• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 742
113
Nos azok a szigetek pont, hogy számukra túl barátságos államokhoz tartoznak. Ugyáber ezeket erővel el lehetne foglalni, csak abból már hatalmas balhé kerekedne. Amiket építgetnek azok lényegében még pont az első szigetgyűrűn belül van. Olyan sokmindent nem old meg.
1st-and-2nd-island-chains.jpg
Hát Tajvan olyan, mint egy kapu. Márpedig ez túl sok jót nem vetít előre.
Nógrádi György azt szokta mondani, hogy a szárazföldi határaikat mindenütt elfogadják, a tengeriket sehol.
Az Indiai Óceánra abszolút nem is akarnak kijutni? A Bengáli Öböl elérése annyira utópisztikus lenne?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 783
113
Hát Tajvan olyan, mint egy kapu. Márpedig ez túl sok jót nem vetít előre.
Nógrádi György azt szokta mondani, hogy a szárazföldi határaikat mindenütt elfogadják, a tengeriket sehol.
Az Indiai Óceánra abszolút nem is akarnak kijutni? A Bengáli Öböl elérése annyira utópisztikus lenne?
India nem hagyná, ebben biztos vagyok. Eddig se bírtak Indiával a kínaiak.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 783
113
A kínai írás története kábé olyan mint a miénk a hierogrifáktól a mai ábécékig. A kultúrájuk meg pláne. A Han-birodalom politeista kozmopolita modern állam volt, a Tang mélyen vallásos feudális kora-középkor, a Szung egy alig vallásos, urbánus világ, a Ming egy abszolutista zsarnokság alatt nyögő paraszttársadalom, lassú urbanizációval, stb. Kukkot nem értenének egymás világából!

Kína történelme a XIX. századi kínai nacionalizmus, a Nyugat miatt frusztrált koncepciója az elképzelt nagyságról. Mintha az indoeurópai-őshaza helyett francia-őshazát mondanánk és a kezdettől létező francia akármiből vezetnénk le mindent amit ma indoeurópainak nevezünk Indiától Amerikáig!

Van összefüggés a "kínainak" nevezett történetben, de az a kínaiak őseinek a története alapvetően és nem a kínaiaké, mert ezek az ősök nem voltak azok.
Legtöbbször a kultúra a vallással függ össze, ez szabja meg az emberek mindennapjainak a ritmusát. Kína történelme során sokszor a legrégebbi hitek tiltva voltak, dinasztiától függően.Nincs folytonosság. Persze ha a nyelvet nézzük ott megvan, de a nyelv mindössze egy eszköz, nem több. Számtalan nemzet van Kínától nyugatra akiknek a nyelve olyan idős mint a kínai nyelv, ugyanakkor a kultúra radikálisan megváltozott.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
A kínai írás története kábé olyan mint a miénk a hierogrifáktól a mai ábécékig.
Nana azért nem épp. A kinai ideogrammákon végigkísérhető egyfajta evoluciós út, a kezdetektől napjainkig. A latin abc meg inkább főniciai, görög abc családba tartozik és csak ha nagyon uszáj kapcsolod valahogy a hieroglifákhoz.
. A kultúrájuk meg pláne. A Han-birodalom politeista kozmopolita modern állam volt, a Tang mélyen vallásos feudális kora-középkor, a Szung egy alig vallásos, urbánus világ, a Ming egy abszolutista zsarnokság alatt nyögő paraszttársadalom, lassú urbanizációval, stb. Kukkot nem értenének egymás világából!
Ez ok
Kína történelme a XIX. századi kínai nacionalizmus, a Nyugat miatt frusztrált koncepciója az elképzelt nagyságról. Mintha az indoeurópai-őshaza helyett francia-őshazát mondanánk és a kezdettől létező francia akármiből vezetnénk le mindent amit ma indoeurópainak nevezünk Indiától Amerikáig!
Az is igaz, hogy a jelen történészei a mai politikai elit szájíze szerint alakítja a történelmet
Van összefüggés a "kínainak" nevezett történetben, de az a kínaiak őseinek a története alapvetően és nem a kínaiaké, mert ezek az ősök nem voltak azok.
Persze. Az évszázadok folyamán kicserélődtek, viszont az ősi kultúrának voltak elemei amellyek rendszeresen átmentődtek.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 783
113
Najó, etnikailag sosem voltak homogének és aláírom azt is, hogy ez nyelvi szinten is sokat változott stb. stb. De a kultúra magában foglalja magát az írást, a konfucianizmus tanításai, az erre épülő államberendezkedést stb stb. Ezek pedig jóval idősebbek 1000 évnél. Ok, hogy akik a Csin alatt egyesültek (birodalmi Kína kezdete) valószínű, hogy egy mukkot sem értenének abból amit a mostani kínaiak beszélnek, annyira mégsem tartom tulzónak, hogy kulturálisan ilyen idősnek tartsák magukat.

Ez elég labilis eredet. A konfucianizmus kifejezetten tiltva volt bizonyos korokban. Ilyen elven a görög államberendezkedés is 3000 éves, holott volt egy 2500 évnyi szünet az athéni demokrácia között. Sőt a mi kultúránk is 3-4000 éves megvan, mert bibliai eredetű szabályok szerint élünk ma, nem pedig a nomád hitvilág határozza meg államberendezkedésünket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 844
19 854
113
Telefonos alkalmazáson keresztül férkőzik a kínaiak gondolataiba a vezetés

Az elmúlt napokban egy skarlátvörös logóval ellátott applikáció robbant be a kínai köztudatba. A „tanulj” – vagy még inkább „tanulj Hszi-től” – alkalmazás célja pedig nem más, mint a nemzet gondolkodásának átformálása Hszi Csin-ping elnöksége alatt.



Az appot az év első napján indította a Kínai Kommunista Párt (KKP) propaganda osztálya, aminek letöltését és napi szintű használatát azon nyomban kötelezővé tették a párttagok számára. A vezetés azonban nem állt meg itt: ugyanezt megkövetelték a köztisztviselőktől, az állami tulajdonban lévő vállalatok alkalmazottaitól, valamint az állami iskolai tanároktól is.

A „Study (Xi) Strong Country” január végére ezáltal egyre inkább elterjedt, ami odáig vezetett, hogy e héten kedden már ez volt a legtöbbször letöltött ingyenes alkalmazás a kínai App Store-ban, felülmúlva néhány olyan népszerű app-ot, mint a WeChat és a TikTok.

http://kitekinto.hu/wp-content/uploads/2019/02/china_xi_app.jpg

A Hszi iránti tisztelet és az elnök befolyásának egyértelmű jeleként a KKP 2017-ben megszavazta, hogy rögzítsék a párt alapokmányában „a hszi csin-pingi gondolatot” mint további vezérfonalat „a kínai sajátosságokkal rendelkező szocializmus új korszaka” számára.

Lévén Mao Ce-tung óta ő a legerősebb kínai vezető, Hszi mindent el is követett azért, hogy filozófiáját országszerte minél többen megismerjék és magukévá tegyék. Az utolsó olyan ideológiai termék, amely egész Kínán végigsöpört, Mao Vörös Könyvecskéje volt – ezt több, mint egymilliárd példányban adták ki.

Kína kulturális forradalma alatt gyakorlatilag minden állampolgár számára kötelező(en ajánlott) volt a Vörös Könyvecske birtoklása, valamint az, hogy mindig maguknál tartsák. A Hszi-korszakban azonban a könyv már elavult: természetes hát, hogy valami modernebb dolog kell. Az alkalmazás – amely úgy fog bevonulni a történelembe, mint a „Vörös App-ocska” – éppen ezért okos megoldás.

Az applikáción belül a felhasználók megtudhatják és megtanulhatják Hszi gondolatait, elolvashatják az állami média híreit, MOOC-kurzusokra jelentkezhetnek (tömeges nyílt online kurzusok, angolul Massive Open Online Course), illetve attól függően, hogy mennyit használják, pontokat szerezhetnek. Ezek a pontok aztán összeadódnak és referenciaként használhatók munkaadóik, valamint a Kommunista Párt előtt.

Az online propagandának bizonyítottan nagyobb hatása van, mint a nyomtatott sajtónak a saját korában, hiszen a technológia rohamosan fejlődik és hatalmas, azonnali felhasználói bázist lehet létrehozni. A KKP tagjainak létszáma több mint kétszeresére nőtt Mao óta, nem is beszélve a többi felhasználóról, akinek kötelezővé tették az alkalmazás azonnali letöltését.

A Weibo-n (a kínai Twitter-en) néhányan panaszkodtak az alkalmazás komolysága miatt, mondván semmi értelme és időpocsékolás az egész. Ha valaki játékra számít, az csalódni fog, ugyanis az app kizárólag komoly dolgokról szól. Ráadásul egy Santung tartományban élő Weibo-felhasználó leírása alapján legalább 66 pontot kellett szereznie naponta – ez pedig az általa posztolt screenshot alapján körülbelül két órát vesz igénybe.

A Hszi vezetése alatt működő Kommunista Párt már régóta arra törekszik, hogy egyre innovatívabb formátumokon keresztül reklámozza az általa vallott filozófiát – csakúgy, ahogy a közönségre éhes médiumok teszik a mai fiatal generációval. Az állami tulajdonban lévő Kínai Központi Televízió (CCTV), valamint egy tartományi TV-csatorna Hunan tartomány központi részén tavaly például Hszi-idézetekkel és –gondolatokkal tűzdelt műsorokat kezdett sugározni.

Az állami propaganda továbbá a WeChat-re is beszivárgott, mégpedig elég ötletesen: egymásnak küldhető matricák (animált KKP-mottók és szövegek) formájában. Emellett a múlt hónapban megjelent egy Karl Marx életén alapuló rajzfilm, amit a Bilibili és a Youku népszerű videómegosztó oldalakon terjesztenek.

Forrás: BBC
http://kitekinto.hu/2019/02/15/euro...ozik-a-kinaiak-gondolataiba-a-vezetes/168847/
Azt hiszem a kínaiakra ismét komor diktatúra vár. Legalábbis a tendenciák erre mutatnak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Kínában már kezd valósággá válni az embereket mindenhol és folyamatosan figyelő állam rémképe. A legújabb technológiákat alkalmazó hipermodern rendszerüket pedig nagy örömmel exportálják bárkinek, aki igényt tart rá. A világ diktátorai sorban állnak.

https://24.hu/kulfold/2019/02/18/kina-az-egesz-vilagon-terjeszti-remiszto-megfigyelesi-allamat/

Egyrészt szomorú, másrészről a nyugati világ is pont efelé halad. Minden, amit leírtak Kínáról, azt a Nyugat is csinálja, legfeljebb nincs társadalmi pontrendszer - vagy csak nem nyilvános.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
Egyrészt szomorú, másrészről a nyugati világ is pont efelé halad. Minden, amit leírtak Kínáról, azt a Nyugat is csinálja, legfeljebb nincs társadalmi pontrendszer - vagy csak nem nyilvános.
Ekkora volumenben nincs társadalmi pontrendszer, viszont az egészségbiztosítók tuti rangsorolnak majd életviteled alapján. Valaki aki rendszeresen iszik és dohányzik többet kéne fizessen biztosítást, mint valaki aki megvigyázza az egészségét stb.
Állami szinten lehet nem is nagyon lesz kreditrendszer (max extrém esetek, mefigyelt terroristák), de egy rakás cég használni fogja.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 461
15 929
113
Egyrészt szomorú, másrészről a nyugati világ is pont efelé halad. Minden, amit leírtak Kínáról, azt a Nyugat is csinálja, legfeljebb nincs társadalmi pontrendszer - vagy csak nem nyilvános.
Ja, csak nyugaton nem küldenek átnevelőtáborba... max. drágán kapsz biztosítást. Nem korlátozzák a mozgásodat, a vásárlásaidat.
Kínában sokat tolod a WoWot vagy csak micimackózol, mehetsz is az ingyentáborba, ahonnan aztán nem fix hazajössz.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 921
5 422
113
Ja, csak nyugaton nem küldenek átnevelőtáborba... max. drágán kapsz biztosítást. Nem korlátozzák a mozgásodat, a vásárlásaidat.
Kínában sokat tolod a WoWot vagy csak micimackózol, mehetsz is az ingyentáborba, ahonnan aztán nem fix hazajös
sz.


Egyenlőre.....
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ja, csak nyugaton nem küldenek átnevelőtáborba... max. drágán kapsz biztosítást. Nem korlátozzák a mozgásodat, a vásárlásaidat.
Kínában sokat tolod a WoWot vagy csak micimackózol, mehetsz is az ingyentáborba, ahonnan aztán nem fix hazajössz.
Csak twitter üzenetért sittre kerülsz.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 461
15 929
113
Csak twitter üzenetért sittre kerülsz.

???
Én ha Seattleben vagyok, naponta küldök kormányellenes meg niggerezős üzeneteket és még nem csuktak le. Feministákat, antifa marhákat, szenátorokat küldök el naponta facen a jó anyjukba, mégis szabadon mászkálok és a vízumot is mindig megkapom évek óta.
(Viszont mikor kihajítottam egy koránt az NG pilótafülkéből mikor szedtük szét a kabint, olyan balhét kivertek a buckalakók.... XD)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 860
29 115
113
Nem tudom, de nekem ez a pontozásos rendszer nagyon visszataszító. Plusz ha még hozzá veszem ezt az új maoista féle appot is. Nem tetszik.
Nekem ellenkezőleg, nagyon pozitív, így végre egyensúlyba kerülnek az állampolgári kötelezettségek a jogokkal! Hatalmas gazdasági előny lesz a pontrendszerrel fegyelmezett társadalom, ahol ezt nem vezetik be lesz a jövő harmadik világa, a rothadó társadalmak a fegyelmezetten fejlődőekkel szemben!
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 844
19 854
113
Nekem ellenkezőleg, nagyon pozitív, így végre egyensúlyba kerülnek az állampolgári kötelezettségek a jogokkal! Hatalmas gazdasági előny lesz a pontrendszerrel fegyelmezett társadalom, ahol ezt nem vezetik be lesz a jövő harmadik világa, a rothadó társadalmak a fegyelmezetten fejlődőekkel szemben!
Azt ugye tudod, hogy a történelem során, az soha nem vezetett egy államban sem semmi jóra, amikor a hatalom akarta megmondani az állampolgárainak, hogy mi a helyes gondolkodásmód? Ez a rendszer egy falanxter társadalomhoz fog vezetni. A "fegyelmezett társadalom" meg olyan államok sajátossága volt mint a náci Németország. Aztán nézd meg mi lett a vége. Ha a hatalommal szemben nem fejezheted ki a nemtetszésedet az már rég rossz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 860
29 115
113
Azt ugye tudod, hogy a történelem során, az soha nem vezetett egy államban sem semmi jóra, amikor a hatalom akarta megmondani az állampolgárainak, hogy mi a helyes gondolkodásmód?
A normák emeltek ki minket az állatvilágból, minden társadalom a jóról és rosszról szóló tudásra épül, aminek követését megköveteli. Egyszerűbben fogalmazva: az ember megteremté a hatalmat, hogy legyen ki megmondja mit tegyen!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Egyrészt szomorú, másrészről a nyugati világ is pont efelé halad. Minden, amit leírtak Kínáról, azt a Nyugat is csinálja, legfeljebb nincs társadalmi pontrendszer - vagy csak nem nyilvános.
A totális megfigyelés épp nálunk is csinálják. Összekapcsolták az ország összes kameráját. Szerintem jó ötlet.