Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Most akkor még sem szakad-reped az örök Kína - Orosz barátság?
Most akkor még sem szakad-reped az örök Kína - Orosz barátság?
Nem véletlen mondta azt a JP Morgan vezére, hogy nem jó ötlet a SWIFT-ből kibaszni az oroszokat...Nagyon csúnya zakót jósolok, nagyon hamar a dodónak, vele usánkának, s vele EU, s tagállamai.
Ezek ott, 3-4milliárdan elkezdenek a dodó nélkül is kereskedni,beszál fél dél amerika, Africa, akkor hamar újra kell gombolni a kabátot, itt, a fejlett nyugaton.
Eleg drága már. Tehát másnak is eszébe jutott ez.Hmmm...fektessünk be Jüanba?
Talán ugyanezt hozta a 444 is
Pekingben bíznak benne, hogy Kína lehet az igazi győztese ennek a háborúnak
Ehhez ügyes helyezkedés mellett persze némi szerencsére is szükségük lesz majd.444.hu
Kiemelem a cikkből /ha centauri prime olvasná/
És lehet ugyan mondani, hogy Hszi és Putyin vezetése idején milyen szoros katonai és gazdasági együttműködés alakult ki a két ország között, de azért érdemes helyén kezelni Oroszországot. Az orosz gazdaság hosszú ideje lejtmenetben van, és a GDP-je nem sokkal nagyobb, mint Spanyolországé. Ezért is írta véleménycikkében Vang Huj-jao, a pekingi székhelyű, a kínai kormánynak is tanácsot adó Kína és Globalizáció Központ vezetője, hogy minden, Moszkvával folytatott párbeszéd mellett érdemes észben tartani, hogy Kína orosz gazdasági érdekeltségei eltörpülnek a nyugati érdekeltségekhez képest. Lehet ugyan, hogy tavaly 36 százalékkal nőtt az orosz-kínai kereskedelem mértéke, 147 milliárd dollárra, de ez még mindig tizede annak, mint ami Kína és az USA, illetve az EU között végbement.
Nem tudom, mi zajlik le a kínai vezetés fejében, de még a konfliktus első napjaiban mondtam, hogy Putyinnak sikerült egy kínai proxit csinálnia Oroszországból. Ha meg elcseszi és a kínaiak kitartanak mellette, akkor kb Észak Korea szerü státusza lesz.
Ha Putyin beérte volna a DNR és LNR elfoglalásával enyhe szankciók mellett megkaphatta volna, most viszont már a háború végeredményétől függetlenül elszigetelődik a nyugati gazdaságtól és kiszolgáltatottá válik a kínai gazdaságnak. Ha beindul a nem fizetés, államosítás, szabadalom lopás akkor azzal a kapitalizmust is feladják és tervgazdaság lesz kínai lélegeztetőgépen, egy második Észak-Korea.
A gazdaság mellett ennek politikai és társadalmi következményei is lesznek. Ahogy egyre több halott és egyre kevesebb pénz lesz nőni fog a társadalmi feszültség, még keményebb rezsimre lesz szükség és még a kamuválasztásokat is feladva nyílt diktatúrát vezethetnek be mint a kínai rendszer. Az egyre diktatórikusabb rendszerben pedig idővel olyan kínai vívmányok is megjelenhetnek mint a társadalmi kredit vagy a "továbbképző" központok. Kemény idők elé néz az orosz társadalom, de Kína rá a példa, hogy ezt is meg lehet szokni.
Ha ok nélkül foglalták volna le lopás lett volna, de az ok egy WW2 óta nem látott méretű európai háború. Amikor egy ámokfutó mészárlást rendez és a rendőrség lezárja a házát meg zárolja a számláját azt senki nem tarja lopásnak.Elöljáróban és gyorsan - a "kapitalizmus feladás" -os dologhoz. Ezt esélye sincs Oroszországnak megkezdeni - ezen "Pandora szelencéjét" a nyugat nyitotta ki az orosz vagyonelemek lefoglalásával (avagy ahogy @Kijev Szelleme fogalmazna "ellopásával"), megállapodások és egyezmények önkényes és egyoldalú felrúgásával stb.
A kínai gazdaság mellett csak alárendelt szerepben lehet az orosz és nincsen már választásuk. Vagy azt képzeled a kínai gazdasági dominanciát megérezve mondhatja még azt Putyin, hogy meggondoltam magam, mégis inkább a nyugattal kereskednék? Nincs már ilyen választása. Azt eszi amit Hszi elé rak mert kiszolgáltatta magát neki.Másfelől Oroszország belemenne a "csicska" szerepbe? Kizárt. Akkor egészen biztos, hogy másfele keresne szövetségeseket - ami ugye előbb-utóbb lehetne akár a nyugati világ is annak minden ódiumával ...
Nekik annyiban buli, hogy az oroszok nekik vannak kiszolgáltatva és jól lehúzhatják őket.Másrészt viszont ez az elemzés arra világít rá, hogy Kínának is komoly veszteség ez a háború, az elszabadult energiaárak miatt iparágak vesztik el a versenyképességüket és ez nekik is tízmilliárdos kárt okoz heti szinten.
Emiatt lehet reménykedni abban, hogy Kínának sem érdeke támogatásával tovább fokozni a háborút.
Kína a magas energiaárak miatt kezdi nagyon utálni az orosz inváziót
Kína szerepe már csak azért is fontos az orosz–ukrán válságban, mert ha a világ legfontosabb kereskedőnemzete segít kijátszani a szankciókat, akkor azok nem sokat érnek.telex.hu
Bukó lesz ez Kínának is. Nem lesznek nyertesek csak vesztesek. Nem csak a nyugati kereslet fog csökkeni, de megnő a termelési költség is mert beindul az árverseny a nem orosz olajért és gázért amire ráhajt a nyugat. Két oldalról is csökken a profit.Nekik annyiban buli, hogy az oroszok nekik vannak kiszolgáltatva és jól lehúzhatják őket.
Másrésztől, mivel a nyugati világban árrobbanások vannak, ott csökken a kereslet és ez nekik bukás.
Lehet többet veszítenek a fejlett exportpiacokon, mint amennyit az oroszokon nyernek.