, как внутренние, так и внешние, пытаются втянуть Армению в войну. Еще раз подтверждаю ВС Армении в Нагорном Карабахе нет. У них это не получится. Как бы не было сложно, в частности, в эмоциональном плане, мы не должны дать возможность некоторым силам, внешним и внутренним, поставить под удар армянскую государственность".
Gyors gépi fordítással ez jött ki
"Egyes belső és külső erők megpróbálják Örményországot háborúba sodorni. Még egyszer megerősítem, hogy az örmény fegyveres erők nincsenek Hegyi-Karabahban. Nem fognak sikerrel járni. Bármilyen nehéz is legyen, különösen érzelmileg, nem engedhetjük meg, hogy bizonyos külső és belső erők veszélybe sodorják az örmény államiságot".

Na ha valami, akkor ez erősen kapitulációnak hangzik
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 689
113
Pasinjan:

Gyors gépi fordítással ez jött ki
"Egyes belső és külső erők megpróbálják Örményországot háborúba sodorni. Még egyszer megerősítem, hogy az örmény fegyveres erők nincsenek Hegyi-Karabahban. Nem fognak sikerrel járni. Bármilyen nehéz is legyen, különösen érzelmileg, nem engedhetjük meg, hogy bizonyos külső és belső erők veszélybe sodorják az örmény államiságot".

Na ha valami, akkor ez erősen kapitulációnak hangzik
Az első hivatalos nyilatkozat/életjel amit láttam Örményországból az az volt, hogy az örmény hadügy lenyilatkozta, hogy minden nyugodt az azeri-örmény határon... o_O Ami igaz is csak, nagyon gáz...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 216
36 956
113
Az első hivatalos nyilatkozat/életjel amit láttam Örményországból az az volt, hogy az örmény hadügy lenyilatkozta, hogy minden nyugodt az azeri-örmény határon... o_O Ami igaz is csak, nagyon gáz...
Az örmény kormány feladja Karabakhot, az örményeknek fel kéne lógatniuk az első villanyoszlopra a pashinjant.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 384
113
Károlyi árul.... akarom mondani Pasinjan eddigi tevékenysége alapján már a háború során is nekem az jött le hogy az ő terve az hogy megszabaduljon Karabahtól és ezt úgy tegye meg hogy azt az oroszok nyakába tudja varrni valahogy otthon hogy erről ők tehetnek és ezért oldalt cserél.....,
Hát igen.....
Bár az előző háborúban még ha a saját tervét is hajtotta végre, népe árulója címet elnyerte.

A masodik karabahi haboru elozmenyeivel,torteneteve Oroszorszag szamunkra alapvetoen negativ szerepevel abban leirasod alapjan teljesen nem vagy kepben

De ha Ormenyorszag teszi ezt az hatalmas arulas..Az nem,hogy a szovetsegesed ellenseget hosszu idon at felfegyverzed.
Félreérthető voltam, nem Oroszországot árultátok el,az amúgy is lényegtelen ha örmény szempontból örmény érdeket szolgál, de itt Pasinjan árulta el az örményeket...
Azert allitotta meg Moszkva az Azerieket mert bazist akart Azerbajdzsanban,nem azert,hogy barkit megmentsen ott.Ha annyira jo fej lett volna Oroszorszag legalabb szavakban megerositi,hogy hajlando megvedeni az Ormeny allam hatarait,mikor 1 heten at naponta tobbszor ment erre a nyilatkozatra keres Jerevanbol.Miert?Mert igy a torok es az azerbajdzsan hataron allo ormeny erok a tervekkel osszhangban bevonultak volna Karabahba.A fegyveres erok tobb mint fele.Mivel nem jott az oroszoktol semmi jelzes nem mentek a csapatok oda.2016 ban a 4 napos haboru elso orajaban biztositottak minket errol igy egesz Ormeny hadsereg nagy sietve kirakta a betort azerieket.
Tudomásom szerint még ha nem is vagyok képben teljesen, a két eset között annyi volt a különbség , az árnyaltnyi különbség, hogy 2016 ban az örmény vezetés nem dörgölődzött a nyugathoz politikailag, hanem karabahi kötődésű volt, akiket ez a csodás hazafi Pasinjan puccsal eltávolított.
Bár gondolom erre is megvan a pasinjani klikk fajta magyarázat.

Egyébként a szimpátiám a gyengébb félé, főleg úgy hogy még a saját vezetésetek is ellenetek van, de a realitás az hogy a türk kapcsolatok felbecsülhetetlenül fontosabbak számunkra, szóval én még akár egy török azeri folyosónak is örülnék ahol jöhetne nekünk sok jó energiahordozó. Viszont szerencsétekre ezt nem fogják hagyni, még akkor sem ha pasinjan örömmel asszisztálna ehhez.
Gyors gépi fordítással ez jött ki
"Egyes belső és külső erők megpróbálják Örményországot háborúba sodorni. Még egyszer megerősítem, hogy az örmény fegyveres erők nincsenek Hegyi-Karabahban. Nem fognak sikerrel járni. Bármilyen nehéz is legyen, különösen érzelmileg, nem engedhetjük meg, hogy bizonyos külső és belső erők veszélybe sodorják az örmény államiságot".

Na ha valami, akkor ez erősen kapitulációnak hangzik
Na akkor ezt is tökéletesen megfogalmaztuk hogy ő az örmény károlyi, már csak egy linder béla hadügyminiszter kéne neki aki nem akar katonákat látni, miközben kiürítik dél örményországot, és hátba lövik az ellenállást.

Amúgy az orosz békefenntartókkal mi a helyzet ? Maradnak és megpróbálják megakadályozni a mészárlást? Gondolom az orosz cél a pasinjani klikk eltávolítása a hatalomból, szóval az orosz érdek és pasinjan célja és az azeri cél is ugyan az, karabahnak vesznie kell, csak mindenki máshogy akarja használni. Amennyiben ezután is marad pasinjan és kilépnek a csto ból a tervek szerint, akkor gondolom az azeriek elkezdik orosz jóváhagyás mellet kóstolgatni dél örményország is.

Volna mit tanulnunk az azeri politikától revíziós politikai kérdésekben, nagyon ügyesen keverték egy nagyon bonyolult helyzetben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
Pasinjan:

Gyors gépi fordítással ez jött ki
"Egyes belső és külső erők megpróbálják Örményországot háborúba sodorni. Még egyszer megerősítem, hogy az örmény fegyveres erők nincsenek Hegyi-Karabahban. Nem fognak sikerrel járni. Bármilyen nehéz is legyen, különösen érzelmileg, nem engedhetjük meg, hogy bizonyos külső és belső erők veszélybe sodorják az örmény államiságot".

Na ha valami, akkor ez erősen kapitulációnak hangzik
Marad az ökölrázás és a fogcsikorgatás, meg a "Nem, nem soha".
Ahogy nekünk is.

"Örményország nem szándékozik katonai akciókat indítani Azerbajdzsánnal a hegyi-karabahi helyzet miatt - Pasinjan

Az örmény miniszterelnök ismét világossá tette, hogy áruló módon adja fel Arzahot.
Eközben Jerevánban a kormány épülete előtt gyülekeztek az emberek, követelve, hogy Pashinyan avatkozzon be a helyzetbe.

A tüntetők száma meghaladja a száz főt, a rendfenntartó egységek pedig a tüntetés helyszínére érkeznek, hogy ellenőrzésük alá vonják a helyzetet. Az emberek egy szót skandálnak válaszul: "szégyen"."

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/104551

"Wilson, Wilson és harmadszor is Wilson" - károlyi

@Cevat , szerintem olvasd el ezt a cikket, nagyon tanulságos lesz neked:
https://www.magyarhirlap.hu/tudomany/20220202-woodrow-wilson-az-alsagos

Mondtam neked, hogy távolítsátok el Pashinyant, de nem hallgattatok rám/ránk.
Most megkapjátok a saját trianonotokat.
Őszintén sajnállak titeket.
De Örményország elsősorban saját magatoknak kell, hogy fontos legyen.
Hittetek az áruló nyugat szirén-énekének, de ráfáztatok.
Elárultátok az egyetlen szövetségeseteket, akiknek érzelmileg fontosak voltatok.
Most a muszlimok irgalmára vagytok ráutalva.
Sok jót tőlük ne reméljetek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Pasinjan összehívta az örmény nemzetbiztonsági tanácsot, mindeddig ez volt az egyetlen hivatalos lépés a részéről. Mindeközben Sojgu éppen Teheránban van, szóval érdekes a helyzet. De ahogy azt a korábbi anyagomban is leírtam, amíg nem Örményország nemzetközileg elismert területe van veszélyben, addig vszeg Irán sem fog beavatkozni. Kérdés, hogy az azeriek hol állnak meg, de itt gyanúsan egy karabahi végjátékot fogunk látni
Pontosan! Az egyre jobban elmérgesedő helyzetet most kezelik . Az idő meg tudjuk mindent meggyógyít ! Gondolom aki akar az majd mehet Örményországba ! Nekem egy kérdésem van , hogy ha vége az annektálásnak akkor az azeriek milyen gazdái lesznek az örmény többségű részeknek ! Ha jók akkor pár év és minden megnyugszik .
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 686
113
Pasinjan összehívta az örmény nemzetbiztonsági tanácsot, mindeddig ez volt az egyetlen hivatalos lépés a részéről. Mindeközben Sojgu éppen Teheránban van, szóval érdekes a helyzet. De ahogy azt a korábbi anyagomban is leírtam, amíg nem Örményország nemzetközileg elismert területe van veszélyben, addig vszeg Irán sem fog beavatkozni. Kérdés, hogy az azeriek hol állnak meg, de itt gyanúsan egy karabahi végjátékot fogunk látni
A Nahicsevánnal összekötő korridort nem hinném,hogy Irán simán benyelné.