Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Érdekes, hogy @formosa1 ugyanezt Donbaszban nem támogatja ilyen lelkesen.A visszatetsző kifejezés lehet objektív, amikor tetszést vagy nem tetszést fejez ki?
(Rossz az analógiád, mivel az USA-nak az atomfegyverek nem tetszettek Kubában, szovjet tanácsadók és bázisok maradtak ott a hidegháború végéig. Ígéretet is tettek a szovjet kormánynak, hogy nem fogják megtámadni és megszállni Kubát, amit be is tartottak, azóta még enyhítettek is a Kubával szembeni korlátozásokon, máig a kommunista párt van hatalmon.)
Amíg Kína nem kezdte el intenzívebben fenyegetni Tajvant, még diplomaták sem mentek a szigetre amerikai részről, nem, hogy katonák. Bizonyos szemszögből Kína provokálta ki az intenzívebb kapcsolatokat az USA és Tajvan között.
A szigeten található amerikai katonai kontingens egyébként nulla katonai erővel bír, csak kiképzést végeznek a demokratikusan megválasztott tajvani vezetés (ha úgy tetszik "kormány") kérésére.
Én a népszuverenitást, önrendelkezést tartom szem előtt. Ha a sziget lakói nem szeretnének a CCP által vezetett nép Kína része lenni (és egyelőre a többség nem szeretne), akkor ehhez minden joguk megvan. Ha pedig erővel akarják olyanra kényszeríteni őket, amit ők nem szeretnének, akkor joguk van magukat megvédeni minden eszközzel.
Legyen Kína egy demokratikus, minden polgára jogait tiszteletben tartó ország, és akkor biztos népszerűbb lesz az újraegyesítés ügye a szigeten! Mivel tudják, hogy ezt képtelenek teljesíteni (nem is akarják), így marad fegyverrel fenyegetés és egyéb hibrid hadviselési módszerek.
Szerintem Ukrajna kérdésében is lehetne egyfajta egyesség: az orosz többségű részeket vigyék az oroszok akár a Krímmel együtt is nemzetközileg elismerten, cserébe garantálják, hogy nem kavarnak Ukrajna megmaradt részében és hagyják hogy nyugat felé orientálódjanak - ha az ukránok azt akarják.Érdekes, hogy @formosa1 ugyanezt Donbaszban nem támogatja ilyen lelkesen.
Vagyis ugyanaz játszódik mint a Kína-Taiwan relációban csak itt az USA úgy érdekelt fél, hogy nincs kisebbségéről szó. Illetve az szakik esetén volt népszavazás amit demokratikusan kutyába sem vesznek a hirdetők.Szerintem Ukrajna kérdésében is lehetne egyfajta egyesség: az orosz többségű részeket vigyék az oroszok akár a Krímmel együtt is nemzetközileg elismerten, cserébe garantálják, hogy nem kavarnak Ukrajna megmaradt részében és hagyják hogy nyugat felé orientálódjanak - ha az ukránok azt akarják.
Oroszországnak szerintem mostani zavaros állapot inkább érdeke. Ukrajna tovább gyengülésében inkább érdekeltek...
Szerintem a népakarat kell(ene) számítson. Ha Donbasban élők Oroszországot akarják választani: hát legyen!Vagyis ugyanaz játszódik mint a Kína-Taiwan relációban csak itt az USA úgy érdekelt fél, hogy nincs kisebbségéről szó. Illetve az szakik esetén volt népszavazás amit demokratikusan kutyába sem vesznek a hirdetők.
Azért ez nem ilyen egyszerű... Míg Donbasz esetében egy kisebbségről beszélünk, addig Tajvanon ugyanolyan kínaiak élnek mint a szárazföldön. Ennyi erővel bármely országot húszfelé lehetne osztani a pártpreferenciák alapján. Valamilyen békés megoldást kellene találni a helyzetre, de az biztos, hogy bármi is lesz, az valakinek fájni fog.Szerintem a népakarat kell(ene) számítson. Ha Donbasban élők Oroszországot akarják választani: hát legyen!
Ha Tajvan népe nem akar komcsi Kína része lenni hát legyen úgy!
A Tajvan sziget lakói egyre kevésbé tekint magára "kínaiként". Sőt! Kultúrálisan közelebb állnak japánhoz, mivel Japán "minta gyarmat" voltak évtizedeken keresztül.Azért ez nem ilyen egyszerű... Míg Donbasz esetében egy kisebbségről beszélünk, addig Tajvanon ugyanolyan kínaiak élnek mint a szárazföldön. Ennyi erővel bármely országot húszfelé lehetne osztani a pártpreferenciák alapján. Valamilyen békés megoldást kellene találni a helyzetre, de az biztos, hogy bármi is lesz, az valakinek fájni fog.
Én azért szkeptikus vagyok, hogy egy 50-60km/h sebességgel haladó hordozót, amit vagy 100+ SM6 rakéta védelmez el tudnak találni több ezer kilométerről. Mondjuk, hogy ráindítanak 50 rakétát és egy betalál: többszáz amerikai tengerész meghal.Kicsit bővebben......
Gyakorlótér az amerikai AUG elleni csapásokhoz.
A kínaiak Hszincsiangban az amerikai repülőgép-hordozó és az Arleigh Burke rombolók nagy makettjeit építették a sivatagban, hogy gyakorolják egy amerikai AUG elleni hajó elleni rakétákkal való támadást.
A szóban forgó makettek a Maxar által közzétett, a lőtérről készült műholdfelvételeken láthatók.
Ismertté vált, hogy Kína célpontokat épített a Csarklyk/Joqiang rakétatelep (Takla Makan sivatag, Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület) területén - egy amerikai repülőgép-hordozót és két Arleigh Burke-osztályú rombolót. Az építkezés 2019 óta folyik. A lőtérhez kiterjedt vasútvonal vezet, amelyen a célpontok közlekedhetnek. A 3. képen a az amerikai hordozó célpont a vasúti peronon látható (méretei: hossza: 75 m, szélessége: 6 m).
Így 99%-ban biztos, hogy Kína mozgó tengeri célpontok megsemmisítésére készül. A Dongfeng-21D (DF-21D) hajó elleni ballisztikus rakéta 1550 km-es hatótávolsággal és a Dongfeng-26B 4000 km-es hatótávolsággal alkalmas erre a szerepre.
A kínai Shuanchengzi (Gansu tartomány) és Jilantai (Belső-Mongólia autonóm régió) rakétatelepek lennének a legalkalmasabbak az ilyen típusú rakéták indítására.
Az egyik célpont egy amerikai Arleigh Burke-osztályú rombolót imitál.
A lőtér általános képe. Négy célpont van kiemelve - egy repülőgép-hordozó, 2 Arleigh Burke romboló és egy mozgó vasúti célpont. A vasút piros színnel van jelölve.
Mozgó célpont.
Az amerikai repülőgép-hordozó makettje.
A fő típusú kínai rakétáinak hatótávolsága. Az ICBM-t nem számítva.
A képek innen származnak https://news.usni.org/2021/11/07/ch...-aircraft-carrier-destroyers-in-remote-desert
Van benne néhány érdekes részlet is.
1. Az új lőtér mellett van egy másik tesztpálya, ahol Kína már régóta tesztel fejlett hajó elleni rakétákat.
2. A célpontok némelyike képes mozogni a vasúti pályán.
3. A repülőgép-hordozó makett nem tartalmaz felépítményt, ellentétben a rombolókkal.
Colonelcassad
Az utolsó mondataidat te sem gondoltad komolyan ugye? Egy kicsit olvassál 2.vh veteránok beszámolót vagy videóit, addig volt nagy a pofájuk míg ki nem értek az első vonalba. Utánna nagyon visszavettek és egy dologra koncentráltak a túlélésre. Azóta az USA arra koncentrál, hogy csak óvodás okkal keljen verekedni!Én azért szkeptikus vagyok, hogy egy 50-60km/h sebességgel haladó hordozót, amit vagy 100+ SM6 rakéta védelmez el tudnak találni több ezer kilométerről. Mondjuk, hogy ráindítanak 50 rakétát és egy betalál: többszáz amerikai tengerész meghal.
Ebből nem az fog következni, hogy Amerika pityogva haza megy és vígan lobog a vöröszászló Tajvan és a fél csendes óceán felett. Az amerikaiak nagyon nem így működnek! Csak felhergelik őket!
1941-ben Japán azt gondolta, hogy Pearl Harbor után amerika feladja - nem jött be.
Ha Kína sikerrel akar járni, akkor kerülnie vagy minimalizálnia kell a konfliktust Amerikaiakkal vagy gyorsan túlhevülhet a konfliktus, amiből garantáltan nem jönnek ki jól. A helyükben blokád alá vonnám Tajvant, levegőből támadnám, zaklatnám és kivárnék - remélve a legjobbakat. Direktben nem támadnék az amerikaiakra az biztos!
Kínának az a legjobb ha az átlag amerikai nem érzi magát megtámadva, akkor kisebb lesz a harci kedv Tajvanért. Amint amerikaiak százai halnak meg, akkor az összes amerikai harcolni akar majd. Baromi erős nálunk a militáns patriotizmus...
elfelejted az atlagos amcsi politikust, ami megijedve hogy el fogja veszteni a kovetkezo valasztasokat szepen csendben elhalgatna es hazarendelne a katonakat mert sok halott lehetne beloluk.Én azért szkeptikus vagyok, hogy egy 50-60km/h sebességgel haladó hordozót, amit vagy 100+ SM6 rakéta védelmez el tudnak találni több ezer kilométerről. Mondjuk, hogy ráindítanak 50 rakétát és egy betalál: többszáz amerikai tengerész meghal.
Ebből nem az fog következni, hogy Amerika pityogva haza megy és vígan lobog a vöröszászló Tajvan és a fél csendes óceán felett. Az amerikaiak nagyon nem így működnek! Csak felhergelik őket!
1941-ben Japán azt gondolta, hogy Pearl Harbor után amerika feladja - nem jött be.
Ha Kína sikerrel akar járni, akkor kerülnie vagy minimalizálnia kell a konfliktust Amerikaiakkal vagy gyorsan túlhevülhet a konfliktus, amiből garantáltan nem jönnek ki jól. A helyükben blokád alá vonnám Tajvant, levegőből támadnám, zaklatnám és kivárnék - remélve a legjobbakat. Direktben nem támadnék az amerikaiakra az biztos!
Kínának az a legjobb ha az átlag amerikai nem érzi magát megtámadva, akkor kisebb lesz a harci kedv Tajvanért. Amint amerikaiak százai halnak meg, akkor az összes amerikai harcolni akar majd. Baromi erős nálunk a militáns patriotizmus...
Akkor Japán önmagát győzte le?addig volt nagy a pofájuk míg ki nem értek az első vonalba. Utánna nagyon visszavettek és egy dologra koncentráltak a túlélésre.
Japánt a nyersanyag hiány és az atombomba győzte le amit meg mi magyarok csináltunk meg egy két nemet az USA-nak.Akkor Japán önmagát győzte le?
Hát neked fogalmad nincs történelemről!Japánt a nyersanyag hiány és az atombomba győzte le amit meg mi magyarok csináltunk meg egy két nemet az USA-nak.
Japánt a nyersanyag hiány és az atombomba győzte le amit meg mi magyarok csináltunk meg egy két nemet az USA-nak.