• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Gyorsan fordulhat ám a kedv, emlékezz csak 9/11-re, Perl Harbour-ra.
Az átlag katona sose akar harcolni, max ha honvédő háború van.
Az átlag US baka se jobb/rosszabb a többitől, viszont az ő seregüket irányitó tiszti karnak van egyedül valódi harci tapasztalata a közel múltból.
Látjuk a Ukrán háborúban, hogy az USA hírszerzés morzsái is mekkora fegyvertényt jelentenek (Moszkva elsüllyesztés stb).
Gazdasági és katonai szövetségi hálója a nyugatnak erősebb és kiterjedtebb.
Sok ácsingozo van ám a tersegben akineknmost is fejfájást okoz Kína, és egy esetleges konfliktus okán Szívesen kiharapnanak belőle egy kis darabot.
Ne kinai szárazföldi offenzívára gondolj, de sok közeli és távoli érdekeltségük kiszolgáltatott lenne egy ilyen helyzetben. Látjuk mennyire össze tudnak zárni a nyugati szövetségesek ha arról van szó, és biztos lenne még hozzá pár partner a térségből.
Írd már meg ki akar kínából kiharapni ? A császári japán esetleg madzsúriát? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 200
113
az átlagembernek fontosabb a kínai léte mint hogy ami rabszolga legyen szerintem, de meglátjuk hamarosan élőben. Kiderül ki gondolkodik helyesen.
Egyébként a Kinai Köztársaság (Taiwan hivatalos neve) a régebbi,és a kinai kultura közvetlen továbbéltetője.A KNK(szárazföldi Kina) sokáig kifejezetten üldözte a hagyományos kinai kultúrát.
Különben meg Kina eleve több darabbol lett összekovácsolva Az Első Császár 7 királyságot egyesitett erővel-és a halála után rögtön szét is eset a birodalma),és azóta is többször széteset,egyesült.Közben vidéman háborúztak egymással.
Ami azt illeti,a mai Kina területének többsége valójában nem kinai terület,hóditások révén uralják.Tibet,Újduria,Belső-Mongolia,Mandzsuria nem kinai terület
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 532
93 841
113
India hosszabb távon egyre komolyabb probléma lesz Kína számára, gazdaságilag ès idővel akár katonailag is. India meg mindig növekszik populációban is. Az csak "Jó" ha azok ketten nem bratyiznak egymással.

Kína szerintem érdemi szövetséges nélkül is idővel készen áll majd a katonai konfliktusra is, már csak a mérete okán, de szerintem még kellene nekik minimum 1-2 évtized. Mèg nagyon az építkező fázisban vannak.
Mivel Kína a globalizáció nyertese, sztem egyáltalán nem érdeke semmi a globalizációt megtörő háborús blokkosodás. Ez a legfőbb külpolitikai prioritása. Minden más érdek csak ezt követ.
A saját határain lévő érdekszférában nem szereti az amcsi xarkavarást, lásd Pelosi látogatása, de ezen túl nem lép fel katonai nagyhatalomként, inkább pénzzel dolgozik.
Ezen a taktikán sztem, amíg nekik áll a gazdasági zászló nem érdemes változtatni. Az a kérdés, hogy tud úgy fegyverkezni, hogy az USA ne építsen fel egy Kína ellenes ázsiai NATOt.
Ezért nem fog a kötelező minimálnál többet az oroszoknak segíteni, hisz az USA-nak pont az a célja, hogy betolja és elszigetelje őket Putyin mellé. Ezért max.csak Koreán keresztül fogja segíteni Putyint, mert egy komoly orosz vereség nem érdeke.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 190
14 873
113
Írd már meg ki akar kínából kiharapni ? A császári japán esetleg madzsúriát? :rolleyes:
A Dél-Ķínai tengeren való teritoriális jogokért
Brunei, Tajvan, a Fülöp szigetek, Vietnám, és Malajzia is konfliktusban van Kínával. Japánnal is vannak területi problémái Kínával. Ahogy Indiának is. De egy konfliktus esetén, lehet Tibet is szívesen dobbantana.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mivel Kína a globalizáció nyertese, sztem egyáltalán nem érdeke semmi a globalizációt megtörő háborús blokkosodás. Ez a legfőbb külpolitikai prioritása. Minden más érdek csak ezt követ.
A saját határain lévő érdekszférában nem szereti az amcsi xarkavarást, lásd Pelosi látogatása, de ezen túl nem lép fel katonai nagyhatalomként, inkább pénzzel dolgozik.
Ezen a taktikán sztem, amíg nekik áll a gazdasági zászló nem érdemes változtatni. Az a kérdés, hogy tud úgy fegyverkezni, hogy az USA ne építsen fel egy Kína ellenes ázsiai NATOt.
Ezért nem fog a kötelező minimálnál többet az oroszoknak segíteni, hisz az USA-nak pont az a célja, hogy betolja és elszigetelje őket Putyin mellé. Ezért max.csak Koreán keresztül fogja segíteni Putyint, mert egy komoly orosz vereség nem érdeke.
baszki minden nagyhatalomnál azért vannak okos emberek látják a folyamatokat modellezik és ha azt látja valamelyik nagyhatalom hogy el kezd összedőlni és veszt akkor ki fog robbantani háborút. Akarhatnak a kínaiak akármit háború nélkül nem fogják átvenni a hatalmat még a régiójukban sem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A Dél-Ķínai tengeren való teritoriális jogokért
Brunei, Tajvan, a Fülöp szigetek, Vietnám, és Malajzia is konfliktusban van Kínával. Japánnal is vannak területi problémák. Ahogy Indiának is. De egy konfliktus esetén, lehet Tibet is szívesen dobbantana.
Tényleg milyen problémák ezek csak nem az amik által generált ja de. Szerinted japán mennyire akar háborút semennyire de miért is akar ja tele van a területe ami katonai bázissal. Mik is ezek ja szimbólumok hogy szaros japók szétbasztunk titeket és kuss a nevetek. És igen a japánok pont az a népség aki nem bosszúálló!
fülöp szigetek miket is mond az elnök hát ők nem akarnak kínával konfrontációt! Mik is vannak ott hát ami katonai bázisok de szeretik a filippinók!
Vietnám ó ők alig várják a nagy fehér kedves amerikaiakat, hogy vállvetve ja nem csak ők az amik érdekeiért harcolhassanak kína ellen.
Spongyát arra a több mint tíz évig tartó amerikai irtásra szót se róla elfelejtettük ja nem.
Nagyon el vagy te tévedve!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 945
113
Brunei, Tajvan, a Fülöp szigetek, Vietnám, és Malajzia is konfliktusban van Kínával. Japánnal is vannak területi problémák. Ahogy Indiának is. De egy konfliktus esetén, lehet Tibet is szívesen dobbantana.
Ott mindegyik utálja az összes többit, nem arról van szó, hogy van a gonosz Kína vs a többi szent. Pl Japánt a koreaiak is utálják északon meg délen, a két Korea egymást, Kína Japánt, Japán Kínát, Vietnám Amerikát és valószínűleg a bábjait. A többi vágottszemű nem tudom hogy viszonyul egymáshoz a térségben, de valószínűleg megvannak az évszázados rossz élmények ugyanúgy, mint Európában.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 532
93 841
113
baszki minden nagyhatalomnál azért vannak okos emberek látják a folyamatokat modellezik és ha azt látja valamelyik nagyhatalom hogy el kezd összedőlni és veszt akkor ki fog robbantani háborút. Akarhatnak a kínaiak akármit háború nélkül nem fogják átvenni a hatalmat még a régiójukban sem.
Már így is nagyon sok hatalmat nyertek háború nélkül.Sztem az ukrán -orosz tanulsága, hogy a Nyugat nem gyenge és beleáll egy háborús konfliktusba gazdasági veszteségek árán is. Ezt mérte el Putyin nagyon, mert az afgán kivonulás, a Brexit és egy Merkel nélküli , vezető nélküli Unió mellett úgy gondolta képtelenek lesznek erővel és egységesen fellépni.

Ebből Kína tanulni fog, ezek a komcsik dörzsöltebbek mint a ruszkik. Ha nem, az az ő bajuk.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 190
14 873
113
Tényleg milyen problémák ezek csak nem az amik által generált ja de. Szerinted japán mennyire akar háborút semennyire de miért is akar ja tele van a területe ami katonai bázissal. Mik is ezek ja szimbólumok hogy szaros japók szétbasztunk titeket és kuss a nevetek. És igen a japánok pont az a népség aki nem bosszúálló!
fülöp szigetek miket is mond az elnök hát ők nem akarnak kínával konfrontációt! Mik is vannak ott hát ami katonai bázisok de szeretik a filippinók!
Vietnám ó ők alig várják a nagy fehér kedves amerikaiakat, hogy vállvetve ja nem csak ők az amik érdekeiért harcolhassanak kína ellen.
Spongyát arra a több mint tíz évig tartó amerikai irtásra szót se róla elfelejtettük ja nem.
Nagyon el vagy te tévedve!
Egyébként nem azt írtam, hogy Japán akarna háborút vagy bárki Kína ellen, de ilyen apró részletek ne zavarjanak meg.
Bizonyára nagyon el vagyok tévedve, és a te seggedből fúj a passzázs szél!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Már így is nagyon sok hatalmat nyertek háború nélkül.Sztem az ukrán -orosz tanulsága, hogy a Nyugat nem gyenge és beleáll egy háborús konfliktusba gazdasági veszteségek árán is. Ezt mérte el Putyin nagyon, mert az afgán kivonulás, a Brexit és egy Merkel nélküli , vezető nélküli Unió mellett úgy gondolta képtelenek lesznek erővel és egységesen fellépni.

Ebből Kína tanulni fog, ezek a komcsik dörzsöltebbek mint a ruszkik. Ha nem, az az ő bajuk.
Nem tudja kína elkerülni a háborút és ezt szerintem ők is pontosan tudják ez nem beleállás kérdése.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 190
14 873
113
Ott mindegyik utálja az összes többit, nem arról van szó, hogy van a gonosz Kína vs a többi szent. Pl Japánt a koreaiak is utálják északon meg délen, a két Korea egymást, Kína Japánt, Japán Kínát, Vietnám Amerikát és valószínűleg a bábjait. A többi vágottszemű nem tudom hogy viszonyul egymáshoz a térségben, de valószínűleg megvannak az évszázados rossz élmények ugyanúgy, mint Európában.
Pontosan. Ezért írtam, hogy egy esetleges konfliktusban ezek lehet az alkalmat kihasználva állnának a Kínával szemben álló oldalra.
Ezért se gondolnám, hogy Kína keresné a konfliktust.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Egyébként nem azt írtam, hogy Japán akarna háborút vagy bárki Kína ellen, de ilyen apró részletek ne zavarjanak meg.
Bizonyára nagyon el vagyok tévedve, és a te seggedből fúj a passzázs szél!
A kiharapás az micsoda szerinted nem háború az adott ország ellen. baszod vagy oda adják hát ezt ajándékba szeretettel?
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 945
113
Már így is nagyon sok hatalmat nyertek háború nélkül.Sztem az ukrán -orosz tanulsága, hogy a Nyugat nem gyenge és beleáll egy háborús konfliktusba gazdasági veszteségek árán is. Ezt mérte el Putyin nagyon, mert az afgán kivonulás, a Brexit és egy Merkel nélküli , vezető nélküli Unió mellett úgy gondolta képtelenek lesznek erővel és egységesen fellépni.

Ebből Kína tanulni fog, ezek a komcsik dörzsöltebbek mint a ruszkik. Ha nem, az az ő bajuk.
Attól, hogy beáll egy konfliktusba (az EU), még nem jelenti azt, hogy erős, sőt, azt jelenti, hogy olyan gyenge, hogy az amerikaiak irányítják és fizettetik meg vele az árát. Az EU iszonyatos veszteségeket szenved a háború miatt úgy, hogy még be sem lépett, nem győzi fegyverrel ellátni a kis élősködőt, úgy, hogy sajt földjén nincs háború és saját csapatait nem is kell ellátnia.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Köszi én befejeztem veled.
Nem akarod, vagy rosszabb és nem vagy képes megérteni a másikat.
de én megértettem, csak te nem akarod elfogadni azt az álláspontot hogy az amerikaiak háborút akarnak és veszteni fognak. Neked ez nem tetszik és megsértődsz, mert hát az autóskártya szerint a kínaiak gyengébbek. Tanulj meg ultizni ott még a hetes is tud ászt ütni! :D
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 945
113
Pontosan. Ezért írtam, hogy egy esetleges konfliktusban ezek lehet az alkalmat kihasználva állnának a Kínával szemben álló oldalra.
Ezért se gondolnám, hogy Kína keresné a konfliktust.
Minek? Azért, hogy atom nélkül belekösszenek egy atomhatalomba, aminek annyi a lakosa, hogy egy népszámláláson nagyobb a hibahatár, mint legtöbbjük felnőtt lakossága, és ami a világ legnagyobb GDP-jével rendelkezik?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 200
113
Tényleg milyen problémák ezek csak nem az amik által generált ja de. Szerinted japán mennyire akar háborút semennyire de miért is akar ja tele van a területe ami katonai bázissal. Mik is ezek ja szimbólumok hogy szaros japók szétbasztunk titeket és kuss a nevetek. És igen a japánok pont az a népség aki nem bosszúálló!
fülöp szigetek miket is mond az elnök hát ők nem akarnak kínával konfrontációt! Mik is vannak ott hát ami katonai bázisok de szeretik a filippinók!
Vietnám ó ők alig várják a nagy fehér kedves amerikaiakat, hogy vállvetve ja nem csak ők az amik érdekeiért harcolhassanak kína ellen.
Spongyát arra a több mint tíz évig tartó amerikai irtásra szót se róla elfelejtettük ja nem.
Nagyon el vagy te tévedve!
Fordítva ülsz a lovon.Kinat nem fenyegeti senki.A KNK fenyegeti a környezetet.Kina soha nem volt az a békés nagyhatalom,aminek a propi lefesti.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba