• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 970
13 961
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 921
13 911
113
Kína tud sok dologban high-endet; pl. polgári drónokban.

Nem véletlenül írtam a COVID alatt, hogy a sok --akkor csőd szélén táncoló-- kínai drón-cégek közül egyet megvettem volna --és a kettős célú(polgári-katonai) gyártási bázisból egyet --00-ásan :cool: , "nemzetbiztonságilag" ;) -- haza hoztam volna! :oops:

Mintha ez a hajó is elment volna!
Többet veszítünk a réven ("rezsicsökkentés" és média-vetítős elődei/utódai), mint nyerünk a vámon(gazdasági eredmények)!
...szerintem a vetített látszat mögött valójában már mínuszosak vagyunk Brüsszellel!

... +: A társadalmi veszteség, amit a(z Ukrajnának már oda adott=> Mo-ra soha-meg-nem-érkező) Brüsszeli-pénzek miatt lassan meg(országgyűlés-)szavazgatott jövő-rombolás okoz!!! :mad: :mad: :mad:
Ezt tartom a legrosszabbnak!



.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
Nem véletlenül írtam a COVID alatt, hogy a sok --akkor csőd szélén táncoló-- kínai drón-cégek közül egyet megvettem volna --és a kettős célú(polgári-katonai) gyártási bázisból egyet --00-ásan :cool: , "nemzetbiztonságilag" ;) -- haza hoztam volna! :oops:

Mintha ez a hajó is elment volna!
Többet veszítünk a réven ("rezsicsökkentés" és média-vetítős elődei/utódai), mint nyerünk a vámon(gazdasági eredmények)!

... +: A társadalmi veszteség, amit a(z Ukrajnának már oda adott=> Mo-ra soha-meg-nem-érkező) Brüsszeli-pénzek miatt lassan meg(országgyűlés-)szavazgatott jövő-rombolás okoz!!! :mad: :mad: :mad:
Ezt tartom a legrosszabbnak!



.
Felejtsd el, kínába csak gyártást tudsz vinni, onnan kihozni lehetetlen, 1 csavaralátétet nem tudsz kihozni a gyártósorból.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 921
13 911
113
Felejtsd el, kínába csak gyártást tudsz vinni, onnan kihozni lehetetlen, 1 csavaralátétet nem tudsz kihozni a gyártósorból.

Ezt tudom, ez az alap "feléjük"/Kínában!

... DE: HA valamikor lehetett volna, akkor a COVID alatt!!! ...szerintem, akkor lehetett volna, például: vmilyen "papírosan" Kína, + egy magyar-kínai leány-Zrt., ééés még 1001+... adminisztratív lehetőség!

... lehetőség husss! :(
Ez is...
.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
Nem véletlenül írtam a COVID alatt, hogy a sok --akkor csőd szélén táncoló-- kínai drón-cégek közül egyet megvettem volna --és a kettős célú(polgári-katonai) gyártási bázisból egyet --00-ásan :cool: , "nemzetbiztonságilag" ;) -- haza hoztam volna! :oops:

Mintha ez a hajó is elment volna!
Többet veszítünk a réven ("rezsicsökkentés" és média-vetítős elődei/utódai), mint nyerünk a vámon(gazdasági eredmények)!
...szerintem a vetített látszat mögött valójában már mínuszosak vagyunk Brüsszellel!

... +: A társadalmi veszteség, amit a(z Ukrajnának már oda adott=> Mo-ra soha-meg-nem-érkező) Brüsszeli-pénzek miatt lassan meg(országgyűlés-)szavazgatott jövő-rombolás okoz!!! :mad: :mad: :mad:
Ezt tartom a legrosszabbnak!



.
Minek? Volumen. Ezt mondtam a volt főnökömnek is, amikor konkurálni akart a kínaival. Megveszed a céget, ok. És utána? Gyártasz évi 1000 drónt...miközben 2 nagyságrenddel többet legyárt azonos minőségben...csak 30-50 %-al olcsóbban. Mert mondjuk a nyersanyagból is ugyanannyival többet vesz, így az is olcsóbb. A brüsszeli pénzeket hagyjuk, nem vészes a teljes kasszához képest, főleg ha érkeznek a beruházások és adóbevételt generálnak. A jövőnket meg -szerintem- pont az adja, h a lehető legtöbb kínai befektetést behozni, h ne legyen kockázatmentes egy nyugati beavatkozás.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Kína lassan, de biztosan elnyomja őket, egyre több ponton felrgva az egy ország két rendszer elvet. Pl.:


"2019-ben Hongkongban hatalmas tüntetések törtek ki az úgynevezett kiadatási törvény miatt, aminek értelmében a helyi hatóságok kiadhattak volna helyieket Kínának. A többségében fiatal tüntetők a törvény visszavonását, szabadságot és Kínától való függetlenséget követeltek. A tiltakozások hatására a törvényt ugyan visszavonta a városállam vezetése, de több mint 10 ezer embert tartóztattak le"

"a történet messze nem ért véget, hiszen a hongkongi kormány 2020-ban elfogadta a nemzetbiztonsági törvényt, ami betiltotta a Kína-ellenes tüntetéseket, és csökkentette a városállam autonómiáját."

"2021-ben megszűnt a legnagyobb független lap, az Apple Daily, amelynek több újságíróját is letartóztatták. Letartóztattak 6 embert egy másik független lapnál, a Stand Newsnál „lázító kiadványok közzétételére irányuló összeesküvés miatt”, ezután pedig bezárt egy harmadik független portál, a Citizen News. Szintén tavaly az Amnesty International pedig kivonult Hongkongból, mert a nemzetbiztonsági törvény ellehetetlenítette a működését."

"Idén év elején (2022) pedig beiktatták a városállam új parlamentjét, melynek minden tagja Kína-párti, amit azzal értek el, hogy ellenzéki képviselők nem indulhattak a tavaly decemberi választáson."
Igen, pontosan tudom, mi a FOS álláspontja. Engem az érdekel, egy hong kongi állampolgár pontosan mitől is szív olyan nagyot, miben lett olyan nagyon rossz az élete? Mondjuk rosszabb, mint egy … londoni élete? Vagy mint egy new yorkié?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Igen, pontosan tudom, mi a FOS álláspontja. Engem az érdekel, egy hong kongi állampolgár pontosan mitől is szív olyan nagyot, miben lett olyan nagyon rossz az élete? Mondjuk rosszabb, mint egy … londoni élete? Vagy mint egy new yorkié?
Menj oda, kérdezd meg. De ne lepődj meg, ha a kérdés miatt akkora minusz lesz a társadalmi pontszámodban, hogy még a munkatáborban is csak segédkőtórőnek vesznek fel.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Menj oda, kérdezd meg. De ne lepődj meg, ha a kérdés miatt akkora minusz lesz a társadalmi pontszámodban, hogy még a munkatáborban is csak segédkőtórőnek vesznek fel.
Én mondjuk megkérdezném @ozymandias fórumtársunkat :) Tudsz valamit erről, mennyire rossz a hong kongi állampolgárok élete?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 187
93
Menj oda, kérdezd meg. De ne lepődj meg, ha a kérdés miatt akkora minusz lesz a társadalmi pontszámodban, hogy még a munkatáborban is csak segédkőtórőnek vesznek fel.
Hong Kong 1994-ben tért vissza Kinához, tehát lassan 30 éve. Aki nincs legalább 40 éves, az nem is emlékszik az életre a régi Hong Kongban, csak a Kina által felügyeltben. Nem nagyon értem hogy egy 22 éves egyetmista mi ellen is tüntet, mikor már a születésekor Kina része volt Hong Kong. Sőt, a kb 44 éves szülei is csak 14-15 évesek voltak a visszacsatoláskor. Pontosabban nem visszacsatoláskor, csak lejárt a bérleti szerződés, és visszakerültek a szigetek a bérbeadóhoz.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én mondjuk megkérdezném @ozymandias fórumtársunkat :) Tudsz valamit erről, mennyire rossz a hong kongi állampolgárok élete?
Én nem, mert @ozymandias minden tiszteletem mellett megbecsült külföldi vendégmunkás gazdag régiókban.
A 6:3at pl egy olyan angol riportet közvetítette, aki teljesen biztos volt benne, hogy a Magyar népköztársaság minden országok legjobbika.
Azért kinn nekem nem ez volt a feeling. Ha úgy jobban tetszik, annyira azért nem móka, hogy csak azt éred el az interneten amit a párt enged.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nem nagyon értem hogy egy 22 éves egyetmista mi ellen is tüntet, mikor már a születésekor Kina része volt Hong Kong
A Magyar Népköztársaság 45 után a dicső dolgozók kezébe került, 49re leverve az utolsó reakciós ármánykodást is.
Nem nagyon értem, hogy 56ban mi ellen is tüntetnek egyetemisták, akik 45ben jó esetben 12 éves kis suttyók voltak...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A Magyar Népköztársaság 45 után a dicső dolgozók kezébe került, 49re leverve az utolsó reakciós ármánykodást is.
Nem nagyon értem, hogy 56ban mi ellen is tüntetnek egyetemisták, akik 45ben jó esetben 12 éves kis suttyók voltak...
Ha jól emlékszem, Kínában ha nem politizálsz, kb. úgy élhetsz mint bárhol máshol Ázsiában.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ha jól emlékszem, Kínában ha nem politizálsz, kb. úgy élhetsz mint bárhol máshol Ázsiában.
Voltál kinn? Ha a bárhol máshol Ázsiában Észak-Koreát jelenti, akkor biztos.
De egyébként még mindig egy Maoista diktatúra. Csak jobb a sajtója, mint Sztálinnak volt.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Voltál kinn? Ha a bárhol máshol Ázsiában Észak-Koreát jelenti, akkor biztos.
De egyébként még mindig egy Maoista diktatúra. Csak jobb a sajtója, mint Sztálinnak volt.
Nem voltam kinn, de kb. olyannak képzelem mint a gulyáskommunizmust nálunk, de a "nyugati" ipar, termékek és életszínvonal mellett.