• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Kína nem lesz úgy egyeduralkodó sem 10, sem 20 év múlva sem mint az USA volt 30 évig csak akkor, ha az USA holnap összeomlik.
Igen, de azért a nagyhatalmi politikájukra lehet következtetni. Pl. ők nem akarnak politikai rendszert exportálni, ők egy kannibállal is hajlandóak üzletet kötni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
ők egy kannibállal is hajlandóak üzletet kötni.
Ne nevettess már meg így estére, belinkeljem ahogy Trump járja a kard táncot?

Itten van e :D!


Mindenki eladja a saját anyját is/elfelejti a moralitást, ha befolyásszerzésről/komoly bevételről van szó, még a csodálatos legősibb demokrácia is.

Semmi különbséget nem látok kettejük közt, tényleg csak azért szorítok hogy végre ne csak egy komoly versenyző legyen a világon, aki azt csinálhasson amit csak akar.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Dimenziok vannak a NYi demokráciák és a Szu/Kínai autokrácia/diktatúra közt.

Analógiának nézz rá, hogy kezelte US az általa elfoglalt NY Europát és hogy Szu.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Dimenziok vannak a NYi demokráciák és a Szu/Kínai autokrácia/diktatúra közt.

Analógiának nézz rá, hogy kezelte US az általa elfoglalt NY Europát és hogy Szu.

Értelek és ebben igazad van, de ez a múlt. Pont ugyan annyira releváns ezt hajtogatni a jelenben, mint lenne tőlem releváns ma arra mutogatni, hogy a legősibb nyugati demokrácia konkrétan lopta a hazáját egy jó kis népirtással megfűszerezve, amiről ugye a mai napig főleg rezervátumban élő natív amerikaiak tudnának azért nem keveset mesélni.


Szerintem a múltat el kell engedni, már csak azért is, mert jelenleg már nem tervgazdálkodás van ész nélkül, meg osztályharc a Szu utód oroszoknál sem. Jelenleg az én meglátásom szerint, nagyon sok dolog sokkal racionálisabban működik náluk, mint a nagy liberális nyugati demokráciákban.


A helyzet az, hogy az is tény hogy az elmúlt 30 évben az USA-nál nagyobb bajkeverő a világon nem volt, teljesen úgy viselkedtek kényükre kedvükre, mint egy elszabadult hajóágyú. Több országot, komplett térségeket nyomorba döntöttek, a ténykedésüknek köszönhetően emberek milliói haltak meg, vagy váltak földön futóvá. Teljesség igénye nélkül: Irak 2x, Szerbia, Afganisztán, Grúzia és az Ukránok tüzelése/belemásztak az oroszok arcába egyértelműen, Líbia és az arab tavasz előkészítése, Szíria.

Oroszország ezzel szemben 6 nap alatt elrendezte a grúzokat minimális áldozat mellett, és nem bent maradva, majd nem ok nélkül behúzta a Krímet, meg bevédte Asszadot, és sanszosan bent van kelet Ukrajnában. Nem angyalok ők sem, lenyomták a saját muszlim szakadárjaikat.

A kínaiak meg még ennyire sem léptek rá más tyúkszemére, kavarnak a szigeteik körül a Dél-Kínai tengeren, üzletelnek a filippinókkal, meg Afrikában, kíméletlenül lenyomják a saját újgúr állampolgáraikat.

Ha valaki összesíti hogy ki hány ember életét tette tönkre a HH vége óta, sztem nem kérdés hogy az USA torony magasan vezet.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Értelek és ebben igazad van, de ez a múlt. Pont ugyan annyira releváns ezt hajtogatni a jelenben, mint lenne tőlem releváns ma arra mutogatni, hogy a legősibb nyugati demokrácia konkrétan lopta a hazáját egy jó kis népirtással megfűszerezve, amiről ugye a mai napig főleg rezervátumban élő natív amerikaiak tudnának azért nem keveset mesélni.


Szerintem a múltat el kell engedni, már csak azért is, mert jelenleg már nem tervgazdálkodás van ész nélkül, meg osztályharc a Szu utód oroszoknál sem. Jelenleg az én meglátásom szerint, nagyon sok dolog sokkal racionálisabban működik náluk, mint a nagy liberális nyugati demokráciákban.


A helyzet az, hogy az is tény hogy az elmúlt 30 évben az USA-nál nagyobb bajkeverő a világon nem volt, teljesen úgy viselkedtek kényükre kedvükre, mint egy elszabadult hajóágyú. Több országot, komplett térségeket nyomorba döntöttek, a ténykedésüknek köszönhetően emberek milliói haltak meg, vagy váltak földön futóvá. Teljesség igénye nélkül: Irak 2x, Szerbia, Afganisztán, Grúzia és az Ukránok tüzelése/belemásztak az oroszok arcába egyértelműen, Líbia és az arab tavasz előkészítése, Szíria.

Oroszország ezzel szemben 6 nap alatt elrendezte a grúzokat minimális áldozat mellett, és nem bent maradva, majd nem ok nélkül behúzta a Krímet, meg bevédte Asszadot, és sanszosan bent van kelet Ukrajnában. Nem angyalok ők sem, lenyomták a saját muszlim szakadárjaikat.

A kínaiak meg még ennyire sem léptek rá más tyúkszemére, kavarnak a szigeteik körül a Dél-Kínai tengeren, üzletelnek a filippinókkal, meg Afrikában, kíméletlenül lenyomják a saját újgúr állampolgáraikat.

Ha valaki összesíti hogy ki hány ember életét tette tönkre a HH vége óta, sztem nem kérdés hogy az USA torony magasan vezet.

Bocs de tök egyoldalú vagy. USnél probléma, Oroszoknál nem. wtf...

Kína a mai napig gazdaságilag tarol. Dömpingel... iparágakat tesz tönkre majd tolja be a saját termékeit. Ellop mindent amit ér és persze 0 fejlesztési költséggel, állami pénzekkel kitömve féláron adja, 0%ról 40-50%ra ugranak a nyi cégek meg becsődölnek. Szerintem nagyon csúnya lesz amikor ezt a haderejével is megtámogatja.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and FilcTroll

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Értelek és ebben igazad van, de ez a múlt. Pont ugyan annyira releváns ezt hajtogatni a jelenben, mint lenne tőlem releváns ma arra mutogatni, hogy a legősibb nyugati demokrácia konkrétan lopta a hazáját egy jó kis népirtással megfűszerezve, amiről ugye a mai napig főleg rezervátumban élő natív amerikaiak tudnának azért nem keveset mesélni.


Szerintem a múltat el kell engedni, már csak azért is, mert jelenleg már nem tervgazdálkodás van ész nélkül, meg osztályharc a Szu utód oroszoknál sem. Jelenleg az én meglátásom szerint, nagyon sok dolog sokkal racionálisabban működik náluk, mint a nagy liberális nyugati demokráciákban.


A helyzet az, hogy az is tény hogy az elmúlt 30 évben az USA-nál nagyobb bajkeverő a világon nem volt, teljesen úgy viselkedtek kényükre kedvükre, mint egy elszabadult hajóágyú. Több országot, komplett térségeket nyomorba döntöttek, a ténykedésüknek köszönhetően emberek milliói haltak meg, vagy váltak földön futóvá. Teljesség igénye nélkül: Irak 2x, Szerbia, Afganisztán, Grúzia és az Ukránok tüzelése/belemásztak az oroszok arcába egyértelműen, Líbia és az arab tavasz előkészítése, Szíria.

Oroszország ezzel szemben 6 nap alatt elrendezte a grúzokat minimális áldozat mellett, és nem bent maradva, majd nem ok nélkül behúzta a Krímet, meg bevédte Asszadot, és sanszosan bent van kelet Ukrajnában. Nem angyalok ők sem, lenyomták a saját muszlim szakadárjaikat.

A kínaiak meg még ennyire sem léptek rá más tyúkszemére, kavarnak a szigeteik körül a Dél-Kínai tengeren, üzletelnek a filippinókkal, meg Afrikában, kíméletlenül lenyomják a saját újgúr állampolgáraikat.

Ha valaki összesíti hogy ki hány ember életét tette tönkre a HH vége óta, sztem nem kérdés hogy az USA torony magasan vezet.


Khmm,az utolsó 3-400 év angolszász hódításai? :rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zsolti

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Bocs de tök egyoldalú vagy. USnél probléma, Oroszoknál nem. wtf...

Kína a mai napig gazdaságilag tarol. Dömpingel... iparágakat tesz tönkre majd tolja be a saját termékeit. Ellop mindent amit ér és persze 0 fejlesztési költséggel, állami pénzekkel kitömve féláron adja, 0%ról 40-50%ra ugranak a nyi cégek meg becsődölnek. Szerintem nagyon csúnya lesz amikor ezt a haderejével is megtámogatja.
Az USA nem ezt csinálta?
Ne altass már..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Bocs de tök egyoldalú vagy. USnél probléma, Oroszoknál nem. wtf...

Kína a mai napig gazdaságilag tarol. Dömpingel... iparágakat tesz tönkre majd tolja be a saját termékeit. Ellop mindent amit ér és persze 0 fejlesztési költséggel, állami pénzekkel kitömve féláron adja, 0%ról 40-50%ra ugranak a nyi cégek meg becsődölnek. Szerintem nagyon csúnya lesz amikor ezt a haderejével is megtámogatja.

Ki mondta hogy az oroszoknál, kínaiaknál nem probléma? Felsoroltam az összes vélt/valós konfliktusban való részvételét mindenkinek. Arról nem én tehetek, hogy a hidegháború óta ha mérlegelünk/számot vetünk, az jön ki egyértelműen, hogy az USA kezéhez tapad a legtöbb vér/könny/szenvedés/tönkretett élet.
Az oroszok valahol a britek/franciák vonalán jócskán lemaradva karistolgatnak, a kínaiak meg kiscserkészek. Lehet rám köpködni hogy egyoldalú vagyok, de azt nem mondhatod hogy ne soroltam volna fel az oroszok tetteit, ott van fehér alapon fekete betűkkel.

Az USA a legnagyobb agresszor nem azért mert én írom, azért mert ŐK így cselekedtek az elmúlt 3 évtizedben!

Az hogy Kína ellop mindent amit ér egyértelmű, mert kőkorszaki módszerekkel, simán faék másolással csinálták. Ma már nagyon nem erről van szó, vannak olyan iparágak a hightech-ben is, ahol bizony ők az innovátorok, mögöttük van lemaradva a világm rengeteg dologban meg csak simán a top 3 ban vannak legalább szintén, hogy csak innen a fórumról feldobott pár dolgot írjak: infokommunikáció 5G, kvantum tech, grafén, nagy sebességű vasút, okos eszközök.

Az USA annyival fejlettebb VOLT, hogy nem volt szüksége ilyenre, egyszerűen megvette azt ami jobb volt szőröstül-bőröstül(érdekes amit írtál rólam az egyoldalúsággal kapcsolatban, ezt nem tartod problémának az US-nél, a Kínaiakra meg rákiabálod hogy gazdaságilag tarolnak??!), s nem is olyan régen derült ki az hogy MINDEN szövetségesüket lehallgatják, s a világ sanszosan legfejlettebb és legkiterjedtebb lehallgató/megfigyelő/elemző hálózatát messze nem csak arra használják hogy csökkentsék a terrorveszélyt, hanem mondjuk arra is, hogy felülkerekedjenek a gazdasági ellenfeleiken, pl. az amúgy állítólag szövetséges EU-n.

Igen, gazdasági titkokat LOPTAK, és LOPNAK az amik is! A franciák pl. azt konkrétan megszellőztették, hogy nem egy esetben alájuk basztak fegyverüzleteknél, ellopván a francia ajánlat tartalmát, gyönyörűen pont alájuk ígértek, és így vitték a zsírosbödön megrendeléseket sorban.

Na most akkor megint, mivel is különb az USA mint Kína?

S hogy a végére is reagáljak, lehet hogy ha Kína egyedül maradna teljesen a világban hegemónként, akkor legalább olyan arrogáns faszok lennének mint Uncle Sam-ék, de erre az esély azért igen kicsi, hogy eltűnik az USA jelentősége egy pillanat alatt, meg a térségben is ott van nekik ellenpólusnak Japán/India/a lassan egyesülő Koreák. Az USA-nak meg kb. senki nincs a határain, Kanada egy picsányi lakosságú fél gyarmatuk(bocs kanadaiak, de ez van, büszkeségetek ide oda) Mexikó meg egy harmadik világbeli ország szintjén van sok értelemben.

Kína ezt jól látja én azt gondolom, s nem ezt az angolszász klasszikus imperialista birodalomépítő erőszakos tempót tolja, ők csak simán KERESKEDNI akarnak mindenkivel, aki fizet. Mindenkivel szóba állnak, lehajolnak az apróért is(afrikai csóró országok), ha nincs pénzed, kapsz hitelt. Jófejségből csinálják? Dehogy.

Ettől függetlenül nem kérdés számomra, hogy bár ahogy leírtam hegemón Kínát sem szeretnék, de kurvára tele van a puttonyom a hegemón USA-val, mert őket már láttam hogyan működnek ilyen környezetben, és nagyon nem tetszett amit csináltak.

Sokkal jobb lenne kb. egál Kína/USA/EU hármas, ahol jelen van még katonai erejénél - befolyásánál fogva Oroszország is az asztalnál. Nagyjából ez is lesz, illetve már van kialakulóban s ennek örülök, azzal a megjegyzéssel, hogy remélem nem lesznek akkora barmok egyik oldalon sem, hogy nem tudják megemészteni ezt a folyamatot, és elkúrják hogy békésen végbemenjen.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Sztem a világban zajló hatalmi játszmák jéghegyének csak a csúcsát látjuk. Ráadásul azt is politikának álcázva, mert végső soron a gazdasági szereplők harca a döntő, amihez a politika csak a bullshit-muníciót szállítja. (Talán nem véletlen, hogy annyira népszerűek a háttérhatalmi konteók, mert a népek mindenhol érzékelik ezt a kettősséget.) Ennélfogva sztem felesleges azon vitázni, hogy a nagy játszma melyik szereplője undorítóbb, mert mindegyik az a maga módján. A pénzre épülő hatalom a természeténél fogva arrogáns és erőszakos, mert abban a világban az "aki nem növekszik, az csökken" logikát követik. De nem csak az USA-ban, hanem Kínában és az EU-ban is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Sztem a világban zajló hatalmi játszmák jéghegyének csak a csúcsát látjuk. Ráadásul azt is politikának álcázva, mert végső soron a gazdasági szereplők harca a döntő, amihez a politika csak a bullshit-muníciót szállítja. (Talán nem véletlen, hogy annyira népszerűek a háttérhatalmi konteók, mert a népek mindenhol érzékelik ezt a kettősséget.) Ennélfogva sztem felesleges azon vitázni, hogy a nagy játszma melyik szereplője undorítóbb, mert mindegyik az a maga módján. A pénzre épülő hatalom a természeténél fogva arrogáns és erőszakos, mert abban a világban az "aki nem növekszik, az csökken" logikát követik. De nem csak az USA-ban, hanem Kínában és az EU-ban is.
Egyértelmű. Ha figyelmesen visszaolvasol, nem Kínát, vagy az Oroszokat istenítem. Azt szeretném ha végre ismét valamiféle egyensúlyi állapot állna be, amihez viszont szükség van/volt rá hogy az USA hegemón állapota véget érjen.

Én csak azokkal vitázom, akik köröm szakadtáig védik a Pax Americana-t, s azzal riogatnak hogy ha ennek vége szakad, akkor aztán itt lesz a világvége, mivel az USA aztán milyen jóságos és nagylelkű gazda volt, s majd ha már nem ŐK fújják egyedül a passzátszelet, akkor aztán a gonosz keleti veszedelem így meg úgy megnyomorítja az eddig jólétben tartott ex amerikai vazallusokat...

Na ebből van marhára elegem, és bele is fogok állni minden ilyen vitába a jövőben is, hogy ezt cáfoljam ahol érem.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Azt szeretném ha végre ismét valamiféle egyensúlyi állapot állna be, amihez viszont szükség van/volt rá hogy az USA hegemón állapota véget érjen.
Sajnos sztem pont ez az egyensúly nem fog beállni. Ami kialakulóban van, az egyfajta "gazdasági MAD-állapot", ami a nukifenyegetéshez hasonlóan sakkban tartja a feleket. Az USA már ma sem tudja úgy tökön rúgni Kínát, hogy neki magának ne fájjon, és vice versa. De ez nem egyensúly, csak kölcsönös csapda, és a növekedési logika szerint valaki előbb-utóbb inkább lerágja a saját lábát, csak hogy szabadulhasson.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Sajnos sztem pont ez az egyensúly nem fog beállni. Ami kialakulóban van, az egyfajta "gazdasági MAD-állapot", ami a nukifenyegetéshez hasonlóan sakkban tartja a feleket. Az USA már ma sem tudja úgy tökön rúgni Kínát, hogy neki magának ne fájjon, és vice versa. De ez nem egyensúly, csak kölcsönös csapda, és a növekedési logika szerint valaki előbb-utóbb inkább lerágja a saját lábát, csak hogy szabadulhasson.

Tehát szerinted jobb volt az a világ az elmúlt 30 évben, amikor az USA gazdasági erejénél fogva azt csinált az északi hemiszférában amit csak akart a dollár végtelen nyomtatásán át a náluk kialakult ingatlanpiaci válság ránk európaiakra való lőcsöléséig, s katonai hatalmánál fogva meg az arab világ nyersanyagait rabolhatta ahogy kénye kedve tartotta, megfejelve azzal hogy aki ellent mert neki mondani a régi szövetségesei közül is, azt rövid úton megölették?

Ha igen, akkor nem értünk egyet.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Tehát szerinted jobb volt az a világ az elmúlt 30 évben, amikor az USA gazdasági erejénél fogva azt csinált az északi hemiszférában amit csak akart a dollár végtelen nyomtatásán át a náluk kialakult ingatlanpiaci válság ránk európaiakra való lőcsöléséig, s katonai hatalmánál fogva meg az arab világ nyersanyagait rabolhatta ahogy kénye kedve tartotta, megfejelve azzal hogy aki ellent mert neki mondani a régi szövetségesei közül is, azt rövid úton megölették?

Ha igen, akkor nem értünk egyet.
Abban egyetértünk, hogy semmivel sem jobb de abban viszont az előttem szólónak van igaza, hogy az az entitás ( nevezd aminek akarod) amelyik az általunk ismert, írott történelem folyamán bármire képes volt, hogy megszerezze, vagy elvesztése esetén visszaszerezze a gazdasági információk kizárólagos kezelésének, manipulálásának a lehetőségét ezzel irányítva a világ gazdaságát, az most sem fog elrettenni semmitől.
Soha nem hátrált meg, legfeljebb rejtőzködött egy ideig és soha semmi nem volt neki drága, bármikor képes volt akár a sajátjait is feláldozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Abban egyetértünk, hogy semmivel sem jobb de abban viszont az előttem szólónak van igaza, hogy az az entitás ( nevezd aminek akarod) amelyik az általunk ismert, írott történelem folyamán bármire képes volt, hogy megszerezze, vagy elvesztése esetén visszaszerezze a gazdasági információk kizárólagos kezelésének, manipulálásának a lehetőségét ezzel irányítva a világ gazdaságát, az most sem fog elrettenni semmitől.
Soha nem hátrált meg, legfeljebb rejtőzködött egy ideig és soha semmi nem volt neki drága, bármikor képes volt akár a sajátjait is feláldozni.
Nem hiszek semmilyen rejtőzködő háttérhatalomban, entitásban.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Sztem a világban zajló hatalmi játszmák jéghegyének csak a csúcsát látjuk. Ráadásul azt is politikának álcázva, mert végső soron a gazdasági szereplők harca a döntő, amihez a politika csak a bullshit-muníciót szállítja. (Talán nem véletlen, hogy annyira népszerűek a háttérhatalmi konteók, mert a népek mindenhol érzékelik ezt a kettősséget.) Ennélfogva sztem felesleges azon vitázni, hogy a nagy játszma melyik szereplője undorítóbb, mert mindegyik az a maga módján. A pénzre épülő hatalom a természeténél fogva arrogáns és erőszakos, mert abban a világban az "aki nem növekszik, az csökken" logikát követik. De nem csak az USA-ban, hanem Kínában és az EU-ban is.
Az a gond az amatőrökkel, hogy akkor sem értik, ha a szemük előtt van, s főleg azért, mert nem olvassák el az előzményeket.
Itt már sokszor le lett írva, hogy a kínai és az orosz nem piac alapú valamely pénzügyi társaság érdekében tevékenykedő csapat, hanem nemzeti érdekek mentén hosszú távú együttműködésekben gondolkodnak, túl sok embert vesztettek háborúkban.
És ezt a mentalitást mindig a szemükre is vetik a nagy szabadpiac-rablás hívei, mint nemzeti arrogancia. Utána persze korábbi kijelentésüket feledve rögtön tőkés pénzügyi körök rabjainak mutatják be őket, ha épp azok becsmérlésével lehet kis könnycsepp-bónuszokat szerezni.
Uraim, ezen a fórumon nem mindenki az egyetlen páros prímszám négyzetének háromszori leírásával vagy olvasásával meríti ki szellemi kapacitását.
Legyenek következetesek, csak egyirányba beszéljen az egyikük, mondjuk demokrácia-pluralizmus, míg a másikuk a szabadpiac mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Abban egyetértünk, hogy semmivel sem jobb de abban viszont az előttem szólónak van igaza, hogy az az entitás ( nevezd aminek akarod) amelyik az általunk ismert, írott történelem folyamán bármire képes volt, hogy megszerezze, vagy elvesztése esetén visszaszerezze a gazdasági információk kizárólagos kezelésének, manipulálásának a lehetőségét ezzel irányítva a világ gazdaságát, az most sem fog elrettenni semmitől.
Soha nem hátrált meg, legfeljebb rejtőzködött egy ideig és soha semmi nem volt neki drága, bármikor képes volt akár a sajátjait is feláldozni.


De azért a víz az úr!;)
Persze ha nem agyhalott a kedves víz,an-block.:D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az Apple (valójában Foxconn) lelép Kínából és Indiába helyezi át a gyártást.


India hagyományosan a kínai márkák piaca. A Xiaomi szonyat részesedéssel rendelkezik ott. Kíváncsi vagyok mennyire veszik majd az indiánok a helyi terméküket (és mekkora lesz a minőség romlás).