• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem biztos, hogy a wechat fog elterjedni, lehet, hogy a FB messengert bővítik majd ki ilyen funkcióval.
Zuckerberg? Sikerult megnyugtatnod, koszi. :) Biztos sokan masok is probalkozni fognak rajtuk kivul is. De a penzugyi stabilitast erdemben ugyis csak az novelhetne, ha minden orszag sajat maga mukodtetne az ilyen rendszereket. Mar a bankkartyak lehuzasaval es monopol helyzetevel is mindenkinek tele van a toke. Kizartnak tartom, hogy ezt a piacot is atengedjek. Megjegyzem, egyetlen nonprofit fejlesztokozpont letrehozasa valasztja el a vilagot egy stabilabb es igazsagosabb penzugyi rendszertol. Fel is hivom a Matolcsyt... ;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Zuckerberg? Sikerult megnyugtatnod, koszi. :) Biztos sokan masok is probalkozni fognak rajtuk kivul is. De a penzugyi stabilitast erdemben ugyis csak az novelhetne, ha minden orszag sajat maga mukodtetne az ilyen rendszereket. Mar a bankkartyak lehuzasaval es monopol helyzetevel is mindenkinek tele van a toke. Kizartnak tartom, hogy ezt a piacot is atengedjek. Megjegyzem, egyetlen nonprofit fejlesztokozpont letrehozasa valasztja el a vilagot egy stabilabb es igazsagosabb penzugyi rendszertol. Fel is hivom a Matolcsyt... ;)

Szerintem is. Matolcsint minnél gyorsabban hívd fel és két jógaszeánsz közt próbáld meg neki elmagyarázni, mi is az a WeChat és, hogy Zuckerberg hamarosan lemásolja és elterjeszti a világ e felén is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Szerintem az se lehetetlen, hogy az új, digitális chip-es személyiknek legyen bankkártya funkciója. Például az állam arra küldené a családi pótlékot :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 348
55 889
113
Én értem amit mondasz, de ha a társaság legnagyobb része lemond róla, te is rá leszel kényszerülve. Nem úgy értem, hogy pisztolyt nyomnak a fejedhez, vagy ilyesmi, hanem, hogy egyre nehezebb lesz használnod a készpénzt.
Például az állam nem vondja ki a készpénzt és garantálja a használatát, de ettől függetlenül ha a lakosság 90% lemond róla önként, lesz egy rakás olyan bolt, környék, városrész ahol nem fogják egyáltalán használni.
Ha egy ilyen helyre betévedsz és várásolni akarsz majd, a boltban lehet, hogy sajnálkozva vonogatják majd a vállukat mert nincs készpénz a kasszába, hogy vissza tudják adni a visszajárót. Megkérnek majd, hogy váltsd fel valahol a pénzed, hogy pontos összeget tudjál adni. De a mellettük lévő boltban is ugyanaz a szitu és így tovább. Kell keress majd a környéken egy bankfíókot ahol van készpénz és felváltják neked.
Egy szép nap majd megunod és előveszed a kártyádat.


És ez nem kényszerítés?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És ez nem kényszerítés?

Úgy értem, hogy nem az állam fog kényszeríteni, hanem a társadalom egésze. Az állam annyit szavatolhat, hogy forgalomban tartja a készpénzt, és kötelezi az üzleteket, hogy vásárolhas velük. De arra már nem lehet őket kötelezni, hogy legyen is a kasszájukban állandóan készpénz. Ha van jó, ha nincs, nincs.
Emlékezz vissza a kowboyos filmekre, meg Jack London regényeire a vadnyugaton. Egy rakás öreg semmire sem tartotta a papírpénzt. Nekik csak az arany jelentette az értéket. És azokban az években a legtöbb üzletben volt patikamérleg és le is méricskélték az aranyport, meg rögöket és lehetett nyers arannyal fizetni. Aztán lassan eltüntedeztek a mérlegecskék, mert szinte mindenki csak a papírpénzt használta. Ha volt aranyad elmentél a bankba vagy az ékszerészhez, akik beváltották neked.
Ez lesz a papírpénzel is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 348
55 889
113
Úgy értem, hogy nem az állam fog kényszeríteni, hanem a társadalom egésze. Az állam annyit szavatolhat, hogy forgalomban tartja a készpénzt, és kötelezi az üzleteket, hogy vásárolhas velük. De arra már nem lehet őket kötelezni, hogy legyen is a kasszájukban állandóan készpénz. Ha van jó, ha nincs, nincs.
Emlékezz vissza a kowboyos filmekre, meg Jack London regényeire a vadnyugaton. Egy rakás öreg semmire sem tartotta a papírpénzt. Nekik csak az arany jelentette az értéket. És azokban az években a legtöbb üzletben volt patikamérleg és le is méricskélték az aranyport, meg rögöket és lehetett nyers arannyal fizetni. Aztán lassan eltüntedeztek a mérlegecskék, mert szinte mindenki csak a papírpénzt használta. Ha volt aranyad elmentél a bankba vagy az ékszerészhez, akik beváltották neked.
Ez lesz a papírpénzel is.


Tiltakozom!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 964
113
Úgy értem, hogy nem az állam fog kényszeríteni, hanem a társadalom egésze. Az állam annyit szavatolhat, hogy forgalomban tartja a készpénzt, és kötelezi az üzleteket, hogy vásárolhas velük. De arra már nem lehet őket kötelezni, hogy legyen is a kasszájukban állandóan készpénz. Ha van jó, ha nincs, nincs.
Emlékezz vissza a kowboyos filmekre, meg Jack London regényeire a vadnyugaton. Egy rakás öreg semmire sem tartotta a papírpénzt. Nekik csak az arany jelentette az értéket. És azokban az években a legtöbb üzletben volt patikamérleg és le is méricskélték az aranyport, meg rögöket és lehetett nyers arannyal fizetni. Aztán lassan eltüntedeztek a mérlegecskék, mert szinte mindenki csak a papírpénzt használta. Ha volt aranyad elmentél a bankba vagy az ékszerészhez, akik beváltották neked.
Ez lesz a papírpénzel is.
Ezen jót kacagtam . Még hogy az állam nem fog kényszeríteni , ha akar !? Volt már ilyen , csak azt falurombolásnak hívták. Akkor is elérték a tanyasi , falusi lakosság városba költözését, a vonatközlekedés leállításával, a földek TSZ-be adatásával, és mikor megszűnt az emberek egzisztenciája az szülőföldjükön az állam felajánlotta a városba költözést és a gyári munkát. Ez csak elhatározás és akarat kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ezen jót kacagtam . Még hogy az állam nem fog kényszeríteni , ha akar !? Volt már ilyen , csak azt falurombolásnak hívták. Akkor is elérték a tanyasi , falusi lakosság városba költözését, a vonatközlekedés leállításával, a földek TSZ-be adatásával, és mikor megszűnt az emberek egzisztenciája az szülőföldjükön az állam felajánlotta a városba költözést és a gyári munkát. Ez csak elhatározás és akarat kérdése.

Ebben a konkrét esetben az állam szerintem fáziskésésben lesz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 338
68 623
113
Én értem amit mondasz, de ha a társaság legnagyobb része lemond róla, te is rá leszel kényszerülve. Nem úgy értem, hogy pisztolyt nyomnak a fejedhez, vagy ilyesmi, hanem, hogy egyre nehezebb lesz használnod a készpénzt.
Például az állam nem vondja ki a készpénzt és garantálja a használatát, de ettől függetlenül ha a lakosság 90% lemond róla önként, lesz egy rakás olyan bolt, környék, városrész ahol nem fogják egyáltalán használni.
Ha egy ilyen helyre betévedsz és várásolni akarsz majd, a boltban lehet, hogy sajnálkozva vonogatják majd a vállukat mert nincs készpénz a kasszába, hogy vissza tudják adni a visszajárót. Megkérnek majd, hogy váltsd fel valahol a pénzed, hogy pontos összeget tudjál adni. De a mellettük lévő boltban is ugyanaz a szitu és így tovább. Kell keress majd a környéken egy bankfíókot ahol van készpénz és felváltják neked.
Egy szép nap majd megunod és előveszed a kártyádat.
Akkor nem vásárolok náluk, ők tudják, én vagyok a vásárló én diktálok. Na de mi van akkor ha lemerül a telefon,vagy bekrepál és kell pár nap amíg beszerzek egy másikat, mert azonnal nem futok be ezért egy szolgáltatóhoz? Éhen halok? Éjjel hova fussak telefonért vagy külföldön? Aztán ha ellopják vagy elvesztem? 10 perc alatt levásárolják nekem összes vagyonom, vagy vesznek egy kocsit mire észreveszem mi van. Hát nem egyszerűbb a kp? Nem beszélve hogy az asszony így nem tudja lenullázni hülyeségekre a teljes bankszámlát, mert akkor az életben nem raktam volna össze nemhogy milliókat még hónap végén 100000-em se lenne.
De mondok egy konkrét példát, használt autót veszel magánszemélytől,vagy biciklit, vagy egy régi 120 éves bútort ami felújításra szorul és inkább elviszed egy bútorasztaloshoz mert az asztallapot cserélni akarod,na az asztalosnak vagy az asztalt eladónak hogy fizetsz majd kp nélkül?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csomó mindent vettem magánszemélytől és átutaltam neki a pénzt. Hol itt a gond? Még a paypal is simán működik magánszemélyek között.
Más. Aki használ wechatet az itthon hogy fizet vele? Nem hiszem hogy bárhol lenne hozzá qr leolvasó.
Amúgy nekem az a wechatel a legnagyobb bajom, hogy hol tárolják az adataimat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Na de mi van akkor ha lemerül a telefon,vagy bekrepál és kell pár nap amíg beszerzek egy másikat, mert azonnal nem futok be ezért egy szolgáltatóhoz? Éhen halok?

Használod a kártyádat.

Aztán ha ellopják vagy elvesztem? 10 perc alatt levásárolják nekem összes vagyonom, vagy vesznek egy kocsit mire észreveszem mi van.

Jól hangzik, de a legtöbb hely ahol bármit is vásárolni lehet be van kamerázva. Vissza lehet nézni, hogy ki vásárolt.

Hát nem egyszerűbb a kp?

Azt is elveszítheted.

Nem beszélve hogy az asszony így nem tudja lenullázni hülyeségekre a teljes bankszámlát, mert akkor az életben nem raktam volna össze nemhogy milliókat még hónap végén 100000-em se lenne.

Ki mondta, hogy egy bankszámlát használj? Legyen egy kimondottan a megtakarításaidnak amihez mondjuk még kártyát sem rendelsz hozzá. Látraszóló és kész.
Legyen egy a fizudnak és egy az elektromos vásárlásaidnak, amit a telefonhoz rendelsz. Ezen csak annyit tartasz amennyit még nem sajnálsz, ha netalán elveszítenél. Ezt internet bankingel töltödd fel otthon a PC-d mellől.
Olvastam valahol olyan banki szolgáltatásról, hogy elektromos pénztárca. Pl. tudod, hogy kb mennyit szoktál egy nap költeni. Gondolj egy számra.
Ezt az összeget beállítod az elektromos pénctárcádra (amit a telefonodhoz rendelsz) és a bank minden nap este leellenőrzi és mindíg annyivel feltölti, hogy reggel ugyanaz az összeg legyen rajta. Ha nem költöttél el semmit, akkor nem ad hozzá, ha elköltötted a felét akkor annyit stb.
Ha ezt rendeled a telefonodhoz és elveszíted és valakinek sikerül úgy levásárolnia, hogy nem filmezik le, akkor nagyon szomorú leszel, de nem rokkansz bele. Olyan mintha elveszítetted volna a pénztárcádat benne egy kevesebb összeggel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
De mondok egy konkrét példát, használt autót veszel magánszemélytől,vagy biciklit, vagy egy régi 120 éves bútort ami felújításra szorul és inkább elviszed egy bútorasztaloshoz mert az asztallapot cserélni akarod,na az asztalosnak vagy az asztalt eladónak hogy fizetsz majd kp nélkül?

Megnézted azokat a filmecskéket? Ott mutatja. Kb. annyi az egész mint egy SMS.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 338
68 623
113
Használod a kártyádat.



Jól hangzik, de a legtöbb hely ahol bármit is vásárolni lehet be van kamerázva. Vissza lehet nézni, hogy ki vásárolt.



Azt is elveszítheted.



Ki mondta, hogy egy bankszámlát használj? Legyen egy kimondottan a megtakarításaidnak amihez mondjuk még kártyát sem rendelsz hozzá. Látraszóló és kész.
Legyen egy a fizudnak és egy az elektromos vásárlásaidnak, amit a telefonhoz rendelsz. Ezen csak annyit tartasz amennyit még nem sajnálsz, ha netalán elveszítenél. Ezt internet bankingel töltödd fel otthon a PC-d mellől.
Olvastam valahol olyan banki szolgáltatásról, hogy elektromos pénztárca. Pl. tudod, hogy kb mennyit szoktál egy nap költeni. Gondolj egy számra.
Ezt az összeget beállítod az elektromos pénctárcádra (amit a telefonodhoz rendelsz) és a bank minden nap este leellenőrzi és mindíg annyivel feltölti, hogy reggel ugyanaz az összeg legyen rajta. Ha nem költöttél el semmit, akkor nem ad hozzá, ha elköltötted a felét akkor annyit stb.
Ha ezt rendeled a telefonodhoz és elveszíted és valakinek sikerül úgy levásárolnia, hogy nem filmezik le, akkor nagyon szomorú leszel, de nem rokkansz bele. Olyan mintha elveszítetted volna a pénztárcádat benne egy kevesebb összeggel.
Na persze, fizessek két bankszámlát nem akarok a bankok fejőstehene lenni. Még egy számlát is sokallok, csak a pénzt viszi, legjobb a postás. Nem érek rá minden este applikációkkal meg bankokkal foglalkozni, macera. Ha elvesztek egy kisebb összeget az rendben van, de ha az egészet lenyúlják a telefonos fizetéssel akkor furcsán néznék. Nem akarok számlákon meg bankokban tartani egy fillért sem, semmi hasznom belőlük, nekik viszont van belőlem, miért tegyek velük jót?
Ha mondjuk havi 10% kamatra ki lehetne nekik adni akkor lehet nem zárkóznék el tőlük. :) Legalábbis mindig ezt mondom nekik ha valami hülyeségre rá akarnak venni telefonon vagy személyesen. Teljesen nyugodtan elő szoktam adni nekik hogyha nincs elég pénzük adhatok ezekkel a feltételekkel, kell vagy nem kell. :D Néhány fel se fogja mikor mondom neki csak mantráz tovább. Aki megérti annak meg megnyúlik az arca úgy hogy egész nap rajta röhögök. Múlt héten a soproni postán volt épp egy ilyen eszmecserém. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 338
68 623
113
Megnézted azokat a filmecskéket? Ott mutatja. Kb. annyi az egész mint egy SMS.
A biciklist igen, meg a másikat is azt hiszem mögötte vagy előtte a motorost. Szóval maradjunk annyiban hogy megtudom hogy neked van egy régi házad amit nem használsz és elmegyek hozzád mert úgy hallom tele van öreganyád régi bútoraival és eladnád mert nem trendi, a te modern lakásodba nem való.
Te belemész abba hogy körülnézzek és elvigyem amit hasznosnak találok. Mondjuk van két ónémet szék,némi MZ porcelán, egy art-deco csillár és két art deco fotel meg némi maszadék. Megalkuszunk külön külön mindenre, hogyan fizessek? Bogarásszak ott a telefonon az utalgatással vagy adjam oda kp? Melyik egyszerűbb?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A biciklist igen, meg a másikat is azt hiszem mögötte vagy előtte a motorost. Szóval maradjunk annyiban hogy megtudom hogy neked van egy régi házad amit nem használsz és elmegyek hozzád mert úgy hallom tele van öreganyád régi bútoraival és eladnád mert nem trendi, a te modern lakásodba nem való.
Te belemész abba hogy körülnézzek és elvigyem amit hasznosnak találok. Mondjuk van két ónémet szék,némi MZ porcelán, egy art-deco csillár és két art deco fotel meg némi maszadék. Megalkuszunk külön külön mindenre, hogyan fizessek? Bogarásszak ott a telefonon az utalgatással vagy adjam oda kp? Melyik egyszerűbb?
Hagyjátok mára abba ezt hülyeséget. A pénz egy információ ami azt rögzíti, hogy neked mennyi értékkel tartoznak, mennyi értéket kapsz majd cserébe az általad odaadott értékekért vagy elvégzett munkáért amikor erre neked szükséged van. Ezt az információt nem mindegy, hogy hogyan mi módon rögzítjük, ki birtokolja, ki kezeli, milyen biztonsággal őrzi meg.
Minél kevésbé van a te birtokodban, minél kevésbé függ tőled ennek az információnak a megőrzése, minél kevésbé rendelkezel vele minden időpillanatban annál jobban kiszolgáltatottá válsz.
Ilyen kurva egyszerű.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and borisz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A biciklist igen, meg a másikat is azt hiszem mögötte vagy előtte a motorost. Szóval maradjunk annyiban hogy megtudom hogy neked van egy régi házad amit nem használsz és elmegyek hozzád mert úgy hallom tele van öreganyád régi bútoraival és eladnád mert nem trendi, a te modern lakásodba nem való.
Te belemész abba hogy körülnézzek és elvigyem amit hasznosnak találok. Mondjuk van két ónémet szék,némi MZ porcelán, egy art-deco csillár és két art deco fotel meg némi maszadék. Megalkuszunk külön külön mindenre, hogyan fizessek? Bogarásszak ott a telefonon az utalgatással vagy adjam oda kp? Melyik egyszerűbb?

Attól függ mennyi kp. Ha csak egy bankjegy akkor igen, ha viszont több akkor te is leszámolod előtte és aztán én is. Míg a telefon bogarászása abból áll, hogy indítasz egy SMS féleséget, beírod az adott összeget és elküldöd.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
390
2 658
93
Nem biztos, hogy a wechat fog elterjedni, lehet, hogy a FB messengert bővítik majd ki ilyen funkcióval.
???

Annyit hagy tegyek hozzá, hogy az MNB tervei szerint 2019-től Magyarországon azonnali átutálási rendszer indul, ami azt jelenti, hogy az átutalás indításától kezdve 5 másodpercen belül megérkezik a pénz. Minden magyar banknak kötelező, és a megszokott banki mobil alkalmazást fogod tudni használni.

Az EU azt hamarosan (2017-2018) kötelezővé teszi a PSD2 nevezetű szabványt, amely előírja, hogy a bankoknak egy nyitott API-in keresztül lehetővé kell tenni a banki műveleteket. Ez azt jelenti, hogy boldog-boldogtalan írhat egy alkalmazást, amellyel kapcsolódni tud a te bankodhoz.

Ha a két fenti változást összeadod rögtön kijön, hogy sok-sok app lesz amelyikkel nagyon gyorsan tudsz utalni.

A készpénzt egyébként a bankok azért nem szeretik mert nagyon-nagyon drága kezelni.