• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
A népességcsökkenés a női emancipációval függ össze. Ha elég sokat ülteted a lányokat iskolapadba és mindenféle karrierlehetőséget biztosítasz számukra, a születésszám drasztikusan lecsökken.
Részemről ez ténymegállaoítás, nem valamilyenfajta hímsovinizmus.
Régen a gyerek munkaerő volt 3 évesen már őrizhette a libát, vagy a bányában kezelhette a szellőzőt. Ma 30 éves koráig tanul.
Szoval igaz ha bezárnánk az iskolákat talán megoldodna.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
A karrierről szóló duma a legnagyobb hazugság. Karriert csinál az eladó az üzletben, a telefonos a call centerben, a nő a futószallag melett az autógyárban, az óvónő az óvódában? Nem. Pénzt keres, hogy megéljen. Karrier azért ennél több. De ha már a takaritónéni is waste manager, a házmester facilty manager, akkor mindenki karriert csinál.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 194
20 178
113
A karrierről szóló duma a legnagyobb hazugság. Karriert csinál az eladó az üzletben, a telefonos a call centerben, a nő a futószallag melett az autógyárban, az óvónő az óvódában? Nem. Pénzt keres, hogy megéljen. Karrier azért ennél több. De ha már a takaritónéni is waste manager, a házmester facilty manager, akkor mindenki karriert csinál.
Kihagytad a legjobbat, pedig már sok éves:

WC pucoló = higiéniai menedzser asszisztens.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 839
113
Ma kezdődik az újévi időszak - az atom-hardcore arcok még mindig 2022-t írnak, jön a Nyúl Éve. Hogy ez most valami kettyós baknyúl lesz vagy valami vérgőzős csincsilla, egyelőre rejtély.

Egy kis helyzetjelentés:

Ezt látom az ablakból, a 26. emeleten lakunk. Jobbra egy műemlék jellegű házsor-hálózat van, így eléggé nyitott ez az oldal. A bal oldalon lévő magas ház a Shangria-hotel, a világos tetejű magas meg irodaházak/luxus lakások kombója. A furcsa tetejű ház a világos tetejűtől jobbra tényleg furcsa. Ebből a szögből nem látszik, de koncentrikus félkörök vannak a tetején betonból.

BJ3k5Fw.png


Az utcán nincs parkoló, elég sokat kell keresgélned, mire találsz egy autót. Robogó, bringa viszont százas nagyságrendben. A lakópark körül kb. 400 bérelhető bringa van, nevetséges áron bérelsz. Viszont a parkolás horror, mivel kötelező bemenni egy parkolóházba vagy mélygarázsba. Egy kocsibeálló havi 600-1000€ átszámolva, a lakásbérletek ennek megfelelően.

Nincsenek kóbor kutyák, a kóbor macskák meg be vannak fogadva, majdnem minden nagyobb épület körül van valami macskaház meg kirakott táp/víz.

A héten buktam egy fogadást - szerintem csaltak a hegesztési próba kiértékelésénél, így a jutalmam egy tál rángott selyemhernyó volt, de mondtam is a srácoknak, hogy ebben semmi kitolás nincs, mert kifejezetten finom, olyan íze van, mint a sült gesztenyének, viszont a kacsanyelv az no-go.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 982
14 001
113
Ma kezdődik az újévi időszak - az atom-hardcore arcok még mindig 2022-t írnak, jön a Nyúl Éve. Hogy ez most valami kettyós baknyúl lesz vagy valami vérgőzős csincsilla, egyelőre rejtély.

Egy kis helyzetjelentés:

Ezt látom az ablakból, a 26. emeleten lakunk. Jobbra egy műemlék jellegű házsor-hálózat van, így eléggé nyitott ez az oldal. A bal oldalon lévő magas ház a Shangria-hotel, a világos tetejű magas meg irodaházak/luxus lakások kombója. A furcsa tetejű ház a világos tetejűtől jobbra tényleg furcsa. Ebből a szögből nem látszik, de koncentrikus félkörök vannak a tetején betonból.

BJ3k5Fw.png


Az utcán nincs parkoló, elég sokat kell keresgélned, mire találsz egy autót. Robogó, bringa viszont százas nagyságrendben. A lakópark körül kb. 400 bérelhető bringa van, nevetséges áron bérelsz. Viszont a parkolás horror, mivel kötelező bemenni egy parkolóházba vagy mélygarázsba. Egy kocsibeálló havi 600-1000€ átszámolva, a lakásbérletek ennek megfelelően.

Nincsenek kóbor kutyák, a kóbor macskák meg be vannak fogadva, majdnem minden nagyobb épület körül van valami macskaház meg kirakott táp/víz.

A héten buktam egy fogadást - szerintem csaltak a hegesztési próba kiértékelésénél, így a jutalmam egy tál rángott selyemhernyó volt, de mondtam is a srácoknak, hogy ebben semmi kitolás nincs, mert kifejezetten finom, olyan íze van, mint a sült gesztenyének, viszont a kacsanyelv az no-go.
Kínában nincsenek kóbor kutyák... Hmmm...

Na jó a viccet felretéve. Egyébként milyen a levegő? Én még 2011-ben voltam 9 napot Kínában, akkor még a füstszűrt szénerőmű kémények előtt, és csajomnak rendszeressen eleredt az orra vére. Napközben olyan volt a levegő mint köd idejen, csak folytó, irritáló. Azt hallottam sokat javult a helyzet.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 839
113
Kínában nincsenek kóbor kutyák... Hmmm...

Na jó a viccet felretéve. Egyébként milyen a levegő? Én még 2011-ben voltam 9 napot Kínában, akkor még a füstszűrt szénerőmű kémények előtt, és csajomnak rendszeressen eleredt az orra vére. Napközben olyan volt a levegő mint köd idejen, csak folytó, irritáló. Azt hallottam sokat javult a helyzet.
Kérdés hol. Shanghai belvárosa teljesen jó, rengeteg zöld felület meg kb. az autók 70%-a elektromos, benzines robogó szinte már nincs is, minden sarkon bringalerakat - bagóért lehet bérelni biciklit.

Kifelé sem gond a levegő, mindig van egy ki szél, ami takarít, plusz rengeteg a zöld. Ez elmondható a környékbeli városokról is. A főbb utakat naponta többször mossák, a port összegyűjtendő.

A közlekedés is érdekes, ugyanis mindig lehet jobbra fordulni - még a pirosnál is, ha meg kezd dugó lenni, automatikusan jön egy motoros rendőr a csúcsidőszakban és indul a manuális irányítás. A közlekedés őskáosz, elektromos robogósok mindenfelé, itt nagyon kell rájuk figyelni, mert bárhonnan és bármikor jöhetnek.

A zebra nem jelent automatikusan elsőbbséget, lelépsz, vígan megpróbálnak még elmenni előtted a zebrán - autóval/robogóval is. Bárhol és bármikor megfordulhatnak. Nekem zöld a zebrán, a rendőr áll a kereszteződésben, dupla záróvonal, emberünk a zebrán fordul meg, a rendőr le se szarja. Viszont ennek ellenére alig látni balesetet, max koccanás, mint reggel: motoros futár a telefont nyomogatja, Lambo terepjáros valószínűleg ugyanez és csattantak a kereszteződésben. Itt vezetés körben filmnézés, wechat sajnos normális.

Észak viszont más tészta, ott nincs villanyautó, mivel heteken át -20°C körül van a napi átlaghőmérséklet, na ott koszos a levegő.

A szennyező üzemeket igyekeznek a városokon kívül építeni. A nagyvárosok gazdag embereket és rengeteg politikust jelentenek, így magyarán mondva, nem tojnak oda, ahol esznek.

Pekingben vannak még durva napok - ott még nem voltam - főleg köd esetén.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
nem szarsz az utcán

Ezek nagyon le vannak maradva akkor. Tegnap láttam egy videót, hogy a nyugat leghaladóbb részén (Svédországban), már nem egyszerűen szarnak az utcán, hanem gyaloglás közben a szoknyája alá nyúl a színes szoknyás fejkendős neosvéd a villamosmegállóban, a saját kezébe szarik, és azzal dobja meg a másikat, aztán a másik is hasonlóan tesz. Ez szerintem valami progresszív kommunikációs forma lehet, ami még nekünk is magas, hát még a kínaiaknak, akik még az utcán szarásig se jutottak el. Hosszú még az út. :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Indonéziába is gyárat épít a kínai BYD

Ott fogják gyártani talán a BYD dolphin és a song osztályt , Tháiföldön már van pár üzemük !
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113