• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen, ez a diplomácia nyelve ami az irodalomból ismert. Az eredeti szöveg persze latinul van, tehát az "egyetért" "beleegyezik"-nek is fordítható. Az viszont nagyon valószínű, hogy a kínaiak ezt a mondatot nem ismerik... :) :) :)
Igen a min5000 éves kínai történelem és kultúra biztosan nem ismeri. ilyet is csak bizonyos intelligencia alatti lények jelenthetnek ki. :)
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Mi volt az, az előre megbeszélt tervezet? Előzőleg leokézták, vagy csak az oroszok próbálták végigvinni?
ebben a diplomáciában általában úgy megy, hogy: valaki kitalál valamit, és mielőtt szavazásra kerülne sor, megbeszéli másokkal, hogy akkor szavazzanak róla így-úgy, de mindenesetre megszerzi a támogatásukat ahhoz, hogy egyáltalán lehesen szavazás, mert úgy ukkmukkfukk nem lehet csak úgy szavazni róluk. aztán meghirdetik a szavazást.

ha kitart mindenki a megbeszéltek mellett, akkor napirendi pont szavazás, és nyomják a gombot az előre megbeszéltek szerint.

de ha nincs meg a beadott javaslat mellett az ülés napjára elegendő támogatás, akkor nincs róla szavazás. az elegendő támogatás elfogyása meg akkor szokott lenni, ha azok, akik a beterjesztő mellett voltak korábban, azok visszavonják a támogatásukat.

sok szupranacionális szervezetben ez az szmsz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
ebben a diplomáciában általában úgy megy, hogy: valaki kitalál valamit, és mielőtt szavazásra kerülne sor, megbeszéli másokkal, hogy akkor szavazzanak róla így-úgy, de mindenesetre megszerzi a támogatásukat ahhoz, hogy egyáltalán lehesen szavazás, mert úgy ukkmukkfukk nem lehet csak úgy szavazni róluk. aztán meghirdetik a szavazást.

ha kitart mindenki a megbeszéltek mellett, akkor napirendi pont szavazás, és nyomják a gombot az előre megbeszéltek szerint.

de ha nincs meg a beadott javaslat mellett az ülés napjára elegendő támogatás, akkor nincs róla szavazás. az elegendő támogatás elfogyása meg akkor szokott lenni, ha azok, akik a beterjesztő mellett voltak korábban, azok visszavonják a támogatásukat.

sok szupranacionális szervezetben ez az szmsz.
de az is előfordul, hogy úgy próbálnak valamit átvinni, hogy a másikat kész tények elé állítják, hátha nem farol ki a dolog mögül
Nem voltam jelen semmilyen háttérbeszélgetésen.
:)
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Szerintem nem hátrálnak ki Moszkva mögül, de nem is adnak nekik többet, mint amennyit a nyersanyagokért megbeszéltek.
Nem tudjuk miről beszélt Putyin és Hszi a háború elindítása előtt de az, hogy Putyin belevágott utal arra, hogy talán többre számított a szokásos nyersanyag biznisznél.

A mérsékelt kínai támogatásnak két oka lehet. Putyin hadisikerei nem nyűgözték le őket, a nyugati gazdasági lépések mértéke már inkább.

Ez nem jelent teljes kihátrálást Putyin mögül, de a támogatásuk mértéke addig terjedhet amivel semleges helyzetben maradhatnak ebben a konfliktusban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113
Az amerikai külügyminiszter megerősítette azt is, hogy Biden pénteken telefonon tárgyal Hszi Csin-ping kínai elnökkel. Biden "világossá fogja tenni, hogy Kína viselni fogja a felelősséget minden olyan lépésért, amelyet Oroszország agressziójának támogatására tesz" - fogalmazott Blinken. A tárcavezető szerint Kína kötelessége lenne, hogy érvényesítse befolyását Putyinra, valamint hogy betartassa a nemzetközi szabályokat, de úgy tűnik, Peking "ellentétes irányba halad"

Ma pentek van, hat lassuk amit latnunk kell.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Kína két dologgal veszítheti el a semleges státuszát ebben a konfliktusban.

Az első a kínai fegyverek megjelenése Európában. Ez kifejezetten ellenséges lépés lenne súlyos következményekkel. Ez szektorális szankciókhoz vezethetne.

A másik ha segítenek Putyinnak megkerülni a szankciókat. Ez azért még nem háborús segítség, de a segítő bankok számíthatnának ellenlépésekre.

Jobban járnak ha egyelőre védik magukat a háború globális hullámaitól, hosszabb távon meg kiaknázzák az erősödő pozíciójukat a nyugattól elszakadó orosz gazdaságban.

Beszállni a háborúba nem lenne bölcs döntés, Putyint is a nacionalista hevület vitte bele nem a bölcsesség. Hszinek viszont nem érzelmi kérdés Ukrajna, nem fog ellene idegből lépni.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Az amerikai külügyminiszter megerősítette azt is, hogy Biden pénteken telefonon tárgyal Hszi Csin-ping kínai elnökkel. Biden "világossá fogja tenni, hogy Kína viselni fogja a felelősséget minden olyan lépésért, amelyet Oroszország agressziójának támogatására tesz" - fogalmazott Blinken. A tárcavezető szerint Kína kötelessége lenne, hogy érvényesítse befolyását Putyinra, valamint hogy betartassa a nemzetközi szabályokat, de úgy tűnik, Peking "ellentétes irányba halad"

Ma pentek van, hat lassuk amit latnunk kell.
A kínaiak szerintem külön szeretik ha kutyának nézik őket, biztos vagyok benne hogy mézesmadzaggal többre menne az USA, mint a korbács lóbálásával, de hát ők tudják!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Kína két dologgal veszítheti el a semleges státuszát ebben a konfliktusban.

Az első a kínai fegyverek megjelenése Európában. Ez kifejezetten ellenséges lépés lenne súlyos következményekkel. Ez szektorális szankciókhoz vezethetne.

A másik ha segítenek Putyinnak megkerülni a szankciókat. Ez azért még nem háborús segítség, de a segítő bankok számíthatnának ellenlépésekre.

Jobban járnak ha egyelőre védik magukat a háború globális hullámaitól, hosszabb távon meg kiaknázzák az erősödő pozíciójukat a nyugattól elszakadó orosz gazdaságban.

Beszállni a háborúba nem lenne bölcs döntés, Putyint is a nacionalista hevület vitte bele nem a bölcsesség. Hszinek viszont nem érzelmi kérdés Ukrajna, nem fog ellene idegből lépni.
Amúgy szerintem Kínának ez a helyzet pont jól jön Tajvan kapcsán. Kb képesek leszűrni, hogy a sziget inváziójának elindítása esetén mire számíthatnak a nyugat részéről. Egyébként szerintem egy gyors orosz győzelem esetében (ami ugyebár már nem reális) ők is megindították volna Tajvan megszállását, és nem tartom kizártnak, hogy anno Putyin emiatt is utazott Kínába (egyszerre történő támadás).
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 427
113
A kínaiak szerintem külön szeretik ha kutyának nézik őket, biztos vagyok benne hogy mézesmadzaggal többre menne az USA, mint a korbács lóbálásával, de hát ők tudják!
Most mán én teljesen össze vagyok zavarodva, akkor most kína sárkány, pandamaci, vagy most meg kutyulimutyuli, nagy itten az identitásválság!?
Rájöttem mi a helyzet, a kínaiak alakváltók!
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Amúgy szerintem Kínának ez a helyzet pont jól jön Tajvan kapcsán. Kb képesek leszűrni, hogy a sziget inváziójának elindítása esetén mire számíthatnak a nyugat részéről. Egyébként szerintem egy gyors orosz győzelem esetében (ami ugyebár már nem reális) ők is megindították volna Tajvan megszállását, és nem tartom kizártnak, hogy anno Putyin emiatt is utazott Kínába (egyszerre történő támadás).
Én ezt kétlem, mert Kína még mindig emelkedő pályán van, tehát nem szorítja az idő és később csak jobb pozícióban lesz Tajvanhoz képest, ezért nincs szükségük most borítani az asztalt.

Oroszország volt süllyedő pályán, őket szorította az idő, ez juttatta őket oda, hogy most vagy soha. Borították az asztalt, így akartak fordítani a lassú süllyedésen, de csak gyors zuhanásba taszították magukat ezzel.

Putyin felfedhette a tervét Hszinek, de szerintem ő is megdöbbent ezen. Talán diplomatikusan válaszolt amibe Putyin azt látta bele amit akart, vagy annyira beforgatta már magát a támadásba, hogy mindegy is volt mit mond Hszi.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Én ezt kétlem, mert Kína még mindig emelkedő pályán van, tehát nem szorítja az idő és később csak jobb pozícióban lesz Tajvanhoz képest, ezért nincs szükségük most borítani az asztalt.

Oroszország volt süllyedő pályán, őket szorította az idő, ez juttatta őket oda, hogy most vagy soha. Borították az asztalt, így akartak fordítani a lassú süllyedésen, de csak gyors zuhanásba taszították magukat ezzel.

Putyin felfedhette a tervét Hszinek, de szerintem ő is megdöbbent ezen. Talán diplomatikusan válaszolt amibe Putyin azt látta bele amit akart, vagy annyira beforgatta már magát a támadásba, hogy mindegy is volt mit mond Hszi.
Én is úgy gondolom, hogy Hszínek elmondta mi a terve, és szerintem felajánlott egy egyszerre indítandó kettős hadműveletet (akár katonai szövetséget is) amit Hszi visszautasíthatott. Azonban én nem tartom kizártnak, hogy amennyiben a katonai műveletek Ukrajnában gyorsan lezajlottak volna akkor Kína nem indított volna támadást, max ezt az oroszok által elért eredmények tükrében lépte volna meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Én is úgy gondolom, hogy Hszínek elmondta mi a terve, és szerintem felajánlott egy egyszerre indítandó kettős hadműveletet (akár katonai szövetséget is) amit Hszi visszautasíthatott. Azonban én nem tartom kizártnak, hogy amennyiben a katonai műveletek Ukrajnában gyorsan lezajlottak volna akkor Kína nem indított volna támadást, max ezt az oroszok által elért eredmények tükrében lépte volna meg.
A háború előtt elszaporodtak a hírek a Tajvan elleni támadásról is, de ez nem annyira a kelet-ázsiai hírekben terjedt, hanem inkább az orosz propagandában. Ez is egy hatástalan pszichológiai művelet volt az USA figyelmének elterelésére, hogy nektek Kínára kell figyelni, inkább nézzetek félre Ukrajnától és Tajvannal foglalkozzatok mert ott lesz nagy baj.

Szerintem a Tajvan elleni támadás csak dezinfo. Kína nem így akarja elfoglalni Tajvant. Putyintól kitelik, hogy lebombázza a gyárakat is, de kínai szemmel ez őrültség.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 110
31 076
113
A háború előtt elszaporodtak a hírek a Tajvan elleni támadásról is, de ez nem annyira a kelet-ázsiai hírekben terjedt, hanem inkább az orosz propagandában. Ez is egy hatástalan pszichológiai művelet volt az USA figyelmének elterelésére, hogy nektek Kínára kell figyelni, inkább nézzetek félre Ukrajnától és Tajvannal foglalkozzatok mert ott lesz nagy baj.

Szerintem a Tajvan elleni támadás csak dezinfo. Kína nem így akarja elfoglalni Tajvant. Putyintól kitelik, hogy lebombázza a gyárakat is, de kínai szemmel ez őrültség.
Kinában elég gyorsan forradalom lenne,ha olyan szankciókat kapnának,mint most az oroszok.Pillanatok alatt összeomlanának,ha elzárnák őket a nyugati piacoktol.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Kinában elég gyorsan forradalom lenne,ha olyan szankciókat kapnának,mint most az oroszok.Pillanatok alatt összeomlanának,ha elzárnák őket a nyugati piacoktol.
Mi is összeomlanánk a kínai termelés nélkül. Emlékezz vissza a járvány kitörésére se maszkgyártás, se léleheztetőgép gyártás nem volt már a nyugati világban. Mindenki versenytfutott improvizálással és soban álltak kínában a kormányok emberei. Képzeld el ezt a szitut gyakorlatilag az összes termékkel, ami körülvesz.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Mi is összeomlanánk a kínai termelés nélkül. Emlékezz vissza a járvány kitörésére se maszkgyártás, se léleheztetőgép gyártás nem volt már a nyugati világban. Mindenki versenytfutott improvizálással és soban álltak kínában a kormányok emberei. Képzeld el ezt a szitut gyakorlatilag az összes termékkel, ami körülvesz.
Mondjuk ez pont rossz példa, mert a pánikvásárló Petikére rásóztak egy csomó lélegeztetőt sokszoros áron amiktől azóta se tudtunk megszabadulni pedig fűnek-fának ajándékozzuk. Nem lett volna összeomlás ezek nélkül csak lehúzták a szerencsétlent.

Intő jel ez az oroszoknak is ha most pánikból az összeomlás elkerülésére kérnek segítséget...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1