• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Sok időt nem töltöttem még Hong Kong-ban, de rettttttenetesen drága. Mivel a területe adott és sokan azért akarnak odamenni, mert Kína, de még sem Kína, ezért minden drága.

A net kevésbé korlátozott, van youtube, twitter, stb. VPN nélkül.

Közigazgatásilag meg nem Kína, egy kínainak oda engedély kell, nekem útlevél és szevasz. Angolul nagyon jól beszélnek, de mondom újra, elképzelhetetlenül drága, nagyjából 6-os szorzó Shanghai-hoz képest.

A lakhatás és társai horror, azért laknak olyan nyomorúságos helyeken, mert spórolnak. Már a nyugati cégeknek is drága, csak ugye a presztízs. Aztán egy hatalmas pénzmosoda a hely, Lichtenstein a 999 hatványon. Háztetetőkön oszlopok, tele postaládákkal.

Rohadt meleg és párás. Most itt Shanghai-ban este 22.40: 32°C van és baráti, 65%-os pára, a legutolsó lyukban is klíma van. Hong-Kong ugyanez, alapból 25%-kal több pára.

Az átlag kínai nagyvárosok a déli részen kb. XXII. század sok tekintetben, de még vannak lepusztult részek. Sajnos a vagyon egyenlőtlenségek elég nagyok. Shanghai-ról az a véleményem, hogy 3 millió gazdagnak 6 millió gyártja a cuccot és másik 6 millió kiszállítja az ajtóhoz.

HA a gyerekedet jó helyre akarod járatni, akkoe az havi 6000€. Jól olvastad. Havi 6000€, 6 éves korától kezdve 18 éves koráig. Ekkor jön a mindent eldöntő teszt, eddig a fiatalok tanulnak látástól mikulásig. Ha ez jól sikerült, irány az egyetem, ha nem, akkor motoros futár a Starbucks-nál.

Nagyon erősen lenézik a belső részből jötteket, holott nélkülük nem működne semmi. Olyan szinten megy a szelektív hulladékgyűjtés, hogy kézzel válogatnak. Az utcák patyolat tiszták - max össze van köpködve, de azt meg naponta háromszor lemossák. Hong Kong valahogy koszosabbnak tűnt. És nagyon hangosnak - reptér, vasútállomás, kikötő kis helyre zsúfolva.

Nem laknék Hong Kong-ban - eddig maximum azért volt a listán, mert angol, de most, hogy elkezdtem komolyabban tanulni kínaiul, a garast Wuxi vagy Suzhou mellett tenném le.

A politika meg nem a mi dolgunk, laowai nem politizál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Sok időt nem töltöttem még Hong Kong-ban, de rettttttenetesen drága. Mivel a területe adott és sokan azért akarnak odamenni, mert Kína, de még sem Kína, ezért minden drága.

A net kevésbé korlátozott, van youtube, twitter, stb. VPN nélkül.

Közigazgatásilag meg nem Kína, egy kínainak oda engedély kell, nekem útlevél és szevasz. Angolul nagyon jól beszélnek, de mondom újra, elképzelhetetlenül drága, nagyjából 6-os szorzó Shanghai-hoz képest.

A lakhatás és társai horror, azért laknak olyan nyomorúságos helyeken, mert spórolnak. Már a nyugati cégeknek is drága, csak ugye a presztízs. Aztán egy hatalmas pénzmosoda a hely, Lichtenstein a 999 hatványon. Háztetetőkön oszlopok, tele postaládákkal.

Rohadt meleg és párás. Most itt Shanghai-ban este 22.40: 32°C van és baráti, 65%-os pára, a legutolsó lyukban is klíma van. Hong-Kong ugyanez, alapból 25%-kal több pára.

Az átlag kínai nagyvárosok a déli részen kb. XXII. század sok tekintetben, de még vannak lepusztult részek. Sajnos a vagyon egyenlőtlenségek elég nagyok. Shanghai-ról az a véleményem, hogy 3 millió gazdagnak 6 millió gyártja a cuccot és másik 6 millió kiszállítja az ajtóhoz.

HA a gyerekedet jó helyre akarod járatni, akkoe az havi 6000€. Jól olvastad. Havi 6000€, 6 éves korától kezdve 18 éves koráig. Ekkor jön a mindent eldöntő teszt, eddig a fiatalok tanulnak látástól mikulásig. Ha ez jól sikerült, irány az egyetem, ha nem, akkor motoros futár a Starbucks-nál.

Nagyon erősen lenézik a belső részből jötteket, holott nélkülük nem működne semmi. Olyan szinten megy a szelektív hulladékgyűjtés, hogy kézzel válogatnak. Az utcák patyolat tiszták - max össze van köpködve, de azt meg naponta háromszor lemossák. Hong Kong valahogy koszosabbnak tűnt. És nagyon hangosnak - reptér, vasútállomás, kikötő kis helyre zsúfolva.

Nem laknék Hong Kong-ban - eddig maximum azért volt a listán, mert angol, de most, hogy elkezdtem komolyabban tanulni kínaiul, a garast Wuxi vagy Suzhou mellett tenném le.

A politika meg nem a mi dolgunk, laowai nem politizál.
Köszönjük a beszámolót, ez többet ér amiket néha írsz Kínáról, mint 3 Discovery-s dokumentum film sorozat!
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Hong Kong 1994-ben tért vissza Kinához, tehát lassan 30 éve. Aki nincs legalább 40 éves, az nem is emlékszik az életre a régi Hong Kongban, csak a Kina által felügyeltben. Nem nagyon értem hogy egy 22 éves egyetmista mi ellen is tüntet, mikor már a születésekor Kina része volt Hong Kong. Sőt, a kb 44 éves szülei is csak 14-15 évesek voltak a visszacsatoláskor. Pontosabban nem visszacsatoláskor, csak lejárt a bérleti szerződés, és visszakerültek a szigetek a bérbeadóhoz.
1997
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 749
113
A Magyar Népköztársaság 45 után a dicső dolgozók kezébe került, 49re leverve az utolsó reakciós ármánykodást is.
Nem nagyon értem, hogy 56ban mi ellen is tüntetnek egyetemisták, akik 45ben jó esetben 12 éves kis suttyók voltak...
Éppenséggel ezt se tudják ma már sokan. De nem utolsósorban az életszínvonal csökkentése (nem csökkenése!) ellen.
Korabeli politikai marketing szerint ezt normarendezésnek hívták.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Azért kíváncsi lennék, hogy a "politizál" és a "rendszert kritizálja" között hol van a határ.

Mert a kínaiak nyilvánvalóan politizálhatnak, csak más keretek között mint mi.

A kínai kommunista pártnak 92 millió tagja volt 2021-ben, ne mondjuk azt, hogy nem politizálhatnak. :p

Bár van különbség a "bármit mondhatsz legfeljebb nem foglalkoznak veled" és a "bármit mondhatsz legfeljebb lecsuknak" között, nem vagyok biztos abban, hogy a teljes társadalom szempontjából az első jobb.

Sőt, mostanában már nyugaton is megbüntetnek, ha rossz irányban kommunikálsz.

A társadalom és az egyén érdeke sokszor nem egyezik, mindig kompromisszum születik, a demokráciákban is.

Az egyéni szabadság illúzió. Szélsőséges esetekben - és nyugaton ezek kezdenek megjelenni, a demokrácia sokkal keményebb mint egy jól szabályozott diktatúra. Lásd a kanadai apuka, akit börtönbe zártak mert nem járult hozzá a kiskorú lánya férfi hormonokkal történő kezeléséhez.

Ami pedig a diktatúrákat illeti, ott is egy paletta van, amely a rettenetestől a jóindulatúig terjed. Az ISIS nyilvánvalóan nem követendő példa. A kínai viszont lehet, hogy sikeresebb és az egyén számára jobb lesz, mint a teljes demokrácia.

Mert mi a probléma a diktatúrákkal? Az, hogy ránk kényszerítenek dolgokat, amelyeket nem szeretnénk. Például megmondják, honnét nem vásárolhatunk. Kötelezővé teszik, hogy más értékrendje szerint éljünk. Beleszólnak abba, hogy neveljük fel a gyerekeinket. Megmondják milyen információkat nem terjeszthetünk.

Ha a fenti lista ismerős, nem véletlen.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
A Magyar Népköztársaság 45 után a dicső dolgozók kezébe került, 49re leverve az utolsó reakciós ármánykodást is.
Nem nagyon értem, hogy 56ban mi ellen is tüntetnek egyetemisták, akik 45ben jó esetben 12 éves kis suttyók voltak...
Olvasgattam céges, évkönyveket lent a kis raktárunkban, azt vettem észre benne, hogy durván az 1950es évek elejétől egészen 60-as évek elejéig egy elég durva spórolási hullám vette kezdetét totálisan indokulatlanul, ez valahol 56 környékén tetőzött. A spóropást mindenre is rá kellett húzni, gondolom az átlag meg a nagy szakadékot vette észre.

Át kellene rakni valamelyik más topicba mert ez off.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
London 150 db BYD buszt vásárol

F0W4pa2aIAAlkZH

Kína idén több elektromos töltőt telepít mint a világ többi országa együttvéve
F0RV3WkX0AEDFXa
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0