• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 710
22 477
113
Némi aprósággal kiegészíteném e remek összefoglalót. Amíg Kína folyamatosan fejleszti az infrastruktúrát,ebben a közműhálózat is benne van,mellesleg az oroszok szintén,addig az USA vízközmű hálózata rosszabb állapotban van,mint egy átlagos afrikai országé.
Igen ez egy érdekes dolog lesz.
A fejlett(ebb) országok már évtizedekkel ezelőtt kiépítették a maguk infrastruktúráját ami mostanában már rohad le. És nincs se elég pénz, se elég ember a felújításhoz, újraépítéshez.
Mi sem vagyunk kivételek. Elég sok szó esik manapság különböző körzetek vízhálózatainak "gyengeségéről". Az országban szanaszét rengeteg ingatlan van ami már düledezik, mert nincs miből felújítani. Nem a magán ingatlanokra gondolok.
Nem csak rozsdaövezetek vannak, de rengeteg rozsdafolt is, mindenfelé.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 480
21 512
113
Igen ez egy érdekes dolog lesz.
A fejlett(ebb) országok már évtizedekkel ezelőtt kiépítették a maguk infrastruktúráját ami mostanában már rohad le. És nincs se elég pénz, se elég ember a felújításhoz, újraépítéshez.
Mi sem vagyunk kivételek. Elég sok szó esik manapság különböző körzetek vízhálózatainak "gyengeségéről". Az országban szanaszét rengeteg ingatlan van ami már düledezik, mert nincs miből felújítani. Nem a magán ingatlanokra gondolok.
Nem csak rozsdaövezetek vannak, de rengeteg rozsdafolt is, mindenfelé.
Nem emlékszem pontosan hol olvastam,de valami 500 milliárd dollár körüli összegről szólt. Amúgy is elvetemült számokkal dobálóznak,hogy mi mennyibe kerül,és ott is nagy divat a túlszámlázás.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 363
58 340
113
Hagyd már ezt a szöveget arról, hogy az orosz gazdaság az olasszal egyenlő, mert az IMF, meg a CIA dollárban mért, nominális GDP listája ezt mutatja! Vegyük ki a képből az árkülönbséget és a vásárlóerő paritáson számolt orosz GDP már majdnem duplája az olasznak és a németekét is kicsivel meghaladja. Azután vegyük ki a képből a felfújt szolgáltató szektort (az olasz GDP 3/4-e), mert az nem valós gazdasági erő, hogy marketing tanácsadást, kutyakozmetikát, pszichoanalitikai szolgáltatást nyújtanak egymásnak csillagászati áron. A vásárlóerő paritáson számolt orosz ipari és mezőgazdasági termelés több, mint 2,5-szerese az olasznak, 40%-kal több, mint a német, veri a japánt és a 4. a világon, Kína, USA és India után. A világ vásárlóerő paritáson számolt ipari és mezőgazdasági termelésének majdnem 25%-a kínai, csak 8,6%-a amerikai, ugyanennyi indiai, és 3,6% orosz (az egész EU mindenestül 10%).

A jüan, a rubel és a rúpia mögött kézzelfogható árutermelés, nyersanyag, energiahordozó bázis, terméket előállító népesség, gazdasági erőforrások állnak. Ugyanez a dollárra és az euróra elég kevéssé mondható el.

Igen, van máshol is nyersanyag, de mennyi? Az USA és csatlósai (USA, EU, Anglia, Norvégia, Kanada, Ausztrália, Japán, Dél-Korea) a világ szárazföldi területének 21%-át birtokolják (a világ lakosságának 14%-át adják, a világ PPP ipari és mezőgazdasági termelésének 23%-át), de ezekből az országokból már tetemes részben kitermelték az ismert ásványkincseket. A BRICS tagokhoz, illetve akik már jelentkeztek és akik kifejezték jelentkezési szándékukat a világ szárazföldi területeinek 48%-a (lakosságának 64%-a, az ipari és mezőgazdasági PPP termelés 67%-a) tartozik. Sokkal kevésbé vannak letermelve. Sokkal több a tartalék erőforrásuk. A világ nyersanyag és energiahordozó termelésének 61%-át adják, a készleteknek is legalább ekkora hányadát. Ezzel szemben az USA és csatlósai a nyersanyag és energiahordozó termelésnek 23%-át hozzák össze (értékben mérve), a készleteknek pedig ennél kisebb részét. Az a 14%-nyi nyugati népesség pedig jóval kevésbé hajlandó termelő munkát végezni. Igazából a világ termelő munkát végző népességének csak 6-8-a van „nyugaton”.

Márpedig ezek a kemény, kézzelfogható erőforrások: a termőföld, az ásványkincsek, a dolgozni hajlandó népesség, a termelő kapacitások.
Ezzel szemben mije van a nyugatnak? Fizikailag (gyártó kapacitásban) meg nem testesült tőke, elektronikus jelként létező virtuális pénz, részesdés, érdekeltség, azaz papír, sőt még papír se, csak egy elektronikus jelekkel mért illúzió. Meg egy hatalmas adóssághegy és egy óriási túlfogyasztás.

Ha az USA a jelenlegi közvetlen vazallusi köre köré egy gazdasági, politikai falat emel, azzal egy olyan ketrecbe zárja magát, amely a világ erőforrásainak 14-23%-át birtokolja, de közben a világ fogyasztásának 40%-át szeretné felélni és a világ adósságának több, mint 80%-a terheli. Sok nyersanyag, ásványkincs tekintetében még a 15-20%-os részesedés sincs meg. Tehát ha ezt csinálják, akkor fel fog menni a termékek ára és vissza kell fogni a fogyasztást. A jónép vajon hogyan fogja viselni hogy számottevően rosszabbul él, csak hogy az USA pénzügyi köreinek ideig-óráig megmaradjon a profitja? Mert a fogyasztással arányos termelés hiányában, ha a külső kapcsolatokat elvágják, akkor csak az marad, hogy először feléli a nyugat a megtakarításait, amik a passzátszelet fújó USA-ba vándorol, aztán már mindenkinek csak a derékszíj húzás marad. Közben az adósságokat esély sem lesz visszafizetni. Közben a javarészt nyersanyag és energiahordozó nélkül marad EU és Japán ebben a rendszerben teljesen versenyképtelenné válik és rövid úton megzuhan. Amire az EU-ban még bevándoroltatással, háború terheivel és a társadalom módszeres, ideológiai alapú szétverésével rá is tesznek pár lapáttal. Ha ennek a blokknak az USA fegyverit, termékeit, kötelező vásárolni, akkor rövid ideig még az USA-ban lehet abból profitot maximalizálni, hogy elszívnak a csatlósoktól minden pénzügyi tartalékot, de azután mi lesz? Nyomtatják a dollár, az eurót, a fontot és a jent, de nincs mögötte semmi alap. A jónép meg azt fogja látni hogy tartóssá válik a magas infláció, mert fedezet nélküli pénz elértéktelenedik. Mert a felhalmozott adóssággal nem lehet mást csinálni, mint elinflálni. Kifizetni nincs miből. Ha a világ többi része már nem kereskedik kötelezően dollárban, nem takarít meg kötelezően dollárban, akkor mi fogja fedezni a költségvetési hiányt, külker. hiányt, folyó fizetési mérleg hiányt, lejáró adósság hegyet?

Némi aprósággal kiegészíteném e remek összefoglalót. Amíg Kína folyamatosan fejleszti az infrastruktúrát,ebben a közműhálózat is benne van,mellesleg az oroszok szintén,addig az USA vízközmű hálózata rosszabb állapotban van,mint egy átlagos afrikai országé.

Mi volt az eddigi modell? A nyugat először katonailag, majd gazdaságilag, globalizáció címén gyarmatosította, kizsákmányolta az egész világot. Ezt most leváltják arra, hogy az USA bezárja egy gazdasági, politikai fal mögé a nyugatot és az USA nyugattal szembeni rövid távú szemléletben kizsákmányolása kezdődik. Ez a nyugat kizsákmányolttá váló, gyarmati státuszba kerülő részének (az USA által kézivezérelt ezer sebből vérző EU-nak, japánnak, amely még mindig az USA 1980-as évek végi japán elleni gazdasági fellépését szenvedi, a szuverenitását gyakorlatilag teljesen elvesztő és gyarmatbirodalomból leghűségesebb USA csicskává váló Angliának, illetve Kanadának, Ausztráliának) extra szívás lesz. De még az USA középréteg is lecsúszik és megszenvedi az inflációt, a tulajdon nélküliséget, kiszolgáltatottságot, eladósodást. Csak hogy a leggazdagabb amerikaiak egy rövid ideig még gazdagabbak lehessenek.

A BRICS tagjai köszönik szépen jól ellesznek. Te meg én viszont már most is szívunk, mint a torkos borz. És ez csak rosszabb lesz.

Komolyan azt hiszed, hogy India majd önként beáll USA kizsákmányolási donornak, mert elfelejtették, milyen volt angol gyarmatnak lenni? Ha így lenne India nem a BRICS-hez hanem az oroszok elleni embargóhoz csatlakozott volna, de nem ezt tette. Komolyan azt hiszed, hogy a szaúdiaknak őszinte volt a mosolya, amikor az USA az ő segítségükkel és kárukra akarta letörni az olajárat, hogy borsot törjön az oroszok orra alá, és élvezték, hogy sokszorosan túlárazott amerikai fegyvereket kellett venniük és a fejük felett lebegett egy USA-Izrael által kiprovokálásra kerülő iráni háború? Hát nem és ezt jól mutatja, hogy nem az oroszok elleni embargóhoz, hanem a BRICS-hez csatlakoztak, vígan együtt dolgoznak az oroszokkal az OPEC vezető kitermelőjeként a tartósan magas olajáron és kínai nyomásra, közvetítéssel kiegyeztek Iránnal.

Az általad emlegetett "szétválasztás" csak annyit jelent, hogy az USA-nak marad a szűk értelemben vett nyugat, amit gyarmatként monopolizál magának embargókkal, háborúkkal, a kapcsolatok politikai elvágásával. De a nyersanyagok, a gyárak és a dolgozni hajlandó népesség ettől még Kínában, Orszországban, Indiában, Brazíliában, a közel-kelet olaj országokban, Indonéziában, vagy most már egyre inkább Afrikában lesznek. Csak most már nem a nyugat fogja lefölözni a profitot. Nem a nyugat gyártat, vásárol fillérkért és fizet virtuális pénzzel. Nem a nyugat hiányát fogják finanszírozni tőke ágon a kelet kereskedelmi többletéből. Nem a nyugat adósságát vásárolják meg, részvényárfolyamát hajtják fel a nettó exportáló országok pénzéből.

Elege van a világnak az amerikai uralomból. Ez most már eléggé nyilvánvaló. És a világ azért még mindig erősebb, mint az USA. Hiába van az USA kezében a virtuális pénzrendszer és hiába övé a világ legnagyobb hadereje. Ezt ott is tudják. Ezért állnak át arra, hogy a nyugat pórázát fogják sokkal szorosabbra, mert a nyugatot még korlátlanul tuzdják kézivezérelni, kiszipolyozni, az oda tartozó országok alapvető érdekei ellenében is. De ez egy rövid távú kényszermegoldás az USA részéről, és már csak az USA pénzügyi köreinek jó, mindenki másnak szívás.



Vajon még ma megjelenik pár mélabús lélek,hogy nem is,vagy csak holnap?
Lásd az Oroszok nem haladnak ukrajnában.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 652
97 944
113
Mi volt az eddigi modell? A nyugat először katonailag, majd gazdaságilag, globalizáció címén gyarmatosította, kizsákmányolta az egész világot. Ezt most leváltják arra, hogy az USA bezárja egy gazdasági, politikai fal mögé a nyugatot és az USA nyugattal szembeni rövid távú szemléletben kizsákmányolása kezdődik. Ez a nyugat kizsákmányolttá váló, gyarmati státuszba kerülő részének (az USA által kézivezérelt ezer sebből vérző EU-nak, japánnak, amely még mindig az USA 1980-as évek végi japán elleni gazdasági fellépését szenvedi, a szuverenitását gyakorlatilag teljesen elvesztő és gyarmatbirodalomból leghűségesebb USA csicskává váló Angliának, illetve Kanadának, Ausztráliának) extra szívás lesz. De még az USA középréteg is lecsúszik és megszenvedi az inflációt, a tulajdon nélküliséget, kiszolgáltatottságot, eladósodást. Csak hogy a leggazdagabb amerikaiak egy rövid ideig még gazdagabbak lehessenek.

A BRICS tagjai köszönik szépen jól ellesznek. Te meg én viszont már most is szívunk, mint a torkos borz. És ez csak rosszabb lesz.

Komolyan azt hiszed, hogy India majd önként beáll USA kizsákmányolási donornak, mert elfelejtették, milyen volt angol gyarmatnak lenni? Ha így lenne India nem a BRICS-hez hanem az oroszok elleni embargóhoz csatlakozott volna, de nem ezt tette. Komolyan azt hiszed, hogy a szaúdiaknak őszinte volt a mosolya, amikor az USA az ő segítségükkel és kárukra akarta letörni az olajárat, hogy borsot törjön az oroszok orra alá, és élvezték, hogy sokszorosan túlárazott amerikai fegyvereket kellett venniük és a fejük felett lebegett egy USA-Izrael által kiprovokálásra kerülő iráni háború? Hát nem és ezt jól mutatja, hogy nem az oroszok elleni embargóhoz, hanem a BRICS-hez csatlakoztak, vígan együtt dolgoznak az oroszokkal az OPEC vezető kitermelőjeként a tartósan magas olajáron és kínai nyomásra, közvetítéssel kiegyeztek Iránnal.

Az általad emlegetett "szétválasztás" csak annyit jelent, hogy az USA-nak marad a szűk értelemben vett nyugat, amit gyarmatként monopolizál magának embargókkal, háborúkkal, a kapcsolatok politikai elvágásával. De a nyersanyagok, a gyárak és a dolgozni hajlandó népesség ettől még Kínában, Orszországban, Indiában, Brazíliában, a közel-kelet olaj országokban, Indonéziában, vagy most már egyre inkább Afrikában lesznek. Csak most már nem a nyugat fogja lefölözni a profitot. Nem a nyugat gyártat, vásárol fillérkért és fizet virtuális pénzzel. Nem a nyugat hiányát fogják finanszírozni tőke ágon a kelet kereskedelmi többletéből. Nem a nyugat adósságát vásárolják meg, részvényárfolyamát hajtják fel a nettó exportáló országok pénzéből.

Elege van a világnak az amerikai uralomból. Ez most már eléggé nyilvánvaló. És a világ azért még mindig erősebb, mint az USA. Hiába van az USA kezében a virtuális pénzrendszer és hiába övé a világ legnagyobb hadereje. Ezt ott is tudják. Ezért állnak át arra, hogy a nyugat pórázát fogják sokkal szorosabbra, mert a nyugatot még korlátlanul tuzdják kézivezérelni, kiszipolyozni, az oda tartozó országok alapvető érdekei ellenében is. De ez egy rövid távú kényszermegoldás az USA részéről, és már csak az USA pénzügyi köreinek jó, mindenki másnak szívás.

A nyugat először katonailag, majd gazdaságilag, globalizáció címén gyarmatosította, kizsákmányolta az egész világot.
Ez egyébként minden nagyhatalomra igaz, A Kelet is ezt tette, Szovjetunió, és Kína is ezt teszi, lásd adósrabszolgaságba hajszolt ázsiai vagy afrikai országok. Más a gazda, de a hatalomtechnika hasonló.

Viszont az USA nemcsak gyarmatositotta Nyugat-Europat, Japant, Koreát, de fel is emelte. Mi a Keleti blokkban gazdaságilag is beragadtunk, addig Németország, Ausztria eltűzött mellettünk. Szeretnénk mi itthon úgy szenvedni,mint a Japán társadalom. Erre a szovjetek képtelen voltak ezért elbukott, Kína lehet képes lesz rá, ezért nagy kihívó.

Minden nagyhatalmat utál a világ, ez már a maga nagyhatalmi státuszából ered. Ahogy a szovjet blokkban mi is Moszkvát. Minden nagyhatalom a maga érdekei rendezi a befolyási övezetét, szövetségeseit. Kína is ezt fogja tenni, ami mind a nagyok, mind a kicsík részéről érdeksérelemmel jár. Kínának a tengeren minden szomszédjával határvitája van.

Nekünk jó lenne blokkokon kívül mkivel üzletelni, de ezt a luxust ebben a térségben ma nehezen engedhetjük meg magunknak. Küzdeni és jobb pozíciót kiharcolni érdekünk, de blokkot váltani nem. Már a brittek is sokat vesztettek az Uniós kilépéssel, félő minket eltaposnának és légüres térbe kerülnénk. Pedig a 10-es évek, főleg a második része, érezhető felzárkózást hozott Magyarországnak. Nekünk érdekünk lett volna a státus quo fenntartása, de sajnos mind az USA, mind Oroszoszág lépett.

Ha az USA úgy viselkedik, hogy teljesen kizsigereli a szövetségeseit és nem segít felemelni őket, azzal öngyilkos taktikát választana. Most a blokkokba rendeződési kísérlet természetesen rengeteg sérelemmel jár, de közép távon a közös siker lehet csak cél. Persze az USA-nak ehhez rengeteget kellene pragmatikus irányba változnia és fel kellene adnia a kulturmarxista hittérítést is. A mai mainstream erre nem képes, de nem dőlt el, hogy marad-e ez az irány. Európa igazodni fog, de jó lenne ha képes lenne legalább a hidegháború alatti szuverenistásra, Úgy tűnik az Unió közös külpolitikára alkalmatlan, vissza kellene térnie a gazdasági integrációhoz, mert 27 nemzatállammal nincs közös külpolitika. Sokaknak más a termesztés érdeke, ami ilyen konfliktusos helyzetben összeegyeztethetlen.

BRICS.
Ez ma még messze nem olyan szövetség, mint NATO vagy az Unió. Pedig 2009 óta létezik. Kína köré szerveződhetne egy erősebb központosított egységes szövetség, de ahhoz mind az oroszoknak, mind Indiának fel kéne adniuk nagyhatalmi álmaikat.
Ez a gyarmati sérelmi politika, amit India kapcsán felhozol érdekesen egybeesik a woke narratívával. Mintha a gyarmatosítás előtt a gyarmatok vmi fejlődő pályán lettek volna, amit éppen a gyarmatosítás akasztott meg. Volt kizsákmányolás, de volt a fejlődésben egy ugrás is. Érdemes megnézni az Apocalyptot és elgondolkozni. Mit hozott pl. A Nyugat Amerikába és mi az ami eltűnt általa.
India pont a Kína háttérbe szoritásának nyertese lehet az áttelepülő ipar révén. Ráadásul határvitája van Kínával ami 2 évente halálos osszecsapásokba torkollik. Nem látok rá olyan indokot mit nyerne vele, ha szembefordulna a Nyugattal Kína irányába, aki éppen a legnagyobb ellenségét Pakisztánt támogatja.

A szaúdiak is pont az USA-nak köszönhetik, hogy a sivatagból aranybánya lett, miért adnák fel ezeket a piacaikat. Én úgy gondolom ezek az országok a BRICS-be belépéssel csak saját alkupozícióikat javítják és abszolút nem eldöntött tény, hogy ők a Keleti Blokkban rendeződnének. Főleg olyanba, ami még nem is létezik. Ők mindkét féllel üzletelni akarnak, mert ez biztosítja a fejlődésük. Lasd Egyiptomot, aki fegyverzetének nagy részét az USA biztosítja, akár dollártámogatás formájában és Európa a bevételeit a felé irányuló kereskedelmi forgalommal. És pont a BRICS szövetségese Etiópia a stratégiai ellenfele, aki szabályozná a Nílus vizhozamát., ezzel kiszolgatatottá tenné Egyiptomot, vagy az Iráni iszlám köztársaság, aki pont az egyiptomi és szaúdi rendszer ellenségeit a Muszlim testvériséget támogatta.

És ahogy bővülnek rengeteg ilyen belső feszültség kerül napirendre. Tehát ez nem lesz fáklyásmenet.

A legnagyobb ellentmondás, hogy pont Kína nem érdekelt a blokkosodásban, az akasztaná meg a fejlődését és felszínre hozna a belső feszültségeket.
Tehát átalakulo világrend van, de egyelőre mki keresi a helyét és nem egyértelmű a kimenetel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 652
97 944
113
Megy a csata.

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2UxNGJiMjhlYWI5YjQxZmJhNDk3NDZiMDE1OGM1Zjhj.jpg

A dollár/jüan árfolyam változása – Peking új módszerekkel igyekszik stabilizálni az árfolyamot.

A jüan tavaly több mint 3 százalékot veszített értékéből a zöldhasúval szemben, ami akár jó hír is lehetne egy olyan országban, amelyet a világ műhelyének, gyártósorának neveznek. A gyenge a jüan ugyanis az exportot támogatja. Ám Kína hosszú évek óta mégis inkább arra törekszik, hogy valutája ellensúlyozza a dollár dominanciáját. Emiatt a jüan értéke a kínai gazdaságba vetett bizalom kifejeződése. Ezért a Peking az elmúlt hónapokban többször is beavatkozott, s megtámasztotta a gyengélkedő jüant, hogy ellensúlyozza az ingatlanpiaci hanyatlás és a visszafogott fogyasztás hatását. Arról nem is szólva, hogy a tőke menekülése is beárnyékolja a világpénzről szőtt álmokat.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
12 519
36 507
113

így van ! és érdemes megnézni a talpát miylen kicsi és akadályokat küzd le se súly sem lökdösődés sem borítja el és még csak nem is egy nagy robot ! Hanem kicsi vékony ! Nem egy 50 literes hordó nagyságú szenzor van a fején !
Pont jó lesz biztonsági őrnek!

Azért Kínában is szarany is van az aranyban. Túl gyorsan fejlődik, sok a szellemprojekt.
Csak 7nm az az 5...
Ha Kína behúzná Tajvant...akkor bizony helyből ugrana 10 évet előre a számtech hardverek terén.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 707
15 016
113
Netán egy kis korrupciós botrány a népi hadseregben?


(az erdeti bloomberg cikk magyar fordítása)

 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 710
22 477
113
Netán egy kis korrupciós botrány a népi hadseregben?


(az erdeti bloomberg cikk magyar fordítása)

Vízzel feltöltött rakéták.
Nem érzed úgy, hogy túl kéne lépni ezen a szinten? Ez pontosan a mosógéplopás a chipekért szint.

Viszont ha olyat találsz, hogy borral vagy pálinkával töltötték fel, az jöhet! A humorba!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 707
15 016
113
Vízzel feltöltött rakéták.
Nem érzed úgy, hogy túl kéne lépni ezen a szinten? Ez pontosan a mosógéplopás a chipekért szint.

Viszont ha olyat találsz, hogy borral vagy pálinkával töltötték fel, az jöhet! A humorba!

Fuggetlenul a vádak valóságtartalmától, az tény, hogy most tisztogatás folyik a kínai hadseregben. Például az év végén eltávolítottak kilenc tábornokot:

 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and endre

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 363
58 340
113
Fuggetlenul a vádak valóságtartalmától, az tény, hogy most tisztogatás folyik a kínai hadseregben. Például az év végén eltávolítottak kilenc tábornokot:




Helyes,Hadd hulljon a férgese,az Oroszok is meglépték amit meg kellett, mi ezzel a baj?
Tudom szlovákiai,állami tisztviselők körében ismeretlen a korrupció, meg a maffia kapcsolatok,ezért lepődtél meg.
:rolleyes: