• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 246
10 955
113
A komposztálás lenbe a legjobb mód.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 261
15 147
113
A komposztálás lenbe a legjobb mód.
Ezen én is gondolkodtam már. Valahol anno olvastam, hogy a modern ember teteme már nem épp a legideálisabb komposzt, tele vagyunk ugyanis gyógyszerekkel, ami meg nem szerencsés ha bejut a vízbázisba. Pedig engem nem zavarna ha kukac kaja lenne a maradványaimból. A Tibeti keselyűkkel való megetetés még vagány mód, de nincs annyi keselyű meg vadállat amivel ezt nagy volumenben lehetne csinálni. Szóval még mindig az égetés talán a legjobb, főleg egy koporsóban lévő majdnem soha le nem bomló zsákban rohadásnál..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 078
19 550
113
Ezen én is gondolkodtam már. Valahol anno olvastam, hogy a modern ember teteme már nem épp a legideálisabb komposzt, tele vagyunk ugyanis gyógyszerekkel, ami meg nem szerencsés ha bejut a vízbázisba. Pedig engem nem zavarna ha kukac kaja lenne a maradványaimból. A Tibeti keselyűkkel való megetetés még vagány mód, de nincs annyi keselyű meg vadállat amivel ezt nagy volumenben lehetne csinálni. Szóval még mindig az égetés talán a legjobb, főleg egy koporsóban lévő majdnem soha le nem bomló zsákban rohadásnál..
Én ezt olvasva (https://greenfo.hu/hir/fenntarthato-hazikedvencek-igy-lehetsz-kornyezettudatos-gazdi/)
Szerencsére vannak olyan módok, amelyekkel csökkenthetjük a házikedvenceink környezetre gyakorolt hatását, és fenntarthatóbbá tehetjük a kedvtelésből tartott állatokat.
Íme néhány tipp, hogyan válhatunk környezettudatosabb háziállat-tulajdonossá.

[...]

Válasszunk fenntartható állateledelt!

A házikedvencek legnagyobb üvegházhatású gáz-kibocsátása az általuk elfogyasztott élelemből származik. A húsfogyasztás a modern élelmiszerrendszer 26%-át, és az üvegházhatású gázok 60%-át teszi ki. Ezért fontos, hogy tájékozódjunk a házikedvenceik élelmének eredetéről, és válasszunk fenntartható alternatívákat!
elgondolkodtam... Tehetünk a termőföld és élelmiszer pazarlás ellen!

Amúgy Kínában rossz nyelvek szerint ugye nincs kóbor kutya/macska... https://hu.wikipedia.org/wiki/Körforgásos_gazdaság
 

Kockás ing

Well-Known Member
2020. február 10.
96
325
53
Mit sápitozunk az elmaradott, ázsiai hordák ennyit tudnak.
Nézzük meg a nyugat európai országokat,ha már oda akartunk tartozni,ott aztán van kánaán.
;)
Nem a Közép-Ázsiában vagyunk, hogy Kínával komolyabban tudjunk interaktálni és tengeren sem tudunk velük közvetlenül kapcsolatba lépni, szóval marad Európa.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 431
21 193
113
NqdH7W6.jpeg

4ydvf4V.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and SilvioD

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 482
14 578
113
Leállították az Oroszországból Kínába vezető "Power of Siberia-2" gázvezeték építését – írja a South China Morning Post.

A szünet várhatóan hosszadalmas lesz, mivel Moszkva már nem hiszi, hogy meg tudja szerezni a kívánt megállapodást Pekingtől. Ennek egyik oka a gázárakkal kapcsolatos nézeteltérés. Kína az ár ezer köbméterenkénti 60 dollárra csökkentését követelte, igazítva azt a hazai orosz árakhoz. Jelenleg Kína ezer köbméterenként 260 dollárért vásárol orosz gázt.

Geopolitikai tényezők is szakadásokat okoztak Peking és Moszkva között. Kína aggodalmát fejezi ki a nyugati országok által bevezetett másodlagos szankciók miatt, amelyeket Oroszország Ukrajna elleni agresszióját elősegítő személyekre vezettek be.

A "Szibéria hatalma" vezeték második szakasza a tervek szerint Mongólián halad át. Az ország 2500 km vezetéket szándékozott építeni, de a hatóságok ezt nem vették fel a 2028-ig szóló nemzeti fejlesztési tervükbe.

 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox