• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
http://news.xinhuanet.com/english/2016-11/30/c_135870975.htm

Peking 4 even belul bucsut int a szenbanyaszatnak

"A peking kornyeki szenbanyaszatnak kozel 800 eves tortenelme van....A nepi kina megalapitasa utan a fovaros fo energiaforrasa volt."

"A statisztikak szerint Peking szenfelhasznalasa a 2010-es 26 milliorol 2015-re 12 millio tonnara esett vissza"

"A banyak teruletet ujrahasznositjak"

..... persze, kell a hely az ures toronyhazaknak, hogy tovabbra is mehessen az ingatlanspekulacio. Ekkora szen fogyasztas csokkenes a rohamosan novekvo lakossag mellett eleg nagy ipari visszaesest jelent, aminek az oka szinten az (ures) lakoparkok, toronyhazak epitese.


Szerintem sincs köze a dologhoz annak, hogy a korábbi 4 helyett már csak 1 szénerőmű üzemel, azt is leállítják jövőre, mivel gázerőművek veszik át a helyüket...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ha most kicsit leállnának az ingatlanfejlesztésekkel lehet megelőznék a bajt. A lakosság jó része még mindíg falun él a várasiasodár meg éppen zajlik. Lehet egy ideig bőven elég lenne ami most van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ugye ugye 2 évtizede meg nagy duma volt a nem kell a rizsa kínában éheznek. Ment is a propaganda mint most ék nél... tény hogy akkor meg nem voltak ott mint most de közel se volt olyan szr a helyzet mint szerették beállítani a mediaba... de ha mégis akkor válasszunk 20 évre diktátort és 20evig kínai stílust alkalmazzuk majd mindenki kapja vissza ami előtte az övé volt... de kibulyna a szög a zsákból hogy húsz éve kínába nem nyomortelep meg éhezés volt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ja és meg mielőtt valaki azzal jönne hogy csak ennyi meg ennyi dollárt keresnek. Mert 10x többet ér a pénze az olcsosag miatt. Tehát hiába kevesebb a kereset dollárba realertekbe többszöröse.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ha most kicsit leállnának az ingatlanfejlesztésekkel lehet megelőznék a bajt. A lakosság jó része még mindíg falun él a várasiasodár meg éppen zajlik. Lehet egy ideig bőven elég lenne ami most van.
Ha leálnának az ingatlanokkal, akkor már holnap bejárhatnánk az utolsó szénbányát is :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Mondtam én 4 éve hogy burmafele fognak terjeszkedni elsőnek az indiai óceáni kijaras és a hatalmas termoteruletek miatt.. bár ez még nem holnap lessz
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ott azért bonyolultabb a szitu. Nem úgy akarnak terjeszkedni, hogy elfoglalják őket, hanem, hogy jóba lesznek velük. Mindenféle üzleteket kötnek. Bérelnek egy kikötőt, ilyesmit.
Miánmárban a kínai határ mellett van egy tartomány ahol magukat hanoknak (kínai) valló lakosság él. Ezekkel van problémánya a miánmári kormánynak, nem feltétlenül alaptalanul. Itt húzódik ugyanis a világ egyil legfontosabb ópiumtermő vidéke és az itteni gelillág kábítószerkereskedelemből szerzik be a pénzüket.
A kínaiak régebben még Mao idejében támogatták őket, most meg nem tudják, hogy melyék újjukba harapjanak. A katonai huntával is viszonylag jó viszonyban vennek, meg a felkelőkkel is.
Itt egy hosszabb elemzés:
http://www.korkep.sk/cikkek/kulugye...a-kinai-mianmari-hatarincidens-kovetkezmenyei
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Igen ismerem a dorgest pár éve jó melyen beleastam magam a témába amikor egy kínai lánnyal voltam együtt (szerencsére csak voltam) lessz ott foglalás mert a politikai ingoványos mocsár... nem ma hanem amikor a burmaiak ingas jelét adják.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Igen ismerem a dorgest pár éve jó melyen beleastam magam a témába amikor egy kínai lánnyal voltam együtt (szerencsére csak voltam) lessz ott foglalás mert a politikai ingoványos mocsár... nem ma hanem amikor a burmaiak ingas jelét adják.

Szittya névvel, kínai lánnyal? ööööö zavart érzek az erőben.

Erről eszembe jut az a vicc, hogy kisfiú ül a lépcsőn és szomorkodik. Arra jár egy ember és megkérdezi:
- Kisfiú miért szomorkodsz?
- Tetszik a szomszéd srác biciklije.
- És?
- Apám zsidó, anyám cigány én meg nem tudom eldönteni, hogy ellopjam vagy ráalkudjak.

:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Össze vissza 3 évet dolgoztam Daniaba. Attól meg hogy szittya a nevem szeretem a házam a népem és vonz az ilyfeszito kultúra meg nem leszek rasszista vagy hogy más nemzet lányával soha (ha ilyen lett volna a gondolkodás már rég toloszekes vagy autista lenne az egész ország a belszaporulattol( sőt meg csak ország se lenne mert verszerzodes se lett volna mivel arra azért volt szükség mert különböző egymással vérségi kapcsolatban nem álló törzsek voltak...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ha és nem azért voltam vele együtt mert ázsiai fetisem van volt dan barátnőm is kint.... fél évente jártam haza 1 hétre... fiatal ferfikent nehogy már a kezem használjam mint tinikoromba... de ez már nagyon off
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 399
113
Ja és meg mielőtt meg kapnam hogy igazi hazafi nem hagyja el az országot pár évre se bal bla blat... már a kozepkorba divat volt pár évet idegenhonba lehúzni szakmát tanulni vagy fegyverkezelest vagy zsoldosnak menni... a nemesség körébe elvárás volt a szabad polgárok közt meg divat de meg a jobbágyok is meglepték lásd a nepmeseket... pár év csak jót tesz sokat tanit
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Lehet, hogy egy J-7-es volt.
Cy6_YKE2_Us_AADd_X8.jpg

Cy6_YKE4_UQAE0_J0_K.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
A kínai CEFC felvásárolja a kazahsztáni KMG International 51%-át, ami a romániai Rompetrol 48,1%-át birtokolja (másik nagy részévnyes a Román Energiaűgyi Minisztérium 44,7%-kal)