"Képes lesz-e Oroszország háborút vívni az Egyesült Államokkal? Kínának fel kell készülnie a legrosszabbra, és előre három előkészületet kell tennie" - ez a címe az "Egy nagy állam rendje" című kínai blogbejegyzésnek (alábbi link ). Néhány napja jelent meg, és Kínának ad ajánlásokat arra az esetre, ha Oroszország vereséget szenvedne és összeomlana, ha az Egyesült Államok közvetlenül Ukrajna oldalán lép be a háborúba Oroszország ellen.
Nyilvánvaló, hogy a kiadvány nem véletlenül jelent meg. Kína minden lehetséges forgatókönyvet felmér a helyzet alakulására, beleértve Oroszország esetleges vereségét és szétesését is, és mindegyikre készül.
Ellentétben a Nyugattal, amelyet nagyrészt az Oroszország esetleges felbomlásával kapcsolatos irracionális félelmek vezérelnek, Kína nagyon pragmatikus ezzel a lehetőséggel kapcsolatban, és cselekvési terveket dolgoz ki.
Ezek a töprengések azért fontosak, mert azt mutatják, hogy Kína különböző lehetőségeket fontolgat az Oroszországgal és a Nyugattal fenntartott jövőbeli kapcsolatokra vonatkozóan.
A három Kínára vonatkozó ajánlás ebben a kiadványban a következő:
Készüljön fel egy esetleges háborúra az Egyesült Államokkal. "Jelenleg Oroszország segíthet Kínának abban, hogy megosszon egy részét az USA nyomásából, de amint Oroszország bukik, az Egyesült Államok minden energiáját a Kínával folytatott harcra tudja összpontosítani" - áll a cikkben.
Biztosítsd Európa semlegességét ebben a háborúban. Kínának úgy kell kialakítania kapcsolatait az európai országokkal, hogy „nem csak az Egyesült Államokkal ellentétes oldalra kényszerítse ezeket az országokat, hanem garantálja, hogy miután az Egyesült Államok háborút hirdet Kínának, semlegesek maradnak, vagy legalábbis nem avatkoznak be túlságosan. a kínai-amerikai konfliktusban." Kínának abból a tényből kell kiindulnia, hogy hatalmas együttműködési potenciállal rendelkezik Európával, és "nincs alapvető érdekkonfliktus vagy geostratégiai ellentmondás. A felek közös érdekei messze felülmúlják nézeteltéréseiket".
Felülvizsgálja Oroszországgal kapcsolatos politikáját arra az esetre, ha ott egy "amerikai-barát" rezsim kerülne hatalomra (vagy akkor is, ha az "Amerika-ellenes" Putyin elveszítené hatalmát). "Amint Oroszország bukik, Kínának azon kell gondolkodnia, hogyan bánjon Oroszországgal: alapvető változások történhetnek benne... Amint Oroszország bukik, Putyinnak valószínűleg le kell mondania. Jelenleg Oroszország jobb ellenőrzése érdekében az Egyesült Államok Az államok és a Nyugat valószínűleg támogatni fogják az Amerika-barát orosz kormányt, és akkor Oroszország ellenségévé válhat, nem szövetségesévé szárazföldi határ As amint Oroszország belső fejlődése drasztikusan megváltozik, Kínának csapatokat kell elhelyeznie a kínai-orosz határon, hogy ne engedje, hogy az orosz belső változások befolyásolják Kínát” – írja a „Nagy Állam Rendje”.
Közismert tény, hogy az ehhez hasonló témákról író kínai médiát erősen cenzúrázzák. Valószínűleg azután jelent meg egy ilyen jellegű kiadvány, hogy valaki a csúcson ezt megengedte. Következésképpen ez egyfajta "jelzés" lehet, amelyet Peking jónak látott nyilvánosságra hozni.
A jelzés valószínűleg azt hivatott demonstrálni, hogy Kína reálisan és józanul értékelte a helyzetet, és felkészült minden eredményre, beleértve az oroszországi vezetés „nyugatbarátra” való átváltását és Oroszország esetleges szétesését is.
Kína a saját geopolitikai játékát játssza, felhasználva Oroszországot, számolva az esetleges amerikai-európai nézeteltérésekkel, és az ukrajnai háborút felhasználva saját pozícióinak megerősítésére.
Mindezek fontos szempontok a jövőbeli döntések és stratégiák szempontjából, amelyeket figyelembe kell venni és meg kell jegyezni.
baijiahao.baidu.com