• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Te komolyan most Maót mentegeted?
Nem, elmondtam mit hallottam valakitől, aki szintén csak hallotta egy kínaitól. Nem tudhatom mi a valóság, mert nem voltam a környéken se. Azt viszont tudom, hogy a sajtóban mindig az van amit a megrendelő olvasni akar. Azt hittem, te legalább jártál arra, de ezek szerint tévedtem ...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dragonette

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Kétlem, mert a sztori azzal kezdődött, hogy a magyar sajtós kínaiul tanult, és kérte az utitársat hogy mondjon neki kínai szöveget, az meg karattyolt valamit. Erre ő "vakon" beidézte Mao egyik ismert jelmondatát a kis Mao-zsebkönyvből, mire a kínai megdöbbent hogy milyen jól értette. Erre mondta hogy nem értette csak gondolta, és jött a kérdés hogy miért istenítik Mao-t?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Igazábol nincs róla adat,csak becslés.60 és 100milió közé becslik a Nagy Ugrás idelyén éhenhaltakat.60as évek káoszában még pár 10milióan,ki az éhségtöl,ki tarkólövéstöl.Valódi számokat alighanem még a kaporszakállú sem tudja.
Utána kéne olvasni, de nekem dereng pl. egy jól sikerült iparosítási kísérlet, amikor a parasztokat kohóépítésre kötelezték, a földek műveletlenül maradtak, és máris jött az éhínség. A japánoknak sokkal okosabban sikerült kitörniük a feudalizmusból a Meidzsi-reformok idején, bár az is igaz, hogy őket nem cseszték szét a gyarmatosító hatalmak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Utána kéne olvasni, de nekem dereng pl. egy jól sikerült iparosítási kísérlet, amikor a parasztokat kohóépítésre kötelezték, a földek műveletlenül maradtak, és máris jött az éhínség. A japánoknak sokkal okosabban sikerült kitörniük a feudalizmusból a Meidzsi-reformok idején, bár az is igaz, hogy őket nem cseszték szét a gyarmatosító hatalmak.
Ez volt a nagy ugrás egyik remek ötlete. Népi kohót épített mindenki a kertje végébe és beolvasztotta minden fémeszközét. Volt még olyan, hogy kiírtani a verebeket, mert megeszik a magvakat. Sikerült is majdnek, de akkor meg valamá más zabálta fel a termést amit eddig a verebek ettek.
A lényeg, hogy Mao amilyen jó háborús vezető volt, annyira csapnivaló volt békében.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_ugrás
És amikor látta, hogy csőd az egész kísérlete úgy mentette meg a hatalmát, hogy kitalálta a kulturális forradalmat. Szóval ami még úgy ahogy épen maradt az országban az pusztúlt ez után.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kulturális_forradalom
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Ez volt a nagy ugrás egyik remek ötlete. Népi kohót épített mindenki a kertje végébe és beolvasztotta minden fémeszközét. Volt még olyan, hogy kiírtani a verebeket, mert megeszik a magvakat. Sikerült is majdnek, de akkor meg valamá más zabálta fel a termést amit eddig a verebek ettek.
A lényeg, hogy Mao amilyen jó háborús vezető volt, annyira csapnivaló volt békében.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_ugrás
És amikor látta, hogy csőd az egész kísérlete úgy mentette meg a hatalmát, hogy kitalálta a kulturális forradalmat. Szóval ami még úgy ahogy épen maradt az országban az pusztúlt ez után.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kulturális_forradalom
Asszem Nagy-Bandó szövege, hogy "a szocializmusnak öt ellensége van: a kapitalizmus meg a négy évszak." Ez Kínában sokkal durvábban érvényesült. (Közben én is kikerestem a népi kohók történetét, és felfoghatatlan, hogyan gondolhatták ezt komolyan. Mintha egyetlen írástudó, józan ember sem lett volna a pártvezetésben.)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Asszem Nagy-Bandó szövege, hogy "a szocializmusnak öt ellensége van: a kapitalizmus meg a négy évszak." Ez Kínában sokkal durvábban érvényesült. (Közben én is kikerestem a népi kohók történetét, és felfoghatatlan, hogyan gondolhatták ezt komolyan. Mintha egyetlen írástudó, józan ember sem lett volna a pártvezetésben.)
Gyanítom, hogy akadt olyan is, de voltak az írástudatlanok akik sokkal jobban tudták mint az előbbiek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Azok a vidám kis táborok!!!
[0]=68.ARCehGo39Ex52eetS6yafBKmjVma996oj8boAf_O3EPxhTQJ4-jCSVZReRO-YYa8noCEXlFO7AqX1ZyoFGqq2JrvbwPUiOUwsO-VOPWsfRHa4silIs9HOy2ZxkpMG-ENT9lBv9rWreeXEwNfHQBSHLP0DugfyHI1wTl-RcuH4Bvi9vNNdEdqR-VRlngPKy5tVGz8qRH_mbTNzNeYEImDSTDqdwB0_gGO1aQ5oMbib1wSpl4zotNKKxFoQDXFX_DuGHFaKLckfxRuHxT3DI0LBCLgvTWjsfMaQol0LDBaoasc6J5J7vw_sE5uKTVfX6rW0sTwFEnFxwhEkb6i6n7EhkqwkYokzFXZcUF1jHv6UGt_ZHzeC1qFPrfm_V-FMhfpsU4&__tn__=-R