• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 613
22 068
113
A 12 pontos kínai nyilatkozat az ukrán válságról, deepl fordítás.

Kína álláspontja az ukrajnai válság politikai rendezéséről
2023-02-24 09:00

1. Minden ország szuverenitásának tiszteletben tartása. Az általánosan elismert nemzetközi jogot, beleértve az Egyesült Nemzetek Alapokmányának céljait és elveit, szigorúan be kell tartani. Valamennyi ország szuverenitását, függetlenségét és területi integritását hatékonyan fenn kell tartani. Minden ország, legyen az nagy vagy kicsi, erős vagy gyenge, gazdag vagy szegény, egyenrangú tagja a nemzetközi közösségnek. Minden félnek közösen kell fenntartania a nemzetközi kapcsolatokat szabályozó alapvető normákat, és meg kell védenie a nemzetközi méltányosságot és igazságosságot. Elő kell mozdítani a nemzetközi jog egyenlő és egységes alkalmazását, míg a kettős mércét el kell utasítani.

2. A hidegháborús mentalitás elhagyása. Egy ország biztonságát nem szabad mások rovására követni. Egy régió biztonságát nem szabad katonai blokkok megerősítésével vagy bővítésével elérni. Minden ország jogos biztonsági érdekeit és aggodalmait komolyan kell venni és megfelelően kell kezelni. Egy összetett kérdésre nincs egyszerű megoldás. A közös, átfogó, együttműködő és fenntartható biztonság vízióját követve, valamint a világ hosszú távú békéjét és stabilitását szem előtt tartva minden félnek hozzá kell járulnia egy kiegyensúlyozott, hatékony és fenntartható európai biztonsági struktúra kialakításához. Minden félnek elleneznie kell a saját biztonságra való törekvést mások biztonságának rovására, meg kell akadályoznia a blokkok közötti konfrontációt, és együtt kell működnie az eurázsiai kontinens békéjéért és stabilitásáért.

3. Az ellenségeskedések beszüntetése. A konfliktus és a háború senkinek sem használ. Minden félnek észnél kell maradnia és önmérsékletet kell tanúsítania, el kell kerülnie a lángok szítását és a feszültségek fokozását, és meg kell akadályoznia, hogy a válság tovább romoljon, vagy akár elszabaduljon. Minden félnek támogatnia kell Oroszországot és Ukrajnát abban, hogy a lehető leggyorsabban egy irányba dolgozzanak, és folytassák a közvetlen párbeszédet, hogy fokozatosan enyhítsék a helyzetet, és végül átfogó tűzszünetre jussanak.

4. A béketárgyalások folytatása. A párbeszéd és a tárgyalás az egyetlen járható megoldás az ukrán válságra. Ösztönözni és támogatni kell minden olyan erőfeszítést, amely a válság békés rendezését szolgálja. A nemzetközi közösségnek továbbra is elkötelezettnek kell maradnia a béketárgyalások előmozdításának helyes megközelítése mellett, segítenie kell a konfliktusban részt vevő feleket abban, hogy minél hamarabb megnyíljon az ajtó a politikai rendezés felé, és meg kell teremtenie a tárgyalások újrafelvételének feltételeit és platformjait. Kína továbbra is konstruktív szerepet fog játszani ebben a tekintetben.

5. A humanitárius válság megoldása. Ösztönözni és támogatni kell minden olyan intézkedést, amely a humanitárius válság enyhítését szolgálja. A humanitárius műveleteknek a semlegesség és pártatlanság elvét kell követniük, és a humanitárius kérdéseket nem szabad átpolitizálni. A civilek biztonságát hatékonyan meg kell védeni, és humanitárius folyosókat kell létrehozni a civileknek a konfliktusövezetekből való evakuálására. Erőfeszítésekre van szükség az érintett területekre irányuló humanitárius segítségnyújtás növelése, a humanitárius feltételek javítása, valamint a gyors, biztonságos és akadálytalan humanitárius hozzáférés biztosítása érdekében, a nagyobb léptékű humanitárius válság megelőzése érdekében. Az ENSZ-t támogatni kell abban, hogy koordináló szerepet játsszon a humanitárius segélyek konfliktusövezetekbe való eljuttatásában.

6. A polgári lakosság és a hadifoglyok védelme. A konfliktusban részt vevő feleknek szigorúan be kell tartaniuk a nemzetközi humanitárius jogot, el kell kerülniük a polgári lakosság vagy polgári létesítmények megtámadását, meg kell védeniük a nőket, a gyermekeket és a konfliktus egyéb áldozatait, valamint tiszteletben kell tartaniuk a hadifoglyok alapvető jogait. Kína támogatja a hadifoglyok cseréjét Oroszország és Ukrajna között, és felszólítja az összes felet, hogy teremtsenek kedvezőbb feltételeket ehhez.

folyt.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 613
22 068
113
7. Az atomerőművek biztonságban tartása. Kína ellenzi az atomerőművek vagy más békés célú nukleáris létesítmények elleni fegyveres támadásokat, és felszólítja az összes felet, hogy tartsák be a nemzetközi jogot, beleértve a nukleáris biztonságról szóló egyezményt (CNS), és határozottan kerüljék el az ember okozta nukleáris baleseteket. Kína támogatja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ) abban, hogy konstruktív szerepet játsszon a békés célú nukleáris létesítmények biztonságának és védelmének előmozdításában.

8. A stratégiai kockázatok csökkentése. Nukleáris fegyvereket nem szabad használni, és nukleáris háborúkat nem szabad vívni. Ellenezni kell a nukleáris fegyverek fenyegetését vagy használatát. Meg kell akadályozni a nukleáris fegyverek elterjedését és el kell kerülni a nukleáris válságot. Kína ellenzi a vegyi és biológiai fegyverek kutatását, fejlesztését és alkalmazását bármely ország részéről, bármilyen körülmények között.

9. A gabonaexport megkönnyítése. Minden félnek kiegyensúlyozottan, teljes mértékben és hatékonyan végre kell hajtania az Oroszország, Törökország, Ukrajna és az ENSZ által aláírt Fekete-tengeri Gabona Kezdeményezést, és támogatnia kell az ENSZ-t abban, hogy fontos szerepet játsszon ebben a tekintetben. A Kína által javasolt, a globális élelmezésbiztonságra vonatkozó együttműködési kezdeményezés megvalósítható megoldást kínál a globális élelmiszerválságra.

10. Az egyoldalú szankciók leállítása. Az egyoldalú szankciók és a maximális nyomásgyakorlás nem oldja meg a kérdést, csak újabb problémákat okoz. Kína ellenzi az ENSZ Biztonsági Tanácsa által nem engedélyezett egyoldalú szankciókat. Az érintett országoknak fel kellene hagyniuk az egyoldalú szankciókkal és a más országokkal szembeni "hosszú karú joghatósággal" való visszaéléssel, hogy kivegyék a részüket az ukrajnai válság enyhítéséből, és megteremtsék a feltételeket a fejlődő országok számára, hogy növeljék gazdaságukat és javítsák népük életét.

11. Az ipari és ellátási láncok stabilan tartása. Minden félnek komolyan fenn kell tartania a meglévő világgazdasági rendszert, és ellenezni kell, hogy a világgazdaságot politikai célokra eszközként vagy fegyverként használják. Közös erőfeszítésekre van szükség a válság tovagyűrűző hatásainak enyhítésére és annak megakadályozására, hogy a válság megzavarja a nemzetközi együttműködést az energia, a pénzügyek, az élelmiszer-kereskedelem és a szállítás terén, és aláássa a globális gazdasági fellendülést.

12. A konfliktus utáni újjáépítés elősegítése. A nemzetközi közösségnek intézkedéseket kell hoznia a konfliktusövezetekben a konfliktus utáni újjáépítés támogatására. Kína készen áll arra, hogy segítséget nyújtson és konstruktív szerepet játsszon ebben a törekvésben.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 522
16 422
113
Jön a szép új világ!
Ķína 13000 műholdal tervez rákontrázni a SpaceX flottára.
Viszonyítás képen, most kb. 40 000 objektum kering felettünk, amiből úgy 5000 az aktiv műhold kb 2000 a már döglött és ugy 4000 az egyéb rakéta fokozat, a többi hulladék.

A SpaceX 12 000--re tervez, első körben. 42 000 a távoli cél, az Amazon 3500 körül, ehhez jönnek a Kínaiak 13 000 száma, OneWeb 650 ès ezek csak a nagy internetes konstellációk...

 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 490
2 998
113
7. Az atomerőművek biztonságban tartása. Kína ellenzi az atomerőművek vagy más békés célú nukleáris létesítmények elleni fegyveres támadásokat, és felszólítja az összes felet, hogy tartsák be a nemzetközi jogot, beleértve a nukleáris biztonságról szóló egyezményt (CNS), és határozottan kerüljék el az ember okozta nukleáris baleseteket. Kína támogatja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ) abban, hogy konstruktív szerepet játsszon a békés célú nukleáris létesítmények biztonságának és védelmének előmozdításában.

8. A stratégiai kockázatok csökkentése. Nukleáris fegyvereket nem szabad használni, és nukleáris háborúkat nem szabad vívni. Ellenezni kell a nukleáris fegyverek fenyegetését vagy használatát. Meg kell akadályozni a nukleáris fegyverek elterjedését és el kell kerülni a nukleáris válságot. Kína ellenzi a vegyi és biológiai fegyverek kutatását, fejlesztését és alkalmazását bármely ország részéről, bármilyen körülmények között.

9. A gabonaexport megkönnyítése. Minden félnek kiegyensúlyozottan, teljes mértékben és hatékonyan végre kell hajtania az Oroszország, Törökország, Ukrajna és az ENSZ által aláírt Fekete-tengeri Gabona Kezdeményezést, és támogatnia kell az ENSZ-t abban, hogy fontos szerepet játsszon ebben a tekintetben. A Kína által javasolt, a globális élelmezésbiztonságra vonatkozó együttműködési kezdeményezés megvalósítható megoldást kínál a globális élelmiszerválságra.

10. Az egyoldalú szankciók leállítása. Az egyoldalú szankciók és a maximális nyomásgyakorlás nem oldja meg a kérdést, csak újabb problémákat okoz. Kína ellenzi az ENSZ Biztonsági Tanácsa által nem engedélyezett egyoldalú szankciókat. Az érintett országoknak fel kellene hagyniuk az egyoldalú szankciókkal és a más országokkal szembeni "hosszú karú joghatósággal" való visszaéléssel, hogy kivegyék a részüket az ukrajnai válság enyhítéséből, és megteremtsék a feltételeket a fejlődő országok számára, hogy növeljék gazdaságukat és javítsák népük életét.

11. Az ipari és ellátási láncok stabilan tartása. Minden félnek komolyan fenn kell tartania a meglévő világgazdasági rendszert, és ellenezni kell, hogy a világgazdaságot politikai célokra eszközként vagy fegyverként használják. Közös erőfeszítésekre van szükség a válság tovagyűrűző hatásainak enyhítésére és annak megakadályozására, hogy a válság megzavarja a nemzetközi együttműködést az energia, a pénzügyek, az élelmiszer-kereskedelem és a szállítás terén, és aláássa a globális gazdasági fellendülést.

12. A konfliktus utáni újjáépítés elősegítése. A nemzetközi közösségnek intézkedéseket kell hoznia a konfliktusövezetekben a konfliktus utáni újjáépítés támogatására. Kína készen áll arra, hogy segítséget nyújtson és konstruktív szerepet játsszon ebben a törekvésben.
Ez lepkefing kategória. Ilyet 8 éves kislányok írnak le. Vagy szépségkirálynők.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 212
13 728
113
Ez lepkefing kategória. Ilyet 8 éves kislányok írnak le. Vagy szépségkirálynők.
Miért szerinted tényleg komolyan gondolták a kínaiak? Ugyan úgy háborút akarnak mint az amik csak megy a tánc, hogy a történelem könyvekben ki legyen az agresszor. Előbb utóbb ezt a meccset le kell játszani és ha a kínaiak elérkezettnek látják az időt lépnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 490
2 998
113
Miért szerinted tényleg komolyan gondolták a kínaiak? Ugyan úgy háborút akarnak mint az amik csak megy a tánc, hogy a történelem könyvekben ki legyen az agresszor. Előbb utóbb ezt a meccset le kell játszani és ha a kínaiak elérkezettnek látják az időt lépnek.
Ezek mindent komolyan vesznek.
Nem lesz itt meccs lejátszás. Ellenkező esetben vennem kell egy üveg 7 csillagos Metaxat még utoljára...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 342
96 713
113
Miért szerinted tényleg komolyan gondolták a kínaiak? Ugyan úgy háborút akarnak mint az amik csak megy a tánc, hogy a történelem könyvekben ki legyen az agresszor. Előbb utóbb ezt a meccset le kell játszani és ha a kínaiak elérkezettnek látják az időt lépnek.
Én azt gondoltam, hogy Kína ezzel a háborúval nyer, aztán meghallgattam nálam okosabbakat és hiszek nekik.

A helyzet az, hogy Kínának qrvára nem érdeke a háború. Kína a globalizáció abszolút nyertese. Ez a háború pedig pont a globalizáció ellen a blokkosodás irányába hat. És könnyen ott találhatják magukat a ruszkik mellett a nyugati és amerikai üzletek nélkül. Ez pedig a kínai kommunista pártnak nem érdeke. Az otthoni legitimitásukat Kína gazdasági felemelkedése és ezáltal a kínai emberek jólétének emelkedése adja. ( ez az az itthon haladó körökben és már a Mi Tanyánk Mozgalomban is tagadott egyszeregy, amikor a növekvő GDP életszínvonal-emelkedésbe csap át)

A globalizáció Kínának emelkedő az USA-nak stagnáló, hanyatló pályát mutatott. Ez a Washingtonból kiprovokált, Moszkvából tévesen indított háború ezt a trendet hivatott megtörni, megfordítani és az USA vezető szerepét megnyújtani.

Eddig ez egy Mesterterv, kitűnően halad, ahogy megálmodták.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 212
13 728
113
Én azt gondoltam, hogy Kína ezzel a háborúval nyer, aztán meghallgattam nálam okosabbakat és hiszek nekik.

A helyzet az, hogy Kínának qrvára nem érdeke a háború. Kína a globalizáció abszolút nyertese. Ez a háború pedig pont a globalizáció ellen a blokkosodás irányába hat. És könnyen ott találhatják magukat a ruszkik mellett a nyugati és amerikai üzletek nélkül. Ez pedig a kínai kommunista pártnak nem érdeke. Az otthoni legitimitásukat Kína gazdasági felemelkedése és ezáltal a kínai emberek jólétének emelkedése adja. ( ez az az itthon haladó körökben és már a Mi Tanyánk Mozgalomban is tagadott egyszeregy, amikor a növekvő GDP életszínvonal-emelkedésbe csap át)

A globalizáció Kínának emelkedő az USA-nak stagnáló, hanyatló pályát mutatott. Ez a Washingtonból kiprovokált, Moszkvából tévesen indított háború ezt a trendet hivatott megtörni, megfordítani és az USA vezető szerepét megnyújtani.

Eddig ez egy Mesterterv, kitűnően halad, ahogy megálmodták.
Én nem így látom a Kínaiak már nem akarják ezt a békét, és ők fogják kiprovokálni a háborút az amikkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 342
96 713
113
Én nem így látom a Kínaiak már nem akarják ezt a békét, és ők fogják kiprovokálni a háborút az amikkal.
Akkor vesztenek. Az amerikai haderő és főleg a haditengerészet messze felülmúlja a kínai hadsereget. A mai napig jóval kevesebbet költ Kína a hadseregre mint az USA. Még erőgyűjtő fázisban voltak, vannak. Az idő nekik dolgozott, ha nincs trendforduló. De ezt persze látták és igyekeztek változtatni ezen, amíg nagyobb kockázat nélkül megtehették.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Roni and papajoe

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 522
16 422
113
Én nem így látom a Kínaiak már nem akarják ezt a békét, és ők fogják kiprovokálni a háborút az amikkal.
Kína ha tènyleg akarna se áll készen egy támadó háborúra egy USA szövetségessel szemben. Dívik mostanában lesajnálni az Amerikaiakat, meg túlbecsülni a Kínai képességeket, pedig még mindig ők a meghatározó katonai erő, amihez technológia és tapasztalat is társul, és akkor még a szövetségeseit nem is említettük.
És ezzel Kína is tisztában van.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 212
13 728
113
Kína ha tènyleg akarna se áll készen egy támadó háborúra egy USA szövetségessel szemben. Dívik mostanában lesajnálni az Amerikaiakat, meg túlbecsülni a Kínai képességeket, pedig még mindig ők a meghatározó katonai erő, amihez technológia és tapasztalat is társul, és akkor még a szövetségeseit nem is említettük.
És ezzel Kína is tisztában van.
De miért gondoljátok, hogy támadó háborút akar folytatni, nekik az az érdekük hogy a kontinenshez közel vívják a háborút!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 342
96 713
113
Kína ha tènyleg akarna se áll készen egy támadó háborúra egy USA szövetségessel szemben. Dívik mostanában lesajnálni az Amerikaiakat, meg túlbecsülni a Kínai képességeket, pedig még mindig ők a meghatározó katonai erő, amihez technológia és tapasztalat is társul, és akkor még a szövetségeseit nem is említettük.
És ezzel Kína is tisztában van.
A probléma ott kezdődik nincs is katonai szövetségese. Max. A Dagi. Míg az USAnak ott van Japán, Korea, Ausztrália. Sőt mellettük bármekkora szentsegtörés építgetik Vietnámot is Kína bosszantására.

Mondhatnánk a BRICS. Csakhát Indiával már az előrelépés lenne ha nem gyilkolnák meg egymás katonáit, nemhogy katonái szövetség.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 212
13 728
113
A probléma ott kezdődik nincs is katonai szövetségese. Max. A Dagi. Míg az USAnak ott van Japán, Korea, Ausztrália. Sőt mellettük bármekkora szentsegtörés építgetik Vietnámot is Kína bosszantására.

Mondhatnánk a BRICS. Csakhát Indiával már az előrelépés lenne ha nem gyilkolnák meg egymás katonáit, nemhogy katonái szövetség.
Mihelyt az oroszok végeznek európában ott lesznek mellettük! Ezért akarják az amik őket kiütni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 342
96 713
113
Egy tajvan ellenes támadás és elfoglalás hol van szerinted? kihez közel az USÁ-hoz vagy Kínához. Egy olyan darálóba húzzák be ezzel az USA-t több ezer km re a bázisaiktól.
Kína úgy járna Tajvannal mint Putyin Ukrajnával. Beleragadna egy végtelen háborúba és megteremtené az eddig nem létező ukrán/tajvani identitást. De sztem a vén komcsik ennél okosabbak és tanulnak Putyin hibáiból.

Első körben a most megerősített Hszi elvtársat fogják nyugdíjazni. Nem fogja kitölteni az új ciklust. Ez már az orosz -ukran tanulsága. A túlzott elnöki hatalom és egyszemélyi vezetés kiveszi a rendszerből a korrekció lehetőséget és hibás döntéseket eredményez. Ezt már Mao alatti is megtanulták, azóta 2 ciklus után bármennyire is volt vki fasza partfőtitkár nyugdíjazták. Ezt a határt lépte át tavaly Hszi elvtárs a harmadik ciklussal.