• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 491
14 509
113
... mert ez egy tengeralattjáró ... ;)
A próblémám ezzel, hogy azon a fényképen, amit forrásként használnak, nincs tengeralattjáró (gondolom, mert elsüllyedt...).
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 348
15 508
113
A próblémám ezzel, hogy azon a fényképen, amit forrásként használnak, nincs tengeralattjáró (gondolom, mert elsüllyedt...).
Május 29;
wuchang-shipyard-29-may-24.webp

Június 15;
wuchang-shipyard-15-june-24.webp


Ez nekem úgy tűnik nem fakenews..
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
719
1 910
93
Az a két ágú daru árnyéka lessz szerintem. Azért is vastagabb a bal oldalon. A közepe meg két szegmensében világosabb. Szóval az a daru árnyeka.
Megnéztem újra mikor Mec-nek montad az árnyékot. Lehetséges, de viszont a három kisebb daru árnyéka más írányba néz.
A bal oldali daru árnyéka, a képet nézve, 3 óra irányba áll. A másik 3 kisebb daru árnyéka viszont 1 és 2 óra írányba áll. Akárcsak a parton lévő 3 oszlop(?) árnyéka is 1-2 óra írányána néznek.
Nem egy írányba kéne nézni az árnyékoknak ha azonos írányból jön a fényforrás?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 348
15 508
113
Megnéztem újra mikor Mec-nek montad az árnyékot. Lehetséges, de viszont a három kisebb daru árnyéka más írányba néz.
A bal oldali daru árnyéka, a képet nézve, 3 óra irányba áll. A másik 3 kisebb daru árnyéka viszont 1 és 2 óra írányba áll. Akárcsak a parton lévő 3 oszlop(?) árnyéka is 1-2 óra írányána néznek.
Nem egy írányba kéne nézni az árnyékoknak ha azonos írányból jön a fényforrás?
Igen, azt figyeltem én is, de szerintem az csak optikai "illúzió" amit a víz felé kinyúló daru kar állít elő. Ha megnézed a parton álló daruk árnyeka ami fix függőleges a referencia, és ettől még a nagy vizi daru árnyék iránya is eltér, mert az is kinyúlik.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
719
1 910
93
Igen, azt figyeltem én is, de szerintem az csak optikai "illúzió" amit a víz felé kinyúló daru kar állít elő. Ha megnézed a parton álló daruk árnyeka ami fix függőleges a referencia, és ettől még a nagy vizi daru árnyék iránya is eltér, mert az is kinyúlik.
Ez is lehetséges. Biztos csak akkor lenne, ha több forrás is megerősiteni képpel, videóval a dolgokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 491
14 509
113
Érdemes egy nagyobb képen megnézni az árnyékokat. Nem csak a darukét, hanem a környező épületekét is.
sub-2.jpg

Itt meg kinagyítva az úszályon lévő daruk.
Screenshot-2024-09-27-124609.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 348
15 508
113
Érdemes egy nagyobb képen megnézni az árnyékokat. Nem csak a darukét, hanem a környező épületekét is.
sub-2.jpg

Itt meg kinagyítva az úszályon lévő daruk.
Screenshot-2024-09-27-124609.jpg
Mondom itt az lessz, hogy megtévesztő víz felé különböző szögben kinyúló daruk.
Ezért nincs két egyforma. Egyik se áll függőlegesen.
A parti daruk függőleges szára a referencia azok kollerálnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 491
14 509
113
Mondom itt az lessz, hogy megtévesztő víz felé különböző szögben kinyúló daruk.
Ezért nincs két egyforma. Egyik se áll függőlegesen.
A parti daruk függőleges szára a referencia azok kollerálnak.
Nem tudom, hogy mit is mondjak?
Ha csak kizárólag a hírt vizsgáljuk, az is eléggé "érdekes".

Egy idézet a cikkből: "China’s most advanced nuclear submarine sank in port while undergoing final sea tests earlier this year, American officials have claimed, in a blunder Beijing rushed to cover up.
The Zhou class vessel sank in May or June at the Wuchang shipyard near Wuhan, an anonymous Pentagon official told Reuters."

Vagyis: "Kína legfejlettebb atumtengeralattjárója elsüllyedt a kikötőben, miközben a végső tengeri próbáit végezte, még az év elején. Amerikai illetékesek szerint, Peking gyorsan el is tusolta a dolgot.
Egy Pentagonban dolgozó névtelen illetékes szerint, a Zgou osztályú hajó még valamikor május, júniusban süllyedt el a Wuchang hajógyárban, Wuhan mellett"

Nos, az első komoly problémám, hogy Wuhan az ország közepén van. Miért végezne bárki tengeri próbákat, úgy, hogy a szárazföld közepén köt ki?
https://en.wikipedia.org/wiki/Wuchang,_Wuhan#/map/0
Ott tényleg gyártanak tengeralattjáróka, de jóval kissebb DE meghajtásúakat.
A Jangce folyó vízmélysége 5 méter azon a szakaszon. Tehát, ha el is süllyed ott egy tengeralattjásó, egy része mindenképp ki fog állni a vízből. Inkább megfeneklik, de nem kerül teljesen víz alá.
A híreken kívül nem találok semmit a "Zhou" osztályról. A legmodernebb Type-093 vadásztengeralattjáró az Shang osztály, a nukleáris rakétahordozó Type-094 az meg Jinosztály.
????