• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És olcsóbb is így szállítani mint hajóval? Ha repülőre teszik 16 nap helyett 16 óra alatt ideér, de nem érné meg sok esetben.
At kell jonnie a hajoknak a szuezi-csatornan. Azon a ponton bukik el a versenykepesseg, mert hatalmas osszegeket hagynak ott. Anyagilag kabe ugy lehet vele szamolni, mintha megkerulnek Afrikat, csak erre idoben rovidebb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Két pár perces hiradórészlet a nagy afrikai nyomulásról. Úgy érzem, hogy mi európaiak nagyon elaludtunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
10 évvel ezelőtt lehet összejött volan. Most mekkora haszonnal lehetett volna túladni rajtuk? Azok a városok évente majd 100 000 emberrek növekednek.
Kb mint a bitcoin. Ha az elején bevásárolsz belőle, most te vagy Bill Gates. Ott is meggazdagodtak gyorsan és nagyon, de kb úgy vannak mint az arabok, fejben ez a hatalmas lépés már messze nem történt meg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 330
68 595
113
És olcsóbb is így szállítani mint hajóval? Ha repülőre teszik 16 nap helyett 16 óra alatt ideér, de nem érné meg sok esetben.
Előző munkahelyemen szállítottunk Kínába alapanyagot. Konténeres rakodás volt részünkről, hajó,vonat,repülő továbbszállítással. A hajó úgy 30%-ban ment, jobban kellett rögzíteni az árút, deszkákat szegecselni a konténer aljára a raklapok mellé hogy el ne mozduljanak. A vonat volt a legnépszerűbb már 2010 körül is mivel aránylag gyors volt, a konténert csak fel kellett rakni egy vagonra ami viszonylag közel megoldható volt, és valami 28 (?) nap alatt érkezett meg Kínába. A repülős megoldás ritka volt, kb 10%, csak a sürgős tételek mentek ki, speciális rakodás volt, gyakorlatilag a palettákat az élére kellett állítani termékkel együtt, nem normál módon a lapjára. Drága volt és csak Ferihegyen tudták berakodni a repülőre, a súlyra nagyon figyelni kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Kb mint a bitcoin. Ha az elején bevásárolsz belőle, most te vagy Bill Gates. Ott is meggazdagodtak gyorsan és nagyon, de kb úgy vannak mint az arabok, fejben ez a hatalmas lépés már messze nem történt meg.
Valahogy túltettem volna magam a dolgon, hogy így gazdagotam meg...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Apropó olvasta valaki Jack Maval a legutóbi interjút? Azt tervezik, hogy 2036-ra a világ 5-ig gazdasága lesz az Alibaba.
Mire fel ez az optimizmus? Ez nem csak egy online kereskedo oldal (illetve 2, az alibaba plusz az express)? Semmi extrat nem lattam benne. Nem lenne nehez egy szebbet es jobbat kesziteni. Mit hagytam ki Mack? Mitol olyan nagy szam ez a ceg?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Mire fel ez az optimizmus? Ez nem csak egy online kereskedo oldal (illetve 2, az alibaba plusz az express)? Semmi extrat nem lattam benne. Nem lenne nehez egy szebbet es jobbat kesziteni. Mit hagytam ki Mack? Mitol olyan nagy szam ez a ceg?
Mert most "csak" a 22-ik helyen van, picivel lemaradva Argentína mögött. 2020-ra meg valszeg a 16-ik helyen áll majd.
http://shanghaiist.com/2017/06/15/alibaba-5th-largest-economy.php
Közben megtaláltam az interjút is
Hogy mit hagytál ki? Nézd meg az áraikat és hasonlítsd össze azokkal, amiket a környezetedben tapasztalsz. Aztán látogass el az alibaba oldallra és keresgélj rá azokra az árukra, amiket mondjuk a multik polcain látsz legyen az fokhagyma, pomeló, izolírok, sótartók, USB memóriák bármi.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Mert most "csak" a 22-ik helyen van, picivel lemaradva Argentína mögött. 2020-ra meg valszeg a 16-ik helyen áll majd.
http://shanghaiist.com/2017/06/15/alibaba-5th-largest-economy.php
Közben megtaláltam az interjút is
Hogy mit hagytál ki? Nézd meg az áraikat és hasonlítsd össze azokkal, amiket a környezetedben tapasztalsz. Aztán látogass el az alibaba oldallra és keresgélj rá azokra az árukra, amiket mondjuk a multik polcain látsz legyen az fokhagyma, pomeló, izolírok, sótartók, USB memóriák bármi.
Elektronikai cuccokat (vámhatár alatt) megéri ott venni, ahogyan ruhát is, mert közvetlenül összekötnek a gyártóval. De pl olyan cuccokat, amiben "anyag" van, már nem éri meg: Shimano fogaskerék szettet, láncokat boltban is ennyiért adják. Telefon aksiban, gitár alkatrészekben verhetetlen (de vettem már víz alatti mp3 lejátszót is úszáshoz).
 
  • Tetszik
Reactions: Python
T

Törölt tag 008

Guest
" Aztán látogass el az alibaba oldallra és keresgélj rá azokra az árukra, amiket mondjuk a multik polcain látsz legyen az fokhagyma, pomeló, izolírok, sótartók, USB memóriák bármi."

1x akartam ott vásárolni de ugyanaz ebayen olcsóbb volt. Semmi extrát nem Látok én sem benne.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Semmi extrát nem Látok én sem benne.
Az extra dolog benne a növekedése. Az, hogy viszonylag rövid idő alatt mekkorára nőtt.
Hogy hol, milyen árút, milyen árban kapsz, esete válogatja. Ha nekiállsz keresgélni akkor a kínai árúk amiket kínából importának azok általában véve olcsóbbak az alin mint az ebayen. Viszont az ebayen találsz európai és használt termékeket is.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
293
380
63
Mire fel ez az optimizmus? Ez nem csak egy online kereskedo oldal (illetve 2, az alibaba plusz az express)? Semmi extrat nem lattam benne. Nem lenne nehez egy szebbet es jobbat kesziteni. Mit hagytam ki Mack? Mitol olyan nagy szam ez a ceg?

Azert kettonel joval tobb az, gyakorlatilag mindent lefednek. Az altalad emlitett ket kisker oldal mellett a 1688.com pl. a nagykerben csinalja ugyanazt - csak nagyban :)

Aztan ott vannak meg a penzugyi es IT szolgaltatasaik is, amik eszmeletlen sebesseggel nonek.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen