[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 934
113
Hetente változik...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 980
5 420
113
Én csak azt nem értem, hogy a komoly nemzetközi befolyással rendelkező örmény diaszpóra miért nem veri a tam-tamot. Valami nem kerek ott arrafelé....
ÉN magam részéről azt nem értem hogy az elvileg az örményekkel egy szövetségi rendszerben levő Oroszország(CSTO) ennyire tétlenül nézi ezt a kialakulóban levő "népirtást" Karabakhban.Nyugat ha akarna se tudna itt erővel beavatkozni.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
Tegnap konkretan azt mondta Pashinyan ha nem oldodik meg az Artsaki ormeny kozosseg ellatasa illetve biztonsagos elethez valo joga tovabba a hatarok kolcsonos irasos nemzetkozi garanciavallalas melletti elismerese,uj haboru lesz Ormenyorszag es Azerbajdzsan kozt.Hozza teszem erre keszul az ormeny hadsereg es ez most sajnos a realitas nem a beke.Az pedig mint latjuk nem igaz,hogy a legszarabb beke is jobb mint a haboru.Lassan ehenhal,elvetel,megfagy az artsaki ormenyseg.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 934
113
ÉN magam részéről azt nem értem hogy az elvileg az örményekkel egy szövetségi rendszerben levő Oroszország(CSTO) ennyire tétlenül nézi ezt a kialakulóban levő "népirtást" Karabakhban.Nyugat ha akarna se tudna itt erővel beavatkozni.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
ÉN magam részéről azt nem értem hogy az elvileg az örményekkel egy szövetségi rendszerben levő Oroszország(CSTO) ennyire tétlenül nézi ezt a kialakulóban levő "népirtást" Karabakhban.Nyugat ha akarna se tudna itt erővel beavatkozni.
Ketto cso...Azon folyik ki az anyag es megy ki a gaz es attol fugg Azerbajdzsan...Tenyleg nem tudna senki semmit tenni???NS mogott egy atomhatalom allt.Itt egy azsiai allam....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
Ma egy Voroskeresztes jarmuben orvosi kezelesre szallitott 68 eves beteget raboltak el az azeri hatarorok mikozben a papirjait ellenoriztek...Leszartak a kiserok tiltakozasat,a nemzetkozi jogot.Az idos beteg holnapra bevallja egyedul rombolt le minden azeri varost es falut az elso karabahi haboruban...Egyertelmu a tomeges megfelemlites szandeka.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 650
113
ÉN magam részéről azt nem értem hogy az elvileg az örményekkel egy szövetségi rendszerben levő Oroszország(CSTO) ennyire tétlenül nézi ezt a kialakulóban levő "népirtást" Karabakhban.Nyugat ha akarna se tudna itt erővel beavatkozni.
Akkor elmagyarázom.
Pashinian elárulta az örmény-orosz barátságot és átállt a nyugathoz, az oroszok pedig arra várnak, hogy az örmény politikai-katonai elitnek leessen a tantusz és eltávolítsák őt a hatalomból.
Oroszország nem fog segíteni egy nyugat-orientált Örményországnak.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 980
5 420
113
Akkor elmagyarázom.
Pashinian elárulta az örmény-orosz barátságot és átállt a nyugathoz, az oroszok pedig arra várnak, hogy az örmény politikai-katonai elitnek leessen a tantusz és eltávolítsák őt a hatalomból.
Oroszország nem fog segíteni egy nyugat-orientált Örményországnak.
Más szemszögből nem kaptak fegyverzetet a Su 30-asokhoz.És az Azeri haderő egyik legnagyobb beszállitója is az Oroszok voltak.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
A kisasszony viselkedese nem egyedi a csaladban.Ez a magyarazat a sokszor erthetetlenul agressziv azeri politikai,katonai retorika mogott.A droghasznalat nemcsak az orszagra annak legfelsobb vezeteseben is mindennapos.Amit Artsakban muvelnek a blokaddal,eheztetessel,tokeletesen lathatova teszi azt amit egyebkent a legjobban titkolni akarnak.Mifele allambarendezkedes van Bakuban.Szornyu kimondani,de ez a civilizalt kozossegben vallalhatatlan viselkedesforma hosszu tavon sokkal tobbet art Azerbajdzsan 30 ev alatt dollarmilliardokbol kiepitett hamis orszagimazsanak mint az ott elo 120 ezer ormeny embernek.Az oroszokhoz visszaterve.Minden tortenelmi serelem ellenere az ormeny emberek a Szovjetunio alatt illetve az azt koveto 20 eveben mint nagy testverre tekintettek az orosz emberekre.Soha a Szovjetunio megszunese utan jellemzo oroszellenesseg Ormenyorszagban sem az allam sem az egyen szintjen nem volt.Azonban 99 ota ,Putyin hatalomra kerulesevel olyan tanacsadok kerultek Moszkvaban a tuz kozelebe akik azeri szarmazasuk,vagy boseges azeri kenopenzeknek hala de a a tobb evszadas tortenelmi orosz ormeny szovetseg helyett a torok,tatar,orosz szovetseg fele kormanyoztak Moszkvat.2008 tol Moszkva egyertelmuen megbillentette a katonai egyensulyt Baku iranyaba amihez 2010 tol aktivan csatlakozott Torokorszag is.Ha ma egy ormeny gyermek aki mondjuk 6 orat all sorban Stepanakertben kenyereret,lathatja ahogy napi tobb orosz helikopter hordja Jerevanbol az ellatmanyt.Az orosz bekefentartoknak.A 7.honapja blokad alatt levoknek pedig nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and enzo

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 738
28 470
113
Azonban 99 ota ,Putyin hatalomra kerulesevel olyan tanacsadok kerultek Moszkvaban a tuz kozelebe akik azeri szarmazasuk,vagy boseges azeri kenopenzeknek hala de a a tobb evszadas tortenelmi orosz ormeny szovetseg helyett a torok,tatar,orosz szovetseg fele kormanyoztak Moszkvat
Például Szentpéterváron a diaszpórának köszönhetően eléggé erős az azeri lobbi is. Mahacskalában meg a korábbi dagesztáni elnök egy Gejdar Alijev szobrot avatott az elmúlt hetekben, merthogy a kreált mítosz szerint miatta nem deportálták a dagesztániakat a csecsenek mintájára (nem igaz). Plusz talán a mostani LDPR vezér Leonyid Szluckij kapcsán olvastam, hogy vagy az azeriek vagy a törökök egyik ilyen fő embere a Dumában. De ott van Peszkov is, aki meg turkológián végzett és diplomáciai karrierjét Ankarában kezdte még 1990-ben

Érdekes módon az orosz Telegram szektorban is egyre erősebben kerül elő ez az Azerbajdzsánnal szembeni negatív hozzáállás, igaz ez még nem jelenti azt, hogy hivatalos szinten is megjelenhet majd. De pl a Rybar konkrétan Azerbajdzsánt az angolok ügynökeinek hívja rendre
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
Például Szentpéterváron a diaszpórának köszönhetően eléggé erős az azeri lobbi is. Mahacskalában meg a korábbi dagesztáni elnök egy Gejdar Alijev szobrot avatott az elmúlt hetekben, merthogy a kreált mítosz szerint miatta nem deportálták a dagesztániakat a csecsenek mintájára (nem igaz). Plusz talán a mostani LDPR vezér Leonyid Szluckij kapcsán olvastam, hogy vagy az azeriek vagy a törökök egyik ilyen fő embere a Dumában. De ott van Peszkov is, aki meg turkológián végzett és diplomáciai karrierjét Ankarában kezdte még 1990-ben

Érdekes módon az orosz Telegram szektorban is egyre erősebben kerül elő ez az Azerbajdzsánnal szembeni negatív hozzáállás, igaz ez még nem jelenti azt, hogy hivatalos szinten is megjelenhet majd. De pl a Rybar konkrétan Azerbajdzsánt az angolok ügynökeinek hívja rendre
Putyin szulovarosa...Politikai karrierjenek kezdete...Szentpetervar....Legnagyobb oroszorszagi azerbajdzsan diaszpora...a legerosebb befolyassal biro maffia...Az elrabolt 68 eves artsaki ferfi nyilatkozatott tett az azeri medianak.Halaval tartozik Azerbajdzsannak...Gondolom amiert elraboltak a a Nemzetkozi Voroskereszt autojabol,vagy mert meg el,vagy mert csak 25 gyilkossaggal es 14 gyilkossagi kiserlettel vadolta meg az azeri ugyeszseg...Eszak Korea a Kaszpi tenger partjan....
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
Miért? Nem követte el őket? Értem én, hogy fuj azerbajdzsán, de azért a népírtást ti kezdtétek. Olyanok vagytok mint a másik kereskedő nép. Jaj jaj minket mindenki bántik, mi semmi rosszat nem tettünk.
Teljes humor kategoria a hozzaszolasod.Az oreg semmilyen nepirtasban nem vett reszt.De nyugodjal meg be fogja vallani.Sot mar valoszinu be is vallotta.De jobbat mondok ott azoknak meg te is bevallanad.Eleg csak ha a ormeny neved van es veletlen a bakui repteren szallsz le.10 eves oroszorszagban szuletett ormeny gyermeket aki osztalykirandulasra ment Bakuba evekkel ezelott 3 napig tartottak fogva ott es csak orosz diplomaciai nyomasra raktak egy Moszkvaba tarto jaratra.Ki milyen nepirtas kezdett nem art egy kisv hatter irodalommal inditani mielott velos hozzaszolasra ragadtatod magad.
A mai nap kepe.Artsaki gyermek szuletesnapi tortaja...2023 ban ezt egy allam megteheti...